Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (403. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.807
Cevap
86
Favori
404.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    belki derdinize derman olur.
    avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2784185-2017-lg-c7-b7-owners-thread-no-price-talk-1181.html#post57928994

Oyun için kalibrasyon ayarları Nisan 2019
    avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2784185-2017-lg-c7-b7-owners-thread-no-price-talk-1181.html#post57936130

Ben Pc'den oyun oynuyorum. Tv'nin geçikmesiz PC mod'unda HDR parlaklığı ciddi miktarda artıyor. Dolby vision bir oyun tecrübe ettim "Battlefield 1" parlaklığı aklımı başımdan almıştı.Aylardır oynadığım oyunu sanki ilkez oynuyormuşum gibi bir his oluşturmuştu bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 25 Mayıs 2019; 23:37:24 >
  • b7 lerde problem var
    ekranda yeşillenme ve ölü piksel sorunu .

yeşil renk sorunu aşağı yukarı 1 sene sonra ortaya çıkıyor - sorun kronik çözüm panel değişimi :
    http://prntscr.com/ntcs7j

mavi /kırmızı piksel sorunu - bendeki mavi :
    http://prntscr.com/ntcsit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forces2019 -- 26 Mayıs 2019; 2:5:59 >
  • gördüğüm kadarıyla c8 9500e kadar düşmüş.demekki bu tv nin gercek fiyatı 16bin deil 9500 de hiç deil.daha da düşük
  • TimFx kullanıcısına yanıt
    Cevaplarınız için tşk. Bunun netflixden kaynaklı bir problem olduğunu söylüyorsunuz. Aslında bu yeni oldu yada yeni fark ettim. 30 birimde konuşmalarda duyuluyor ama çok fazla geliyor ses. 5.1 sesin daha kaliteli ses sunması gerekmiyor mu ? B7V nin performansı yetmiyor olabilir mi? Yada tv de sıkıntı.
  • Neylersin1 N kullanıcısına yanıt
    Selam, izlediğiniz içeriğe göre farklılıklar hisetmenız normal. Netflix ses kalitesi yeterli değil,genelde sesi normalden daha fazla açmanız gerekir. Ayrıca TV' nin hoparlörlerinin potansiyeliylede bir yere kadar. Konusmalarda sıkıntı oluyorsa, iki kanal sesle filmi izlemek en iyi tercih olucaktır. Tv'nizde muhtemelen sesle ilgili bir sıkıntı yoktur Ben kendi ses sistemimde bile, netflix içeriklerini izlerken, sesi normalden daha fazla açmam gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 26 Mayıs 2019; 21:2:37 >
  • 05.80.15 surumune tekrar donmek istiyirum . Yeni guncelleme de sanki isik parlaklik kisilmis gibi geldi bana eski surumu tekrar yuklemek istiyorum doyayi nereden indirebilirim

05.80.15 dosyasi nerden indirebilirim veya elinde olan varmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 26 Mayıs 2019; 21:59:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam ben son güncellemede, parlaklıkta bir farklılık gözlemlemedim. Ancak benim tv'de, uydu yayınları ve kablotv için, Tv'nin kendi tunerini kullanıyorum. Ekstra bir cihaz kullanmıyorum. HDMI üzerinden ise Nvidia shiled, Soundbar ve PC bağlı.Hepsi 60hz çalışıyor. Son güncelleme HDMI üzerinden 50hz aktarımıyla ilgiliydi sanırım.

Firmware geri almak hakkında ;

Aşağıda paylaştığım sitedeki bilgiler veya yapacağınız işlemler tv'nize zarar verebilir. Aşağıdaki bilgilerin doğrulu hakkında hiçbir garanti vermiyorum. Ben sadece linkleri paylaşıyorum kendi araştırmanızı yapın , tv'nizin bozulma riskini göze alabiliyorsanız bu işe kalkışın.

LG' TV ve WEBOS hakkında çok kapsamlı bilgiler veren bir RUS sitesi buldum. Google chrome kullanıyorsanız siteyi direkt olarak ingilizceye dönüştürebilirsiniz. ingilizceye dönüştürülünce site oldukça anlaşılır hale geliyor.

Sitedeki açıklamadan anladığım kadarıyla LG'nin 2017'den sonra çıkan TV'lerinde önceki firmware sürüme dönme özelliği kaldırılmış. Yani firmware bulsanız bile, bunu bildiğiniz normal yöntemlerle, geri yükleyemezsiniz.

