Şimdi Ara

RGBW DİZİLİM LG TV ALACAKLARIN DİKKATİNE !!! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
5
Favori
37.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam dediklerimi yapıp video olarak koyarsanız kimsenin kafasında soru işareti kalmaz arka ışık sonda bu dediğim testleri yapın tv aynı böyle siyah göstersin üyeliğimi kapatır giderim bu kadar iddalıyım ld sorun oluyor diyorsanız onu kapatıp öylede yapabilirsiniz dediğim testleri ama sonucu siz tv yi uzun zamandır kullanıyorsanız biliyorsunuzdur zaten yukarda koyduğunuz fotolar bu şekliyle çok bi anlam ifade etmiyor piyasada alınacak tv yok o fiyatlarda dediğinize katılırdım bu fiyata göre en iysi derdim ama sj850v modeli olsaydı siyah kontrast falan hepsinş geçsek bile rgbw bu model sırf o nedenle bile 4000tl verilmez ama tüketiciyide çaresiz bırakıyorlar 55 inch 100hz tv alayım desen nerdeyse 5000tl den başlıyor sizin tv de 4000tl düşünce adam diyorki boşver rgbw kontrastı 100hz 10 bit mağazadada demoları izleyince tamamdır ben bunu alayım diyor ama 700-800tl fazlasına çok güzel modeller satılıyor aslında neyse vaktiniz olunca dediğim testleri yapıp buraya video olarak eklerseniz sevinirim

Testi yaptım videoyu yüklediğimde paylaşırım buradan. Tabii ki herkes bu ürünlere para veriyor. Amacım sizinle inatlaşmak değil ancak yüklediğiniz o ışık sızması ve siyah performansı resmiyle tvnin performansının aynı olmadığını kullanıcısı olarak aktarmaya çalışıyorum. İnternette paylaşılanlar bazen reklam, karalama ya da çıkar amaçlı olabildiğinden insanları yanıltabiliyorlar. Ya da kullanıcıya kusurlu ürün denk gelmiş de olabiliyor.

• asadem kullanıcısına yanıt
    hocam o fotoda ld kapalı aynı şekilde kapalıyken arka ışık sondayken aynen öyle ekranın ortasında artı varken birebir aynısını çekin aynı fotoyu karşılaştıralım görmediğim tv olsa bu kadar ısrar etmezdim artı fotoyu rtingsten paylaştım sony ede samsungada lg yede hakkını veriyorlar yani herhangi bi marka için özel ni karalama yapacak olsalar lg oled modelleri üst sıralara koymazlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu fotoğraflar konuda bir arkadaşın aynı tv bunlarada bakın hatta aynı bu arkadaşın test ettiği şekilde kumandayla ekranda oynatarak ld açık ve kapalıykende test edip koyabilirsiniz ışıklar açıkken bile beyazlıkların nasıl göründüğüne bakabilirsiniz

RGBW DİZİLİM LG TV ALACAKLARIN DİKKATİNE !!! RGBW DİZİLİM LG TV ALACAKLARIN DİKKATİNE !!!

aynılarını gözlerimlede gördüm bu ısrarımın sebebide bu sizide suçlamak istemiyorum ama yazdıklarınızdan ve gönderdiğiniz fotolardan insanlar gerçekten böyle olduğunu düşünüp satın alıp eve gelince fotoğrafların sahibi arkadaş gibi pişman olmasın istiyorum

sonra kanal değişirken film izlerken altta üstte neden beyazlık çıkıyor sorunmu vs. diye konu açıyorlar tv de ellerinde kalıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 20 Kasım 2017; 22:22:17 >

• quote:

bu fotoğraflar konuda bir arkadaşın aynı tv bunlarada bakın hatta aynı bu arkadaşın test ettiği şekilde kumandayla ekranda oynatarak ld açık ve kapalıykende test edip koyabilirsiniz ışıklar açıkken bile beyazlıkların nasıl göründüğüne bakabilirsiniz

RGBW DİZİLİM LG TV ALACAKLARIN DİKKATİNE !!! RGBW DİZİLİM LG TV ALACAKLARIN DİKKATİNE !!!

aynılarını gözlerimlede gördüm bu ısrarımın sebebide bu sizide suçlamak istemiyorum ama yazdıklarınızdan ve gönderdiğiniz fotolardan insanlar gerçekten böyle olduğunu düşünüp satın alıp eve gelince fotoğrafların sahibi arkadaş gibi pişman olmasın istiyorum

sonra kanal değişirken film izlerken altta üstte neden beyazlık çıkıyor sorunmu vs. diye konu açıyorlar tv de ellerinde kalıyor..

