Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (382. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.807
Cevap
86
Favori
404.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hayır c7 daha yeni bir model değil. b7 de c7 de 2017 modeldir. C7, TR'ye, B7'den sonra geldi sadece.
  • Aşağıdaki %5 görüntüsü normal mi sizce? TV'yi yeni aldım, başka test etmemi tavsiye ettiğiniz şeyler var mı?

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7]
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    teşekür ettim bilgilendirdiğiniz için arasındaki fark sadece tasarım diyorlar bu konudaki görüşünüz nedir?
  • Selamlar...
    55C8 almak istiyorum.

Şuan fiyatı 11700. Dün mağazada biraz inceleme fırsatım oldu.
    Kırmızı ve turuncu renklerde yanık bariz belli oluyor ama diğer renklerde yok.
    Satıcı ekran yanığı değişimi yok biliyorum dedi.
    B7 dede çok fazla yanık vardı. Onu da 9997 tl ye çekmişler.
    4-5 ay sonra 2019 modeller gelecek. B9 C9 E9 R9 W9 gibi.

2019 modeller beklenmeli mi.Fikriniz nedir.
    2019 da işlemci farkı yok kadar az gibi. Tek fark HDMI 2,1 oda işimize nerede yarayacak bilen birileri varsa görüşlerini bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ApranaX -- 21 Ocak 2019; 9:53:6 >
  • arkadaşlar merhaba c8 kullanıpta yanık oluşan oldumu hiç c8 lerde yanık olayı b7 lere göre dahamı zor oluyor acaba
  • C7 ekran değişim fiyatını bilen varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbox2 -- 22 Ocak 2019; 14:54:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu OLED TV lerin en pahalı parçası panelin kendisi diye biliyorum...örnek le full HD 43 inç 2000 küsurlük bir TV nin bir normal düz LCD paneli 800 ila 1000 TL arası yeni panel artı işçilik bedeli tutuyor yani TV 'nin fiyatının %40 ını oluştura biliyor ve bu oran OLED TV panelinde bir de 4 k ise %60 i bulabilir diye tahmin ediyorum....yani kısacası 8000 küsürlük bir oled TV de panel artı işcilik 4500...5000 TL yi bulabilir...tabi oled paneli yurtdışından kendi imkanlarınızla getirte bilirseniz 1000 ...1500 lik düşük bir fark ile yaptırabilirsiniz......en iyi halle bir 3000 TL yi gözden çıkarın.

• Merhaba oled b7 aldım canlı modda daha doğrusu oled renk ve parlaklık yüksek olumca sitah bildiğin beyaz gibi aydınlanıyor led gibi sanki sizdede sorun var öı birde playstatiın açılırken o siyahlıkda çok güzel ps4 kaapalı gibi siyah sonra ekran sony yazıyor uzay görüntüsü değilde tam siyah resim açtığımdabu dead pixel test falan suya karışmış bulaşık sabunu gibi. Gözüküyor normalmi koşulsuz iptal etme hakkım var mı birde local dimming testte karenin yanları 1 2 cm beyaz ışık yayıyor

• Bu resimler

Aydınlık gibi gözüken canlı mod böyle rezil mi sizdede görüntü full siyah resimde yükledim bulaşık sabunu deyöiş su gibi nprmal mi dün tv kuruldu tv kuran adama gçndersim resmi ben sıkıntı görmüyorum diyor resimde koşulsuz iptal edebilir miyim yarsım cı olun lütfen olursa yenisimi alayım q7fn mi almalıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: thisinan

Bu resimler

Aydınlık gibi gözüken canlı mod böyle rezil mi sizdede görüntü full siyah resimde yükledim bulaşık sabunu deyöiş su gibi nprmal mi dün tv kuruldu tv kuran adama gçndersim resmi ben sıkıntı görmüyorum diyor resimde koşulsuz iptal edebilir miyim yarsım cı olun lütfen olursa yenisimi alayım q7fn mi almalıyım
    Hocam sakin ol.Görüntü ayarlarında siyah seviyesi var.

Orda düşük ve daha düşük yazıyordu sanırım.onu dene.

• ApranaX A kullanıcısına yanıt
    Eğer avr li sistem kurcaksankz hdmi 2.1 çok iyi.

Mediaplayer a gerek kalmaksızın cihazın tv nin kendisi hdmi kanalından dts hd truhd atmos vb ses kodekşerini pass yapabiliyor diye biliyorum.

Yanık olayını ise bilmiyorum.

C7 var sinema odamda bluray film netflix ve youtube için kullanıyorum.onun dışındaki zamanlarda açmıyorum tv yi çünkü normal kanalları izlediğim başka bir tvm var zaten.

Şu an bir yanık vb şikayetim yok.

Ama tv yi fişten çekmiyorum film sonrası biraz ekran koruyucu modunda durup(wallpaper mod) sonra kapatıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DoğukanBlack

Hocam sakin ol.Görüntü ayarlarında siyah seviyesi var.

Orda düşük ve daha düşük yazıyordu sanırım.onu dene.

