Şimdi Ara

2017 Opel Insignia Grand Sport tanıtıldı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
309
Cevap
9
Favori
28.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsignia mevcut kasasıyla çıktığı dönem baya ilgi çekmişti, o dönem rakiplerine nazaran gayet iyi tasarıma sahipti...Şuan hala ilgi çekici fakat yüzü eskidi, bunun dezavantajı var.

Yeni kasa tasarımını herkes merakla bekliyor, tasarımdan ziyade fiyat, motor ve donanım seçenekleri pazardaki yerini belirleyecektir.

Tasarım, herkesin beklediği üzere yeni astradaki bazı noktalarla benzerlik gösterecektir. Bir önceki kasa kadar iddialı bir giriş olmayabilir, fakat görmeden büyük konuşmamak gerek
  • 1.6 biturbo dizel 160 lık dizeli 10 numara olur hafifleyen kasayla beraber.
  • Passat gibi bir araç varken bu kesinlikle çok satacaktır. Yine daha yüksek tork daha yüksek beygir ama rakiplerinden daha düşük 0-100 ve maksimum hız verileriyle gelecektir tahminimce. Ayrıca yine vites değişimlerini hissettiren şanzımanla gelirse satış rekorları kırması olası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YER_UCAGI_34

Passat gibi bir araç varken bu kesinlikle çok satacaktır. Yine daha yüksek tork daha yüksek beygir ama rakiplerinden daha düşük 0-100 ve maksimum hız verileriyle gelecektir tahminimce. Ayrıca yine vites değişimlerini hissettiren şanzımanla gelirse satış rekorları kırması olası.

Kesinlikle :)

Hafifleyen kasalar, 8 ileri vitesler, yeni nesil motorlardan bihaber bazı Vw ciler de bundan hiç rahatsız olmayacak, gelip beklenmedik yorumlarda bulunmayacaklardır hatta!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşallah Astra'yı azıcık uzatıp "Alın size İnsignia" demezler. Güzel şeyler gelecek. Liftback, bizim gibi Sedan sevdalısı bir milletin raconuna ters olur.

• Ön ve arka far grubunu değiştirmişler güzel olmuş. Bagaj bölümünü de Liftback yapacaklar yanılmıyorsam. Bu liftback olayı yükleme ağzını genişlettiği için çok mantıklı geliyor bana.
  • esmerce kullanıcısına yanıt
    Insignia icin opel bayii otomatik versiyonun 120 bin liradan baslamasinin beklendigini soyledi. O fiyatlara yani dolusu deri koltuk vs. 140 a yaklasir insignia ucacak deseler yine de almam . Maksimum 130 olmali ful versiyonu bence.

• a_r_k A kullanıcısına yanıt
    Uzun zamandır Mazhar Fuat Özkan dinler gibi Vw-Ford-Opel kullanmaktan sıkıldım ben de, aracın çok iyi olacağından eminim ama arka tasarım ve fiyat hoşuma gitmezse premiumlara dönüş yapabilirim.

• merhaba arkadaşlar

şuan insignia 1.6 cdti cosmo at kullanıyorum. alırken passat arasında kararsız kalmıştım.şuan bu paraya dolu dolu insignia aldığım için çok mutluyum.arabamın tek eksi 4*4 olmayışı

.insignia 2,0 motorlarda 4*4 opsiyonu var .ama onunda yıllık vergisi pahalı.yeni kasalarda 4*4 opsiyon olarak alınabileceği forumlarda yazıyor .sizce yeni kasa 1,6 motorlarda

4*4 opsiyon olarak sunar mı. özetle yeni kasa insignia 1,6 motorlar dört çeker kombinasyonu gelir mi
  • 1.6 motorla 4 ceker gelecegini sanmam.

• buna mı benzeyecek acaba, hatlar andırıyor gibi ? (2017 Buick Lacrosse)
    eğer aynı platformdalarsa umarım iç mekanı aynen alıp kullanırlar.

2017 Opel Insignia Grand Sport tanıtıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalsiyum 17 -- 31 Ağustos 2016; 12:08:50 >

• Kalsiyum 17 kullanıcısına yanıt
    Evet budur aynı kasa,

https://youtu.be/fL57wOa-US0

• quote:

Orijinalden alıntı: Viper74

Evet budur aynı kasa,

platform aynıysa ve şasi ölçüleri bire bir olacaksa, küçük kaporta farkları dışında yine de epey uzuun ve büyük bir araç olur sınıfına göre; hatta 2 gömlek büyük olur diyelim, kamuflajlı fotoğrafta da epey uzun intiba bırakıyor zaten, bakalım nasıl olacak.

Buick Lacrosse 5 metre' lik bir araç. 5 metre 2 cm

Kıyaslamak açısından, yeni Mercedes E 4.92; bmw 5 serisi 4.90 boyundalar. Belki de dingil aralığı kısalır Insignia' da; LaCrosse' a göre; bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalsiyum 17 -- 31 Ağustos 2016; 14:50:50 >

• yine yakacak yolları
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bence fotoğraftaki araba Mondeo Liftback. Jantlar ve göğüs kısmına ayrıca arka dizayna ve ön farlarada dikkat ederseniz anlarsınız.

