Şimdi Ara

RGBW DİZİLİM LG TV ALACAKLARIN DİKKATİNE !!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
5
Favori
37.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba yeni evlenecek olmam sebebiyle forumuda inceleyerek 3000-3500 tl aralığında LG 49uh770v tv almaya karar vermiştim.Ancak haftasonu artık bu ürünün eskidiği ve bulunamacağı konusunda teknoloji marketlerden yönledirme yapıldı. Ve LG 49UJ630V ULTRA HD 4K LED TV almanın daha iyi olacağını söylediler. Genel olarak tv yayını, film ve bilgisayardan görüntü aktarımı şeklinde kullanmayı düşünüyorum. Tavsiye deceğiniz başka marka ve ürünlre de açığım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • Evet arkadaşa ben demiştim, rgbw muhabbetini. Gerçek 4k değil, 3k gibi demiştim. Hatta arkadaş bana uj630v modelini tavsiye etmişti.Bende yeğenimde bir önceki seri uh635v modeli olduğunu, benim ju6470 ile kıyasladığım zaman, görüntüsünün daha soluk olduğunu renklerin daha cansız olduğunu söylemiştim. Dün mediamarkt'ta gitmişken uj630v modelinide bakayım dedim. Görüntüsünü görünce baya şaşırdım.Afalladım diyebilirim. Zira renkler, parlaklık, netliği bile gözüme güzel geldi.Hatta şüphelendim, acaba rgbw değil de rgb mi diye telefonun büyüteç aracı ile yakınşatırdım,rgbw olduğunu gördüm. Tabi kış manzaralı, beyaz renk ağırlıklı bir demo oynuyordu tv'de. Ama arada yeşilliklerin olduğu yerde de iyiydi görüntü. Bir de bendeki hdr demo videoları atıp deneyeceğim. Aslıında bana pscafe için lazım.Ps4 pro bağlayacağım. Oyun performansının iyi olduğunu düşünüyorum.İnput lag değerleri de çok iyi görünüyor. 4k 60 hz 4:4:4 verebiliyor. Bence bu fiyat aralığında iyi bir televizyon.
    http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uj6300
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    video games ve hdr games puanları güzel zaten hdr özellikleri var tv de kalibrasyondan sonra renklerede 9.4 vermiş giriş gecikmesi düşük tek problem siyahlar ama ps cafede siyahların sorun olacağını sanmıyorum motion motion blur puanlarıda güzel valla hocam bence bu fiyat aralığındaki en alınacak tv lerden buna rakip olarak düşündüğünüz model varsa yazın fırsatım olunca onuda inceliyeyim burda insanlara öneride bulunuyoruz o fiyata daha iyisi varsa bizde onu öneririz inceledikten sonra..
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Şimdilik bulduğum en iyi tv o. Dediğin gibi daha çok yeşil renklerin ağırlıkta olacağı için, siyahlar çok önemli değil. Zaten biraz aydınlık bir ortam olacak, siyahlar pek sırıtmaz. :)
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    mağazadaki aydınlığa yakınsa hiç sırıtmaz hocam 4k siyah jpeg indirip siyah testleride yaptım ayrıca local dimming olmamasına rağmen yine siyah merakımdan o videoyuda çalıştırdım mağazada simsiyah gösteriyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

uh770v 100hz edge led local dimming var ama edge led tvde local dimmingin hiçbir önemi yok onu çöpe attık o yüzden geriya kaldı 100hz ve edge led olması kenar aydınlatmada iyi bir aydınlatma şekli değil onuda çöpe attık elde kaldı sadece 100hz olması şimdi uj630v modeline geçtik 2017 model hdr ve hlg destekli direct led aydınlatması var 50hz olmasına rağmen akıcılıkta bi problemi yok renkleri güzel kısacası uh770v den tek eksi yanı 50hz olması onun dışında bence daha iyi bi model ayrıca bi çok görüntüyle test ettim maç yayını basketbol kayak tv demoları bunlar 4k 10bit videolardı şahsen ben beğendim görüntüsünü o fiyata o boyutta daha iyi görüntü veren tv ye denk gelmedim philipsler falan hikaye zaten samsungunda alt serileri dandik basmışlar kontrastı başka bişey yok kısacası ben bi gidip deneyin inceleyin derim beğeneceğinizi düşünüyorum.

....sonuç?

