Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.993
Cevap
131
Favori
750.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün mesai çıkışı eve dönerken çok yorgundum ve biraz rahatalamak için koltuktaki masajı açayım dedim, bir saniyede açılmasıyla kapanması aynı anda oldu, acaba dokunmatik ekrana yanlışlıkla elim mi değdi dedim ve tekrar çalıştırdım ancak sonuç yine değişmedi, yine kapandı. Eco moddan çıkıp sport ve diğer modlarla tekrar tekrar denedim, ayarların tamamıyla uğraştım ancak sonuç sıfır, masaj koltuğu çalışmıyor, o kadar yorgunluğun üstüne bir de masaj koltuğunun çalışmaması morelimi çok bozdu, yarın servise gideceğim, bakalım artık servis de araç gibi arıza çıkaracak mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar hafif fren yapınca ötme olayı sizde de oluyor mu? 4*5 ay önce servise gidince normal demişti, yakınlarda yine gideceğim. Normal mi bu fren sesi? joy paket.
  • Arkadaşlar 2016 model hatcbak icon paket meganlarda hedupdisplay var mı acaba bilginiz var mı m?

• Head up display donanım olarak ayrıca satılmaktadır. Sipariş verilirken ekstra olarak alınmadıysa; icon donanımlarda standart olarak yoktur. Yeni fiyat listesinde; sedanlara opsiyon olarak gördüm ama hatcbacklerde opsiyon olarakta göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Durotan35

Arkadaşlar 2016 model hatcbak icon paket meganlarda hedupdisplay var mı acaba bilginiz var mı m?
    Yok, sadece 2016 GT line modellerde var.
  • ercan_kocak kullanıcısına yanıt
    İzmir'de gtline satan bir kişi var fakat şuan aracın sıfırı satılmadığı için almayı düşünmüyorum. İkinci elde sıkıntı olur diye. Neden satılmadığınıda anlamış değilim zaten :) gayet şık duruyormus

• Radyatör suyuna ne koyuyoruz acaba soldaki bidon olması lazım değil mi siyah kapaklı olan sarı bi su var içinde ne suyu bu sarı su ve nerden temin edebilirim?
    Cam suyuna ne koyuyoruz ayrıca sarı kapaklı olan, oto cam suyumu alıyoruz şeffaf olanlardan
  • quote:

Orijinalden alıntı: RenaultKing

Radyatör suyuna ne koyuyoruz acaba soldaki bidon olması lazım değil mi siyah kapaklı olan sarı bi su var içinde ne suyu bu sarı su ve nerden temin edebilirim?
    Cam suyuna ne koyuyoruz ayrıca sarı kapaklı olan, oto cam suyumu alıyoruz şeffaf olanlardan
    ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragut76

Bugün mesai çıkışı eve dönerken çok yorgundum ve biraz rahatalamak için koltuktaki masajı açayım dedim, bir saniyede açılmasıyla kapanması aynı anda oldu, acaba dokunmatik ekrana yanlışlıkla elim mi değdi dedim ve tekrar çalıştırdım ancak sonuç yine değişmedi, yine kapandı. Eco moddan çıkıp sport ve diğer modlarla tekrar tekrar denedim, ayarların tamamıyla uğraştım ancak sonuç sıfır, masaj koltuğu çalışmıyor, o kadar yorgunluğun üstüne bir de masaj koltuğunun çalışmaması morelimi çok bozdu, yarın servise gideceğim, bakalım artık servis de araç gibi arıza çıkaracak mı?
    Merhaba, aynı sorun benim aracımda da mevcut. Masaj sorunu ve çözülmesi gereken bir kaç sorun için pazartesi gününe boğaziçi maisten randevu aldık. Gelişmeleri size aktarırım.

• RenaultKing kullanıcısına yanıt
    Siyah kapakli olan ve sarı su dediğiniz fabrikasyon antifriz/motor soğutma suyu oluyor. Diğer sarı kapaklı olsansa cam suyu haznesi. Yaşadığınız yerin hava şartları nedir bilmiyorum ama her halükarda cam suyuna da motor soğutma suyuna da antifrizli ürünler tercih etmenizde fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanki26

Siyah kapakli olan ve sarı su dediğiniz fabrikasyon antifriz/motor soğutma suyu oluyor. Diğer sarı kapaklı olsansa cam suyu haznesi. Yaşadığınız yerin hava şartları nedir bilmiyorum ama her halükarda cam suyuna da motor soğutma suyuna da antifrizli ürünler tercih etmenizde fayda var.
    Teşekkür ederim, soğutma suyu min konumunun az üstünde duruyor maxa kadar doldurmak istiyorum nerden bulabilirim acaba bu antifirizli fabrikasyon orijinal suyu acaba. Cam suyunada oto cam suyu alıp koydum antifirizliymiş, birazda normal pet şişeden su ekledim üstüne
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mo-Cuishle

Merhaba, aynı sorun benim aracımda da mevcut. Masaj sorunu ve çözülmesi gereken bir kaç sorun için pazartesi gününe boğaziçi maisten randevu aldık. Gelişmeleri size aktarırım.

