Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (401. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.807
Cevap
86
Favori
404.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 399400401402403
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu tür bağlantılarda kutu-hdmi çakışması olabiliyormuş. Soundbarınızda sistem sıfırlaması ya da bnzer birşey var mı? Bn de benzer durumu samsung marka ev sinema sistemi ile yaşıyorum. Normalde tvyi açınca ses sistemi de açılıyor, kapatınca ikisi birden kapanıyor. Biz bu şekilde mutlu mesut 1 yıl geçirdik. Daha sınra ne oldu bilmiyorum ama elektrikler kesildikten sonra veya ben elektriği kesince, her iki cihazın birlikte açılıp kapanma özelliği gidiyor. Samsunu sıfırlayıp tekrar kurulum yapınca düzelitor. Samsung servisi çağırdım. Aksi gibi servis görevlisi denediğinde bir sorun çıkmadı 😳 o da bana, kullandığım dsmart kutusu ile bu tür ses sistemlerinin çakışma yapabileceğini, en sık şikayetle de digiturk kutularında karşılaştıklarını söylemişti. Bn de bnde digiturk yok dsamart var deyince ve kendi de görünce, birşey diyememişti.
    Zaten bu sync olayı için her tv, bu tür sorunlara karşı, her cihazla çalışmayabilir, uyarısı koyuyor. Olabiliyor demek ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar selam ps yada xbox kullananlara bir sorum olacak. Gerçi bendeki panel 65c6 ama forumda bi ara konuşulmuştu hatırlıyorum.

Son zamanlarda ps4 pro'da Battlefield 5 online a sardım ve oyun hdr. Malum hdr standart veya parlakta input lag yükseliyor ve buda online da özellikle hızınızı etkiliyor. HDR Game mode da hareketler harika oluyor müthiş seri ama onda da hdr game mode da karanlık sıkıntısı var. Ekran standart ve parlağa göre kararıyor.

Çözüm noktasında burda bazı arkadaşlar ps4 ün tv'den inputunu pc olarak değiştirip sonra renk ayarlarından istediğimizi seçeceğimizi belirtmişlerdi. Standart-oyun vs.. böyle mi kullanmam gerekir. Yorum yapacak arkadaşlardan bilgi bekliyorum. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: O.o.spawn.o.O

Arkadaşlar selam ps yada xbox kullananlara bir sorum olacak. Gerçi bendeki panel 65c6 ama forumda bi ara konuşulmuştu hatırlıyorum.

Son zamanlarda ps4 pro'da Battlefield 5 online a sardım ve oyun hdr. Malum hdr standart veya parlakta input lag yükseliyor ve buda online da özellikle hızınızı etkiliyor. HDR Game mode da hareketler harika oluyor müthiş seri ama onda da hdr game mode da karanlık sıkıntısı var. Ekran standart ve parlağa göre kararıyor.

Çözüm noktasında burda bazı arkadaşlar ps4 ün tv'den inputunu pc olarak değiştirip sonra renk ayarlarından istediğimizi seçeceğimizi belirtmişlerdi. Standart-oyun vs.. böyle mi kullanmam gerekir. Yorum yapacak arkadaşlardan bilgi bekliyorum. Teşekkürler.
    Ben input'u pc mode olarak ayarlayıp öyle kullanıyorum.O yüzden tüm görüntü ayarlarında, input lag minimum seviyeye düşürülüyor. Hem de karanlık oyun modundan kurtulmuş oluyorsun.

• Yeni yazılımda 2160 50 hzr renk sorunu düzelmiş deniyor,umarım benim vu+ plus sorununu cözer.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Ben input'u pc mode olarak ayarlayıp öyle kullanıyorum.O yüzden tüm görüntü ayarlarında, input lag minimum seviyeye düşürülüyor. Hem de karanlık oyun modundan kurtulmuş oluyorsun.

Alıntıları Göster
    Hocam peki çözünürlükte gözle görülür bir fark oluşuyor mu? Bunu ben rdr2 de birkere denemiştim ve farkı bariz ayırt etmiştim renkler biraz soluklaşmış ve detaylarda biraz kaybolmuştu. Şimdi bf5' de adamlar online da baya iyi o yüzden game mode ya da işte pc mode alıp düşük input lagdan oynamak farz oldu. Çünkü dün biraz hdr game mode da takıldım oynanışı aşırı değiştiriyor. Baya seri hdr parlak veya standarta göre.

Bu arada pc modeunda renk ayarını ne kullanıyorsunuz standart mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.o.spawn.o.O -- 17 Mayıs 2019; 14:40:28 >

• TimFx kullanıcısına yanıt
    Tamamen tv ile alakalı HD’mi ile PC bağladığım zaman da ayni sorun var tv ile alakalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0632 0 kullanıcısına yanıt
    Forumdaki tek panasonic oled kullanıcısı olabilir misiniz acaba? :)
    Boş bir vaktinizde tv hakkında bilgilendirme yapsanız,resim falan koysanız çok makbule geçerdi.
    Youtube da izlemiş ve çok beğenmiştim bu tv yi.Türkiyede yok biliyordum (Tr pazarından çıktığı için panasonic)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi misfortuna -- 17 Mayıs 2019; 14:59:55 >
  • misfortuna M kullanıcısına yanıt
    Merhaba tabii ki hafta sonu büyük ihtimalle resim ve deneyimlerimi paylaşırım. Forumda başka arkadaşlarda Panasonic oled tv almışlardı.

