Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.808
Cevap
86
Favori
404.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: medulla24

Arkadaşlar şu torrentten indirdiğimiz full bluray bd50 filmleri evde tv-avr-bluray player sistemimizde nasıl izliycez? fikri olan var mı????

himedia q10 pro konusuna bakın
  • Bugün Ank batıkent vatandan alacağım cihazı. Nakit 8.000TL ye bıraktılar. Fiyat konusunda biraz daha zorlayacağım tabi.

Daha uygun bir yer tavsiyesi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: medulla24

Arkadaşlar şu torrentten indirdiğimiz full bluray bd50 filmleri evde tv-avr-bluray player sistemimizde nasıl izliycez? fikri olan var mı????

Çok emin olmamakla birlikte, playerinizin ISO dosyalarını okuyabiliyor olması lazım izleyebilmeniz için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta

4K ripler tek mkv dosyası olarak çalışıyor sıkıntı yok ancak direk 4K BluRay Disk içeriği HDD'den çalışmıyor yada ben beceremedim.

BD 50 dosyası iso değil maalesef dosya içeriği resimde görüldüğü gibi

• Su an 55” icin 7.999 lira diyorlar. Haftaya indirim olur mu acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mediamarkt ta 7.999 tl ye düşmüş. Şu An en ucuz burada görünüyor. Yılbaşına doğru daha düşer mi bilemedim.

• Dün Leeds Curry's teydim. 1700 £ fiyat koymuşlar.İngilteredeki en uygun fiyat. Yaklaşık TL.8700 ediyor.
  • hala cevap veren olmadı şu son update ile hdmi 2.1 benzeri özellik kazanıyordu tv , HD 7.1 sesleri direk passthrough yapabilme özelliği..

tvye true hd yada dtshdma 7.1 kodekli bir film takıp ses çıkış kodeğini görebilecek olan var mıdır?

av receiver yada sony hw700ds gösterir.
  • Sonunda ben de 65” B7 alarak aranıza katıldım. Umarım pişman olmam.

• Televizyonu yaklaşık 1 haftadan beri kullanan biri olarak izlenimlerimi aktarmak isterim gönül isterdi fotolar atayım ama telefonumun kamerası çok kötü olduğundan atmadım.

-Bunun altını özellikle çizmek istiyorum eğer yüksek kalite içerikler izlemeyecekseniz bu tv yi almak mantıklı değil, çünkü hem çok pahalı hem de 2bin liralık tvde de atv kanal d yaklaşık aynı gözüküyor.

-Ben Netflix'te 'Stranger Things' denen diziyi izledim 4k olarak ve görüntü kalitesi gerçekten harikaydı.Youtube da bazı hdr videolar izledim onlar da mükemmel gözüküyordu.Ama ne zaman ulusal kanallara geçtim tvnin etkileyiciliği düştü doğal olarak çünkü kanal d star gibi kanalların 1080p yayın yaptığından bile şüpheliyim.

-Size tavsiyem eğer bir tvye 8bin lira verecekseniz mümkün mertebe en yüksek görüntü kalitesine sahip içerikleri izleyin mesela ben apple tv alacağım ve orada 4k film kiralayabiliyorsunuz tabi para vermek zorunda değilsiniz torrent diye birşey var size kalmış.
    İleride bir sorun çıkarır mı bilemem ama tvden aşırı memnunum fiyatı çok pahalı orası doğru zaten ben de 3 taksitle aldım ama bir kere bile keşke almasaydım bu tvyi demedim aksine iyi ki almışım dedim.Eğer siz de benim gibi dizi-film-oyun sever biriyseniz bu tvyi öneririm ama ağırlıklı olarak ulusal kanalları izliyorsanız 8 bin lira vermeyin yazık olur paranıza bence.

• Merhaba arkadaskar 15 gundur kullaniyorum bazi resimler atacam digiturkun hd cihazini kullaniyorum bazi kanalkarda ozellikle futbol kanallarinda kanlal logolarinin etrafinda bazen hafiften bazende daha belirgin olarak logo etrafi golge gibi daha koyu renk oluyor resimlerdende anlarsiniz bu konuda bilgi verebilecek olursa sevinirim. Lg ye mail attim cvp bekliyom ama boyle sizlerede sorayim bilginiz varsa yararlanmak istedim digiturk kullanan varsa onlarda bi baksinlar eger varsa ekranlarina dikkatli baksinlar gorecekler. Degerli gorusleriniz benim icin onemli olacak baska alacaklarada isik tutacak.LG ye mail de attim cvp bekliyom ama nasil donecekler ne diyecekler nereye baglarlar bilmiyorum bu normal derlerse abes olacak surekli de olmuyo ama yada farkedilmiyo ama biraz yogunlasinca goruluyor goruslerinizi bekliyorum

e

k

r

a

n

l

a

• budwieserFB B kullanıcısına yanıt
    Merhaba budwieserFB

Bende sanki ayni dertten muzdaribim

Bak bir iki resim atim sanda sanki sorunlarimiz ayni 15 gundur kullaniyorum

Arada farkediyorum

Sen nasil bi cozume ulastin yada ne karar kildin

Bi paylasabilirmisin

Lg ye mail attim ama ne cvp verecekler bilmiyorum

• ğudisa Ğ kullanıcısına yanıt
    Sanırım sorun ayarlarda Edge Enhancer özelliğinin açık olmasından kaynaklanıyor.

