Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.807
Cevap
86
Favori
404.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Helsinki

quote:

Orijinalden alıntı: kaju waffle

quote:

Orijinalden alıntı: Helsinki

quote:

Orijinalden alıntı: kaju waffle

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7]

c6 sanırım bu

Yok 2015 model eg 920v. Kavisli.

Ekranda iz kalma olayı oluyor mu hocam?

3 4 defa oldu. Kendi kendine gitti. 1 yıldır kullanıyorum logo yapışması falan yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Gittigidiyor 150 TL indirim olayını yine başlattı. Bakalım Teknosa Gittigidiyor mağazası fiyatı yine 8200 e veya daha altına çekecek mi.

Hocam bu tip kampanyalar her hafta yapılıyor..teknosa %10 kampanyası ile denk getirilebilirsek 8 binden epey bir aşağıya alınabilir...olmadı en kötü 8200 gibi bir rakama rahat alınır...şahsi düşüncem sakın 9 bin vermeyin..
  • teknosada webe özel tekrar indirime girmiş durumda fiyat 8199
  • panama P kullanıcısına yanıt
    Bu konudaki gorusumu daha once belirtmistim ;)

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=128403252

Fakat B7 OLED mi XE90 mi sorusunun cevabini bulmak ve kendi kullanimima gore fikrimi belirtmem icin her iki TV yi de satin alip ev ortaminda incelemem lazim :) ne teknomarketlerde bol ışıklı ve sadece demolarin oynatildigi ortamda ayak ustu inceleme gercek kullanim degerini verir ne de sadece prof. incelemeler ve diger kullanicilarin izlenimleri. Yani urunu satin alip kendimizin kullanmasi veya ilgili firmanin bize test urunu gondermesi lazim :)

Diger ifadeyle goruslerimi bu TV lerin kullanicisi ya da laboratuvar ortaminda ince detaylariyla inceleyen / bu konuda egitim almis teknik adam olarak degil prof. incelemeleri ve geri donusleri takip eden biri olarak yaptim, cunku baska imkan yok. Bence sizin de kendi arastirmalariniz /secimleriniz / tahminleriniz yonunde satin alim kararini vermeniz daha fazla katma deger saglar, hele ki bu fiyat bandindaki TV lerde.

Gunumuz piyasasindaki OLED TV ler bazi yonleriyle (gorus acisi, motion resolution) Plasma /CRT den ziyade LCD TV lere daha yakinlar. Fakat bu demek degil ki LCD TV lerle ayni performanstalar, cok daha iyi izleme acisina sahipler fakat renk dogruluklari 30-40° acidan itibaren bakildiginda biraz bozulmaya basliyor.

Plasma /CRT nin aksine OLED ler, LCD TV ler gibi hareketli sahnelerde teknolojileri geregi 'sample and hold' uyguladiklarindan bir miktar bulaniklik hissedebilirsiniz. Firmalar bu acigi LCD ve OLED TV lerde 'BFI' (Black Frame Insertion - iki kare arasina siyah kare eklemek - parlaklik degerinde biraz dusme vr input lag de az da olsa artisla beraber daha temiz goruntu imkani) ve 'interpolasyonla' (iki kare arasina benzer algoritma uzerinden yapay kare eklemek, hareketli sahne gecisleri yumusatilsa da input lag, soap opera effect ve artifact olusma riski bulunuyor) azaltmaya calisiyorlar. Sony'nin MotionFlow interpolasyon teknigi daha basarili goruluyor. B7 OLED de BFI bulunmuyor, interpolasyon algoritmasi Sony MotionFlow kadar ve goruntu iyilestirmek icin yazilim uzerinden uygulanan post-process XE90 daki kadar basarili olmayabilir. Dusuk kaliteye sahip goruntulerde ,yabanci forumlarda bazi kullanicilarin bahsettigi, XE90 in daha basarili oldugu ifadesi bu duruma dayaniyordur. B7 OLED in ise yuksek kaliteye sahip goruntulerdeki performansi tabii ki daha basarilidir.

Tabi OLED TV lerde bir renkten diger renge gecis suresi (tepki suresi) 0ms ya da yakininda oldugu icin hareketli sahne performanslarinda avantajlari var.

