Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.808
Cevap
86
Favori
404.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hadi hayırlı olsun bir kişiyi daha B7 sahibi yaptık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Scorpio -- 11 Şubat 2018; 11:09:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Loukas kullanıcısına yanıt
    Doğru karar. Şimdiden hayırlı olsun.
    Ben ürünühttps://www.hepsiburada.com/magaza/elektronicshop buradan aldım. Sabah erken alırsanız aynı gün teslim ve kurulum yapıyorlar. Fiyat olarak maksimum 7500 TL verin.
    2-3 günde bir şuan ki fiyattan ekstra %5 daha indirime girebiliyor.
    Bu indirimi yakalarsan kaçırma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Hadi hayırlı olaun bir kişiyi daha B7 sahibi yaptık.

Hahaha sağolun hocam yanlız askerdeyim bikaç haftaya dönüyorum Allah’ın izniyle. O zaman alacağım ancak kararımı verdim B7

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • serkanhnr kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam. Ancak şuan askerdeyim az kaldı 9 haftaya dönüyorum Allah’ın izniyle. Döndüğümde alacağım araştırmaya girmiştim ve şuan kararım kesinlikle B7 den yana. İnşAllah dönene kadar biraz daha indirime girer

• Loukas kullanıcısına yanıt
    Almışken B8 al bari 2018 model

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: parezer

Merhaba,https://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/lg-oled55b7v-4k-oled-tv-b7-323207646?mpch=ads&utm_source=akakce&utm_medium=ocs&ggmktg1=OCS*akakce******&utm_campaign=akakce&scxid=14489-145823-2357-0 burdaki fiyat teknosa, vatan'a göre baya uygun. Ne diyorsunuz güvenilir mi?

Guvenilirdir.. Ben de oradan aldim.. Cemre elektronik, Lg yetkili saticisi zaten.. Satin almadan once arayip konusmanizi tavsiye ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: notropil

quote:

Orijinalden alıntı: Ordinarius63

quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta

m2ts uzantılı dosyaları oynatamıyor maalesef bende çok sıkıntı yaşadım ve sonunda ripleyerek izledim. Passtrought yöntemi ile riplerseniz atmos ses alabilirsiniz.

Bu konudaki cahilligime verin ama zahmet olmazsa biraz daha aciklayabilir misiniz?

Mesela hangi programi kullanmami tavsiye edersiniz?

Onceki msjimda belirttigim sitelerden indirecegim demolarin hepsini (uzantisi ne olursa olsun) atmoslu olarak izleyebilir miyim bu yontemle?

Ilginize tesekkuler simdiden..

m2ts dosyalarında sorun yaşıyorsan bunu mkv formatına çevirmen gerekiyor bunun içinde lazım olan yazılım mkvtoolnix (https://www.fosshub.com/MKVToolNix.html) burdan sistemine uygun olanı indir, ister install et ister install etmeden kullan sana kalmış.

Torrent den indirdiğin dosyalara dikkat et mutlaka REMUX olanları indir, multiplexing yapmak için uğraşmassın, ama mecbur ham BD dosyası yani m2ts uzantılı film indireceksende yukarda yazdığım yolu takip edeceksin.

Mesela yaklaşık 70-80-gb büyüklüğünde bir BD m2ts formatında film indirdin diyelim mkvtoolnix programını aç ve indirdiğin filmi mkvtoolnix içine sürükle bırak sonra sol alt pencerede filme ait tüm içeriği göreceksin tüm alt yazıları ve ses dosyalarını göreceksin burda AC3 Türkçe kalsın, Türkçe alt yazı kalsın, atmos ses desteği kalsın diğer tüm işaretli olanların işaretini kaldır ve en altta start multiplexing tıkla sana kaydedeceğin yeri sorar hdd de kullandığın boş bir alan seç bukadar sonra mkv dosyasını usb ye at ve lg nin usb slotuna tak keyfine bak hepsi bu kadar.
    Umarım anlaşılmıştır kolay gelsin.