• 0632 0 kullanıcısına yanıt
    Lg oled kullanmış biri olarak da paylaşımınız faydalı olacaktır.
    şimdiden emeğinize sağlık.
  • quote:

Hocam peki çözünürlükte gözle görülür bir fark oluşuyor mu? Bunu ben rdr2 de birkere denemiştim ve farkı bariz ayırt etmiştim renkler biraz soluklaşmış ve detaylarda biraz kaybolmuştu. Şimdi bf5' de adamlar online da baya iyi o yüzden game mode ya da işte pc mode alıp düşük input lagdan oynamak farz oldu. Çünkü dün biraz hdr game mode da takıldım oynanışı aşırı değiştiriyor. Baya seri hdr parlak veya standarta göre.

Bu arada pc modeunda renk ayarını ne kullanıyorsunuz standart mı?

Alıntıları Göster
    Çözünürlük olarak bir fark göremedim. Oyun modu biraz karanlık durduğu için, pc mode'a alıp, standart görüntü ayarlarında oynuyorum.Bu arada benim denediğim konsol xbox one x.

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    TV yi de ses sistemini de sıfırlarım ama yine çözüm yok ne yapacağımı şaşırdım :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Çözünürlük olarak bir fark göremedim. Oyun modu biraz karanlık durduğu için, pc mode'a alıp, standart görüntü ayarlarında oynuyorum.Bu arada benim denediğim konsol xbox one x.

Alıntıları Göster
    Peki hocam birşey daha soracağım. HDR olan bir oyunda standart görüntü ayarına nasıl geçebiliyorsunuz. Ben şimdi pc modunda hdr parlak görüntü ayarında biraz bf5 oynadım. Evet game mode daki gibi input lag olmadığı hissediliyor. Zaten gelişmiş tüm görüntü ayarlarını bypass ediyor. Benim merak ettiğim mesela bf5'de hdr ayarını kapatma off yapma ayarı yok. Dolayısıyla böyle bir durumda standart-cinema-game resim ayarlarında dolaşamıyorum. Oyunu açar açmaz Otomatik hdr aktif olduğu için tv hdr parlak-hdr oyun-hdr canlı ayarlarında dolaşabiliyorum.
    Siz hdr olan bir oyunu pc modunda standart resim ayarında veya oyun resim ayarında nasıl oynayabiliyorsunuz?

• Yeni yazılımı yükledim,vu+ 4k 2160 p renk sorunumu cözmedi,sadece güncelemiş olduk.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Peki hocam birşey daha soracağım. HDR olan bir oyunda standart görüntü ayarına nasıl geçebiliyorsunuz. Ben şimdi pc modunda hdr parlak görüntü ayarında biraz bf5 oynadım. Evet game mode daki gibi input lag olmadığı hissediliyor. Zaten gelişmiş tüm görüntü ayarlarını bypass ediyor. Benim merak ettiğim mesela bf5'de hdr ayarını kapatma off yapma ayarı yok. Dolayısıyla böyle bir durumda standart-cinema-game resim ayarlarında dolaşamıyorum. Oyunu açar açmaz Otomatik hdr aktif olduğu için tv hdr parlak-hdr oyun-hdr canlı ayarlarında dolaşabiliyorum.
    Siz hdr olan bir oyunu pc modunda standart resim ayarında veya oyun resim ayarında nasıl oynayabiliyorsunuz?

Alıntıları Göster
    Hangi konsolu kullanıyorsunuz.

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    Ps4 pro hocam

• Benimde panel değişti sag assagı kosede bitane olu piksel vardı pek sallamadım yanıklar gitti en azından 1 sene daha bişe olmaz.
  • Yeni bir guncelleme gelmeyecekmi bizim b7 lere yoksa artik eskidimi

• serkan1216 kullanıcısına yanıt
    ahmeta A kullanıcısına yanıt
    Angoras1 A kullanıcısına yanıt
    Güncellemeler 7-8 yıllık LG tv'lere bile geliyor. O konuda endişeniz olmasın , önemli olan işe yarar güncelleme olması
    en son 15 mayısta gelmiş. Version 05.80.25

To Improve color issues at HDMI 2160p 50Hz input.
    50hz'de bir renk sorunu varmış onu düzeltmişler. HDMI üzerinden hiç 50Hz kullanmadığım için bana bir faydası yok.

Yabancı forumda iki kişi, bu güncellemeden sonra Youtube'da bir sorun fark etmiş. Video ön izleme kutularının resimcikleri, geç yüklenir veya zorlanır olmuş. Hatta bazen hiç yüklenmiyormuş...

Bizde bu güncellemeyi yükleyen arkadaşlar vardı. Rica etsem bu durumu test edebilirler mi ? Varsa öyle bir sıkıntı bizler güncellemeyelim şimdilik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 20 Mayıs 2019; 3:49:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyro

Benimde panel değişti sag assagı kosede bitane olu piksel vardı pek sallamadım yanıklar gitti en azından 1 sene daha bişe olmaz.
    Bunlar başka oled’lerden panelleri tamir edip edip yeni panel takıyoruz diye başka tv’lere monte etmiyordur inş. (:
    Hocam birşey soracağım size, panel değişikliğine gittiğin de tv’niz deki ayarlar sıfırlanmış haldemi geldi?

• Buzmavili kullanıcısına yanıt
    yok sadece panel değişmiş gerisi eskisi gibi duruyodu.
  • 
Sayfa: önceki 399400401402403
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.