Konuya dair farkli bir forumdan:
    https://www.avforums.com/threads/oled-tvs-motion-resolution.2017018/

HDTVtest:
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/sports-201606014297.htm

Alinabilir fiyat konusu subjektif:
    Benim icin LCD ve OLED TV lerin max ederi yurtdisinda gordugumuz ve kur exchange yapilmayan fiyatlar :) (55" XE90 1.300-1.500, B7 2.200-2.300) Bu fiyatlar uzerinde de vergi / uretici ve distributor firmalarin kâr marjlari var. Fakat tabi bu fiyatlardan almak pek mumkun gozukmediginden herkes butcesine gore secim yapmali.

Bir TV de aniden 7-8.000TL birden indirim olduguna gore fiyatlarin hangi banda kadar esneyebilecegini malesef sadece ureticiler ve satici firmalar bilir. B7 OLED deki ani fiyat dususu belki ayni fiyattaki bazi LCD TV lerin satis grafiginin daha iyi gitmesi ve bu nedenle fiyat revizyonunun uygun gorulmesiyle baglantili olabilir. Ayni sekilde orta segment urunde FALD kullanimi da OLED lerin piyasaya daha fazla hakim olmasiyla tabi.

B7 OLED bazi modifikasyonlar icerse de C6 OLED ile arasindaki onceki fiyat farkini (8.000TL) hakedecek kadar degildi, simdi ise farkindaysaniz 55" de fiyat farki min. duzeyde. Benim tercihim bu nedenle C6 OLED yerine B7 OLED olurdu.

LG bu sene sonunda OLED TV uretiminde 'printing' teknigine gecerse yurtdisi fiyatlari daha da dusebilir hatta bir ihtimal 55" alti boyutta OLED TV leri gormek de imkanli olabilir. Yeni jenerasyon panel uretimine de gecerlerse parlaklik degerleri LCD TV ler hatta daha uzerinde olabilir, boylece LCD TV nin avantaji eksilmis olur. Tabi ABL (Automatic Brightness Limiter) aslinda enerji sarfiyati ve burn-in konularina atfen uygulandigindan 'yeni jenerasyon' olarak tabir edilen 2016-2017 model OLED TV lerdeki gibi ABL uzerinde az bir miktar hakimiyetin azaltilmasi degil, yeni bir uygulama (TADF):
    https://www.oled-info.com/tadf

OLED TV / printing uretim teknigi:
    http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1477658447

Plasma TV kullanicisi olarak ben OLED TV leri ve bu sektordeki gelismeleri takip ediyorum. Fakat bu XE90 in kotu performansli bir TV oldugu anlamina gelmez. Benim 'yuksek fiyatta' bir LCD TV alabilmem icin TN panelin tepki suresine hatta daha dusugune, VA panelin kontrastina hatta daha yuksegine, IPS panelin daha iyi izleme acisina hatta daha iyisine sahip olmasi lazim, yani bu 3 panel turu birden tek TV de bulusmali :) teknik olarak imkansiz gozukse de ilerde bazi iyilestirmeler yapilmasi mumkun. XE90, B7 OLED e gore motion interpolation, parlaklik degeri ve burn-in /image retention konularinda daha fazla avantaja sahip. İzleme acisi, tepki suresi, gecikme ve kontrast etkeniyle resim kalitesinde ise B7 OLED one cikar.

İyi gunler, kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 29 Ağustos 2017; 19:18:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Fiyat 8.000 tl lere düştüğünde teknosa da çalışan arkadaşım var.%10 gibi bir indirimden bahsetti,çalışan indirimi mi bilemiyorum.
    7.200 tl ye gelir ki bu fiyata kaçmaz diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @BJK@ -- 29 Ağustos 2017; 22:48:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: @BJK@

Fiyat 8.000 tl lere düştüğünde teknosa da çalışan arkadaşım var.%10 gibi bir indirimden bahsetti,çalışan indirimi mi bilemiyorum.
    7.200 tl ye gelir ki bu fiyata kaçmaz diye düşünüyorum.

Ben bayramda böyle bir indirim bekliyorum.. eğer 7.200 seviyelerine düşerse gözünün yaşına bakmam...

• quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

Bu konudaki gorusumu daha once belirtmistim ;)

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=128403252

Fakat B7 OLED mi XE90 mi sorusunun cevabini bulmak ve kendi kullanimima gore fikrimi belirtmem icin her iki TV yi de satin alip ev ortaminda incelemem lazim :) ne teknomarketlerde bol ışıklı ve sadece demolarin oynatildigi ortamda ayak ustu inceleme gercek kullanim degerini verir ne de sadece prof. incelemeler ve diger kullanicilarin izlenimleri. Yani urunu satin alip kendimizin kullanmasi veya ilgili firmanin bize test urunu gondermesi lazim :)

Diger ifadeyle goruslerimi bu TV lerin kullanicisi ya da laboratuvar ortaminda ince detaylariyla inceleyen / bu konuda egitim almis teknik adam olarak degil prof. incelemeleri ve geri donusleri takip eden biri olarak yaptim, cunku baska imkan yok. Bence sizin de kendi arastirmalariniz /secimleriniz / tahminleriniz yonunde satin alim kararini vermeniz daha fazla katma deger saglar, hele ki bu fiyat bandindaki TV lerde.

Gunumuz piyasasindaki OLED TV ler bazi yonleriyle (gorus acisi, motion resolution) Plasma /CRT den ziyade LCD TV lere daha yakinlar. Fakat bu demek degil ki LCD TV lerle ayni performanstalar, cok daha iyi izleme acisina sahipler fakat renk dogruluklari 30-40° acidan itibaren bakildiginda biraz bozulmaya basliyor.

Plasma /CRT nin aksine OLED ler, LCD TV ler gibi hareketli sahnelerde teknolojileri geregi 'sample and hold' uyguladiklarindan bir miktar bulaniklik hissedebilirsiniz. Firmalar bu acigi LCD ve OLED TV lerde 'BFI' (Black Frame Insertion - iki kare arasina siyah kare eklemek - parlaklik degerinde biraz dusme vr input lag de az da olsa artisla beraber daha temiz goruntu imkani) ve 'interpolasyonla' (iki kare arasina benzer algoritma uzerinden yapay kare eklemek, hareketli sahne gecisleri yumusatilsa da input lag, soap opera effect ve artifact olusma riski bulunuyor) azaltmaya calisiyorlar. Sony'nin MotionFlow interpolasyon teknigi daha basarili goruluyor. B7 OLED de BFI bulunmuyor, interpolasyon algoritmasi Sony MotionFlow kadar ve goruntu iyilestirmek icin yazilim uzerinden uygulanan post-process XE90 daki kadar basarili olmayabilir. Dusuk kaliteye sahip goruntulerde ,yabanci forumlarda bazi kullanicilarin bahsettigi, XE90 in daha basarili oldugu ifadesi bu duruma dayaniyordur. B7 OLED in ise yuksek kaliteye sahip goruntulerdeki performansi tabii ki daha basarilidir.

Tabi OLED TV lerde bir renkten diger renge gecis suresi (tepki suresi) 0ms ya da yakininda oldugu icin hareketli sahne performanslarinda avantajlari var.

Konuya dair farkli bir forumdan:
    https://www.avforums.com/threads/oled-tvs-motion-resolution.2017018/

HDTVtest:
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/sports-201606014297.htm

Alinabilir fiyat konusu subjektif:
    Benim icin LCD ve OLED TV lerin max ederi yurtdisinda gordugumuz ve kur exchange yapilmayan fiyatlar :) (55" XE90 1.300-1.500, B7 2.200-2.300) Bu fiyatlar uzerinde de vergi / uretici ve distributor firmalarin kâr marjlari var. Fakat tabi bu fiyatlardan almak pek mumkun gozukmediginden herkes butcesine gore secim yapmali.

Bir TV de aniden 7-8.000TL birden indirim olduguna gore fiyatlarin hangi banda kadar esneyebilecegini malesef sadece ureticiler ve satici firmalar bilir. B7 OLED deki ani fiyat dususu belki ayni fiyattaki bazi LCD TV lerin satis grafiginin daha iyi gitmesi ve bu nedenle fiyat revizyonunun uygun gorulmesiyle baglantili olabilir. Ayni sekilde orta segment urunde FALD kullanimi da OLED lerin piyasaya daha fazla hakim olmasiyla tabi.

