Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.807
Cevap
86
Favori
404.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Ank dan 16.10.2017 tarihinde 55 SJ850V modelde tv yi 5.150TL ye satın aldım. 10 gün sonra ekranda dikey çizgi oluşması üzerine ürün servis tarafından geri alındı. Servis, ürün hakkında değişim onayı verdi. Ama....ürünün stokta bulunmaması nedeniyle değişim ay geçmesine rağmen olmadı. Bugün lg ile yaptığım görüşmede 3 ay önce verilen siparişlerin ülkeye yeni giriş yapacağı, benim aldığım modelin bu gelen siparişler içerisinde bulunmadığı belirtildi. Dolayısıyla artık beklememin bi faydası kalmadı( ürün fiyatına şuan 8.000TL dedikleri için bu kadar süre beklemiştim).

Şimdi ise çözüme giden yol bir çok soru işaretleri barındırmakta benim için...

1. LG 55 B7A

2. SAMSUNG 55 Q7F

3. SONY 55 XE 9005

4. SONY 55 XE 9305

Farkındayım hepsi de farklı kulvarlarda. Diyeceksiniz belki elmayla armut karşılaştırılır mı diye. Konu başlığı altında yazılanları da baştan sona okudum ayrıca. Artık inanın kafam durdu resmen.

Kafamdaki karışıklıkları açıklamaya çalışayım (Lg 47 LM 660 s 2012 model tv kullanıcısıyım);

-Samsungdaki sarı ve kırmızı renk olayı normal mi abartı mı? Lg kullanınca insan ister istemez yoğun geliyor samsundaki renkler

-Lg de yine SJ modelinde yaşadığım gibi bedevi şansızlığı yaşar mıyım yanma vs konularda?

-Sonyde de va olmasına rağmen samsung a kıyasla lg ye daha yakın renk yoğunluğu veriyor ama tasarım (çerçeve ve ayak) kaba geldi bana

-Lg akıllı kumandası bana göre harika. Ee ben de zaten bu cihazı normal yayın ve smart için kullanacağım o zaman samsung ya da sony de kumanda konusunda keşke lg tercih etseymişim der miyim?

-Smart olarak kullanacağımdan dolayı webos, tizen ve android arayüzlerinden hangisinde kullanım kolaylığı ve içerik zenginliği lehime olur?

-Nerde okudum hatırlamıyorum...oledde belli bir süre kullanımdan sonra renk kaybı yaşanabilir ancak qled de böyle bir sorun olmadığı söylenmiş. Ben yine şok.

- Oled ya da qled almak varken sony xe 9000 serisini niye tercih edeyim?

Aklıma gelen beni çıkmaza sokan belli başlı sorular bunlar arkadaşlar.

Siz de değişim yapılmasına karar verilen lg sj850v model cihaz artık gelmez/ beklenecek kadar kısa sürede gelmez kanaatinde iseniz ben para iademi alıp nakit olarak yukarıda belirttiğim cihazlardan birini alacağım. Beni aydınlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• epey araştırdıktan sonra sony 55xa1 ve lg55b7 arasında kaldım.

xa1 dolby vision update alıyor, sanırım görüntü kalitesi bir tık daha iyi ama o kadar da büyük fark yok.

lg webos daha çok methediliyor android tvye göre.

sony xa1 dolby hoparlörleri çok daha iyi.

input lag oyun modunda lg 21 sony 30ms veriyor lg bu konuda daha iyi ama aradaki fark çok az , ben laptop ile oyun oynyacağım ama bu ms farkını hisseder miyim bilemedim.

sizce aradaki farkı vermeye değer mi sony için , yaklaşık 3-4 bin tl en az
  • frostburn F kullanıcısına yanıt
    krdes bende bu modeller arasında kalmıştım balcova medıamrkt a gıdıp2 tv de aynı goruntulerı ızledım... ayarlardan mı bılemem ama lg daha stabıl daha akıcı goruntu verıyormus gıbı geldı ve lg aldım....
  • quote:

Orijinalden alıntı: saddam06

Merhaba. Ank dan 16.10.2017 tarihinde 55 SJ850V modelde tv yi 5.150TL ye satın aldım. 10 gün sonra ekranda dikey çizgi oluşması üzerine ürün servis tarafından geri alındı. Servis, ürün hakkında değişim onayı verdi. Ama....ürünün stokta bulunmaması nedeniyle değişim ay geçmesine rağmen olmadı. Bugün lg ile yaptığım görüşmede 3 ay önce verilen siparişlerin ülkeye yeni giriş yapacağı, benim aldığım modelin bu gelen siparişler içerisinde bulunmadığı belirtildi. Dolayısıyla artık beklememin bi faydası kalmadı( ürün fiyatına şuan 8.000TL dedikleri için bu kadar süre beklemiştim).

Şimdi ise çözüme giden yol bir çok soru işaretleri barındırmakta benim için...

1. LG 55 B7A

2. SAMSUNG 55 Q7F

3. SONY 55 XE 9005

4. SONY 55 XE 9305

Farkındayım hepsi de farklı kulvarlarda. Diyeceksiniz belki elmayla armut karşılaştırılır mı diye. Konu başlığı altında yazılanları da baştan sona okudum ayrıca. Artık inanın kafam durdu resmen.