Alıntıları Göster
    aynı sorun bende de var daha önce de yazmıştım
    3 sefer servise götürdüm yine düzelmedi
  • Ertesi gün sabah servise gitmek üzere hareket halindeyken masaj’ı tekrar deneyeyim dedim ve baktım ki çalışıyor, aracı stop edip tekrar çalıştırdım, hiçbir arıza yok, tıkır tıkır çalışıyor, yine de servise gidip göstereyim dedim, serviste bir sorun bulamadı ve o gün bugündür masaj fonksiyonu gayet iyi çalışıyor. Servis, iki kapı arasındaki, üst kısımdaki kapı fitillerinin düşük olduğu yeri gördü ve garanti kapsamında tüm kapı fitillerini değiştirebileceklerini söyledi, ben de değiştirin dedim, bir de usta camların 1-2 milim fabrikasyon hatasından dolayı fazla kalktığını ve bunun sonucunda fitillerin üst tarafının eğik göründüğünü, kapı içini sökerek cam ayarını 1-2 milim aşağı çekeceğini söyledi, işlem garanti kapsamında yapıldı, şu an ustanın dediği gibi fitillerin üst tarafı düz görünüyor.
    Siz ne yaptınız, masaj fonksiyonu düzeldi mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragut76 -- 13 Nisan 2018; 20:10:8 >

• quote:

Ertesi gün sabah servise gitmek üzere hareket halindeyken masaj’ı tekrar deneyeyim dedim ve baktım ki çalışıyor, aracı stop edip tekrar çalıştırdım, hiçbir arıza yok, tıkır tıkır çalışıyor, yine de servise gidip göstereyim dedim, serviste bir sorun bulamadı ve o gün bugündür masaj fonksiyonu gayet iyi çalışıyor. Servis, iki kapı arasındaki, üst kısımdaki kapı fitillerinin düşük olduğu yeri gördü ve garanti kapsamında tüm kapı fitillerini değiştirebileceklerini söyledi, ben de değiştirin dedim, bir de usta camların 1-2 milim fabrikasyon hatasından dolayı fazla kalktığını ve bunun sonucunda fitillerin üst tarafının eğik göründüğünü, kapı içini sökerek cam ayarını 1-2 milim aşağı çekeceğini söyledi, işlem garanti kapsamında yapıldı, şu an ustanın dediği gibi fitillerin üst tarafı düz görünüyor.
    Siz ne yaptınız, masaj fonksiyonu düzeldi mi
    Bahsettiğiniz gibi bazen gayet stabil çalışıyor, bazen ise çalışmıyor. Randevu pazartesi günü için alındı açıkcası tüm sorunlar için 1 hafta bırakmayı düşünüyorum. Tamamı ile tüm sorunlara çözüm bulmadan geri almayacağım aracı. Sürücü koltuğu altından çukur ve kasislerde ses geliyor iskeletten olduğunu düşünüyorum bakalım ne yapacaklar.

• Mo-Cuishle kullanıcısına yanıt
    Servisten çok servisteki aracınızla ilgilenecek usta daha önemli, inşallah en kısa sürede aracınızdaki sıkıntılardan kurtulursunuz, koltuk altındaki iskeletin bağlantı yerlerinden ses geliyor olabilir, iyi bir usta bulursanız sorunları hemen çözer, bazıları önyargılı, araca bakmadan sadece sizden duyduklarıyla hemen yorum yapanlar var,

• quote:

Servisten çok servisteki aracınızla ilgilenecek usta daha önemli, inşallah en kısa sürede aracınızdaki sıkıntılardan kurtulursunuz, koltuk altındaki iskeletin bağlantı yerlerinden ses geliyor olabilir, iyi bir usta bulursanız sorunları hemen çözer, bazıları önyargılı, araca bakmadan sadece sizden duyduklarıyla hemen yorum yapanlar var,
    Evet bu konuda yakınımdaki yetkili servislerden çok çektim, bir kapı ayarını bile yapamadılar. Bu nedenle aracı istinye maise bırakacağım biraz daha kurumsal mantığında olduğu için sorunları çözeceklerini düşünüyorum umarım bu konuda yanılmam.

• Otomatik vitesle yokuşta dar bir alanda iki aracın arasına nasıl yanaşabilirim taktik verirmisiniz? Sürekli çarpma tehlikesi yaşıyorum..