B7 OLED bazi modifikasyonlar icerse de C6 OLED ile arasindaki onceki fiyat farkini (8.000TL) hakedecek kadar degildi, simdi ise farkindaysaniz 55" de fiyat farki min. duzeyde. Benim tercihim bu nedenle C6 OLED yerine B7 OLED olurdu.

LG bu sene sonunda OLED TV uretiminde 'printing' teknigine gecerse yurtdisi fiyatlari daha da dusebilir hatta bir ihtimal 55" alti boyutta OLED TV leri gormek de imkanli olabilir. Yeni jenerasyon panel uretimine de gecerlerse parlaklik degerleri LCD TV ler hatta daha uzerinde olabilir, boylece LCD TV nin avantaji eksilmis olur. Tabi ABL (Automatic Brightness Limiter) aslinda enerji sarfiyati ve burn-in konularina atfen uygulandigindan 'yeni jenerasyon' olarak tabir edilen 2016-2017 model OLED TV lerdeki gibi ABL uzerinde az bir miktar hakimiyetin azaltilmasi degil, yeni bir uygulama (TADF):
    https://www.oled-info.com/tadf

OLED TV / printing uretim teknigi:
    http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1477658447

Plasma TV kullanicisi olarak ben OLED TV leri ve bu sektordeki gelismeleri takip ediyorum. Fakat bu XE90 in kotu performansli bir TV oldugu anlamina gelmez. Benim 'yuksek fiyatta' bir LCD TV alabilmem icin TN panelin tepki suresine hatta daha dusugune, VA panelin kontrastina hatta daha yuksegine, IPS panelin daha iyi izleme acisina hatta daha iyisine sahip olmasi lazim, yani bu 3 panel turu birden tek TV de bulusmali :) teknik olarak imkansiz gozukse de ilerde bazi iyilestirmeler yapilmasi mumkun. XE90, B7 OLED e gore motion interpolation, parlaklik degeri ve burn-in /image retention konularinda daha fazla avantaja sahip. İzleme acisi, tepki suresi, gecikme ve kontrast etkeniyle resim kalitesinde ise B7 OLED one cikar.

İyi gunler, kolay gelsin.

Hocam günaydın , uzun bir süredir tv araştırmadım için, net bilgi sahibi olmak adına size böyle detaylı ve içerikli
    Yorumlar içim yormuş oldum. Öncelikle emeğiniz için çok teşekkür ederim
    Oled teknolojisini hareketli görüntüler maç ve oyun için daha uygun buluyorum, Sony düşünmeme neden olanda lg servisi hakkında olumsuz durumlar ve fiyat farkı
    Hale'n tv çalışıyor sorunsuz , bekleyecek zamanımda var ama amfiyi değiştirmişken devam etmek istiyorum
    Biraz daha fiyat takibi ile ikisinden birini alırım

• Daha onceleri sony xe90 serisine bakiyordum fakat su anda 55c6v ile 55b7v arasinda kaldim. Sizlerin tavsiyesini alabilirmiyim? Genel olarak netflix yada harici kaynaktan 4k film dizi izlemek icin kullanilacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuestra -- 30 Ağustos 2017; 16:36:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuestra

Daha onceleri sony xe90 serisine bakiyordum fakat su anda 55c6v ile 55b7v arasinda kaldim. Sizlerin tavsiyesini alabilirmiyim? Genel olarak netflix yada harici kaynaktan 4k film dizi izlemek icin kullanilacak.

Netflixten bu kota sınırlamaları ile nasıl 4k içerik izleyeceksiniz?

• HeteroSapien kullanıcısına yanıt
    kaç taksitle aldınız ayıp olmazsa?
  • gbriel G kullanıcısına yanıt
    Hocam herkes ttnet yada süperonline kullanmıyor.
    Türk nette 250 Gb kota var 75Mb hız var kotan dolsa bile 24 Mb düşüyor.
    Belkide arkadaş yapa'da ve kota olayı yok,sınırsız.
  • quote:

Hocam herkes ttnet yada süperonline kullanmıyor.
    Türk nette 250 Gb kota var 75Mb hız var kotan dolsa bile 24 Mb düşüyor.
    Belkide arkadaş yapa'da ve kota olayı yok,sınırsız.