Bu fotoğraflardaki durum benim televizyonumda da var ve bu bir problem değil ki. Kenar aydınlatma olayı ile ilgili bir durum. Bu panelde kullanılan teknoloji bu.
    Bırakın Samsung Mu9000 ya da xe9005 i xe9305 te bile bu durum vardır. Lg deki olay görüntün bulunduğu bölge yerine görüntünün bulunduğu hat yukarıdan aşağıya aydınlatılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=gC2E15bNDuA

Mükemmel siyahlar isteyen oled almalı. Led tvlerin yapabilecekleri bu kadar.

hocam ben mu9000 kullanıyorum oda kenar aydınlatma yani edge led ve kesinlikle bu tarz problemler yok yada xe9305 modeli oda edge led ve kesinlikle bu problemler yok mu8000 oda edge led ondada bu problemler yok yani olay kenar aydınlatma olduğu için ld iyi çalışamaması değil tv nin siyah performansı kötü olduğu için ve edge led olduğu için direk olarak bu beyazlıkların ortaya çıkması gidin mağazalara yada eşinizde dostunuzda bu yazdığım modellerden varsa gidin izleyin istediğiniz durumda test edin bu tarz beyazlıklar göremezsiniz ama ips panelin en kralınıda alsanız bu beyazlıklar olacak birde sizde ricam aynı rtingsten ortada artı işareti olan fotodaki gibi ld kapalıyken çekin koyun bakalım siyah performansı ne durumda kaldı ki piyasada fald yada direct led çok fazla model yok %90 edge led ama va panellerde bu tarz sıkıntılar olmuyor olsada kesinlikle bu kadar bariz yoğun ve büyük alana yayılmıyor şimdi ben 4000tl para verecem ama imleci oynatınca beyaz olacak komple o alan yada kanal değişirken kanal bilgileri kısmı komple beyaz olacak yada film izlerken alttaki üstteki siyahlıklar beyazımsı görünecek eee ne anlamı kaldı o zaman benim tv ye 4000tl vermemin :)

birde linkini attığınız videoda hiçbir sorun yok parlaması gereken yer parlıyor sadece komple tv parlamıyor yada geniş bi bölgeye dağıtmıyor o parlaklığı aynı videoyu sizin tv de izleseniz arka plan hiçbir zaman o kadar siyah olmaz o parlayan bölgede daha geniş olur bu bahsettiğiniz siyah performans farkıda edge led fald farkından kaynaklanmıyor ips panel va panel farkından kaynaklanıyor

bakın alttaki panasonic tv de edge led mesela madem edge ledin genel sorunu bu bu tv de neden hiçbir problem yok sizce
    https://www.youtube.com/watch?v=NsIesEJjG_c

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 20 Kasım 2017; 23:42:36 >
  • reyon görevlisinin aklına uyduk cuma gününü bekliyoruz bakalım :D
  • Ne alacaksiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: tsulhan

Ne alacaksiniz?

Mu8000 düşünüyorum arkadaşım

• quote:

Orijinalden alıntı: asadem

quote:

bu fotoğraflar konuda bir arkadaşın aynı tv bunlarada bakın hatta aynı bu arkadaşın test ettiği şekilde kumandayla ekranda oynatarak ld açık ve kapalıykende test edip koyabilirsiniz ışıklar açıkken bile beyazlıkların nasıl göründüğüne bakabilirsiniz

Bu fotoğraflardaki durum benim televizyonumda da var ve bu bir problem değil ki. Kenar aydınlatma olayı ile ilgili bir durum. Bu panelde kullanılan teknoloji bu.
    Bırakın Samsung Mu9000 ya da xe9005 i xe9305 te bile bu durum vardır. Lg deki olay görüntün bulunduğu bölge yerine görüntünün bulunduğu hat yukarıdan aşağıya aydınlatılıyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=gC2E15bNDuA

Mükemmel siyahlar isteyen oled almalı. Led tvlerin yapabilecekleri bu kadar.

