Şimdi Ara

2017 LG B7 ve C7 OLED TV KULLANICILARI

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
9.076
Cevap
103
Favori
315.354
Tıklama
Giriş
    6119 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Hocam farklı markadan ziyade, E serisinin metalik kumandası daha şık mesela. Alacaksam E serisinin kumandasını alayım diyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam yetkili servislerde olmaya bilir,
    Özel sipariş üzerine gelir fiyatıda yuksektir bilginiz olsun.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

Eg910v 2015 fhd 3d seri ve ben 3d ne yani 3d Blu-ray işi filmleri Htpc panele takılı sadece film izliyorum 4k vs bana göre gerek yok 4k TV de var.. suda var kesin siyahina alusan LCD aydınlatmada yapamaz oled farklı dünya.tek sorunu beyazlar işte yani beyazlar da LCD LED kadar iyi değil ha dezavantajmi asla

Alıntıları Göster

Hocam OLED candır bu kaliteyi bilen bilir bilmeyen için ne deseniz boştur mükenmel kalite güzel günlerde kullanın hocam.

• Yarbay
    5940 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Bu Forumun güzelliklerinden biriside yukarıdaki "bu konuda" arama bandıdır.
    Bu arama bandına sadece "yanık" yazdım çıkan sonuçlara bakın,
    "İki yılda 2500 tane sattım, yanıktan ötürü bir tane geri dönüş almadım" diyen bu satıcıya sormak lazım,
    Bu arkadaşlar bu yanan oled panelleri marstan mı aldılar..
    https://search.donanimhaber.com/?q=Yanık&p=1&token=576540&hash=870357D73E4B428E3B372660D43713A3&topic=128566048&devicetype=browsermobile&order=date&in=all&type=both&scope=all&range=all

Bakın
    Kendi ışık kaynağına sahip, Sıfırken berrak olan araba farı camının belirli kullanımdan sonra sararması gibi,
    Aynı mantıkla çalışan Oled pikselleri, bilinen Fizik kuralları gereği belki kullanım oranına göre belki değil "Er veya geç yanar"
    Günümüz teknolojisi bunun önüne geçemez!

Bu yüzden diyorumki Oled zengin oyuncağıdır
    2-3 yıl kullanır baktı olmadı yenisini alır...
    Parayı zor kazanan biriyseniz oled alıp hem cebinizi hem acaba yanacak mı psikolojisi ile kafanızı yormayın...
    Merhaba bugun test ettim fakat kirmizi pembe yesil renklerde görüntü içinde kutu gibi renk tonu farki var bu normalmi ? . Onun haricinde logo yapismasi yok . .başka arkadaşlar da bakabilirmi onlaradada böylemi acaba ? . Resim ekliyorum kafama takildi
    resinde belli olmasada çıplak gözle bakınca bariz belli oluyor ?
    l
    di

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 3 Nisan 2020; 20:50:13 >

• Yarbay
    11551 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: brknil06

Hocam OLED candır bu kaliteyi bilen bilir bilmeyen için ne deseniz boştur mükenmel kalite güzel günlerde kullanın hocam.

Alıntıları Göster
    Çok teşekkürler oled farklı dünya ...ben zati film için kullanıyorum siyahlar gelsin diye bekliyoruz panelde 😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Firma Yetkilisi
    6119 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

Çok teşekkürler oled farklı dünya ...ben zati film için kullanıyorum siyahlar gelsin diye bekliyoruz panelde 😊

Alıntıları Göster
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

Merhaba bugun test ettim fakat kirmizi pembe yesil renklerde görüntü içinde kutu gibi renk tonu farki var bu normalmi ? . Onun haricinde logo yapismasi yok . .başka arkadaşlar da bakabilirmi onlaradada böylemi acaba ? . Resim ekliyorum kafama takildi
    l
    di

Alıntıları Göster
    Normal değil hocam. Olmaması lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Stereo: Lenco-3808 Turntable - Denon PMA 720 Amp - Denon DCD 720 Cd Player - Onkyo 6130 Network Player - Heco VictaPrime 702 Espresso
    Misc: Cowon D2 - Sony D-EJ1000 discman - Sony WH1000XM3S - Magnat LZR 588 - Apple Airpods Pro

• Yarbay
    5940 Mesaj

Bu olay garantiye girermi ?simdi ne olacak yeni panel de yoktur yeni tv verirlermi ki yoksa surundururlermi.
    Rica etsem birisi denermi oluyormu olmuyrmu boyle bakalim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 3 Nisan 2020; 22:37:0 >
    |
    |
    emrahsnr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Denenecek bir şey yok hocam paneliniz yanmış.

|
    |
    serkan1216 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Bu olay garantiye girermi ?simdi ne olacak yeni panel de yoktur yeni tv verirlermi ki yoksa surundururlermi.
    Rica etsem birisi denermi oluyormu olmuyrmu boyle bakalim
    Hocam garantiniz devam edıyorsa panel değişimi veya ürün değişimi olur bilginiz olsun.
    Geçmiş olsun.
    quote:

l
    di

Alıntıları Göster
    her ne izlediysen o ekran ortasında yer alan kare şeklinde ki içeriğe çok maruz kalmış oled TV'in ....pixel temizleme yap eğer kaybolursa, geçici bir gölgelenme dir o... geçmezse geçmiş olsun ilk ekran yanığın o zamanla da artıp daha da belirgin olur hatta izlediğin içeriğin içinde bile belirgin olmaya kadar gider o.

