Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (396. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.807
Cevap
86
Favori
404.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dostum ben samsungla mahkemelik oldum kazandım danışacağın bir şey olur sa yaz 05363023132

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Hocam netflixte punisher 4k diye biliyorum ben.
    Baştan sona izledim gayet güzel görüntüsü var.

Ama şunu unutmayalım.
    Adamlar bu dizileri true hd ve dts hd ses ve binlerce dolarlık kameralar ile çekiyorlar.
    Netflix ise datayı alıp sıkıştırıyor ve platforma uygun hale getiriyor.
    En doğrusu punisherın veya diğer dizilerin gerçek bluray kopyalarıdır.
    Aslında netflix yazık ediyor içeriklere.
    Telefonda bile izlenebiliyor siz düşünün.
    Sinemaya hakarettir bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben 1080 leri karşılaştırdım hocam 4k olanı 55 tv de izliyorum 1080 olanı küçük tv de bahsettiğim torrent dosyasıyla netflixteki 1080 arasında küçük tv de bile farkedebileceğiniz kadar kalite farkı var insan yüzlerine ve küçük nesnelere dikkat ederseniz direk farkı görürsünüz zaten netflixten kimse 15-20mbs gibi değerler beklemiyordur ama çoğu dizisi 55 tvde sırıtıyor yada ben yıllardır remux yada min 13-14mbs içerikler izlediğim için gözüm onlara alıştı bana tuhaf geliyor bilemiyorum :) bence 55inch tv de bitrate olarak 15in altına düşmemek lazım 15mbs çoğu içerikte gayet tatminkar
  • hocam işin ilginç yanı bluray olmayan webripler de netflixten daha yüksek boyutlu x265 olmalarına rağmen.

• Buzmavili kullanıcısına yanıt
    Üstad bugün tam 1 sene oldu

• Arkadaşlar hbbTV yi kumandadan nasıl açıyorduk?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TimFx

Selam, TV Usb üzerinden ATMOS ses biçimini desteklemiyor. Bu yüzden sorun yaşıyorsunuz. Eğer filmin içinde desteklediği baska ses formatı varsa, direkt filmi o ses formatında oynatır. Tv, ancak Bluray player üzerinden ve Netflix üzerinden Dolby atmos içerikleri oynatıyor. Bende Nvidia Sheild android player var. Tv'ye HDMI üzerinden bağladığımda, o da ATMOS çalmıyor. (Fakat o cihazı ses sistemime bagladıgımda Atmos ses çalıyor. kısaca tv desteklemiyor o şekilde. ) Bir arkadaş filanca playerdan çalabiliyorum yazmıştı bu sayfada, ismini hatırlarmıyorum bir android playerdı. Ama ondan başka bundan bahseden olmadı.

Bu arada neden filmleri bluray olarak indirip kendiniz REMUX yapıyorsunuz bilemedim. internetde Remux olarak paylasılan dosyalarda zaten kaynak dosyaya el sürülmüyor. Oldugu gibi sizle paylaşılıyor. Tek fark film mkv konteyner içinde paylaşılıyor. Anlaşılır olmak için detay verirsem, MKV bir video formatı değildir. Ham video ve ses dosyasını, bellirli kurallar ile barındırıp tek dosya olarak tutan kapsayıcı bir dosyadır. Yani içine gömülen video ve ses dosyasının kalitesini değiştirmez. İçine ne koyarsanız onu barındırır. İndirdiğiniz dosyaların isimlerinde REMUX ibaresi varsa bilinki bluray içeriği oldugu gibi MKV konteynerının içine taşınmış demek oluyor.Böylece bluray görüntülerini kolayca tv'de izleme imkanı sağlamış oluyorsunuz. Yani amacınız kayıpsız ses ve görtüntüyse boşuna bluray indirmeyin REMUX sürümleri indirin.
    Merhaba, bu mesajınızda "TV Usb üzerinden ATMOS ses biçimini desteklemiyor." demiştiniz, dün izlediğim bir filmde atmos özelliği aktif olduğunu gördüm, ekran videosunu çektim:

USB üzerinden izlenen bu filmde DOLBY ATMOS özelliğinin aktif olduğu ekran videosu;

https://www.youtube.com/watch?v=imjVlfWrHMA&feature=youtu.be

• quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

Arkadaşlar hbbTV yi kumandadan nasıl açıyorduk?
    Hatırladığım kadarıyla menüde "Canlı Tv" bölümünden seçiliyordu.
  • SonKatip kullanıcısına yanıt
    bu nasıl oldu acaba bilginiz varmı ben ne kadar film denediysem açmadı acaba film içeriğindeki ses formatı dosyasından kaynaklanıyor olabilirmi önemli bi konu bence bu bu konuda fikri olan arkadaşlar varmıdır
  • İnan bende bilmiyorum, ben netflix kullanıcısıyım aslında, ama yeni çıkan filmleri netten indiriyorum, hiç birinde atmos aktif olmamıştı, ama bunda aktif olunca bende şaşırdım. Araştırmak lazım,
    Bende usb atmos filmleri actigimda desteklemiyor yaziyordu,yeni yazilimda yok,acilmasi cok enteresan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    cogitoergo C kullanıcısına yanıt
    Angoras1 A kullanıcısına yanıt
    Hatırlatma için teşekkürler.

