Şimdi Ara

2017 Ocak ayında 2016 model sıfır araba almak mantıklı mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
4.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar iyi forumlar. Renault clio joy 1.5 75 bg alev kırmızısı makyajlı 2016 model sıfır araç almaya niyetlendim. 500 lira kapore verdim . 58000 fiyat aldım. park sensörü,mtv,sis farı hediye dediler. 126 lira noter masrafı, 1254 lira zorunlu trafik sigortası ve 1700 lira kasko bedeli fiyat teklifi aldım. Şimdi 2017 yılında 2016 model sıfır bu tarz bir araç almak doğru bir karar mı ? Bugün iş yerinden bir kaç kişi çok mantıksız 2017 yılında 2016 model araç almak dedi. Vazgeç dediler. Sizlerin fikirlerini de değerlendirmek isterim.

• 2017 modellere otv zammi geldi fiyat farki ne kadar bilmiyorum ama alınabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arada sağlam bir fiyat farkı varsa 2016 model alınabilir. Tek eksi tarafi ilk muayeneye biraz erken girersiniz fabrika üretim tarihinden dolayı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

arada sağlam bir fiyat farkı varsa 2016 model alınabilir. Tek eksi tarafi ilk muayeneye biraz erken girersiniz fabrika üretim tarihinden dolayı.

bu konuda bilgi sahibi değilim. Ne kadar erken girilir mesela?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHIHAD

2017 modellere otv zammi geldi fiyat farki ne kadar bilmiyorum ama alınabilir

2017 model fiyatı için bayiler elimizde ürün yok liste fiyatı doğru değil dediler ne kadar doğru bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aptt

quote:

arada sağlam bir fiyat farkı varsa 2016 model alınabilir. Tek eksi tarafi ilk muayeneye biraz erken girersiniz fabrika üretim tarihinden dolayı.

sıfır araçların ilk muayenesi fabrika çıkış tarihinden itibaren 3 yıldır. Mesela 5 Aralık 2016 çıkışlı ise 5 aralık 2019 da muayeneye girer. Siz aracı yarın da alsanız bu durum değişmez. Ekleme: fiyat cazipse kaçırmayın derim. Ama birkaç bayiden daha hem 2016 hem 2017 olarak fiyat alın. Sonradan aklınızda soru işareti kalmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 26 Ocak 2017; 22:31:17 >
  • Ben 1 ay once 2015 model sifir km aldim. Bence bir sakincasi yok. Hatta seneye mtv si bir alt dilime dusecek oylede bir avantaji var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aptt

quote:

sıfır araçların ilk muayenesi fabrika çıkış tarihinden itibaren 3 yıldır. Mesela 5 Aralık 2016 çıkışlı ise 5 aralık 2019 da muayeneye girer. Siz aracı yarın da alsanız bu durum değişmez. Ekleme: fiyat cazipse kaçırmayın derim. Ama birkaç bayiden daha hem 2016 hem 2017 olarak fiyat alın. Sonradan aklınızda soru işareti kalmasın.

iki bayiden teklif aldım. beyaz renk için ilk önce 54500 dediler. elimizde 6 adet var. kırmızı yok dediler. daha sonra gittik alalım artık bu iş bitsin 55000 oldu zam geldi dediler. dolar kurunda dalgalanma oldu dedi satış danışmanı. Tamamda dolar artmadı düştü dedim. Olabilir biz zam yaptık dedi. Konuşması ve tavrından rahatsız oldum. Başka bayiye gittik tanıdık aracılığı ile, elimde 2 adet kırmızı var. makyajlı kasa dedi 59000 dedi. indirim istedim. 58000 en son fiyatı. mtv sis farı park sensörü hediye dedi. Durum bu.

• Şuan bayilerde 2017 model araç bulmanız biraz zor. Sipariş geçilir bir kaç ay sonra teslim alırsınız. 2016 sı 58 bin fiyat istenen aracın 2017 sine kanımca 5-6 bin tl model farkı istenir. Yukarda bir arkadaş belirtmiş muayeneye biraz erken girersiniz çünkü ilk muayene tarihi aracı teslim aldığınız tarih değil, fabrikadan çıktığı tarihtir. Bu tarihin üzerine 3 yıl ekleyerek muayeneye girersiniz. Yeni yılın aracının donanım ve makyaj olarak bir önceki senenin aracında bir farklılığı yoksa ve fiyat farkı bütçeyi etkileyecekse 2016 tercih edilebilir. 2016 mart ayında 2015 model sıfır araç aldım yeni yıla göre arada 6 bin tl vardı vermek istemedim. Neticede makyajlı kasa aynı araçtı ve reyondaydı o gün alıp çıkabiliyordum. Gerçii şuan 80 bin tl.ye aldığım aracın sıfırı ötv düzenlemesinden sonra 2017 modeli 110 bin tl. oldu. Fiyat konusunda şanslı bir dönemde almışım. Hakkında hayırlısı kardeşim, inşallah gönlüne göre olur...

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Ben 1 ay once 2015 model sifir km aldim. Bence bir sakincasi yok. Hatta seneye mtv si bir alt dilime dusecek oylede bir avantaji var.

Bu tarz avantajı bilmiyordum,teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Sizde mi joy aldınız ?
  • Yok ben mitsubishi attrage 1.2 cvt otomatik aldim. Benzinli isinizi gorurse 52500 tl kampanyasi var su an.

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    Fabrika 🏭 çıkışı nerede yazar nasıl öğrenilir

Eski aracı biz 2009 aralıkta almıştık

10 ocak 2010 da tescil tarihi vardı 10 ocak 2013 de muayneye gitti .