Neee Bu durum problem değilmi
    Bu problem değilse, problemin tanımı ne olaki

Bir fare imleci tüm ekranı boydan kaplayabilirmi,
    Bu durumu basit bir bir fare imleci olarak görmeyin, bir imleç böylesi bir duruma sebep oluyorsa,
    düşünün birde gece sahneli bir filmde ön planda sokak lambaları yandığı sahnede,
    arka planda siyah miyah kalmıyor bildiğin fosfor beyazı..

Bu anlamda değil bu olaya normal demek bu rezalete sahip bir panelim olsaydı
    sanırım elime bir balyoz alırım girişirdim
    Ki maalesef bu durum sanırım LG İPS panellerin kronik sorunu,
    çünkü herne zaman konularına girsem birebir hep aynı fotolar...

Benim anlamadığım; millet tüm bunları bile bile gidip bu ayıplı ve kontrast açısından
    5 para etmeyecek bu ips panellere hala nasıl bir çuval para dökerler işte bunu aklım almıyor...

Sahibi olduğum mu9000'de böyle bir şey kesinlikle söz konusu dahi değil,
    ben kullandığım panelin siyah performansı ile Oled bir panelin siyahları arasında
    şahsen "nerdeyse" bir fark göremedim o kadar diyim.

Bu ayıplı panelleri bize müstehak görenlere
    Çok güzel ve olması gereken örnek bir davranış,
    Bakınız İlgili başlığında bu arkadaş ne yapmış;

https://forum.donanimhaber.com/lg-49-uh850v-clouding-sorunu-ve-musteri-hizmetleri-kalitesizligi--125803666

RGBW DİZİLİM LG TV ALACAKLARIN DİKKATİNE !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 23 Kasım 2017; 0:0:3 >

• Valla en son Vestel alcam. Nasıl olsa hepsinde bir sorun var. Vestel 65ud8900 dikkatimi çekti. Bu cumartesi ya bu vesteli yada lgsj800v alcam. Kurcaladikaca hiç TV alamiycam gibi gözüküyor. Philipsten uzak durun diyorlar bu dogrumu.

• Arkadaşlar merhaba black friday indirimi olunca 65 inçi tv lere bir bakayım dedim.Samsung 65 mu 7500 (6500tl) veya Sony 65xe7005 (5650 tl) fiyat olarak cazip geldi ve haliyle foruma danışayım dedim..iyiki de bakmışım gibi görünüyor..okuyunca eğer alacaksam bütçeyi biraz daha zorlayıp sony 65 xe9005 veya Samsung 65 MU 8000/9000 (tercihan 9000) almak daha doğru geldi.bir diğer seçenek de Sony xd9305 ama bu beni baya zorlayacak..önerileriniz veya uyarılarınızı alabilir miyim?

• Merhaba LG 60UJ630V tv aldım bu tv için sihirli kumanda almak istiyorum. Servis ellerinde olmadığını söyleyince internette araştırdım sanıyorum mr650.a kumanda uyumluymuş fakat bu kumandayı da bulamıyorum. 5 yıl önce aldığım tvnin kumandasını bulabiliyorken bu seriyi niye bulamıyorum anlamıyorum. Bilgisi olan arkadaş var mı?
  • LG pişmanlıktır oled tv leri hariç para falan verilmez.

Sony ler görüntü kalitesi olarak çok daha kaliteli ama işletim sistemi çöp vasat.

Samsung u zaten hiç sokmuyorum buraya marka bana göre ölü çöp malzeme kalitesi panel kalitesi VS. Mu 8000 hariç

Philips de uygun fiyatlı performanslı ama malzeme kalitesi plastiği çok dandik oyuncak gibi duruyor.

Valla 3 aydır araştırmaktan artık beynim sulandı. Sony 55xd8505 haricinde alınacak tv yok gibi.

• 43 inch 2500tl aile için telefon ekranı yansıtılabilen tv öneriniz nedir?