Dolby ATMOS iki türlü var.

• Dolby TrueHD ATMOS (kayıpsız ses. Blu-ray'de kullanılan format.) Kullandığımız tv'ler, usb'den bu formatı açamıyor. Blu-ray riplerin büyük çoğunluğu bu şekilde paylaşılıyor.

• Dolby Digital Plus Atmos (DD+) (Netflix ve diğer stream hizmeti veren firmaların kullandıgı format ve ender olarak bazı Blu-ray'lerde, extra bu biçimde bulunabiliniyor. Bu formatdaki kayıtları TV'miz her halukarda Atmos olarak oynatabiliyor.)

Yakın zamana kadar internetdeki Web ripler Dolby Digital 5.1 olarak paylaşılıyordu. Bu dosyaları stream hizmeti veren şirketlerden temin ediyorlardı (amazon, itunes , netflix gibi ) Artık webripler, hem çoğalmaya başladı hem de Dolby digital Plus + Atmos olarak, paylaşılmaya başlandığını görüyoruz.

Bu sayede TV'miz usb üzerinden Dolby Atmos içeriği çalabiliyor. Eskiden de çalabiliyordu. Ancak paylaşılan filmlerde, Dolby digital Plus formatı çok ender çıktığı için, varlığını unuttuk. Atmos usb'den desteklenmiyor demeye alıştık. Bakınız bir yıl önce burada ve burada bahsetmiştim.

Aynı durum Dolby vision içinde geçerli .ts ve .mp4 şeklinde piyasada demoları mevcut. Bunları tv'den usb kullanarak izleyebiliyoruz. Ancak şimdilik hiç bir içerik sağlayıcı bu şekilde dosya paylaşımı yapmadığı için Dolby vision'ı sadece stream ederek yada bluray üzerinden izleyebiliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 25 Mart 2019; 13:14:54 >

• TimFx kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkür ederim, araştırmama gerek kalmadı sayende :)
    Bendeki film ses dosyasına baktım senin bahsettiğin gibi EAC3,
    Yani özet olarak EAC3 formatını gördüğümüzde diğer gereksiz sesleri çıkartarak Atmos özelliğini kullanabiliriz diyorsunuz değil mi?
    Silmenize veya çıkarmanıza gerek yok aslında. TV'yi izlerken resimdeki tuşa basarak tv'nin, film içinde desteklediği formatlar arasında geçiş yapabilirsiniz. EAC3 seçildiğinde hemen sağ üst köşede Atmos yazıcaktır zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 25 Mart 2019; 12:59:31 >
  • Dün gece aquman 4k remux versiyonunu izledim.Filmin bazı yerlerinde letter box ,bazı sahnelerinde de 16/9 formatındaydı.Hdr kalitesi son derece iyiydi.İzlemeyen herkese tavsiye ederim.Ben baya beğendim.Şimdi Bumblebee filmide çıkmış, full 16/9 formatında, onu da deneyecem.Bakalım onun görsel kalitesi nasıl.
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    Ben izledim Bumblebee 4k upscale olmasına ragmen çok iyi görünüyor. Filmde CGI olayını köklemişler harika görüntüler var. Ama konun akışı ve işlenişi sadece TRT1 oldugu zamanlardaki , pazar sabahı aile filmleri gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 25 Mart 2019; 23:8:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpman

Hatırladığım kadarıyla menüde "Canlı Tv" bölümünden seçiliyordu.

Alıntıları Göster
    Oradan olmadı hocam.
    Bilen bir arkadaş söyleyebilir mi acaba B7 için hbbTV açılışını?
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    Dün ben de ikisini indirdim :), a arkamdan imax sürümü o yüzden öyle ekran genişliyor hocam

• turoktr kullanıcısına yanıt
    ayarlar/kanallar/hbbtv ON

Bende hem kablo tv hemde Uydu yayını var. ikiside doğrudan tv'ye bağlı herhangi bir kutu veya cihaz yok arada.
    benim deneyimimde kablo tv'de HBBTV çalışmıyor ama uydu yayınında çalışıyor. Çalıştıgı zaman o kanalda destek varsa ekranda ayrı bir sembol beliriyor ve size hangi tuşa basmanız gerektiğini söylüyor bu genelde KIRMIZI tuş.

Kablotv'nın sayfasında HBBTV destekledikleri yazıyor ancak, belki dağıtıkları modül, tv'nin sistemiyle tam uyum sağlamıyor olabilir.https://www.turksatkablo.com.tr/TV-SSS,12

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 29 Mart 2019; 9:58:58 >
  • TimFx kullanıcısına yanıt
    Ayarladım sağolun.
  • 
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.