Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (464. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9.808
Cevap
86
Favori
404.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 462463464465466
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • B7V OLED TV kullananlar için kumanda bozulduğunda yeni kumanda almak isterseniz mr650A YERINE MR18BA yani 2018 model kumanda da tercih edebilirsiniz.Birebir uyumludur.Hatta hiç tanıtma yapmadan tv kendisi tanıdı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • joven kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: @uiKSilveR

B7V OLED TV kullananlar için kumanda bozulduğunda yeni kumanda almak isterseniz mr650A YERINE MR18BA yani 2018 model kumanda da tercih edebilirsiniz.Birebir uyumludur.Hatta hiç tanıtma yapmadan tv kendisi tanıdı
  • @uiKSilveR @ kullanıcısına yanıt
    Mr19 lar daha uygun fiyatli, acaba o da uyumlu mudur? Benim ufaklik yakinda halledecek gibi kumandami.

• scorpman kullanıcısına yanıt

Rica ederim Tv’nizi güle güle kullanın

• 7-8-9 serileri icin yeni tasarim kumandalar cikarsalar keske. Oled ne kadar kaliteliyse, kumandasi da bir o kadar kalitesiz..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

Benim TV ekranı gün geçtikçe daha kötü oluyor 😔 altta ortada başlayan bir leke idi şuan ekrandaki renkler alacalı bulacali . Ve orta kısımda kocaman karartilar mevcut
    Kamera da çektiğim görüntülerden çok daha kötü durumda

Hocam merhaba benim de birebir aynı bölgede aynı şekilde bir karartı var Demek kronik ki aynı sıkıntı panelin aynı bölgesinde bende de var

• erimo E kullanıcısına yanıt

Bu gerçekten çok üzücü bir durum bu TV yi alırken LG gibi bir firmaya güvenerek normal bir 4k TV nin 3 katı para verip aldık ama daha iki senesi dolar dolmaz bu sorunlarla başabaş bırakıldık LG tarafından üzerine LG size yüzde elli indirim yapalım paneli değiştirelim diyip 6000 kusur TL para istemeside çabası ben karasal yayın izlemedim doğru düzgün . Ortada o renk değişimleri izleme kaynaklı değil sanki pikseller ölüyor özelliğini yitirmiştir gibi ekran bukalemun gibi hiçbir renk sabit görünmüyor karartilar lekeler mevcut . LG nin benim TV için gelen serviside bu modelde aşırı bu sorundan değişim yaptıklarını anlatmıştı ama LG baktı bu maliyetli ve neredeyse her kullanıcıda bu sorun oluşuyor çareyi tüketicinin üzerine atmakta buldu

• quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

Bu gerçekten çok üzücü bir durum bu TV yi alırken LG gibi bir firmaya güvenerek normal bir 4k TV nin 3 katı para verip aldık ama daha iki senesi dolar dolmaz bu sorunlarla başabaş bırakıldık LG tarafından üzerine LG size yüzde elli indirim yapalım paneli değiştirelim diyip 6000 kusur TL para istemeside çabası ben karasal yayın izlemedim doğru düzgün . Ortada o renk değişimleri izleme kaynaklı değil sanki pikseller ölüyor özelliğini yitirmiştir gibi ekran bukalemun gibi hiçbir renk sabit görünmüyor karartilar lekeler mevcut . LG nin benim TV için gelen serviside bu modelde aşırı bu sorundan değişim yaptıklarını anlatmıştı ama LG baktı bu maliyetli ve neredeyse her kullanıcıda bu sorun oluşuyor çareyi tüketicinin üzerine atmakta buldu

Hocam bizimki yanıktan farklı bir problem bence panelde kronik bir sıkıntı var Aynı bölgede aynı tip kararma var bu karartının altında benim de bir çizgi oluştu. Burak Bey yardım ederse fotoları atıp ücretsiz panel değişimi için bu şekilde bastıralım Ne dersiniz ?