Ancak PC üzerinden bir uygulama kullanarak, eski firmware'leri Tv'ye yüklemenın bir yonetmini geliştirmişler.
    Ben ilgilenmedigim için detaylarını okumadım. Detaylar için bu sayfaya göz atabilirsiniz.
    webos-forums.ru/topic3157.html

sitede LG'nin neredeyse tüm serilerinin bölge bölge firmware'leri listelenmiş. Bizim bölgenin firmware dosyası rusların bölgesiyle aynıymış gibi görünüyor (onların anlatımından anladığıma göre.) incelemek isterseniz onunda linki burda
    webos-forums.ru/topic4625.html

o sayfada bizim tv'lerle uyumlu oldugu söylenen 05.80.15 firmware'nin linkinide buldum. isterseniz bu linkten indirebilirsiniz.bu dosyanın güvenirliği hakkında hiç bir garanti vermiyorum !

su.lge.com/GlobalSWDownloadCdn.laf?IMG=/201812/starfish-dvb-secured-m16p-611.dunggir.m16p-61106-05.80.15-prodkey_nsu_V3_SECURED.epk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 27 Mayıs 2019; 21:30:6 >

• Arkadaşlar selam,
    Benim C7 dede kırmızı,sari ve turuncu renklarde belli olan siyah karartılar başladı,temizlik yaptırdım ancak düzelmedi,servis cagıracagım,büyük ihtimal panel degilecek,benim tv ile ikinci sorunum bu,ilkinde bire bir degişim vermişlerdi,11 ay gecti bu sorundan sonra iade şansım varmı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Angoras1 A kullanıcısına yanıt
    Yasal olarak iki sene boyunca her zaman var.
    https://www.selfhukuk.com/garantili-urunlerde-tamir-suresi-ve-tuketicinin-haklari/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 29 Mayıs 2019; 14:42:36 >
  • Dün ilginç bir şey fark ettim. Kumandanın pilleri zayıfladıgında, Youtube menulerinde gezerken youtube çok ağır calsıyordu tepkileri yavaştı. Kumandanın pilleri değiştirince youtube uygulamasında gözle görülür bir hızlanma gerçekleşti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 31 Mayıs 2019; 11:22:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angoras1

Arkadaşlar selam,
    Benim C7 dede kırmızı,sari ve turuncu renklarde belli olan siyah karartılar başladı,temizlik yaptırdım ancak düzelmedi,servis cagıracagım,büyük ihtimal panel degilecek,benim tv ile ikinci sorunum bu,ilkinde bire bir degişim vermişlerdi,11 ay gecti bu sorundan sonra iade şansım varmı.
    Yaw arkadaş herkes aynı şikayetlerden yakınıyor.ben geçen sene eylülde aldım. akşam 6-7 saat kullanır kapatır uyurum. daha 1 tane çizgi,bozulma vs yaşamadım. ilk günkü gibi tertemiz duruyor. TV leri 24 saat kullanmayın onlarında canı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Light.blue

Yaw arkadaş herkes aynı şikayetlerden yakınıyor.ben geçen sene eylülde aldım. akşam 6-7 saat kullanır kapatır uyurum. daha 1 tane çizgi,bozulma vs yaşamadım. ilk günkü gibi tertemiz duruyor. TV leri 24 saat kullanmayın onlarında canı var

Alıntıları Göster
    Ben senin yerinde olsam kutuya koyup kaldırırım 10 sene sonra çıkartırım kullanmaya başlarım ozaman logo yanığı olmaz güzel güzel kullanırsın.

• slm bende lg oled 55 c7v model var 1 yildir kullaniyordum film izlerken sag ust kosede logo yanmasini fark ettim sonra youtube den oled color test yaptim sag ust kose ve tv ini ortasinda logo yanlarini fark ettim ve piksel duzenlemeyi yaptim ama hala ayni servis i aradim bana what up tan resmini yollna tv nin arkasindaki barkid muaralrin resmini cek dedi cekip gonderdim bakalim ne olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: bigboy_hoze

slm bende lg oled 55 c7v model var 1 yildir kullaniyordum film izlerken sag ust kosede logo yanmasini fark ettim sonra youtube den oled color test yaptim sag ust kose ve tv ini ortasinda logo yanlarini fark ettim ve piksel duzenlemeyi yaptim ama hala ayni servis i aradim bana what up tan resmini yollna tv nin arkasindaki barkid muaralrin resmini cek dedi cekip gonderdim bakalim ne olacak
    Anlama özürlüsün sanırım.bende yanık manık yok güzel kullanıyorum 1 senedir dedim.

kıskanma parası olmayan karı gibi laf sokar.parası olan her akşam işten gelir çayını,kahvesini demler,ayağınıda uzatır 2 metre benim gibi açar 4k Film izler ohhhhhh. zoruna gitmesin

• quote:

Orijinalden alıntı: TimFx

Selam ben son güncellemede, parlaklıkta bir farklılık gözlemlemedim. Ancak benim tv'de, uydu yayınları ve kablotv için, Tv'nin kendi tunerini kullanıyorum. Ekstra bir cihaz kullanmıyorum. HDMI üzerinden ise Nvidia shiled, Soundbar ve PC bağlı.Hepsi 60hz çalışıyor. Son güncelleme HDMI üzerinden 50hz aktarımıyla ilgiliydi sanırım.

