Şimdi Ara

2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA] (144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.994
Cevap
131
Favori
750.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yarım kontak pozisyonunda görebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.
  • merhaba arkadaşlar
    1 hafta önce 2017 mayıs trafiğe çıkışlı 1.2 tce aldım.
    geçen araç içinde iken anahtar ile kapıları kilitledim. sonra tekrar anahtar ile açtığımda konsol acayip bir cızırdama yaptı.
    bugün de eşim araba girince aynı sesi duymuş.
    araştırdım bu ses problemi kronik bir durum sanırım.
    benzer durumu yaşayan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurbagaspor -- 24 Ocak 2018; 16:34:43 >
  • son günlerde masaj fonksiyonu çalışmamaya başladı
    ilk günlerde soğuktandır dedim ama araba ısınınca veya uzun yol gidincede çalışmamaya başladı
    masajı açıyorum yaklaşık ilk 10 saniye kadar çalışıyor sonra duruyor
    bel ayarını deniyorum o çalışıyor hatta bel ayarı yaptıktan sonra masaj daha uzun çalışıyor ama 1 dakka sonra yine duruyor
    bu sorunla karşılaşan çözümünü bilen var mı?
  • Herkese merhabalar

Aracim 2017 1.6 joy megan sedan 2 sorum var

1; telefonumu (lg g4) bluetooth vasitasiyla aracima bagladigimda goruntu ve ses arasinda gecikme oluyor yani ses goruntuye uymuyor 1-2 sn gec geliyor aractan ?

2; lpg taktiran arkadaslar aracin subablari icin kimi yerde uyumlu kimi yerde uyumsuz problem yasarsin diyorlar gercek kullanici ve bilgili arkadaslarimin yardimini bekliyorum tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: salih erdem

Herkese merhabalar

Aracim 2017 1.6 joy megan sedan 2 sorum var

1; telefonumu (lg g4) bluetooth vasitasiyla aracima bagladigimda goruntu ve ses arasinda gecikme oluyor yani ses goruntuye uymuyor 1-2 sn gec geliyor aractan ?

2; lpg taktiran arkadaslar aracin subablari icin kimi yerde uyumlu kimi yerde uyumsuz problem yasarsin diyorlar gercek kullanici ve bilgili arkadaslarimin yardimini bekliyorum tesekkurler

Bluetooth'da gecikme hepsinde var diye biliyorum. Benim 1.6 joy'da gecikmeli . Telefondan bağımsız. Aracı aldıktan sonra telefonumu değiştirdim ve pek çok farklı telefon bağlandı araca hepsi öyleydi.
  • salih erdem kullanıcısına yanıt
    Lpg olayını araştırdım biraz. Okuduklarım şunlar: euro 5 ve 6 motorlarda verimi arttırmak için motordaki tüm parçalar tam sınırda üretiliyormuş. Sübap ve manifoldlar da dahil. Lpgnin yanma sırasında çıkan ısısı benzinden biraz fazla olduğundan ve yüksek devirlerde (sanırım) biraz daha geç veya uzun süre yandığından sübap ve monifolda zarar veriyormuş.

Eski motorlarda sübaplar daha sağlam olduğundan sıkıntı olmuyormuş, yenilerinde ise olması neredeyse kesin diyorlar. Bu sadece megane'a has değil, 2008-2010 dan sonra üretilen focus, golf, civic, elantra, astra hepsinde böyle olması lazım.

Kaç kmde olacağı da net değil. Belki 40bin belki 100bin diyorlar. Lpg ile 4000 devir üstüne pek çıkmamak lazım da diyorlar. Sanırım prins'in subap koruma sistemi varmış, yüksek devirlerde de benzine mi ne dönüyormuş, faydası varmıdır bilmem.

En güzeli taksicilere sormak lazım.

