Şimdi Ara

RGBW DİZİLİM LG TV ALACAKLARIN DİKKATİNE !!! (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
5
Favori
37.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    o fiyata va panel 100hz 65inch tv bulamazsınız hocam ya bütçeyi biraz düşürün 55lik güzel yıllarca iş görecek bi model alın yada bütçeyi biraz daha zorlayın 65xe8505 ve 65mu8000 modellerine bakın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

o fiyata va panel 100hz 65inch tv bulamazsınız hocam ya bütçeyi biraz düşürün 55lik güzel yıllarca iş görecek bi model alın yada bütçeyi biraz daha zorlayın 65xe8505 ve 65mu8000 modellerine bakın derim

Peki son iki üründen sizce hangisi daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KeLepChe57 kullanıcısına yanıt
    65xe8505 modeli işletim sistemi ve kasa hariç bir tık daha iyidir
  • Rgbw paneller 2880rgb+960 w olarak geçer ve dağınık şekilde yer alır beyaz pikseller beyazı renk olarak sayarsan piksel sayıları aynıdır ama beyaz beyaz dışında ve farklı ir renk kombini ile farklı renk vermez bu yüzden ultra hd serifikası alamaz diğer markalarda bulunan noktalı u işareti yoktur full rgb panele göre yüzde 25 daha az renk gamutuna sahiptir kısaca dünya standartlarına göre 3k değil 2.8 k dır lgler 850 ve üzeri modelleri full rgb paneldir eğer rbgw iyi olsa idi üst segment modellerinde rgb kullanmazdı

• Arkadaşlar çook uzun araştırmalar sonucu LG 55sj850v cihaz aldım, 1 haftadır da her türlü testi kendimce yaptım, bence tek kelime ile MUHTEŞEM bir cihaz, kesinlikle hiç bir sorun yaşamadım, renkler harikulade, 4k muhteşem, webOS mükemmel yani kısacası almak isteyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim, siz olumsuz görüşlere takılıp kalmayın, beni dinleyin :) TV ile ilgili soru sormak isteyene de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

• LG 55UK6100PLB
    rgb ya da rgbw olduğuna nereden bakabiliriz?
  • lvarlik L kullanıcısına yanıt
    https://www.displayspecifications.com/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lvarlik L kullanıcısına yanıt
    rgbw
  • Ben rgbw takintisini anlamıyorum. Göze guzel geldikten sonra isterse rgbwctsxzm olsun. Kimin umrunda

• Arkadaşlar kagit üzerinde hersey yazılıp çiziliyor. Ama esas olan kullanım. Şimdi kagit üzerinde çin mali telefonlarda 20 no kamera var 8 çekirdek işlemci var diyor. Adam #iphone telefona 8 mp kamera 2 çekirdek işlemci koymuş. İkisini yan yana #koyun. 20 mp kamera #iphone 8 mp kamerasına yaklaşamıyor. Şimdi siz çin mali telefon daha iyi mi diyorsunuz. Yapmayın böyle üstün körü teorik verilere bakmayın. Önemli olan pratiktedir. Bence gidip bakin. Ben samsung u pek begenmedim. Kagit üzerinde dünyanın en iyisi olabilir. Ama bana göre parasını hak etmiyor. Lg daha iyi geldi. Philips bile gözüme daha iyi geldi. Ben kullanım amacima ve keyfime göre secerim. Sirf birileri yok daha iyimis daha donanimliymis dedi diye secmem. Eskiden sırf üst versiyon diye kurulmalı çamaşır makinasi almıştık. Daha iyi diye fazla para vermiştik. Bir kez bile kullanmadan makina bozuldu. Benim ihtiyacım degilmis ama sırf birileri daha iyi dedi diye gereksiz para harcadık. Şimdi sırf ekran paneli iyi diye gözüme hoş gelmeyen birsey almak mantıklı mi.

• Arkadaşlar şuan hepsiburadada 7000 tl olan LG 70UJ675V 70" 177 Ekran Smart 4K Ultra HD LED TV cihazı düşünüyorum ekran tipi edge led diyor bu ekran rgb mi rgbw midir şimdiden teşekkürler.

• sote34 S kullanıcısına yanıt
    Rgb panel 70"

• quote:

Orijinalden alıntı: sote34

Arkadaşlar şuan hepsiburadada 7000 tl olan LG 70UJ675V 70" 177 Ekran Smart 4K Ultra HD LED TV cihazı düşünüyorum ekran tipi edge led diyor bu ekran rgb mi rgbw midir şimdiden teşekkürler.
    Peki bu cihazı bu fiyata önerirmisiniz ağırlıklı olarak tv yayını ve ps4 için.