Firmware geri almak hakkında ;

Aşağıda paylaştığım sitedeki bilgiler veya yapacağınız işlemler tv'nize zarar verebilir. Aşağıdaki bilgilerin doğrulu hakkında hiçbir garanti vermiyorum. Ben sadece linkleri paylaşıyorum kendi araştırmanızı yapın , tv'nizin bozulma riskini göze alabiliyorsanız bu işe kalkışın.

LG' TV ve WEBOS hakkında çok kapsamlı bilgiler veren bir RUS sitesi buldum. Google chrome kullanıyorsanız siteyi direkt olarak ingilizceye dönüştürebilirsiniz. ingilizceye dönüştürülünce site oldukça anlaşılır hale geliyor.

Sitedeki açıklamadan anladığım kadarıyla LG'nin 2017'den sonra çıkan TV'lerinde önceki firmware sürüme dönme özelliği kaldırılmış. Yani firmware bulsanız bile, bunu bildiğiniz normal yöntemlerle, geri yükleyemezsiniz.

Ancak PC üzerinden bir uygulama kullanarak, eski firmware'leri Tv'ye yüklemenın bir yonetmini geliştirmişler.
    Ben ilgilenmedigim için detaylarını okumadım. Detaylar için bu sayfaya göz atabilirsiniz.
    webos-forums.ru/topic3157.html

sitede LG'nin neredeyse tüm serilerinin bölge bölge firmware'leri listelenmiş. Bizim bölgenin firmware dosyası rusların bölgesiyle aynıymış gibi görünüyor (onların anlatımından anladığıma göre.) incelemek isterseniz onunda linki burda
    webos-forums.ru/topic4625.html

o sayfada bizim tv'lerle uyumlu oldugu söylenen 05.80.15 firmware'nin linkinide buldum. isterseniz bu linkten indirebilirsiniz.bu dosyanın güvenirliği hakkında hiç bir garanti vermiyorum !

su.lge.com/GlobalSWDownloadCdn.laf?IMG=/201812/starfish-dvb-secured-m16p-611.dunggir.m16p-61106-05.80.15-prodkey_nsu_V3_SECURED.epk
    Hocam selamlar deneyimini merak ettiğim bir konu var. Malum TV nin Oyun modunda HDR sorunu var Benim sürüm eski, inatla 05.08.10 a geçmedim(04.70.85suan) . HDR içerikte Std moda alıyorum bir nebze daha iyi. Siz bu 05.08.10 güncellemesi ile PC moduna alıp detay kaybı olmadan HDR daki parlaklık sorununun kalktığını dusunenlerden misinz? Tavsiye eder misniz? Eski güncelleme versiyonu ile bunu karsilastirabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erimo -- 3 Haziran 2019; 18:48:42 >

• serkan1216 kullanıcısına yanıt
    Aynı durumu ben de farkettim ama ilk olarak gözlerimden şüphelenmiştim geri alabildiniz mi

• Arkadaslar merhaba. Tv de kisa yol secenegi gibi bir imkanimiz var mi? Ozellikle aksam izlerken goz rahatsizligimdan oturu isik ayarlarini kismak zorunda kaliyorum ve dvmli 3 ya da 4 kere tiklamak gerekiyor ic menuye gecmek icin. Acaba ekran parlakligini tek tusla halletme imkanimiz var mi ?

• silveraction kullanıcısına yanıt
    Enerji tasarruf modunu maksimum yaptiginizda zaten otomatik o dediginiz oluyor.ben öyle yapiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Light.blue -- 4 Haziran 2019; 11:33:0 >
  • Onu biliyorum hocam ama iste onu acmak icin pekcok kere tiklamak gerekiyor. Tlf da oldugu gibi kisayol atayabiliyor muyum onu merak ettim

• silveraction kullanıcısına yanıt
    LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7]

Sağ menude: Parlak , Standart, Eco diye ayarlar var. Ayarlar menusundeki Eco modu kişiselleştirin, ekran parlaklıgını istediginiz gibi ayarlayın. Boylece sag menude, eco modu sectiğinizde daha dingin göz rahatlatan bir görüntüye gecmiş olursunuz. Ben bir senedir bu sekılde kullanıyorum, gün içersinde izledigim içeriklere gore, bu menudeki resim modlarını her daim hızlıca değiştiriyorum.

ECO AYARLARIM:
    OLED 40 (siz oled ışığının değerini, göz keyfinize göre ayarlayın.)
    Kontras 75
    parlaklık 50
    keskinlik 45
    renk 55
    renk sıcaklığı w35 (gece göz rahatlatmak için bu değer onemli)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 5 Haziran 2019; 0:29:50 >

• 
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.