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7]

Hocam merhaba.. Haftasonu eldeki imkanlarla bayaa kafa yordum ama durumu cozemedim..

Anladigim kadariyla bizim tv ancak truehd+eac3 ses kodegiyle atmosu aktive edebiliyor.. Yani truehd+ac3 oldugunda dolby atmos ibaresi ne tvde ne de soundbarda cikmiyor..

Fazla zamanim olmadigi icin bir yerden icerik dolumu yaptirdim, hepsi mkv uzantili.. thd atmos ses dosyasi+ac3 kodek var birkac filmde.. Hepsini oynattim ses var ama hicbirinde dolby atmos aktif olmadi..

• Ordinarius63 O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, internetten Cemre elektroniğin adresini buldum direk mağazalarına gidip alacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • parezer kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, yalniz kendileri direkt o sitedeki fiyattan satamiyorlar diye biliyorum.. HB,GG,N11 ile anlasmalari var galiba.. O yuzden gitmeden once arayip sormanizda fayda var..

Bu fiyata mağazadan alamazsın. Siteler kendileri özel indirim yapıyorlar. Fiyatta suanda çok uygun.
    Bende Cemre elektronikten HB üzerinden aldım.
    12 saat sonra teslim ve kurulum aynı anda yapıldı.
    Güvenilir yetkili bayi. İndirim kalkmadan almanı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanhnr

Bu fiyata mağazadan alamazsın. Siteler kendileri özel indirim yapıyorlar. Fiyatta suanda çok uygun.

65 inç göremedim B7 için.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: notropil

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta

m2ts uzantılı dosyaları oynatamıyor maalesef bende çok sıkıntı yaşadım ve sonunda ripleyerek izledim. Passtrought yöntemi ile riplerseniz atmos ses alabilirsiniz.

Bu konudaki cahilligime verin ama zahmet olmazsa biraz daha aciklayabilir misiniz?

Mesela hangi programi kullanmami tavsiye edersiniz?

Onceki msjimda belirttigim sitelerden indirecegim demolarin hepsini (uzantisi ne olursa olsun) atmoslu olarak izleyebilir miyim bu yontemle?

Ilginize tesekkuler simdiden..

m2ts dosyalarında sorun yaşıyorsan bunu mkv formatına çevirmen gerekiyor bunun içinde lazım olan yazılım mkvtoolnix (https://www.fosshub.com/MKVToolNix.html) burdan sistemine uygun olanı indir, ister install et ister install etmeden kullan sana kalmış.

Torrent den indirdiğin dosyalara dikkat et mutlaka REMUX olanları indir, multiplexing yapmak için uğraşmassın, ama mecbur ham BD dosyası yani m2ts uzantılı film indireceksende yukarda yazdığım yolu takip edeceksin.

Mesela yaklaşık 70-80-gb büyüklüğünde bir BD m2ts formatında film indirdin diyelim mkvtoolnix programını aç ve indirdiğin filmi mkvtoolnix içine sürükle bırak sonra sol alt pencerede filme ait tüm içeriği göreceksin tüm alt yazıları ve ses dosyalarını göreceksin burda AC3 Türkçe kalsın, Türkçe alt yazı kalsın, atmos ses desteği kalsın diğer tüm işaretli olanların işaretini kaldır ve en altta start multiplexing tıkla sana kaydedeceğin yeri sorar hdd de kullandığın boş bir alan seç bukadar sonra mkv dosyasını usb ye at ve lg nin usb slotuna tak keyfine bak hepsi bu kadar.
    Umarım anlaşılmıştır kolay gelsin.

Hocam merhaba.. Haftasonu eldeki imkanlarla bayaa kafa yordum ama durumu cozemedim..

Anladigim kadariyla bizim tv ancak truehd+eac3 ses kodegiyle atmosu aktive edebiliyor.. Yani truehd+ac3 oldugunda dolby atmos ibaresi ne tvde ne de soundbarda cikmiyor..

