Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

2017 LG B7 ve C7 OLED TV KULLANICILARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: rebelpirate Daha Az
1 Kayıtlı Üye
8.063
Cevap
99
Favori
253.995
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> TV Tavsiyeleri >> 2017 LG B7 ve C7 OLED TV KULLANICILARI
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      31 Mesaj
      15 Mayıs 2019 19:53:24

1 hafta öncesine kadar b7 , sk9y ve digitürk modül ile kullanıyordum şimdi Panasonic oled ile birlikte kullanıyorum.

1 sene kadar digitürk 4K kutu kullandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0632 -- 15 Mayıs 2019; 20:7:55 >
      |
      |
      YavuzÇ. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Mayıs 2019 20:16:21

Digitürk bağlandı bu gün, sk9y normalde tv yi açınca otomatik açılıyordu ama hdmı dan bu digitürkü bağlayınca açılmıyor digitürkün hdmi ını çıkarttığım zaman açılıyor ne yapmam lazım.
      |
      |
      0632 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      15 Mayıs 2019 20:40:15
      Sk9y HDMI 2 de digitürkü HDMI 1 de kullandım ben böyle bir sorun ile karşılaşmadım TV kapanınca ses sistemi kapandı açınca açıldı ses sitemini HDMI ile mi kullanıyorsunuz. Optik ile mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      15 Mayıs 2019 20:46:13

hdmi ile kullanıyorum hdmi 1 e digitürkü taktım ama yine aynı :(
      |
      |
      15 Mayıs 2019 20:50:22

Televizyondan ses çıkışını arc HDMI / optik olarak ayarlayıp deneye bilirmisiniz.

|
      |
      15 Mayıs 2019 21:51:47

Sürekli o şekilde kullanıyorum zaten yine de fark etmiyor :/

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      15 Mayıs 2019 22:33:28

Ses sisteminin kumandasındaki auto power on durumunda mi aklıma şimdilik başka bir şey gelmiyor.

|
      |
      15 Mayıs 2019 22:56:47

Garip bir durum var bu dediklerimizin hepsi aynı ben de onları kontrol ettim ama garip bir şekilde devreye girmiyor :( teşekkür ederim

|
      |
      15 Mayıs 2019 23:19:19

Birde Ayarlar -> ses -> ses çıkışı -> simplink (hdmi-cec) ayarını açık olması gerekiyor. Onu kontrol etmişmiydiniz.

|
      |
      16 Mayıs 2019 00:00:39

Evet o da açık ilginç olan şu Digitürk ü çıkarttığım zaman sorun yok tv açılınca bar da açılıyor sonra Digitürk ü takıyorum ve bardan ses alıyorum ama Digitürk takılı haldeyken tv yi açtığım zaman bar açılmıyor ve barı kendi kumandasından açsam da görmüyor tv.

Optical yazıyor barda tv de de HD’mi/arc yazıyor ses alamıyorum ya HD’mi dan Digitürk ü söküp tv ye kapat aç yapacağım yada 2.500 lira verdiğim barı kullanmayacağım çok saçma deli oluyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YavuzÇ. -- 16 Mayıs 2019; 0:2:0 >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      806 Mesaj
      16 Mayıs 2019 03:59:41

Digitürk kullanıcısı değilim. Fakat sistemin mantığı söyle işliyor. Misal bende Sony soundbar ve Nvidia Sheild var.Her birinin menüsünde tv kapandıgında ve açıldıgında cihazın nasıl davranacağıyla ilgili HDMI ayarları var. Böyle bir ayarın digitürk kutusundada olması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 16 Mayıs 2019; 4:2:15 >
      |
      |
      Windows 10 Pro x64 (1809) , Intel i7 6700K 4.7GHz (Corsair H110) , Gigabyte GA-Z170X-UD5 TH , Vengeance 32GB DDR4 3000MHz , Gigabyte Aorus GTX 1080Ti SLI Xtreme WaterForce , Sound Blaster Z , Samsung 950 Pro NVMe (512GB) , EVGA SuperNOVA 1000W 80 Platinum , AsusRog Swift PG278Q , 3D Vision 2 , Logitech G410, G602, Z906
    • Onbaşı
      31 Mesaj
      16 Mayıs 2019 06:31:37

Gerçekten çok can sıkıcı bir durum bir de optik kablo ile deneme yapsanız TV’nin ses çıkışını LG sound sync optik ayarlayıp ses sistemindeki Hdmı çıkarıp sadece optik kablo ile bağlanıp deneseniz.

|
      |
      16 Mayıs 2019 16:24:32
      Beyler yeni yazılım çıkmış dün (Version 05.80.25) yükleyen oldumu ne gibi değişiklikler var?
      |
      |
      16 Mayıs 2019 18:14:01
      Allah kimseyi LG müşteri Hizmetleri ile sınamasın.