• tda 1562q kullanıcısına yanıt
    Xe9005 mu9000 mu9500 sj950v

• Merhaba dostlar malum yıl sonu indirimleri var lg marka 109cm 4k bakıyorum ama hiç birine karar veremedim ben şu modelden memnunum diyen varmı yada başka marka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreak06 -- 20 Aralık 2017; 16:46:8 >
  • lg 70uj675 inceledim dün fiyat 6999 tl kullanan tavsiye den varmı?
  • Merhaba

Şu anda hd yayını 32” ekranda uzuuun yıllardır izleyen biri olarak, 49” bir ekrana geçme hevesimiz var. Full hd ile 4K arasında fiyat olarak aman aman bir fark da olmadığını göz önüne alırsak ( öyle değil mi 🙄);

3000 maksimum 3500 bandında bir tv tavsiyesi yapmanızı rica ederim.

Ana kriter hızlı tepki süresi ve sorun çıkarmasın yeter.

Abim yeni lg49uj651 aldı ama uydu yayını kalitesi ve hızı hoşuma gitmedi.

O fiyat bandında başka Önerileriniz beni aydınlatacak.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sbereket -- 24 Aralık 2017; 12:14:24 >
  • Merhaba arkadaşlar.Bende yaklaşık bir hafta önce 55uj651v aldım. Ankara podium lg bayisinden. 3399 Tl ye. Tüm pixel dimming banding gibi test videolarını yükledim ve izledim bir sorun göremedim. Genel olarak gayet memnunum. Açıkçası sayfalarca yazılan bilgileri okuyunca insanın televizyon alası gelmiyor. Bir ürünü değerlendirirken fiyatına serisine bakarak kıyaslamak lazım. led tvler zaten f/p ürünleridir. Daha çok paranız ve kalite alğını varsa oled veya qled alırsınız. Daha az paranız ve iş görsün derseniz Fullhd alırsınız. Açıkçası benim için 3399 bile çok yüksek bir rakam. Ama 49uj651 veya 55uj630 fiyatına verince bayi kaçırmak istemedim. Çünkü ürün internette bile en ucuz 3700 Tl civarında satılıyor. Dimming meselesinde evet ürün kademeli ve bölgesel dimming yapıyor. Aydınlık ortamda çok belli değil. karanlık ortamda da rahatsız etmiyor. O yüzden magazalar da test yapan arkadaşlar oradaki tv de sorun yoktu bana teslim edilen de var zannetmesin. Bu ürünün zaten özellikleri arasında bölgesel dimming yazıyor. Oled tv leri test edip o kalitede bir dimming veya siyah beklememek lazım. Usb den ve internetten Hd film izledim takılma yok gayet iyi. Ses olarak uj630 dan farklı olarak Hi fi dolby ses sistemi var. İçinde 4 hoparlör var gayet iyi ses veriyor. Bas sesleri tok. Arka aydınlatmayı eneji tasaruf modunu kapatıp tam açarsanız aydınlık ortamda bile çok iyi ışık veriyor.. Ben karanlık oturma odasında arka ışık minimum enerji tasarufu modunda de kullanıyorum gayet iyi.%100 parlaklık Ips ekran olduğu için her açıdan görüntü kaliteli. Tv nin arka tarafı çok ince ve metal. Çerçeve ayaklar metal kaplamalı çerçeve uj630 göre çok ince. Tvnin kalite algısı yüksek. Aynı şeyi kumanda için söyleyemeceğim. Bu kalitede üst model bir tv için kumanda basit kalmış. İçinden akıllı kumanda çıkmıyor. Ekstra satılıyor. ben akıllı telefonumu sishirli kumanda gibi kullanıyorum. lg webos magic ve lg tv plus uygulamaları gayet güzel çalışıyor. Tek merak ettiğim özellikleri arasında kulaklık çıkışı yazıyor ama ben göremedim. Birde ses çıkışını göremedim. Müzik setini bağlamak istiyorum aux dan ama anlamadım. Bluetoth var. Kanal silme yok. O yüzden favorileri düzenleyip kullanıyorum. Umarım açıklamalar alan ve alacak arkadaşlar için açıklayıcı olmuştur. Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yk40 -- 26 Aralık 2017; 8:10:15 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.