Şimdi Ara

2017 model Makyajlı Kasa Sandero/Sandero Stepway - Ana Konu (38. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
804
Cevap
21
Favori
103.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aracın durumu nasıl hatayı tekrarlıyor mu ben tekrar servisle görüştüm reno ile konuşup geri dönüş yapacağız dediler
  • NightmareII N kullanıcısına yanıt
    Gayet iyi durumda. İlk zamanki gibi sikinti kalmadi. Yazilim ise yaramiyor ama surec once yazilim deneniyor sonrasinda parca degisimi yapiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya şöyle bir tuhaf durum oldu araç 2 gündür hiç silkeleme yapmıyor acaba sıcaklardan dolayı mı oldu yoksa yazılım etkisini mi göstermeye başladı ?
  • Sıcaktandır yazılım işe yaramıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NightmareII

Ya şöyle bir tuhaf durum oldu araç 2 gündür hiç silkeleme yapmıyor acaba sıcaklardan dolayı mı oldu yoksa yazılım etkisini mi göstermeye başladı ?
    direksiyonu tam çevirip kalkış denediniz mi?
  • düz geri geri çıkış yapıyorum park yerinde yapmadı ama yazılım ilk yüklendiği gün yapmıştı yine 2 gündür yapmadı sıcktan diye düşünüyorum direksiyonu çevirip çıkmayı denemedim ama direksiyonu çevirip çıkınca çok daha belirgin oluyordu bakalım bir kaç deneme daha yapacağım yarın bir işim var oraya gideceğim o zaman da deneyeceğim paartesi salı yine yorum yazarım
  • Arkadaşlar test ettim kesinlikle etki etmiş yazılım. hiç gaz vermeden ayağını frenden çekince direksiyonu kırsan da kırmasanda araç titremiyor. Ama gazı az verirsen bu seferde çok çok kısa süreli bir titreşim oluyor. Önceki halinden eser yok denebilir yine var titreşim ama son derce azalmış. Servis görevlisi ilk başta yapacak sonrasında git gide azalıp kaybolacak dedi 3 4 hafta sonra etki etmeye başladı.
  • Son yazılımdan sonra da verim alamayanlar var sanırım. Sikayetvar'da okudum. Son durum nedir acaba?
  • Bende yazılım sonrası 1 2 defa titredi şükür şu an normal.
  • Merhaba

2017 model sandero stepway için tam uyumlu kılıf alan varmı acaba

sitelerde bakıyorum 2012 sonrası 2013 sonrası falan yazıyor.
    bazı yorumlarda da 2017 için uyumsuz şeklinde şikayetler var.
    2017 için düzgün 150-200 tl lik bir kılıf kullanan alan varmı
    varsa aldığı yeri yazabilir mi
    2013 sonrası yazan sitelerdeki kılıflar uyumlu mu
    bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim
  • Aracına port bagaj taktıran var mı? Fiyatlar ne durumda, serviste mi dışarıda mı taktırmalı?

• Arkadaşlar, bu araçlarda kapı hoparlörlerini değiştirmek için komple kapı döşemesi sökülüyor mu yoksa sadece hoparlör kapağını söküp değiştirebiliyor muyuz?
  • Arkadaşlar merhaba. Bende 2016 model makyajlı kasa 0.9 Stepway var. 22.000 km’de aldım şu an 33.000 km’de.

Aldığımdan beri şöyle bir sıkıntı var. Mesela 90’la gidiyorsun, vitesi 5’ten 4’e alacağım, baya bi zorlanarak geçiyor. Resmen asılıyorum. Takırtt diye geçiyor. Sanki debriyaj ayırmıyormuş gibi. Bazen de çok rahat geçiyor ama genellikle zorlanıyor. Aynı şekilde 4’ten 3’e çekerken de sıkınt oluyor. Fakat normal seyir halinde vites büyütürken sıkıntı yok. Küçültürken oluyor. Biraz araştırdım ama debriyaj balatasının bu modellerde kronik sıkıntılı olduğunu söyleyenler olduğunu gördüm. Tabi servis yokuş yapıyormuş ücretsiz değişim konusunda.

Fikirlerinizi alabilir miyim?

• ricardinho_ R kullanıcısına yanıt
    Titreme sikayetinde debriyaj seti degisti ucretsiz. Garantisi varsa gidin yokus falan yapamazlar. Yapan servisi direk dacia sikayet edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: heroesx

Titreme sikayetinde debriyaj seti degisti ucretsiz. Garantisi varsa gidin yokus falan yapamazlar. Yapan servisi direk dacia sikayet edin.
    Evet garantisi devam ediyor.

Otomatik viteslerde titreme sorunu olduğunu biliyorum. Manuellerde de debriyajla alakalı kronik bir durum var mı?

Siz kronik mi degil mi bakmayin goturun servise garantili arac sonucta.

• Bugün servise gittim, test sürüşü yaptılar ve sıkıntıyı onlar da gördüler. Şanzımanın inip açılıp bakılacağı ve değişmesi gerekenlerin garanti kapsamında değişeceğini söylediler. Ayın 24’üne randevu aldım. Bakalım ne olacak.

30.000’deki arabanın şanzımanının inmesi ve kurcalanması biraz can sıkıcı ama en azından arkasında durmaları güzel.

Geçmiş olsun. Umarım basit bir işlemdir.Durumla ilgili gelişmeleri paylaşmayı unutma.
  • heroesx kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Tabi yazarım gelişmeleri.

• debriyaj seti değiştiren benzinli easy-r lar belli bir süre sonra tekrarlama oluyor mu titreşimde deneyimlerinizi paylasırsanız sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.