• evet onerilir , zaten buyuk ekran en en az 70-75 liklerden baslar .. Bu yuzden aklinda 70 var ise sakin ekran boyutunu dusurme

ben 65 oled aldim , ciddi de para verdim , memnun muyum , evet .. ama alma sebebim esasen 75-82 gibiler de kucuk kalacakti , projeksiyon alacagim ayrica...

sadece tv ye bagli kalacak olsaydim kesinlikle 65 almazdim .. mumkunse 75 e cikmani oneririm ama 70 in altina sakin dusme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jujuuu -- 22 Haziran 2018; 20:58:18 >
  • OnPlayerExitVehicle O kullanıcısına yanıt
    6 ay kullanım sonrası fikriniz değişti mi? Ben de almayı düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: phantasm

6 ay kullanım sonrası fikriniz değişti mi? Ben de almayı düşünüyorum.
    Hala çok memnunum televizyondan, yalnızca karanlıkta film seyrederken biraz bulutlanma farkettim ama çok rahatsız edecek düzeyde değildi

• Şimdi Formu okuyunca iki model arasında kaldım. Ama bir iki fikrimi belirteyim. Samsung rgbw konusunda HAKLI. Tamam görüntü çözünürlük olarak 4K olabilir ama renk skalası olarak beyaz pixel'in hiçbir faydası yok sadece beyazlar daha beyaz ve canlı bir ekran deneyimi sunabilir ama keskinlik ve siyah dengesinin çok iyi olmayacağı da kesin.

Bilgisayar bağlayıp masaüstüne geçilmeyecek yada film izlenmeyecekse standart seyredimde A+ enerji de göz önüne alınırsa rgbw avantajlı olabilir ama 4K parasına 3K renk skalasına para vermek ne kadar mantıklı.

Samsung ise mesela 55nu8000 serisinde kimi kullanıcılar tenis topu gibi objelerin birden fazla görüldüğü gibi garip yorumlarda yapmışlar ki gerçekse ki olabilir zira samsung çok seri çıkaran ama çoğu parasını hak etmeyen ürünler üretmekte çok marifetli bir firma..

Sony kalitesi her zaman iyi ama pahalı olan ürünleri ile fiyat performansı hep yerde olan bir firma ama benim tv alma nedenim Apple TV ile film izlemek olduğu için direct led özelliği aklımı çelmiyor da değil.. O yüzden işletim sistemi yada Smart özelliği hiçbir marka için benim açımdan kıstas değil..

Gelelim gerçeklere evet seçimde bana yardımcı olursanız sevinirim. Ben 55" 4K bir tv almak istiyorum ve bu iki model arasında kaldım. Birisi 2017 diğeri 2018 model. Gerçi LG'nin kod değiştirerek aynı paneli yeniymiş gibi sattığı da bir başka gerçek. Dolby Vision şart mı hdr10 yeterli mi?https://youtu.be/flHoPhdZyT8

Sony 55XE9005 ve LG 55sk8100

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/0bb6525f8

Siz yukarı da yazdığım fikre sahip olsanız hangi modeli yada daha iyi bir modeli (OLED hariç zira gereksiz pahalı) ve 7000 tl bütçe ile alırdınız ki her ikisi de aynı fiyata şu anda bulunabiliyor..?

Biliyorum çok soru sordum ama işi bilen tarafsız bir arkadaş hepsine cevap verirse çok sevinirim. Zirâ ben tarafsız ve sadece tv alma peşinde bir vatandaşım ve verdiğim paranın uzun vâdede hakkını hem servis hemde garantisi ile verebilecek sağlam bir ürün almak istiyorum.

NOT: fiyatlar bana göre tüm TV'ler için çok Fâhiş fiyat düzeyinde sizce yılbaşına kadar yada 2019 Modeller çıkana kadar fiyatların düşmesini yada kampanyaları beklemek ne kadar mantıklı ve kârlı olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxrealqnx -- 29 Kasım 2018; 13:24:55 >

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Selam hocam lg 49 lk 5900 cihazı önerir isiniz. Yada emsal hangi modeli bu fiyatta önerirsiniz teşekkürler.

• hocam bu saatten sonra fhd tv alınmaz o fiyat aralığında vestelin va panelli modellerine bakın derim
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Hocam LG 49sk8100 ile Samsung 49nu8000 arasında kaldım hangisini önerirsiniz başka tavsiyede de bulunabilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.