Şu yokuşa park etme sorunu başıma bela olmaya başladı.. İki arabanın arasına girmeye çalıştığımda yokuşta park yapmakta zorlanıyorum. Dün hill-holder tutmadı aracı anlamadım frenden çektim ayağımı vites D konumunda iken kaydırdı el frenini(elektronik) çektim bende mecburen. Herneyse araba sabit dururken bir süre gaza bastığımda az basarsam araba gitmiyor yokuşta kaydırıyor çok basarsamda birden tepki veriyor çarpma riski yaşıyorum sürekli, deviri 2000 civarına getirdiğimde aslında yokuşa göre araba güzel tepki veriyor ama bazen ayarlayamayınca birden araç hızlanmak istiyor buda çarpma riski taşıtıyor sürekli. Acemiliğimemi vereyim yoksa otomatik vitesle yanaşmak zor mu..
  • RenaultKing kullanıcısına yanıt
    Hocam, skodalarda hild holder'i kapama özelliği var, sizin anlattığınız gibi durumlarda hem stop start hem de yokuş kalkış destek sistemi kapanabiliyor, aracım manuel olduğu için otomatik meganelerde durum nasıl bilmiyorum,
  • Arkadaşlar, önceki sayfalarda R-Link'in pasif durumdaki özelliklerinden bazılarının nasıl açıldığı konusunda bilgi vermiştim,

Örneğin, hareket halinde video izleme özelliği açıldığında ve videoyu tam ekran izlediğinizde dışarıdaki sıcaklığı gösteren gösterge doğal olarak görünmüyordu bu durumda sıcaklık göstergesini SÜRÜŞ EKRANına aktarma için aşağdaki şekilde bir ayar yapmamız gerekiyordu,

Göstergede derece görünmesi - Cluster / Tdb [$51] / Cluster_15-40_v3.30.02 / screens / Ecrans Configuration / Conf Prestations VEH / Lectures (Turkuaz renkli kısım) / ExternalTemperature_CF / No external Temp. managemet bölümünün sağındaki Ecriture (Turuncu kısım) / ExternalTemperature_CF / ExternalTemp, Measurement and Display bölümünü seç ve sağındaki SARI renkli “Temperature exteriuere” tuşuna bas

Ancak bu durum da Kullanıcı Ayarlarındaki "Sürüş stili göstergesi" açıksa yani "ON" konumunda ise sürüş ekranındaki sıcaklık göstergesi ile sürüş stili göstergesi üst üste biniyor ve aşağıdaki resimde göründüğü gibi çirkin bir görüntü oluyor, bu durumda ya sürüş stilini kapatmak ya da sürüş ekranındaki sıcaklık göstergesini tekrar kapatmak gerekiyor, zaten sürüş halinde sürekli video izlemiyoruz, izlesek bile sıcaklığı merak ediyorsak video izlemeye bir kaç saniye ara vermek yeterli olur.

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

Yukarıdaki resimde bulunan Sürüş stili göstergesi ile sıcaklık göstergesinin üst üste binmesini engellemek için aşağıdaki ayarla sürüş ekranında sıcaklık göstergesini iptal edebiliriz.
    Göstergede derece görünmesini İPTAL etmek için - Cluster / Tdb [$51] / Cluster_15-40_v3.30.02 / screens / Ecrans Configuration / Conf Prestations VEH / Lectures (Turkuaz renkli kısım) / ExternalTemperature_CF / No external Temp. managemet bölümünün sağındaki Ecriture (Turuncu kısım) / ExternalTemperature_CF / External Temp, measurement bölümünü seç ve sağındaki SARI renkli “Temperature exteriuere” tuşuna bas

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

• quote:

Hocam, skodalarda hild holder'i kapama özelliği var, sizin anlattığınız gibi durumlarda hem stop start hem de yokuş kalkış destek sistemi kapanabiliyor, aracım manuel olduğu için otomatik meganelerde durum nasıl bilmiyorum,
    Hocam yanaştıramıyorum aracı yokuşta, gaza hafiften dokunuyorum devrini veriyorum 1000-2000 arası yokuşa göre bazen çok nazik park manevrası yapabiliyorum ama onun haricinde kaçırıyorum aracı veya çok gazlıyorum.. Sorun hillholder ile değil aslında görevini gayet güzel yapıyor sadece geçen gün çalışmadı neden anlamadım herneyse ama hillholder devrede iken freni bıraktığımda araç kaçırmıyor, ben gaza yüklendikçe eğer az yüklenirsem araç kaçıyor, çok basarsamda öne atıyor kendini iki türlüde çarpma riski yaşıyorum yani manueldeki gibi yarım debriyajla hafiften öne gitme gibi ayarlayamıyorum

• 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.