Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

2017 LG B7 ve C7 OLED TV KULLANICILARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
8.568
Cevap
97
Favori
293.301
Tıklama
Giriş
    577 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dkc44

sanki senin renkler birbirine yakın gibi geldi bana ama sence çıplak gözle bakıldığında far var mı ?. digiturk ün kablosunu mu kullanıyorsun ?
    Belirttiğin gibi çıplak gözle de çok fazla fark yok özellikle insan yüzlerinde. Benim gözlemlediğim 4K görüntüyü daha keskinleştirdiği için renklerin yoğunluğu daha düşük oluyor ama daha gerçekçi bence. Digitürk kablosu değil de std altın uçlu HDMI kablo kullanıyorum

Sadece Ps4 için Paugge kablo aldım gerçekten farkettiriyor önceki kabloda görüntü gidip geliyor, birbirine karışıyordu . Bu kablo ile renkler daha doygun ve keskin geldi gözüme, aldığına pişman olmazsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

1080p ve 4k içerikte trumotion ayarlarınız nedir beyler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 9 Şubat 2019; 19:7:4 >
    |
    |
    Bahsedilenler: TimFx , GT_55 , dkc44
    Stereo: Lenco-3808 Turntable - Denon PMA 720 Amp - Denon DCD 720 Cd Player - Onkyo 6130 Network Player - Heco VictaPrime 702 Espresso
    Misc: Cowon D2 - Sony D-EJ1000 discman - Sony WH1000XM3S - Magnat LZR 588
  • Yarbay
    21059 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

1080p ve 4k içerikte trumotion ayarlarınız nedir beyler?
    Film ise bende kapalıdır o mod. :)

Orijinalden alıntı: GT_55

Film ise bende kapalıdır o mod. :)

Alıntıları Göster
    Evet. Film için sormuştum.

|
    |
    Stereo: Lenco-3808 Turntable - Denon PMA 720 Amp - Denon DCD 720 Cd Player - Onkyo 6130 Network Player - Heco VictaPrime 702 Espresso
  • Yüzbaşı
    925 Mesaj

• Kişisel:
      De judder 5
      De Blur 10
    • Pürüzsüz
    • Berrak

Bu üç seçeneğide kullanıyorum. Filme göre seçim yapıyorum. Genelde Berrak 'da duruyor.Görüntüde rahatsız edicek kadar kıpraşma görürsem, diğer ayarları kullanıyorum.
    Hiç bir zaman tamamen kapatmıyorum. Çünkü tamamen kapattıgımda benı daha çok rahatsız ediyor. ilk aldığımda bu konuyu fazla takmıştım kafama, artık pek umursamıyorum. Görüntüde aşırı bir kıpraşma olmadığı sürece müdahale etmiyorum. Görüntünün hafif kusurlu, ama yağ gibi akması; 24 karede yanıp sönüyormuş, kekeliyormuş gibi oynatmasından daha iyi geliyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 9 Şubat 2019; 22:57:5 >
    |
    |
    emrahsnr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Windows 10 Pro x64 (1809) , Intel i7 6700K 4.7GHz (Corsair H110) , Gigabyte GA-Z170X-UD5 TH , Vengeance 32GB DDR4 3000MHz , Gigabyte GTX 1080Ti WaterForce , Sound Blaster Z , Samsung 950 Pro NVMe (512GB) , EVGA SuperNOVA 1000W 80 Platinum , AsusRog Swift PG278Q , 3D Vision 2 , Logitech G410, G602, Z906
  • Yarbay
    21059 Mesaj
    Tabi zevk meselesidir ama 24 fps filmlerde olması gereken motion ayarının kapalı olmasıdır.Diğer türlü filmler yapay geliyor.
    |
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    arkadaşlar merhaba,

benim daha önce 65b7v oledimde yaşadığım yanık probleminden sonra panel değişimi kararı çıkmıştı ve paneli 4 kez değiştirmelerine rağmen hepsinde ölü piksel çıktı en sonunda servise ben artık panel istemiyorum cihazın muadili ile değişimini istiyorum diye özellikle yazdırdım. fakat lg den gelen yanıt mevcut cihazımın anakartında sıkıntı olabileceğini ve bundan dolayı gelen 4 panelde de ölü piksel çıkmışl olabileceğini bu yüzden anakartla birlikte tekrar panel değişminin kararını vermişler. Arkadaşlar bu konuda mahkemeye gitmek istemiyporum ama en sonunda sanırım gideceğim ben ısrarla kapalı kutu yeni cihaz getirin dememe rağmen ellerinde kapalı kutu b7 olmadığı için bu ürüne muadil model olan kapalı kutu c8 modelini getirmelerini istedem fakat hala bu şekilde lg dönüş yapmadı mahkemeye gitsem sanırım bu karar çıkar değilmi

teşekkğrler,

Teşekkürler

|
    |
    TimFx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1235 Mesaj

Aynı arıza 2 kere çıkınca direkt cihaz değişimi gerekir.Net cevap verebilmemiz için işlem tarihlerini de yazın.Zira 21 günlük bekleme süreleri var.
    |
    |
    cogitoergo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

cihazı 21.03.2018 de aldım ilk yanık arızası aralık 2018 de oldu sonra ocak ve şubat ayı içerisinde 4 kez panel değiştirdiler ama gelen her panelde ölü piksel çıktı ısrarla değişim istememe rağmen şimdide anakart ve panel değiştireceklermiş sanırım lg nin elinde kapalı kutu 65b7v yok ve ayrıca anladığım kadarıyla c8 i vermek istemiyor
    |
    |
    turoktr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

C8 vermek istemiyorlarsa B7 yi iade edip parasını isteyin.Tabi alacağınız paraya 65"C8 alamazsınız.O da bir gerçek.
    Ben olsam anakart değişimiyle ilgili tekliflerini kabul ederdim.Çünkü dört sefer panel değiştirip hepsinde de yanık çıkması enteresan.Sizin cihazın anakartı bu hatayı verdiriyor olabilir mi?!Muhtemeldir.