55" Tv alacak ve rakam olarak 3500TL'nin üzerine çıkamayacak birisi için seçim 55UJ630V midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lendanoz55 -- 25 Temmuz 2017; 11:51:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lendanoz55

quote:

uh770v 100hz edge led local dimming var ama edge led tvde local dimmingin hiçbir önemi yok onu çöpe attık o yüzden geriya kaldı 100hz ve edge led olması kenar aydınlatmada iyi bir aydınlatma şekli değil onuda çöpe attık elde kaldı sadece 100hz olması şimdi uj630v modeline geçtik 2017 model hdr ve hlg destekli direct led aydınlatması var 50hz olmasına rağmen akıcılıkta bi problemi yok renkleri güzel kısacası uh770v den tek eksi yanı 50hz olması onun dışında bence daha iyi bi model ayrıca bi çok görüntüyle test ettim maç yayını basketbol kayak tv demoları bunlar 4k 10bit videolardı şahsen ben beğendim görüntüsünü o fiyata o boyutta daha iyi görüntü veren tv ye denk gelmedim philipsler falan hikaye zaten samsungunda alt serileri dandik basmışlar kontrastı başka bişey yok kısacası ben bi gidip deneyin inceleyin derim beğeneceğinizi düşünüyorum.

....sonuç?

55" Tv alacak ve rakam olarak 3500TL'nin üzerine çıkamayacak birisi için seçim 55UJ630V midir?

RGB mi? yoksa RGBW mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karagoz07

quote:

Orijinalden alıntı: lendanoz55

quote:

....sonuç?

RGB mi? yoksa RGBW mi?

Cihazı Samsun/Mediamarkt mağazasında biraz inceledim. Birkaç test videosu ve Türksat Atv yayının Hd olarak kaydedilmiş görüntüsünü (mağazada uydu bağlantısı imkanı yokmuş) izledim. Üst modeli olan 55UJ651 , Samsung MU7000 , MU7400 ile karşılaştırdım. Görüntü kalitesi, akıcılık, renklerde doygunluk ve parlaklık/ışık seviyesi bu modellerin hepsinden daha iyiydi. Siyah yoğunluklu test videosunda IPS panel olmasına rağmen siyah renkler gayet iyiydi. Ayrıca bu cihazda gözden kaçan ve bana göre daha iyi olan (bazıları EDGE LED sever!) Direkt LED kullanılmış, bu da sanırım giriş seviyesi model olmasına rağmen görüntü kalitesine olumlu yansımış. Sanırım direkt LED panellerde Edge LED e göre ışık sızması, bulutlanma, banding gibi problemler minimum seviyede (yanılıyor da olabilirim, hatırladığım bu yönde!). Cihazda gözle görülür olumsuz yanlardan biri kasa kalitesi, çok basit ve kalitesiz bir cihaz gibi duruyor. Direkt LED olmasından dolayı ince yapılı değil, kalın bir cihaz, duvara asmada nasıl olur bilemem. Diğer problem kumanda basit yapıda, cihaza yakışmamış. Ama cihaz akıllı kumanda uyumlu, bundan emin olabilirsiniz.
    Teknosa'yı da ziyaret ettim ama eski Teknosa'dan eser yok. Sanırsınız çok yakında kapanacak bir mağaza. Ne cihaz var doğru dürüst, ne de ilgilenen personel! Mediamarkt'da sizi LG ye, Teknosa'da Samsung'a Vatan'da LG ve Philips'e yönlendiriyorlar. Teknosa'da LG 'yi öyle bir kötülediler ki bilmeyen biri 40 sene LG marka ürün almaz! Ama tabi mağazada LG marka Tv kalmamıştı doğru dürüst, olan ciazların hepsi Samsung!
    Mediamarkt'ta birşey daha dikkatimi çekti. Cihazın yanında 49UH770v vardı, görüntü kalitesi kesinlikle farksızdı, hatta parlaklık olarak ondan bir tık daha iyiydi diyebilirim. Ama tabi dış görünüş olarak UH770v kesinlikle çok şıktı!
    Evet durum bu, farklı görüşü, incelemesi, eleştirisi olan buyursun arkadaşlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lendanoz55 -- 10 Ağustos 2017; 1:0:28 >
  • lendanoz55 kullanıcısına yanıt
    Benimde uj630 da en fazla dikkatimi ceken de aynen senin tespit ettigin gibi uh7 serisine yakin goruntu kalitesi yani uh6xx ile uh7xx arasindaki goruntu kalitesi o kadar farkli ve abartiliydi ki insanın gidip uh6xx almasi icin kor olmasi gerekirdi sanirim uh7 xe 8 gibi ust segment kar marji nispeten daha tatli modelleri sattirmak icin kasitli yapilmisti bu.