• erimo E kullanıcısına yanıt

Merhaba ben Burak beye resimleri atmıştım ama önceki resimlerdi şuan ekran çok daha kötü durumda zaten kronik sorun oldugunu herkez biliyor bu modelde yurt içi yurt dışı sayısız bu TV nin kullanicisi aynı sorunlarla karşı karşıya kaldı . Yani az daha bekleyeceğim eğer LG tarafindan olumlu bir dönüş olmaz ise hakkımı sonuns kadar arayacağım tüketici hakem heyetine gideceğim sonuçta garantisi bitse dahi bunlar gizli ayıp diye tabir edilen kusurlar firma her türlü bu sorunu çözmek zorunda kalacak

• TurkeyStar kullanıcısına yanıt

Üstadım aşağıda daha yeni ücretsiz B7 ekran değişimi ile ilgili bir mesaj paylaşıyorum 7serisi bizim panellerin modifikasyon yediği bilgisi var ki hepsinde güç kartı ile ilgili kronik sorun varmış LG bunu 4 senelik müşterisinde bile kendi talep ederek değiştiriyormuş. Bence bizim durumumuz kullanıcı kaynaklı değil de ekranın orta yerinde ekranın hatalı üretiminden kaynaklı bir durum. Bu sebeple ben dr Burak zbey e başvurdum saolasın konuyu aktardı LG TR ye Ben de olumlu sonuç alamazsam gizli ayıp kapsamında başvuracağım.

Orijinalden alıntı: __MURAT__

2017 aralık ayında LG OLED B7 65 aldım. netflix ve amazonda hdr desteği şu bu gayet mutluyduk. yaklaşık 1 ay önce lg den aradılar ve bu model oled lerin tamamında güç kartı değiştiriyoruz dediler bizde haliyle eyvallah dedik. servis çalışanı arkadaşlar geldi 5 dk içinde eski kartı söktü yeni kartı taktı ve gittiler. sonra tv yi açtığımda orta en alt kısımda bir leke fark ettim nedir bu diye araştırıyım dedim piksel düzeltici başlattım 1 saat falan sürüyor baktım gene geçmedi. açıkcası anlam bile veremedim çünkü karasal yayın izlemiyordum ve izlemiş olsam dahi orda herhangi bir logo yok hiç bir kanalda.

Bugün yani 18 gün sonra oled ekran değişerek evime getirdiler. Bu ücretsiz ekran değişimi olması gerekendi zaten yani geç de olsa doğru olanı yaptı lg. b7 nin modifikasyon yemiş yeni ekranını takmışlar inşallah bu da yanmaz önceki gibi. Arkadaşlar üstte belirttiğim gibi oled ekranlar minumum 30.000 saat yani günde 8 saat kullanımdan 10 yıl kullanılması lazım zaten aksi durumda garanti bitmiş bile olsa hakkınızı mahkemede arayın.tüm tv lerde 10 yıllık bir gizli ayıp hakkı var zaten adil olan da bu. Benim için şu an gerek kalmadı ama inanın birdaha yanarsa kalan 7 yıl içinde mahkeme yoluna başvururum lg den olumsuz bir geri dönüş olursa.

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak_Keskin06

Hocam tamamdır iletiyorum LG ye inşallah kısa süreçte çözüm üretilir.

Alıntıları Göster
    Hocam herhangi bir donus olmadi, bilginize..

• quote:

Orijinalden alıntı: wNchstR

Hocam herhangi bir donus olmadi, bilginize..

Alıntıları Göster
    Hocam bilgileriniz verildi dönüş yapılacak bilginiz olsun.
  • Ben tüketici mahkemesine basvurdum.. buradaki arkadas iyi niyetli.. bekledim 1 ay bir cevap gelir diye ama sonuc yok..
    Yasal faizi ile beraber ücret iadesi talebinde bulundum

• Varmı hiç aranan panel için.

