Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.265
Cevap
55
Favori
340.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Start stop bende düzgün çalışıyor. Ama çalışma koşulları var. Motor ısınmadan devreye zaten girmiyor. Klima vs açıksa devreye girmiyor. Birde opelde eğer çok kısa süre içinde stop ettiyse bir miktar ilerlemeden tekrar stop etmiyor. Mesela VW grubunda her duruşta stop ediyor ki dur kalk trafikte çok sık stop ettiği için cansıkıcı olabiliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • herhalde yakıt bende ortalama 8,0 lt nin altına inmeyecek
    benim güzergahlar genelde yıllardır 3 aşağı 5 yukarı aynı
    çevreyolu otoyol şehir içi karışık
    ortalama sürat de sürekli 35 lerde oluyor ( astra da 2-3 kez 8-9000 km boyunca ortalama almıştı oradan biliyorum )
    ama en azından zaten astra ile de aynı motor manuel de 7.5 altına inmediğim için çok da şaşırmıyorum
    agresif düşünmeyin ben agresif isem istanbul da araç kullanıcılarının %80 i agresif demektir
    tek fark güzergahın otoyol kısmında bulduğum yerde süratli gidiyorum
    zaten geçen sene 8 kez hız sınırı cezası yemişim
    bunlar genelde iş ve ya trafik ile alakalı yetişme ya da trafiğe kalmama ile alakalı

araç yaklaşık 1500km oldu 1 haftayı geçti alıştım büyüklüğüne ama her yere sığmıyor
    yine de kullanımı rahat bence

yalıtım bana aman aman gelmedi tabi emsallerini bilmiyorum
    ama C sınıfı J kasa astra dan sonra vay be demedim açıkçası
    evet astra dan tabiki iyi ama arabanın genel seviyesine bakınca daha iyi olabilirdi gibi
    klima dün bugün kullandım müthiş çalışıyor
    farlar zaten bahsetmiştim çok iyi
    tasarım zaten bence sınıfında en iyisi
    vw in cc ile yapmaya çalıştığını opel direk yapmış
    cc ne kadar sportif ise insignia ondan bile sportif bence
    geçen gün arka taraftan 1-2 kez garç gurç ses geldi tespit edemedim sonra kesti
    geri görüş kamerası çok başarılı

şerit takibi düzgün şeritlerde çok güzel çalışıyor
    trafik işareti okuyucu da gayet başarılı çoğunu kaçırmıyor

astra ile 3-4 kez yurt dışına çıkmıştım 4-5bin km lik
    bu araç ile gerçekten keyifli olacak şimdiden iple çekiyorum
    tam bir uzun yol arabası
    kocaman lastikler binde uzaklara gidelim diyor

şu ana kadar gayet memnunum
    3 yılda 180bin km yapıcam yetmeme olasılığıda var
    3 sene sonra araç ne halde göreceğim bakalım
    astra ile 120 yapmıştım ve gayet diriydi ama astra çoktan üretilmiş bir araçtı 2015 di
    bu araç ise yepyeni
  • eliot kullanıcısına yanıt
    Bu detayları bilmiyordum bir de bu gözle deneyeceğim bakalım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • werneke W kullanıcısına yanıt
    Hiç 2.0 motorlu dizel insignia kullandınız mı ? Benim şu anki kiralık araç 2.0 ve Yen’i insignia tercih edebilirim. Performans nasıl onu merak ediyorum. Bir de rüzgar sesi alıyor mu? Kısa bir deneme sürüşü yaptım yalıtımda bir iyileştirme hissetmedim. Tam tersi bu büyük kasa öyle tok bir araç hissi vermedi. Oyuncak gibi geldi diyelim.

• Evet arkadaşlar şirket aracı olarak C200 Mercedes comfort mu yoksa Opel insignia GS 1.6 exclusive modelini mi? Hangisini tercih edersiniz neden ?

• ladinkayin L kullanıcısına yanıt
    Zor soru. Ama şirket aracı dediğiniz icin insignia derim. Yoksa o araca o para verilmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: ladinkayin

Hiç 2.0 motorlu dizel insignia kullandınız mı ? Benim şu anki kiralık araç 2.0 ve Yen’i insignia tercih edebilirim. Performans nasıl onu merak ediyorum. Bir de rüzgar sesi alıyor mu? Kısa bir deneme sürüşü yaptım yalıtımda bir iyileştirme hissetmedim. Tam tersi bu büyük kasa öyle tok bir araç hissi vermedi. Oyuncak gibi geldi diyelim.
    Insignia rüzgar yalıtımı çok başarılı. Zaten sürtünme katsayısı sınıfında sanırım en düşüklerden. Yol yalıtımı için ise kesin konuşmak zor. Bence önceki kasadan başarılı ama kullandığınız asfalt bunda çok önemli. C200 kiralık kullanmıştım 2 gün. Ben bu sınıfta böyle rezil rüzgar yalıtımı görmedim. Konusunda da çokça bu şikayet var zaten. Prestij olarak illa ki Mercedes'in bir albenisi var tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pitoradyan

Zor soru. Ama şirket aracı dediğiniz icin insignia derim. Yoksa o araca o para verilmez.
    hangi araca mevcut fiyatı verilir ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ladinkayin