Kafamdaki karışıklıkları açıklamaya çalışayım (Lg 47 LM 660 s 2012 model tv kullanıcısıyım);

-Samsungdaki sarı ve kırmızı renk olayı normal mi abartı mı? Lg kullanınca insan ister istemez yoğun geliyor samsundaki renkler

-Lg de yine SJ modelinde yaşadığım gibi bedevi şansızlığı yaşar mıyım yanma vs konularda?

-Sonyde de va olmasına rağmen samsung a kıyasla lg ye daha yakın renk yoğunluğu veriyor ama tasarım (çerçeve ve ayak) kaba geldi bana

-Lg akıllı kumandası bana göre harika. Ee ben de zaten bu cihazı normal yayın ve smart için kullanacağım o zaman samsung ya da sony de kumanda konusunda keşke lg tercih etseymişim der miyim?

-Smart olarak kullanacağımdan dolayı webos, tizen ve android arayüzlerinden hangisinde kullanım kolaylığı ve içerik zenginliği lehime olur?

-Nerde okudum hatırlamıyorum...oledde belli bir süre kullanımdan sonra renk kaybı yaşanabilir ancak qled de böyle bir sorun olmadığı söylenmiş. Ben yine şok.

- Oled ya da qled almak varken sony xe 9000 serisini niye tercih edeyim?

Aklıma gelen beni çıkmaza sokan belli başlı sorular bunlar arkadaşlar.

Siz de değişim yapılmasına karar verilen lg sj850v model cihaz artık gelmez/ beklenecek kadar kısa sürede gelmez kanaatinde iseniz ben para iademi alıp nakit olarak yukarıda belirttiğim cihazlardan birini alacağım. Beni aydınlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

nerde okudun bırakın bu hurafeleri içinde renk tüplerimi var renkler azalsın bana göre bu dönem alınacak tek tv oled tvlerdir gerisi boş kimseye kulak verme al bir oled lg tv keyfine bak... bu arada LG 55 B7A 2017 ödül almış bir tvdir 2 haftadır kullanıyorum görüntü mütiş renkler harika siyah,beyaz süper ışık sızması yok bilgine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bolom -- 18 Aralık 2017; 17:30:4 >

A1 kaç para haberiniz var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    Dün 55 olana 14.000TL etiket söylediler. Fiyatın içinde tv sehpası ve kaçtı hatırlamıyorum ama ps vardı fiyatı 1800 yazıyodu.

Hadiyeleri bırakırsan nakit 10.000 e yer diye düşünüyorum

• LG B7 ile Sony A1 neredeyse birebir aynı güçte bir tv ama Sony’nin fiyatını baz alırsak kesinlikle o fiyat farkına değen bir üstünlüğü yok kesinlikle B7 alınmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

A1 kaç para haberiniz var mı?

evet , 10-11 arasına tedarik edilebiliyor.

lg ise inebileceği min rakam 7bin küsür.

arada 3-4 fark var.

benim gönlüm sony'den yana ama lg de çok iyi bir tv yapmış , kararsız kaldığım için görüşlerini merak ettim forum kullanıcılarının.
  • Açıkcası lgyi seçmemde ki en büyük sebep webos sistemi ne pc ne başka birşeye gerek duymadan herşeyi tvden hallediyorum. Bu fiyata oled tv daha iyisi yok

Sony yi direk eleyin zaten panali LG den alıyorlar ve imput lag süresi daha yuksek. Kafadan 4 bin tl daha fazla vereceksiniz ama ses sistemi hariç bir üstünlüğünü göremeyeceksiniz dandik android işletim sistemide cabası.

• Sırf Sony diye o fark verilmez arkadaslar, aradaki farka ikinci bir ust segment TV alinabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün cinemaximumda star wars son jedi filminin başlamasını beklerken şu casperin baloncuklarla dolu siyah ekran ve bir kız ile başlayan reklamı çıktı. Siyah bildiğin gri idi. Sinema evde oled tvde izlenir arkadaşlar. Buna kanaat getirdim.

• joven kullanıcısına yanıt
    Ben ışıklar kapalı tv izlerim. Işığın açık olması hem dikkatin dağılmasına hem de görüntü kalitesinin düşmesine neden olur. Ve evet en önemlisi siyahlardır. Filmi sinemada gri izleyip ayrıntıları görememekle oled tvde siyah izleyip ayrıntıları görmek arasında çok fark var.

• En düşük nerden fiyat aldınız?

• Bugün Vatan ve Media Markt 8700₺ fiyat verdi, Marmara Forum'daki Lg bayii de peşin 8100₺, taksitli 8400₺ fiyat verdi.
  • cemilseri kullanıcısına yanıt
    8100 iyiymiş. Forumda bazı arkadaşların 8000 altına aldığını biliyorum. Heralde dolarla birlikte fiyatlar uçtu. Yapacak birşey yok o zaman. 8000 çıkacak artık.

• tsulhan kullanıcısına yanıt
    Vatan'daki eleman yılbaşından önce belki indirim yaparlar dedi ama 8000₺ ye kadar indirirler mi bilemiyorum. Bize +3 yıl garanti paketiyle 9000₺ ye mâl oldu.
  • Arkadaşlar şu torrentten indirdiğimiz full bluray bd50 filmleri evde tv-avr-bluray player sistemimizde nasıl izliycez? fikri olan var mı????
  • İstanbul Akbatı teknosa da özgür bey ile görüşün arkadaşlar dmden cep numarasını verebilirim

opet kampanyası ile 7000e almıştım

• JonVaynen kullanıcısına yanıt
    Soyadını biliyor musun tanıyor olabilirim de kendisini?

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.