İnsignia ya gelirsek hafifletilip dingil mesafesinin arttırılması doğru taktik ama yine sütçü beygiri olmaz umarım..

olmaz ne demek hocam kesin olur.
    bugün bir otomobil dahisi 1550 kg tam otomatik insignia ile bilmem kaç kg olarak hafif passatı (çift kavrama) kıyaslamıştı 0,1 saniye 0-100 ü geri diye sütçü beygiri yazmıştı. buda sütçü beygiridir tabi.

duuu bakiyim o dahi yoksa senmiydin
    hani şu passat yatırım aracıdır diyen
    suberb de kırovari tasarım möğeleri vardır diyen
    passat 4,5 litre yakıyor diyen.

Özür dilerim bir yanlışlık var...Ben yanlış biliyomuşum yani Otm. olan 11.4 manuel olanı 10.9 sn. imiş. Şu durumda insignia konusundaki rezalet daha bi arttı

Yeni insignia 1.6 CDTİ 136 nin teknik verileri (ağustos sonrası katalog) ;

1.6 CDTİ 136 HP 320 NM Manuel ; 10.9 Sn.

1.6 CDTİ 136 HP 320 NM Otm. ; 11.4 Sn.

Rezalet daha bi ortaya çıktı şimdi..

1.6 TDİ 120 HP 250 NM Manuel ; 10.8 Sn.

1.6 TDİ 120 HP 250 NM Otm. ; 10.8 Sn.

Fazladan 16 HP + 70 NM TORK nereye gidiyo acaba ? açıkla bakalım

Haa bu arada şu da var İnsignia +1-1.5 lt daha fazla tüketiyor b8 passatdan.

hocam battıkça batıyorsun o ikinci veri st yani sportourer
    ne içiyorsun bilmiyorum ki
    yazık bayağıda sevinmiştin.

Manuel insignia nın 0-100 ü kaç ?

kendin bak hocam antrenman olur baksana daha katalog okuyamıyorsun.
    şaka bir yana 15 yaşından sonra ben bu 0-100e bakıp kataloğa bakıp araba kıyaslamayı bırakmıştım sayende tekrar bir bakayım dedim ama bakmaqz olaydım. hevesini kursağında bıraktık olmadı şimdi özür dilerim.
    ama bakıpta boşuna gözünü yorma insignianın passata yetişmesi falan hepsi hikayedir.
    bir aracı vw yapmışsa o en iyisidir.

Ya kıvırma şimdi

120hp 250nm passat 136 hp 320nm insigniadan hızlı diyince '' AMA BİRİ DESEGEEEEE'' Diye ağlamayı biliyosun , ikiside manuel olduğunda YİNE passat hızlı

Konuşma daha fazla Opel , VW nin yanında sütçü beygiridir.. Bu 1.4 T 140 HP ASTRA için de geçerli 1.6 T 170 İNSİGNİA için de geçerli 1.6 136 ASTRA VE İNSİGNİA için de geçerli.. Alayı sütçü beygiri. 125 TSİ GOLF 1.4 140 ASTRA yı nasıl delik deşik ediyor onuda anlatmamı istermisin Neyse o da başka zamana bugünlük yeter bukadar

haşa hocam bende katılıyorum opelin sütçü beygiri olduğuna ben rahleyi tedrisatınızdan geçmek için, engin bilgilerinizden yararlanmak için özellikle soruyorum. maşallah her lafınız ayrı bir cevher, ayrı bir değer.

İnşallah maşallah hocammm

• Kalsiyum 17 kullanıcısına yanıt
    Insignianin buickdeki karsiligi regal galiba. Nerdeyse bire bir aynilar.

• a_r_k A kullanıcısına yanıt
    Güncel kasada evet.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kalsiyum 17

quote:

Orijinalden alıntı: Viper74

Evet budur aynı kasa,

platform aynıysa ve şasi ölçüleri bire bir olacaksa, küçük kaporta farkları dışında yine de epey uzuun ve büyük bir araç olur sınıfına göre; hatta 2 gömlek büyük olur diyelim, kamuflajlı fotoğrafta da epey uzun intiba bırakıyor zaten, bakalım nasıl olacak.

Buick Lacrosse 5 metre' lik bir araç. 5 metre 2 cm

Kıyaslamak açısından, yeni Mercedes E 4.92; bmw 5 serisi 4.90 boyundalar. Belki de dingil aralığı kısalır Insignia' da; LaCrosse' a göre; bilemiyorum.

Ben de ayni seyi diyecektim. Arac cok guzel gemi gibi.

Opel bunu D segment yapacaksa Astra-Insignia arasina bir C+ arac koysan siritmaz yani.

• Buyrun gençler 2017 İnsignia, gerçek resim..

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.