2.0 insignia kullanmadım
    ama performansı bence iyi fena değil
    rüzgar değil ama bozuk asfaltta yol sesi alıyor

mesela lastikler mıcırlı tozlu çamurlu bir yerden geçer lastik pislikleri döndükçe çamurluğa atar ya
    işte o sesler astra dan bile net olarak daha fazla
    arabanın eksik yanları mutlaka var

ama sürüşü bence çok iyi
    virajlara gerçekten çok iyi girip çıkıyor
    zaten 77km testi de bunun kanıtlarından
    kullandıkları lastik ebatları müthiş
    orta donanım passatları görüyorum gerçekten çok cılız kalıyor
    kiralık olduğu için oturup çok da kurcalamadım açıkçası
    ama şu ana kadar gayet memnunum

tasarım önemli ise o araç bu araç diyebilirim
    tok araç diyorsan eski kasa indignia 1700kg araç tokun toku tank gibi bir şey
    ondan daha tok araç varmıdır bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: s700

Insignia rüzgar yalıtımı çok başarılı. Zaten sürtünme katsayısı sınıfında sanırım en düşüklerden. Yol yalıtımı için ise kesin konuşmak zor. Bence önceki kasadan başarılı ama kullandığınız asfalt bunda çok önemli. C200 kiralık kullanmıştım 2 gün. Ben bu sınıfta böyle rezil rüzgar yalıtımı görmedim. Konusunda da çokça bu şikayet var zaten. Prestij olarak illa ki Mercedes'in bir albenisi var tabi.

Alıntıları Göster
    zaten gerek A gerek CLA olsun 1.5 dizel dci ile prestijden başka bir şey için alınmıyor ki
    hele CLA inanılır gibi değil
    mesela A3 sedan , kiralık fiyatı excelence insignia ile aynıydı galiba
    aynı paraya A3 tercih etmek olacak şey değil ama zevkler ve renkler tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werneke -- 6 Nisan 2018; 20:9:59 >
  • stormlee S kullanıcısına yanıt
    Servis ne işlem yaptı. Bendede geri kalma var. Ilk geri kalmadan sonra rds ye göre otomatik ayar modunu seçtim yine doğru saati göstermiyordu.

• Bu kasaların silecek ölçüsünü bilen var mı? Önceki kasa ile aynı mı? Silecekler kötü siliyor aerotwin alacağım ama orijinal ölçüsünü bulamadım.
  • Selam arkadaşlar ;

elite pakette adaptif cruse kontrol var mıdır acaba ?
  • contaci C kullanıcısına yanıt
    Elite pakette adaptif cruse control yok. sadece direksiyon ve koltuk ısıtma var. Park go paketi ile birlikte geliyor adaptif cruise
  • Goqaan G kullanıcısına yanıt
    Ben servise gitmedim saat için. Ama trim sesleri için gideceğim galiba.
  • stormlee S kullanıcısına yanıt
    Trim sesleri Nerelerden geliyor acaba

• pitoradyan P kullanıcısına yanıt
    A sütunundan ve direksiyonun üstünden geliyor. Sanki cam titriyormusda zangirdiyormus gibi. Direksiyonun üstünden ise Cat Cat diye ses geliyor.
  • Trim ses henüz gelmedi

1-2 kez arkadan bir yerden geldi ama devam etmedi

Bu saat işi komedi ama

7 dk falan ger kalıyor bir günde

1 kesi de komple saçmalamış sabah 7:30 da arabaya bindim

Saat gece 00:30 gösteriyordu

Bir de Bluetooth ile telefonda görüşürken ekrana görüşme geliyor

Ev işaretine basıp klimaya girmek istiyorum girmiyor

Adam da telefonu kapatmazsa yanıyorum

Alt tarafta manuel kontrol var ama ekranı görüp ayarlamak istiyorum konuşmadan çıkmıyor

Bu saat işini servise gösteren varmı ?

• Daha öncede konu etmiştim ; benim start stop devreye girmiyordu. Servise gittim, aküyü ölçtüler ve akünün zayıf olduğunu söylediler. Araç 600 km oldu nasıl akü dolmaz dedim , start stopun aküsü farklı yol almayla tam dolmaz dediler neyse sabahtan akşama şarjda kaldı. Aldım aracı start stop çalıştı 2 3 kez girdi devreye ve sonra yine eskisi gibi girmiyor devreye. Tekrar randevu aldım. Akü degisimini talep edicem. Büyük ihtimal yine akü zayıf çıkacak. Gittiğimde saatide sorucam. Nadir olsada saniyelik gösterge paneli kismindan ziriltida geliyor. Çuvalla para verip işten izin alıp araba peşinde birşeylerini düzelttirmeye çalışmak canımı sıkıyor. Çoğu kişinin aynı problemlerden şikayet etmesi problemlerin seri & kronik oldugunu gösterir. Nasıl fabrikada yakalanıp düzeltilmez anlamak zor.

• Goqaan G kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal biliniyordur

Belli bir süre sonran yazılım güncellemesi ile hepsini düzelteceklerdir

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.