Dayımın araçta yani yeni nisanda almıştı ocakta gitti muayeneye

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan1461

Şuan bayilerde 2017 model araç bulmanız biraz zor. Sipariş geçilir bir kaç ay sonra teslim alırsınız. 2016 sı 58 bin fiyat istenen aracın 2017 sine kanımca 5-6 bin tl model farkı istenir. Yukarda bir arkadaş belirtmiş muayeneye biraz erken girersiniz çünkü ilk muayene tarihi aracı teslim aldığınız tarih değil, fabrikadan çıktığı tarihtir. Bu tarihin üzerine 3 yıl ekleyerek muayeneye girersiniz. Yeni yılın aracının donanım ve makyaj olarak bir önceki senenin aracında bir farklılığı yoksa ve fiyat farkı bütçeyi etkileyecekse 2016 tercih edilebilir. 2016 mart ayında 2015 model sıfır araç aldım yeni yıla göre arada 6 bin tl vardı vermek istemedim. Neticede makyajlı kasa aynı araçtı ve reyondaydı o gün alıp çıkabiliyordum. Gerçii şuan 80 bin tl.ye aldığım aracın sıfırı ötv düzenlemesinden sonra 2017 modeli 110 bin tl. oldu. Fiyat konusunda şanslı bir dönemde almışım. Hakkında hayırlısı kardeşim, inşallah gönlüne göre olur...

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. çok iyi oldu bu dedikleriniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

Yok ben mitsubishi attrage 1.2 cvt otomatik aldim. Benzinli isinizi gorurse 52500 tl kampanyasi var su an.

benzinli ve otomatik araç sanırım bana göre değil. otomatik araç hiç kullanmadım ve benzinli araca gücüm yetmez o yüzden dizel araç alıyorum.
  • 2017 dekilerin fiyatı havalarda olucak :)

Mantıklı bana gore.

• quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

Fabrika &#127981; çıkışı nerede yazar nasıl öğrenilir

Eski aracı biz 2009 aralıkta almıştık

10 ocak 2010 da tescil tarihi vardı 10 ocak 2013 de muayneye gitti .

Dayımın araçta yani yeni nisanda almıştı ocakta gitti muayeneye

eskiden trafiğe çıkış tarihi esastı. Birkaç senedir fabrika çıkış tarihi. Ruhsatta ilk muayene geçerlilik tarihi yazar. Bu da yeni araçlarda fabrika çıkış tarihinden itibaren 3 yıldır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 26 Ocak 2017; 23:7:19 >

• Bu konu ile ilgili başlık açmıştım 2 gün önce. Avantajları çoktur:

5 yerine 3 yüksek mtv ödersiniz

Fiyatları daha caziptir

Satış yapıldı gösterip satılmayan /hatta plaka takılmış -ama dikkat edin, ana bayi için yazıyorum - daha da ucuz olur.

Dezavantajları:

Kasa değişim/makyaj olabilir -bunu da fiyat avantajı için kullanabilirsiniz-.

Fenni muayeneye erken girersiniz.

Araç üretim için banta 31.12.2016 veya öncesinde girdiyse 2016 model olur ve 3 yıllık süre o tarihte/ya da banttan çıkışından -ki aynıdır hemen hemen- başlar.

01.01.2017 veya sonrasında girdiyse 2017 model olur.

Yani fenni muayene süre farkı 2016-2017 modelleri arasında 1 gün ile 365+364:729 gün arasında değişebiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Orhan Hoca

Bu konu ile ilgili başlık açmıştım 2 gün önce. Avantajları çoktur:

5 yerine 3 yüksek mtv ödersiniz

Fiyatları daha caziptir

Satış yapıldı gösterip satılmayan /hatta plaka takılmış -ama dikkat edin, ana bayi için yazıyorum - daha da ucuz olur.

Dezavantajları:

Kasa değişim/makyaj olabilir -bunu da fiyat avantajı için kullanabilirsiniz-.

Fenni muayeneye erken girersiniz.

Araç üretim için banta 31.12.2016 veya öncesinde girdiyse 2016 model olur ve 3 yıllık süre o tarihte/ya da banttan çıkışından -ki aynıdır hemen hemen- başlar.

01.01.2017 veya sonrasında girdiyse 2017 model olur.

Yani fenni muayene süre farkı 2016-2017 modelleri arasında 1 gün ile 365+364:729 gün arasında değişebiliyor.

verdiğiniz bilgiler ve cevap için teşekkür ederim. Sizin diğer konularda ki yorumlarınızı da konuları da okudum. Umarım doğru bir araç tercihi yapabilirim.

Ayrıca bir sorum daha olacaktı,araç alırsam aldığım yerden bayiden yani sigorta ve kasko yaptırmak iyi olur mu ?

• Aldiginiz yerde yaptirmakta fayda var eger servislere de oraya gelecekseniz kaza durumunda daha kolay olur islemler. Ayrica araci kaskolatmadan sakin bayiden cikarmayin.

• aptt kullanıcısına yanıt
    Uygun olabilir tabi ama ben ikinci yıl trafik ve kaskomu dün yaptırdım ve kasko geçen seneden 200-300 tl indirimli oldu Döviz enflasyon farkı da cabası. Trafik hemen hemen aynı. Her ikisini de sigortam.net'ten yaptırdım (sompo japan).

Bu forumda da sigortacı bir arkadaş var benzer fiyatlar verebilen.

Tabi en kolayı; fiyat farkı çok değilse aracı aldığınız yer daha güvenli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 27 Ocak 2017; 0:19:39 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.