Ama bu yil uj6 ile uj/uh7 arasinda pek de farkli bir goruntu yok hatta active hdr den midir nedir uj6 kesinlikle uh7den iyi duruyor.

Nerden duydun bilmiyorum ama uj6x de akilli kumanda uymuyor smart fonksiyonları kullanamiyorsun klavye sart. Sanirim bu yil da giris segment lg nin tasarlanmış kabahati bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VesVas

Benimde uj630 da en fazla dikkatimi ceken de aynen senin tespit ettigin gibi uh7 serisine yakin goruntu kalitesi yani uh6xx ile uh7xx arasindaki goruntu kalitesi o kadar farkli ve abartiliydi ki insanın gidip uh6xx almasi icin kor olmasi gerekirdi sanirim uh7 xe 8 gibi ust segment kar marji nispeten daha tatli modelleri sattirmak icin kasitli yapilmisti bu.

Ama bu yil uj6 ile uj/uh7 arasinda pek de farkli bir goruntu yok hatta active hdr den midir nedir uj6 kesinlikle uh7den iyi duruyor.

Nerden duydun bilmiyorum ama uj6x de akilli kumanda uymuyor smart fonksiyonları kullanamiyorsun klavye sart. Sanirim bu yil da giris segment lg nin tasarlanmış kabahati bu.

UJ630 ve UJ651 serisi standart içeriğinde akıllı kumanda yok, standart kumanda ile geliyor. Ama her ikisi de akıllı kumanda uyumlu, bu LG nin sitesinde ve birkaç kaydadeğer inceleme/test sitesinde vurgulanmış. ;)
    Var arkadasimda akilli kumanda gelsin test edecegim

• quote:

Orijinalden alıntı: VesVas

Var arkadasimda akilli kumanda gelsin test edecegim

bu modellere uyan akıllı kumanda kodu : AN-MR 650A
    Daha henüz Türkiye'ye gelmedi diye biliyorum, eski serilerin ki ve başka modellerin ki uymuyor bilginize..
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    mu9500 var evkurda
  • air mause magic kumanda sadece lg de ve digiturkplay samsung artık kullanmıyor sony hiçbirzaman kullanmadı sadece lg kullanıyor o yuzden bende lg almak zorundayım
    hocam o fiyat aralığında o boyutta başka tv yok zaten grundig arçelik markalarını saymazsak..tv nin motion performansı iyi ama parlaklığı ve siyah perfomansı görece kötü tv yi incelemişsiniz zaten beğendiyseniz alın beğenmediyseniz samsung mu7000 modeline bakın bütçeniz uygunsa
  • arkadaşlar yeni bir tv alacağım 55inç olarak. 4000 tl geçmeyecek şekilde. uzun yıllar kullanabileceğim. yardımcı olur musunuz.
  • Vatanda philips 55pus6581 3399 tl ye veriyor alinirmi sizce

• Konu TV tavsiyelerine dönmesin.Onun ayrı bölümü var.
    Bugün VATAN da sj850 ve sj800 modellerini inceledim.Görüntüler iyi gelmedi bana.Tıpkı full HD gibi enine çizgileri tel tel gördüm. Halbuki 3820x2160 ekranın ipek gibi vermesi lazımdı.
    65UH850v büyük ekran olmasına rağmen aynı görüntüde 3820x2160 çözünürlüğün hakkını veriyordu.(Bu modelin ışık sızması,banding,bulutlanma vs.problemleri ayrı)

Diyeceğim 4K diye satılan bu modelleri bir an Full HD sandım.
  • Oled tvlerde nasıl acaba bu panel dizilimi. Lg üretiyor oledi ve rgbw dizilimi var sanırım onlarda da. Rgbw oled tv gerçek 4k tv deneyimi sunmaz mı? tam olarak nasıl oluyor?
  • Helsinki H kullanıcısına yanıt
    hocam oled farklı onun rgbw ışıklandırmayla bi alakası yok olsa zaten lg yi bitirirler :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.