Dizellerde de 80 bin kmde enjektör turbo falan değişiyor galiba. Kaçarımız yok yani. Ya benzinden, ya tamirden her türlü o masrafı yiyecez maalesef.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kurbagaspor

merhaba arkadaşlar
    1 hafta önce 2017 mayıs trafiğe çıkışlı 1.2 tce aldım.
    geçen araç içinde iken anahtar ile kapıları kilitledim. sonra tekrar anahtar ile açtığımda konsol acayip bir cızırdama yaptı.
    bugün de eşim araba girince aynı sesi duymuş.
    araştırdım bu ses problemi kronik bir durum sanırım.
    benzer durumu yaşayan var mı?

Bende de 1.6 joy var. Bazen duyuyorum. Öncesinde çakmaklığa bağlı kameradan olabileceğini düşünüyordum ama kamerayı kullanmadığım bir dönemde de yaptığını gördüm. Bazen oluyor.

• Megane 4 için 17inch Celcium Alüminyum Jant satan var mı ? kırık , kaynak , işlem görmüş jant istemiyorum
  • Cok tesekkur ederim bilgilendirmeleriniz icin

• Dönüşe duyarlı sis farını da aktif etmişler ddt4all ile.
    video linkihttps://www.facebook.com/695511525/videos/10155264163466526/
  • giovanni G kullanıcısına yanıt
    Ahmet beyin aracina bu akşam uygulama yaptim Efsana oldu

• şuanda sırada dikiz aynalarının geri viteste otomatik inmesi kaldı. talismanlarda var. altyapı olarak megane da uygun. en kısa zamanda oda olacaktır. ayrıca kendi aracımda denememe rağmen olmadı ama acc'nin hız değerlerini 0 yapabilirsek şahane olacak. çünkü gördüğüm kadarı ile fren otomatik fren şiddettinin bile ayarı var
  • Kubi.lay kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık Kubilay hocam.
    Ben de bazı özellikleri (dönüşe duyarlı sis farı, rsound vb. ) aktif etmek istiyorum.
    İhtiyacım olan bir obd2 cihaz (almadım henüz) ve biraz cesaret
    Müsait bir zamanınızda tecrübelerinizden yararlanmak isterim.
    Herkese kazasız, belasız günler.
  • giovanni G kullanıcısına yanıt
    Teşekkürederim, sakın cihazı alıp masraf yapmayın, bende obd cihazi mevcut ne zaman müsait iseniz görüşelim ben herşeyi aktof yapayim, lastik basinçlarini Psi kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kubi.lay

Ahmet beyin aracina bu akşam uygulama yaptim Efsana oldu

1,2 tce touch modellerde de aktif edilir mi acaba?
    ayrıca auto ayna kapama olayıda yok bizde bu da bir eksiklik..
    hatta camlarıda auto kapatan bir sistem varsa hiç hayır demeyiz. :)
  • arkadaşlar
    1,5 dci ile max ortalama kac km yol gidilir
    deposu kac litrelik tir?

bir tanıdıga araç alıcaz
    öncelikli kriteri az tüketecek, sedan, yeni kasa araçlardan olacak
    megane ile jetta peşinden focus (bunlar manuel vites) son oalrakta yakıt mi donanımmı diyerek cerato dizel otomatik var listemizde..
  • Aracımı 2017 eylül ayında 1.6 dci 130 bg icon ve ek opsiyonların birkaçı mevcut olarak aldım.Araç şuan 2700 km de.Araçtan genel olarak memnunum fakat sorunlarım; arka amortisörlerden küt küt ses gelmesi
    Sağ ön kapının gözle belli olur şekilde aşağı düşmesi
    Kapı fitillerinden içeri hava girmesi
    Aracın ort. yakıt değeri 5,5 lt,1.ve 2. vites biraz güçsüz ama ondan sonrası çok güzel
  • 2023 RENAULT MEGANE SEDAN (ANA KONU) [GÜNCEL BİLGİLER BURADA]

Ok şeklindeki ifadenin anlamını bilen varmı,🤔

• Captursan Megana geçilir mi acaba?
  • 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.