17 Mayıs 2019 01:11:55

Yukarda bahsettiğiniz durum LG ile ilgili değil. Digitürk kutusuyla ilgili. Çözümü yanlış yerde arıyorsunuz.
      |
      |
      Windows 10 Pro x64 (1809) , Intel i7 6700K 4.7GHz (Corsair H110) , Gigabyte GA-Z170X-UD5 TH , Vengeance 32GB DDR4 3000MHz , Gigabyte Aorus GTX 1080Ti SLI Xtreme WaterForce , Sound Blaster Z , Samsung 950 Pro NVMe (512GB) , EVGA SuperNOVA 1000W 80 Platinum , AsusRog Swift PG278Q , 3D Vision 2 , Logitech G410, G602, Z906
    • Yarbay
      5651 Mesaj
      17 Mayıs 2019 10:02:42

Bu tür bağlantılarda kutu-hdmi çakışması olabiliyormuş. Soundbarınızda sistem sıfırlaması ya da bnzer birşey var mı? Bn de benzer durumu samsung marka ev sinema sistemi ile yaşıyorum. Normalde tvyi açınca ses sistemi de açılıyor, kapatınca ikisi birden kapanıyor. Biz bu şekilde mutlu mesut 1 yıl geçirdik. Daha sınra ne oldu bilmiyorum ama elektrikler kesildikten sonra veya ben elektriği kesince, her iki cihazın birlikte açılıp kapanma özelliği gidiyor. Samsunu sıfırlayıp tekrar kurulum yapınca düzelitor. Samsung servisi çağırdım. Aksi gibi servis görevlisi denediğinde bir sorun çıkmadı 😳 o da bana, kullandığım dsmart kutusu ile bu tür ses sistemlerinin çakışma yapabileceğini, en sık şikayetle de digiturk kutularında karşılaştıklarını söylemişti. Bn de bnde digiturk yok dsamart var deyince ve kendi de görünce, birşey diyememişti.

Zaten bu sync olayı için her tv, bu tür sorunlara karşı, her cihazla çalışmayabilir, uyarısı koyuyor. Olabiliyor demek ki.

|
      |

Home Cinema: LG 65B7V OLED TV-Samsung HT-J4550

Mobile Phone: Iphone 8 plus red

Stereo: Lenco-3808 Turntable - Denon PMA 720 Amp - Denon DCD 720 Cd Player - Onkyo 6130 Network Player - Heco VictaPrime 702 Espresso

Misc: Cowon D2

• Yüzbaşı
      947 Mesaj
      17 Mayıs 2019 11:41:32
      Arkadaşlar selam ps yada xbox kullananlara bir sorum olacak. Gerçi bendeki panel 65c6 ama forumda bi ara konuşulmuştu hatırlıyorum.

Son zamanlarda ps4 pro'da Battlefield 5 online a sardım ve oyun hdr. Malum hdr standart veya parlakta input lag yükseliyor ve buda online da özellikle hızınızı etkiliyor. HDR Game mode da hareketler harika oluyor müthiş seri ama onda da hdr game mode da karanlık sıkıntısı var. Ekran standart ve parlağa göre kararıyor.

Çözüm noktasında burda bazı arkadaşlar ps4 ün tv'den inputunu pc olarak değiştirip sonra renk ayarlarından istediğimizi seçeceğimizi belirtmişlerdi. Standart-oyun vs.. böyle mi kullanmam gerekir. Yorum yapacak arkadaşlardan bilgi bekliyorum. Teşekkürler.
      17 Mayıs 2019 12:07:08 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: O.o.spawn.o.O Arkadaşlar selam ps yada xbox kullananlara bir sorum olacak. Gerçi bendeki panel 65c6 ama forumda bi ara konuşulmuştu hatırlıyorum.

Son zamanlarda ps4 pro'da Battlefield 5 online a sardım ve oyun hdr. Malum hdr standart veya parlakta input lag yükseliyor ve buda online da özellikle hızınızı etkiliyor. HDR Game mode da hareketler harika oluyor müthiş seri ama onda da hdr game mode da karanlık sıkıntısı var. Ekran standart ve parlağa göre kararıyor.

Çözüm noktasında burda bazı arkadaşlar ps4 ün tv'den inputunu pc olarak değiştirip sonra renk ayarlarından istediğimizi seçeceğimizi belirtmişlerdi. Standart-oyun vs.. böyle mi kullanmam gerekir. Yorum yapacak arkadaşlardan bilgi bekliyorum. Teşekkürler.
      Ben input'u pc mode olarak ayarlayıp öyle kullanıyorum.O yüzden tüm görüntü ayarlarında, input lag minimum seviyeye düşürülüyor. Hem de karanlık oyun modundan kurtulmuş oluyorsun.

• Teğmen
      209 Mesaj
      17 Mayıs 2019 12:31:17
      Yeni yazılımda 2160 50 hzr renk sorunu düzelmiş deniyor,umarım benim vu+ plus sorununu cözer.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      947 Mesaj
      17 Mayıs 2019 14:39:45
      quote:

Orijinalden alıntı: GT_55 Ben input'u pc mode olarak ayarlayıp öyle kullanıyorum.O yüzden tüm görüntü ayarlarında, input lag minimum seviyeye düşürülüyor. Hem de karanlık oyun modundan kurtulmuş oluyorsun. Alıntıları Göster
      Hocam peki çözünürlükte gözle görülür bir fark oluşuyor mu? Bunu ben rdr2 de birkere denemiştim ve farkı bariz ayırt etmiştim renkler biraz soluklaşmış ve detaylarda biraz kaybolmuştu. Şimdi bf5' de adamlar online da baya iyi o yüzden game mode ya da işte pc mode alıp düşük input lagdan oynamak farz oldu. Çünkü dün biraz hdr game mode da takıldım oynanışı aşırı değiştiriyor. Baya seri hdr parlak veya standarta göre.

Bu arada pc modeunda renk ayarını ne kullanıyorsunuz standart mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.o.spawn.o.O -- 17 Mayıs 2019; 14:40:28 >

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
son dakika
Ankara Web Tasarım
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,125
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.