Bu özelliği kapatıp bir de öyle deneyin isterseniz.
  • Bakicam fakat

Kenar gelistirici neden etkilesinki sizce

Biraz acabilirmisiniz

Su an isteyim tv ye bakamadigimdan soruyorum

• Size tam teknik bir cevap veremem ancak, bu gibi keskinliği arttırıcı uygulamaların bazı yan etkileri olabiliyor.

Örneğin dinamik kontrastı çok arttırdığınızda siyahlardaki detayların yok olması gibi.
  • Şu anda mediamarktta 7699 a alınabiliyor. Yetkiliyle görüşüp anca bu fiyata indiler.teknosa 8000 den aşağı inmedi.ben aldım. Umarım sorunsuz kullanırım .

• quote:

Orijinalden alıntı: ğudisa

Merhaba arkadaskar 15 gundur kullaniyorum bazi resimler atacam digiturkun hd cihazini kullaniyorum bazi kanalkarda ozellikle futbol kanallarinda kanlal logolarinin etrafinda bazen hafiften bazende daha belirgin olarak logo etrafi golge gibi daha koyu renk oluyor resimlerdende anlarsiniz bu konuda bilgi verebilecek olursa sevinirim. Lg ye mail attim cvp bekliyom ama boyle sizlerede sorayim bilginiz varsa yararlanmak istedim digiturk kullanan varsa onlarda bi baksinlar eger varsa ekranlarina dikkatli baksinlar gorecekler. Degerli gorusleriniz benim icin onemli olacak baska alacaklarada isik tutacak.LG ye mail de attim cvp bekliyom ama nasil donecekler ne diyecekler nereye baglarlar bilmiyorum bu normal derlerse abes olacak surekli de olmuyo ama yada farkedilmiyo ama biraz yogunlasinca goruluyor goruslerinizi bekliyorum

e

k

r

a

n

l

a

Evet haklısınız kanal logolarının altında resmen siyah bir yuvarlak tarzı sislenme gibi gölgelenme var ben görüyorum fakat konu hakkında yorum yapabilmem için aynı panelden kullanmam gerekiyor dolayısıylada size son çare olarak firmware güncellemesi yapmanızı tavsiye ediyorum.

LG teknik kısım bu konuya ne cevap verecek çok merak ediyorum bu panel bende olsa idi aynen iade ederdim.

Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: frostburn

hala cevap veren olmadı şu son update ile hdmi 2.1 benzeri özellik kazanıyordu tv , HD 7.1 sesleri direk passthrough yapabilme özelliği..

tvye true hd yada dtshdma 7.1 kodekli bir film takıp ses çıkış kodeğini görebilecek olan var mıdır?

av receiver yada sony hw700ds gösterir.

Bu sorunun cevabını bun hafta halledicem İNŞALLAH, çünkü (2160p.BluRay.x265.10bit.HDR.TrueHD.7.1.Atmos) özelliğine sahip bir kaç BD indirdim torrent den bunları harici 2TB lık diskime attım, son firmware güncellemeyide usb flash belleğe attım, ve son olarakta bu işlerden anlayan bir teknik eleman ile bu işi sonuçlandırmaya kaldı biliyorsunuz her avm deki eleman buna yanaşmıyor ama ben yanaşanı bulup size burdan durumu bildiririm lakin ben LG OLED bir panel almayı düşünüyorum.

Ama önceden bir hazırlık yapıp boşuna para vermek istemiyorum.

Saygılar.

• notropil kullanıcısına yanıt
    bekliyoruz dostum.....
  • quote:

quote:

4K ripler tek mkv dosyası olarak çalışıyor sıkıntı yok ancak direk 4K BluRay Disk içeriği HDD'den çalışmıyor yada ben beceremedim.

BD 50 dosyası iso değil maalesef dosya içeriği resimde görüldüğü gibi

Arkadaşlar resimdeki gibi bir dosyayı download ettiğinizde /BDMW/ klasörünün altında /STREAM adında bir klasör daha var genelde esas film dosyası GB cinsinden boyutu en uzun olan dosyadır ve uzantısıda *.m2ts dir resimlerdede gördüğünüz gibi esas film dosyası 59.1GB olan dosyadır bu dosya *.m2ts uzantılı olduğu için bazı player larda çalışmaya bilir, çalışması için dosyayı *.mkv formatına çevirmeniz gerekmektedir bunun için mkvmerge tarzı bir software ile bunu yapabilirsiniz çünkü *.mkv formatını çoğu player tanımaktadır. Bu tür riplenmemiş dosyaları PC lerinde Blu-ray player olan arkadaşlar boş bir BDDİSK alarak bunu normal bir Blu-ray disk haline getirebilir. Sonuç itibariyle kullandığınız torrent linklerindeki filmleri indirirken uzantılarının *.mkv olmasına dikkat edin vakit kaybı ve akk kaybı olmaması için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi notropil -- 25 Aralık 2017; 1:36:36 >

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.