• Yarbay
    5940 Mesaj

Sagolun hocam peki nasil bir yol izlemem lazim bu konuda acaba.kabul etmezler diye dusunuyorum goruntu var diyip gitmesinler

|
    |
    brknil06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Zevc7

her ne izlediysen o ekran ortasında yer alan kare şeklinde ki içeriğe çok maruz kalmış oled TV'in ....pixel temizleme yap eğer kaybolursa, geçici bir gölgelenme dir o... geçmezse geçmiş olsun ilk ekran yanığın o zamanla da artıp daha da belirgin olur hatta izlediğin içeriğin içinde bile belirgin olmaya kadar gider o.

Alıntıları Göster
    Vallahi boyle birsey hic izlemedim acikcasi ekran ortasinda vs seklinde . Genel de neo wild dmax hd trt 4k ve interneeeten indirdigim 4k cozunurluklu flimler babam haberleri falan aksam izler sadece
    Isin ilginci kanal logosu vs izi hic yok mesela fakat bu olay var .ayrica nasil temizleyebilirim bunu yontemi nedir

• Çavuş
    84 Mesaj
    artık sütten ağzı yanan biri olarak bende yoğurdu üfleyerek yiyorum 😁 daha önce benim oled TV'mde ekran yanığı oluşmuştu ve sağ olsun burak arkadaş sayesinde yaklaşık 1... 1 buçuk ay evel oled TV'im yeni panelle değişmişti...şu an yeni panelim de sürekli emniyetli şekilde olsun diye sabit logolu yayın ve uzun süre kanal değişmeden izlediğim yayınlarda eco modu maximum da olarak izliyorum ve nadiren eco modu orta seviyeye alıp izliyorum....
    şimdi tabi oled teknolojisine bunlar yanık oluşmasına kusa zaman da engel etse de biliyorum ki uzun vaade de bu Maximum eco modula bile yanıklarla karşılaşacağımı da biliyorum.. ama işte artık garantiminde bitmeye yakın olduğu için elimden geldiğince ömrünü uzun tutmaya çalışacağım.

|
    |

Vallahi boyle birsey hic izlemedim acikcasi ekran ortasinda vs seklinde . Genel de neo wild dmax hd trt 4k ve interneeeten indirdigim 4k cozunurluklu flimler babam haberleri falan aksam izler sadece
    Isin ilginci kanal logosu vs izi hic yok mesela fakat bu olay var .ayrica nasil temizleyebilirim bunu yontemi nedir

Alıntıları Göster
    ayarlardan resim ayarlarına gir ve oradan en altta bulunan oled panel ayarı yazar oraya tıkla pixel düzelticiye tıkla ...ve hemen başla de devam et tvn kapanır...ve kendi açılana kadar müdahale etme...o temizliği bitirince tvyi tekrardan açar....o işlem bittikten ve tv kendi kendine açıldıktan sonra tekrar gir o YouTube yerine ve tekrar incele....o kare duruyor mu yoksa kaybolmuş mu diye..!😉

|
    |

• Binbaşı
    1668 Mesaj
    Bazen öyle izler oluyor sonrasında geçiyor bilginiz olsun 2.5 yıllık kullanıcı olarak belirteyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çavuş
    84 Mesaj
    bu arada pixel düzeltici... yaklaşık 1....1 buçuk saat kadar sürer..bu arada TV yi hiç açma...açarsan temizleme işi yarım kalır ve tekrardan baştan başlatmak zorunda kalırsın.....bol şans diyeyim.

Orijinalden alıntı: JonVaynen

Bazen öyle izler oluyor sonrasında geçiyor bilginiz olsun 2.5 yıllık kullanıcı olarak belirteyim
    gölgelenme ise evet kaybolur..yanıksa kalıcı oluyor.

|
    |

Tesekkur ederim hocam birazdan yaparim insallah duzelir.

|
    |
    Zevc7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Pixel duzeltme ise yaramadi duzelmedi. Ama yinede biriniz cekse se bakalim durum nedir diye . Kotu oldu simdi bu durum

Ver garantiye kabul etmeme gibi bir durumları yok. Hak hukuk var bu ülkede tüketici mahkemesine dilekçe yazarsın edevlet üzerinden kabul etmezlerse. Geç kalma garantiyi geçirme boş yere başkaları baksa da sonuç değişmeyecek.

|
    |
    serkan1216 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
SEO
Sohbet
emek server
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.