Siz önce LG ye mail atıp cihazda yapılacak anakart/panel vs. değişikliklerinden sonra tekrar arıza çıkması durumunda cihazın iadesini talep edeceğinizi bildirin.Bakalım ne diyecekler.
    Mahkeme son aşama ve biraz zahmetlidir.Ben de 55"LA970 TV yi 4K yayınları gösteremediği için geçen sene mahkeme kararıyla iade etmiştim.6 ayda mahkeme bitti o zaman süresince ürünü kullanmıştım.Yaklaşık 2.5 sene sonra paramı aldım ve üstüne ekleme yapıp 55"B7 aldım.

B7 nin 55" lerinde pek sorun yok ama nedense 65" lerde bu yanık sorunu çıkıyor.Enteresan yani.
    |
    |

değişen panellerde yanık sorunu cıkmadı ölü piksel cıktı yanık benim ilk aldığım tv de 9 aylık kullanım sonucu oluştu. Peki paranızı aldığınızda fatura tutarınımı aldınız yoksa dolar üzerinden eşdeğerinimi çünkü şu an para iadesi aşsam bile dediğiniz gibi 65 oled alamıyorum o yüzdende para iadesi dışında bu cihazın muadilinin sıfır kutulu getirmelerini talep ediyorum mahkeme sürecinde tüketiciye nasıl yaklaşıyor acaba muadil modeli ver lg mi diyo yoksa o günkü fatura tutarınımı ödetiyor yoksa dolar bazındamı ödetiyor tüketiciye
    |
    |

Sizin çeşitli seçimlik haklarınız var.Bunlar:

1.Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
    2.Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinde indirim isteme,
    3.Aşırı bir masrafı gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
    4.İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir benzeri ile değiştirilmesini isteme.

4. maddeye göre eğer ürünün muadili yani fiyat ve donanım eşdeğerli olanı bulunamazsa fatura bedeli iadesine karar verilir.Zaten burada "İmkân varsa" denmiş.Siz anlaşarak daha üst versiyonu fiyat farkı vererek kabul edebilirsiniz.Bu durumda yeni fatura kesilir ve garanti yeniden başlar.Ürün değişiminde fatura düzenlenmeyeceğinden garanti kaldığı yerden devam eder.

2.maddeye hiç girmeyin zira ayıp oranını tespit bilirkişi ve teknik heyetle yapılacak uzun bir süreçtir.Ama firma ürünü bu şekilde kabul edin, faturanın atıyorum %25 inin geri vereyim diyebilir.Bu size kalmış.
    3.Madde makul olabilir garanti süresi iade talep ve dava açma sürecini sıkıştırmayacaksa son bir şans vererek deneyebilirsiniz.
    Ben 1.maddeyi seçtim zira ürünün kendi tunerinin 4K göstermesi imkansızdı.Ayrıca 2.5 sene için faiz talebinde bulunmuştum.Fakat ürün benim kullanımımda olduğu için mahkeme fark talebimi reddetti fatura bedelinin ödenmesine karar verdi.Şayet ürünü tutanakla satıcı firmaya teslim etseydim fark talebim kabul edilecekti.

Yurt dışı TL satışta $ muadili vs. uygulaması olmaz.Ancak faiz talebi olabilir o da malı teslim ettiğiniz tarihten size iade yapılan tarihe kadarlık süre için fatura bedeli üzerinden için cari oranlardan hesaplanır.
    Tavsiyem 3.maddeden gidin.Zaten firma size bunu teklif etmiş.Yine olmazsa 1.maddeyi talep edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 11 Şubat 2019; 16:56:19 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    577 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TimFx

Beyler bu kumandada yer alan info tuşu benim eski Oled G910 da var ilken C7 de neden olmaz bir fikri olan var mı? Ya da ben mi bulamadım ?

|
    |

Orijinalden alıntı: dkc44

kutu sagem 4k değil mi ? bu fotolar çekerken kutunun ayarı 1080 mi 2160 mı ?
    Bende demin farkettim. Digiturk 4k ayarlarda kesinlikle renkler daha soluk. Ama 4k harici kanallarda var bu solukluk. Yani hd yayınlarda var. Ben bu testi önceden de yapmıştım. Bu kadar belirgin bir fark kesinlikle yoktu. Galiba digiturk 4k uydu alıcısına gelen bir yazılım, görüntüyü bozmuş.

Aynen öyle dostum resmen içine etmişler ve ne kadar ayarları kurcalasan da toparlıyamıyorsun maalesef.

|
    |
    GT_55 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

teşekkürler sanırım anakart ve panel değimşimi kabul edeceğim bir daha sıkıntı cıkarsa artık para iademi isterim.

Teşekkürler
    |
    |
    Evde 75 Mbit internet var ve youtube 4k videolarda sorun yok ancak netflixte hız testi yapınca kablolu ya da kablosuz 11 ve 15 Mbit arası hız çıkıyor ve dolayısıyla netflixte sürekli kalite dalgalanmasi oluyor, bunu yaşayan arkadaş var mı hiç?

Dün ve bugün şampiyonlar ligi maçlarını normal uydu alıcıdan seyrederken hızlı giden topun sağında solunda kelebek kanadı varmış gibi görünüyordu.TrueMotion ayrlarıyla mı oynamak gerekiyor?

Bir de hareketli sahnelerde titremeyi engellemek için de judder ayarı mı lazım karar veremedim bir türlü?
    |
    |
    TimFx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
haberler
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,875
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.