Fazla zamanim olmadigi icin bir yerden icerik dolumu yaptirdim, hepsi mkv uzantili.. thd atmos ses dosyasi+ac3 kodek var birkac filmde.. Hepsini oynattim ses var ama hicbirinde dolby atmos aktif olmadi..

Aynı ses codeğini aynı anda kullanamzsınız (TrueHD Atmos+AC-3) ---> bu şekil olmaz, sadece birini tercih etmeniz gerekiyor ya TrueHD Atmos ingilizce, yada AC-3 Türkçe seçeceksiniz.

Bu arada anlattığım örnekteki dosya ham BD dosyasıdır.

Kolay gelsin.

• serkanhnr kullanıcısına yanıt
    Hocam teknosa, mediamark ve bi kaç yere daha gittim bu ürünü görmedim. Alacağım ürünü bi göreyim öyle sipariş vereyim diye mağazaya gitme niyetim var.
  • Bende hepsiburada üzerinden LG 55B7V alarak aranıza katıldım, 1 hafta kadar oldu aldığım şuan için inanılmaz memnunum. 8 li korumalı priz aldım (Philips Spn 3080).
    Daha önceden aldığım Samsung sound barı önce bluetooth ile bağladım bana ses kalitesi düşük geldi akabinde fiber kablo ile bağladım sanki şuan daha iyi gibi fakat TV nin kendi hoparlöründeki surroundı yakalayamadım.
    Tek sıkıntım hala kalibrasyonu yapamadım bu konuda beni yönlendirebilirseniz sevinirim, yabancı bir sayfadaki önerileri denedim fakat çok karanlık oldu kullanamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanhnr

Şimdi sipariş verdim, teşekkürler :) 3 gün önce 55mu9000 alıyordum, foruma bir göz atim öyle alim dedim, iyiki foruma bakmışım.
  • Ordinarius63 O kullanıcısına yanıt
    İzlerken dolby atmosun aktif olduğunu nasıl anlıyoruz?
    Ekranda bir işaret/simge vs. beliriyor mu?
  • turoktr kullanıcısına yanıt
    Evet tvnin sag ust kosesinde bir pop-up cikiyor..

Ya da atmos destekli soundbardan sesi aliyorsaniz (sadece hdmi arc baglantisiyla) soundbar uzerinde kayarak gecen dolby atmos yazisi oluyor.. O zaman tvde pop-up cikmiyor..

Hayırlı olsun. Mağazadaki satıcıların hepsi samsung elemanı gibi hareket ediyorlar.
    Bilinçsiz kullanıcı isen veya araştırmadıysan kesinlikle seni samsung dışındaki markalardan nefret ettirirler.
    Hatta samsungu dünyada esi benzeri bulunmayan bir teknolojisi zannetmeye başlarsın.
    Ben araştırdığım dönemde neredeyse qled almaya karar veriyordum.
    Taaki samsungun demo videosunu lg b7 de qled ile yan yana izleyene kadar.
    Bu fırsatı mağazalar kesinlikle oled ile karşılaştırmada vermiyorlar.
    Kullanmaya başladığında ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın.
    İnternetten kaliteli 4k demolar indirerek oled farkını çok net anlayabilirsin. (HD ve TRT 4K yayınlarda da çok fark ediliyor)
    Geçtiğimiz pazar günü abimde bulunan 78" 4K SUHT tv de demoları izleyerek de bir karşılaştırma fırsatı bulduğumda gözlerime inanamadım diyebilirim. Normal yayın ile HD yayın arasındaki fark kadar kalite farkı net anlaşılıyor.
    Birçok yüksek kalitedeki demoyu da açamadığına şahit olduk.
    Tekrar hayırlı olsun.

• notropil kullanıcısına yanıt
    65 kalmamış sanıyorum bu mağazada. Bende fiyattan dolayı 55 aldım. Tam iki kat fark vardı.
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.