Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.807
Cevap
86
Favori
404.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen öyle hocam ama dehşet bir şeydi ya.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Masaüstü kullanan arkadaşlara bir sorum olacak

Ekran alttaki ayağa yansıma yapıyor mu acaba

Oraya bi kaplama yaparım diye düşünüyorum da :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar oled TV'de bu LED TV'lerdeki kronik sorunlar görülebilir mi..ışık sızması (bu sanki mümkün değil gibime geliyor),ölü piksel,banding, bulutlanma gibi.. teknik olarak bunların hangisi mümkün..

• tttnet.net kullanıcısına yanıt
    Piksel tabanli tum TV lerde dead pixel gorulebilir, OLED de buna dahil ama LCD TV lerdeki kadar sık raporlanan bir durum degil.

Vertical banding olabilir fakat LCD TV lerdeki kadar dikkat cekmez, urunden urune farklilasiyor. Ekran homojenitesi LCD TV lerden cok daha basarili. % 5 parlaklikta gorulen near-black sorunu bununla baglantili: bazi koyu gri tonlamalar siyah olarak gozukebiliyor (derin siyahtan koyu griye renk skalasi) bu da dikey bant olarak yansiyabiliyor. 2017 modellerde olan modifikasyonlardan biri de bu konuyla baglantili, az miktar gelisme varmis.

Diger LCD TV kronik sorunlarini, panel arizali degilse, normal kosullarda barindirmaz.

Motion resolution gerek OLED gerek LCD TV lerde benzer (fakat tepki suresi OLED lerde 0ms ya da yakin degerde iken LCD TV lerde overdrive uygulamasiyla gri renkten gri renge min. 8-10ms) interpolasyonla arttiriyorlar. Bu konuda henuz Plasma ve CRT TV akiciligi bulunmuyor.

İyi aksamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 26 Ağustos 2017; 0:35:49 >

• O.o.spawn.o.O kullanıcısına yanıt
    bu model nedir.kavislimi.resimlerde kavsli tv gibi görünüyor
  • DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler... elektronikte birazda şans faktörü yanında olacak..yine bu şartlarda sanırım sorunsuza en yakın TV ler oled TV..

• Beyler biraz önce john wick i izledim, böyle bir şey yok, daha önce izlemiştim ama sanki ilk defa izliyo gibiydim, inanılmaz bir deneyim, şuan bu tvyi iyi ki almışım diyorum, hem görüntü hem ses müthiş. Ekran ayarlarını uzman aydınlık oda seçip biraz calibre ettikten sonra özellikle karanlık odada izlemek muazzamdı👍

• baris007 B kullanıcısına yanıt
    evet curved 65c6
  • FERROKROM kullanıcısına yanıt
    1080p izlediniz hocam?

• FERROKROM kullanıcısına yanıt
    Hocam içerik atmos muydu? Ve kendi hoparlörüyle mi izlediniz? Mermilerin nereden geldiği anlaşılıyor mu merak ettim :) benimki de bugün gelecek.

• Bu TV'yi alanlar Benchmark yapmak istiyorlarsa,kesinlikle John Wick 2 ve Planet Earth II'yi UHD/HDR denesinler.Bu iki icerik KS8000 ile bile cenemi yere vurdurdu ise OLED de nelere kadir olduguna sahitlik etmek isterdim
  • Makina geldi beyler :) sıra lg serviste
    LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zimbasal -- 26 Ağustos 2017; 14:20:11 >
  • zimbasal Z kullanıcısına yanıt
    O yess

• Geldi ve kurulumu yapıldı. Renkler ve görüntü efsane. Bence imkanı olan 65e yürüsün derim ama. Gözüme o kadar büyük gelmedi. Önceki kullandığım lg 47la640 idi iddiasız bir model. Ses şaşırtıcı şekilde etkileyici ama bir ses sistemiyle kıyas kabul etmez. Atmos çok önden geliyor çevrenizi kaplamıyor. Audio meraklıları bununla yetinmeyecektir, ben dahil :) ama önceki tvme göre ses açısından çok farklı diyebilirim. Görüntü ile ilgili bir kalibrasyona girişmedim henüz, sadece gelen görevli eco modu kapattı.