Turk Telekom fiberdeyim. Kota 200 Gb. 4k içerik izlerseniz hiçbir işe yaramaz. Keza 250 Gb de aynı şekilde. 24 mbit e düşen hız ile de çok verim alınacağını düşünmüyorum. Bir şekilde izlense bile 4k içerik izledim diye interneti ayın büyük bir kısmında 24 mbit kullanmak benim için kabul edilir birşey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 30 Ağustos 2017; 21:8:38 >
    24 Mb 4K için çok yeterli bir rakam.
  • quote:

Çok yeterli kelimesi bence fazla abartı. Netflixin önerisi 25 mbit.

https://help.netflix.com/en/node/306

4k da buffer olayı çok önemli olduğundan bence 50 mbit altı sıkıntılı olacaktır. Yurt dışı forumlarda 50 altının pek verimli olmadığını söylüyorlar.

Bende 75mb 150gb adil kota türknet bağlattım geçtiğimiz ay. Yeni evleneceğim için eve taşınmadım henüz o yüzden çok aktif kullanmadım netflix ama kullanmayı düşünüyorum. Yapaya geçme çalışmları devam ediyor. Tamamen kalkacak adil kota. Ancak hızım 25 mb e düştüğünde 4k içerikleri nasıl açacak yapaya geçene kadar göreceğiz. Yeterli gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.o.spawn.o.O -- 31 Ağustos 2017; 0:22:37 >
  • quote:

quote:

Çok yeterli kelimesi bence fazla abartı. Netflixin önerisi 25 mbit.

https://help.netflix.com/en/node/306

4k da buffer olayı çok önemli olduğundan bence 50 mbit altı sıkıntılı olacaktır. Yurt dışı forumlarda 50 altının pek verimli olmadığını söylüyorlar.

Gece kota sayılmadığı zamanlarda içerikleri indirip sonradan seyredilebilir , benim 16 ya düşüyor hızım yetersiz kalacaktır

• panama P kullanıcısına yanıt
    Netflix o şekilde çalışıyor mu? Önceden indirp sonra seyredldiğini bilmiyordum. Ayrıca gece 2 ye kadar uyumayıp içerik indir talimatı mı vereceksiniz?

Benim synology nas diskim var. Film indireceğim zaman 02:30 da indir talimatı veriyorum. Netflixte böyle birşey olacağını zannetmiyorum. İzlerken o an indiriyor diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 31 Ağustos 2017; 9:13:3 >
  • quote:

Netflix o şekilde çalışıyor mu? Önceden indirp sonra seyredldiğini bilmiyordum. Ayrıca gece 2 ye kadar uyumayıp içerik indir talimatı mı vereceksiniz?

Benim synology nas diskim var. Film indireceğim zaman 02:30 da indir talimatı veriyorum. Netflixte böyle birşey olacağını zannetmiyorum. İzlerken o an indiriyor diye biliyorum.

Ben yatmadan indir diyorum sabaha inmiş oluyor, gece çocuk nedeniyle kalktığım için sorun yok :)

• oled ler tv leri vatanda yakından gördüm ordaki tüm TVlerin görüntüsüne fark atıyordu.
    Oled le büyük iş başarmış LG.
    Merhaba, Superonline fiber 100 mbit 200GB AKK lı tarifeyi kullanıyorum. AKK sonrası hızım 24mbit. Ayrıca AKK dolmuş olsa bile jOKER akk ile ücreti karşılığında tek seferde 100 GB'a kadar AKK alabiliyorum ayrıca bu hizmet sınırsız yani istediğiniz kadar satın alabiliyorsunuz. Şu anki tarifeme 3 yıl sözleşmem mevcut. Yanlış hatırlamıyorsam 2019'da AKK tamamen kalkmış olacak. Konuyu biraz dağıttık ama Netflix için TV bakanlara belki bir faydası olur.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.