• Arkadaşlar merhaba,
    Bana mail atan herkesin bilgisi LG servis müdürüne ilettim süreç uzadı evet farkındayım ama bana herkes aynı anda mail atmadı 1 ay önce 2 ay önce atanızda oldu yaklaşık 14,15 kişi mail attı şimdi son halini 01.06.2021 tarihinde toplam 15 kişi olarak belgeli bir şekilde LG ilettim servisteki panel durumuna göre 2 hafta içinde dönüş sağlanacak.
    Bu tarihten sonra gönderen olursa kusura bakmasın fiyat indirimi dışında bir işlem yapılmayacak bilginiz olsun.
    İyi forumlar.

• Uzatmali garantisi olanlar icin ucretsiz panel degisimi devam degil mi Burak Bey ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mt28

Uzatmali garantisi olanlar icin ucretsiz panel degisimi devam degil mi Burak Bey ?
    Hocam evet garanti uzatması olanlar bu sorunu yaşarsa ücretsiz değişimi olur.
  • quote:

Arkadaşlar merhaba,
    Bana mail atan herkesin bilgisi LG servis müdürüne ilettim süreç uzadı evet farkındayım ama bana herkes aynı anda mail atmadı 1 ay önce 2 ay önce atanızda oldu yaklaşık 14,15 kişi mail attı şimdi son halini 01.06.2021 tarihinde toplam 15 kişi olarak belgeli bir şekilde LG ilettim servisteki panel durumuna göre 2 hafta içinde dönüş sağlanacak.
    Bu tarihten sonra gönderen olursa kusura bakmasın fiyat indirimi dışında bir işlem yapılmayacak bilginiz olsun.
    İyi forumlar.

Burak hocam ilginiz ve iyi niyetiniz için tekrar teşekkürler Bu forumda sizin desteğiniz ve LG TR ile doğru ve iyi ilişkileriniz ile çoğu arkadaşımızın panellerinin değiştirildiğini biliyorum. Sonuçta gizli ayıp kapsamına girdiğini düşündüğüm panelimin sıkıntısız değişimi bizlerin birer potansiyel LG müşterisi olduğumuz kaynaklı önemli olduğunu düşünüyorum. Sonuçta Oled’e sıkıntılı teknoloji gözüyle bakan kişilere rağmen Oled deneyimini test eden kişileriz. Örneğin benim sürecimin sıkıntısız geçmesini bekleyen ve ona göre Oled alacak çevremde kişiler var. Önemli olan LG nin ürününün arkasında durup insanları ben dahil mahkemeler ile uğraştırmadan çözmesi ki böyle olacağını ümit ediyorum.

• quote:

Arkadaşlar merhaba,
    İyi forumlar.
    Benim de panelde alt kıısmda uzun bir çizgi şeklinde yanma oldu. Mart ayından beri böyle. Ama sağlık sorunlarım, pandemi vb sebeplerle ilgilenemedim. Üstelik bu panel, ölü piksel nedeniyle 4 kez değişip de en son gelen panel. 2019 eylül ya da ekim ayında değişti en son. Tvnin ilk panelinde hiç yanma olmadan 2 yıl kullandım. Ölü piksel nedeniyle değişen panel ise 14-15 ayda yandı. Uydu kanal izlemem. Oyun oynamam. İzlediğim sadece netflix, amazon prime ve torrnetten indirdiklerim.
    Şu anda da şehir dışındayım kapanma öncesi şeehir değiştirfim. İstanbuldan kaçtım.
    Ne olacak yani bu duurmda, ücretli mi değişecek panel?
    Neden 01.06.2021 i milat seçtiniz ki hocam? Pandemi var, şu an koşullar farklı. Örneğin ben 2 kere kovid oldum. Haftalarca hastanede yattım ve hala düzelemedim. Şuan da istanbulun o kaotik ortamından kaçtım ve bir sahil beldesine attım kendimi. Ne olacak peki benim istanbuldaki tv?

• 
Sayfa: önceki 462463464465466
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.