• zimbasal Z kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.
    Çerçevesi az ve ince kasali oldugundan (OLED ler genelde boyle) TV nin boyutu kucuk gorunmus olabilir :)

Eco mode kapatildiktan sonra burada belirtilen ayarlar fikir verir:
    http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c7-oled/settings

• Bugün 55B7V yi son bir kez alıcı gözüyle incelemek için İstinyepark a gittim. Ne yazıkki Sony'nin 55" oledi ile aynı bluray videoyu kıyasladığımda fark inanılmaz kötü geldi. Sony açık ara önde ancak fiyatı 15k. Biraz beklemeye karar verdim. Belkide Lg nin aktif modu kötüydü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 26 Ağustos 2017; 19:49:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Bugün 55B7V yi son bir kez alıcı gözüyle incelemek için İstinyepark a gittim. Ne yazıkki Sony'nin 55" oledi ile aynı bluray videoyu kıyasladığımda fark inanılmaz kötü geldi. Sony açık ara önde ancak fiyatı 15k. Biraz beklemeye karar verdim. Belkide Lg nin aktif modu kötüydü.

Üst seviyede ki bir TV'den bu tarzda olumsuz yorumlar okumak Moral bozucu..tam da alma moduna girdiğim bu zamanlarda...

• quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

Bugün 55B7V yi son bir kez alıcı gözüyle incelemek için İstinyepark a gittim. Ne yazıkki Sony'nin 55" oledi ile aynı bluray videoyu kıyasladığımda fark inanılmaz kötü geldi. Sony açık ara önde ancak fiyatı 15k. Biraz beklemeye karar verdim. Belkide Lg nin aktif modu kötüydü.

Üst seviyede ki bir TV'den bu tarzda olumsuz yorumlar okumak Moral bozucu..tam da alma moduna girdiğim bu zamanlarda...

Yüksek kaliteli bir film alıp her iki tv de deneyin. Sony ile karşılaştırmazsanız mükemmel bir tv. Ancak Sony biraz daha ucuz olsa asla LG düşünülmez. Birde dediğim gibi görüntü modu ile hiç oynamadım. Belki kötü bir modda açtılar. Tüm teknosalarda Lg den ziyade Sony e yönlendiriyorlar nedense.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 26 Ağustos 2017; 22:20:46 >

• bende 55B7 düşünüyorum ama tek çekincem şu.Bizde tv sabah 8 de bir açılıyor abartısız gece 12 ye kadar açık kalıyor. haftanın 4 günü bu şekilde ve bu logo yapışması deniyor ya ondan tırsıyorum açıkçası.Bu 55b7 ile ilgili logo yapışmasından dolayı yabancı forumlarda herhangi bir geri dönüşüm yapıldı mı acaba?
    2017 serilerde bu durumun nadir olduğu söylendiğini duymuştum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

quote:

Yüksek kaliteli bir film alıp her iki tv de deneyin. Sony ile karşılaştırmazsanız mükemmel bir tv. Ancak Sony biraz daha ucuz olsa asla LG düşünülmez. Birde dediğim gibi görüntü modu ile hiç oynamadım. Belki kötü bir modda açtılar. Tüm teknosalarda Lg den ziyade Sony e yönlendiriyorlar nedense.

Genelde de hiç bir mağazda sony'e yönlendirmez..sony mi kaldı, sony trden çekiliyor, tv birimini kapatıyor vs diyerek başka markalara yönlendirirler.bu ilginç olmuş. arada bu kadar bariz görünütü farkı varsa,ben bunun bilinçli olarak mağaza çalışanları tarafından yapıldığını düşünüyorum. ayarları ile bilinçli olarak oynamışlardır....

rtingste lg c7 (B7 ile tasarım dışında herşeyinin aynı olduğu söyleniyor), her türlü kullanımda c7, sony a1in önünde..

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7]

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.