Alıntıları Göster
    Eve gidince deneyeceğim

• arkadaşlar ben biraz goruntu ayarlarını kurcaladım güzel bir görüntü yakaladım kendimce fakat ama burn in olma veya tv nin ömrünün kısalırmı diye korkuyorum . yapıtğım ayarlar basit aslnda aşağı yazıyım hemen

görüntü modu standart
    oled ışığı 60
    konsrast 85
    renk 55
    kesinkinlik 35
    bunları böyle yaptım

gelişmiş ayarlardan
    dinamik konsrast yüksek
    dinamik renk yüksek
    siyah seviyesi düşük

bu şekilde ayarladım renkler güzel oldu fakat panelin ömrü azalırmı yada renk solması daha mı çabuk başlar . korkum bu ayarlarda 4k flim vs çok keyif verdi .

dinamik konrasttı arıtırnca ekran aydınlandı bir tık daha buda beni korkuttu renk artıncada korkutuyor kaygı duyuyorum . burn in yapışma riski daha damı arttı diye

sizlerde ayarlarınızı yazarsanız sevinirim
  • Arçelik'in 4-5 bin liralık Oled TV leri çıktı. Biz enayi gibi 55 lik olede 7500 verdik zamanında

• quote:

Orijinalden alıntı: karamsar1İ

Aşağıdaki %5 görüntüsü normal mi sizce? TV'yi yeni aldım, başka test etmemi tavsiye ettiğiniz şeyler var mı?

Beyler yeni nesil C8 de bile SAMSUNG Q9FN ile karşılaştırıldığında banding belli oluyor. Çoğu OLED de az ya da çok banding var ama önemli olan akan görüntüde, futbol maçında, açık hava görüntüsünde bu çizgilere rastlamayın. 4K ve de bit rate i sağlam filmlerde belli olmuyorsa kafanıza takmayın.

C8 e şarşırdım ama...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: emvi34

Arçelik'in 4-5 bin liralık Oled TV leri çıktı. Biz enayi gibi 55 lik olede 7500 verdik zamanında
    Arçelik'in OLED TV modelleri 55 ve 65 inç ve 55 liğin fiyatı 10 bin TL civarı 65 ligin kide 18 bin TL civarı.....ama sitenin birinde 49 inçlik cristil LED TV modeline yanlışlıkla oled TV diye belirtmiş fiyatı da 3800 TL civarı......2016 dan 2018 e kadar olan oled panellerin tümü LG Sony ortaklık bünyesinde üretildi ve bu yıl aralığın da tüm oled TV üretici markalar bu panellerini oradan tedarik ettiler dolayısı ile 55 inç altı herhangi bir başka marka adı altında bir Oled panel olma ihtimali yok idi..2019 a ise LG Sony ortaklığı bu 55 ve 65 inç OLED panellerini ek yanısıra 77 ve 88 inçlik oled panelleride dahil ettiler....şu an ve şimdiye kadar piyasaya en ucuz oled TV ye LG sürdü...bir ara Vestel de piyasaya oled ile girmeye çalıştı ama 2016 model 65 inçlik oled üretimleri rağbet görmedi ve elinde patladı...ve şu sıra Vestel haalen stokta da bulunan 2016 model 65 inçlik oledlerini maliyet fiyatına satmaya uğraşıyor....ne yazılım desteği ne de panel hatası üzerine bir garanti veremiyorlar çünkü ellerinde yedek parçaları yok haliyle bozulur veya yanar ise paneli değiştire meyecekler daha doğrusu kendi bünyesinde servisini sağlaması olanaksız....eğer düşünen olursa ucuz OLED TV diye vestelin 2016 üretimi olan 65 inçlik halen 0 oled TV sini 9000 bin TL'ye satın alabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

arkadaşlar ben biraz goruntu ayarlarını kurcaladım güzel bir görüntü yakaladım kendimce fakat ama burn in olma veya tv nin ömrünün kısalırmı diye korkuyorum . yapıtğım ayarlar basit aslnda aşağı yazıyım hemen

görüntü modu standart
    oled ışığı 60
    konsrast 85
    renk 55
    kesinkinlik 35
    bunları böyle yaptım

gelişmiş ayarlardan
    dinamik konsrast yüksek
    dinamik renk yüksek
    siyah seviyesi düşük

bu şekilde ayarladım renkler güzel oldu fakat panelin ömrü azalırmı yada renk solması daha mı çabuk başlar . korkum bu ayarlarda 4k flim vs çok keyif verdi .

dinamik konrasttı arıtırnca ekran aydınlandı bir tık daha buda beni korkuttu renk artıncada korkutuyor kaygı duyuyorum . burn in yapışma riski daha damı arttı diye

sizlerde ayarlarınızı yazarsanız sevinirim
    Durum ne olur acaba

• Dinamik kontrast yüksek görüntüyü bozuyor. Az ya da orta en uygunu. Onun dışındaki ayarlar iyidir bana göre.
  • Arkadaşlar merhaba. Lg C7 mi 8500tl Sony led Xf9005 6750 tl mi kararsız kaldım sizce hangisi

• Normal uydu kanalı ve netflix icin alacagım arkadaşlar yardımlarınız bekliyorum

• 
Sayfa: önceki 380381382383384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.