Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (380. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.809
Cevap
86
Favori
404.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GT_55

Yanlış anlamayın arkadaşlar ama ps4 ve xbox one ile tam bir hdr performansı alamazsınız.Zaten bizim 2017 model oled'lerin 1080p upscaling performansı çok üst düzey değil.Bu da ister istemez oyunlardaki sadece hdr kalitesini değil, sdr kaliteinide baya etkiliyor.Kaldı ki ps4 pro bile tam hdr için yeterli değil.Xbox One X hdr için daha uygun bir konsol.O yüzden oyun oynarken ben hdr olayında hiçbir sıkıntı yaşamadım.Aksine çok çok beğenerek oynuyorum.O yüzden siz pc moda'da alsanız çok bir şeyin değişeceğini düşünmüyorum.Pc modu sanırım girişlerden ayarlıyorduk.Şu an iş yerindeyim.Eve gidince bakıp, burda yazarım.

Bir de PC modunda deneyeyim. Ancak nasıl PC moduna geçileceğini hala bulamadım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu gray testi nereden yapılıyor bende bir yapıyım fotograf çekiyim yorumlayalım benimkinin de durumunu .birde yaparken bu testi ekran modu parlaklık vs ayarı ne şekilde olmalı . ayrıca loga karartma var b7 lerde servis menusunden açılıyor bunu yabancı bir sitede okumuştum . ama nasıl girilir servis menüsüne vs bilmiyorum belki menuye girmek garanti dışı da bırakabilir cihazı tam bilmiyorum bilen arkadaşlar bilgi verirse iyi olur . bende açmak isterim karartmayı ben evde yokken ev halkı tv izliyor engel olamıyorum. ayrıca D MAX kanalında bazı programlar da görüntü beni tatmin ediyor diyebilirim ben netflix ve remux izliyorum akşamları genelde . ayrıca son bişey daha soracam bu en son gelen güncelleme sonu 15 ile biten sanki bana bir önceki sonu 10 ile biten sürümün görüntü kalitesi daha bir net gibi geldi . 15 sürümüne tam alışamadım yada piskolojik bilmiyorum . ama oled farklı bişey geçen misafirliğe gittim arkadaşa ozaman anladım onda sanıyorsam samsung qled var flim izledi oradada güzeldi ama bana görüntü yapay geldi renk ve parlaklık olarak . tamam net güzel ama doğallığından uzak gibi geldi .ama yinede iyi ama bulutlanmalar var dı karanlık sahnelerde . oled in kıymatini anladım ozaman . .bakın bir arkadaş tada sony var daha gitmedim evine övüyor ofiste akşama kadar şöyle böyle diye kısmetse bir hafta sonu gidecem hem takılırz hemde şu tv yi bir görürüz hemde flim vs transferi yaparız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 16 Ocak 2019; 0:1:42 >
  • theraptorx kullanıcısına yanıt
    Kumandadaki input butonuna uzun basın. Ekrana bir menu gelicek. Menude, kullandıgınız HDMI girişini seçin. Simgeyi düzenle diye bir seçenek göreceksiniz onu PC olarak işaretlemelisiniz. Arkadaşın bahsettiği mod bu. Ayrıca sadece bu Simge seçildiğinde 1080p'de 120hz destekliyor TV.

1080p upscaling performansı ise bence sadece tv yayınlarında kötü. Çünkü bitrate ne kadar düşükse upscaling o kadar kötü oluyor bu tv'de. Yüksek bitrate kullanılmış 1080p webrip diziler izledim. Tereddüt edip, görüntüyü 4K zannettiğim oldu.Yani upscaling o kadar başarılıydı. Kendi tecrübeme bakarak şöyle söyleyebilirim, PC' de 1080p içerikle oynadığım oyunlarda görüntü 4K'mı 1080p'mi ayırt etmekde zorlandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 16 Ocak 2019; 3:15:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TimFx

Kumandadaki input butonuna uzun basın. Ekrana bir menu gelicek. Menude, kullandıgınız HDMI girişini seçin. Simgeyi düzenle diye bir seçenek göreceksiniz onu PC olarak işaretlemelisiniz. Arkadaşın bahsettiği mod bu. Ayrıca sadece bu Simge seçildiğinde 1080p'de 120hz destekliyor TV.

1080p upscaling performansı ise bence sadece tv yayınlarında kötü. Çünkü bitrate ne kadar düşükse upscaling o kadar kötü oluyor bu tv'de. Yüksek bitrate kullanılmış 1080p webrip diziler izledim. Tereddüt edip, görüntüyü 4K zannettiğim oldu.Yani upscaling o kadar başarılıydı. Kendi tecrübeme bakarak şöyle söyleyebilirim, PC' de 1080p içerikle oynadığım oyunlarda görüntü 4K'mı 1080p'mi ayırt etmekde zorlandım.
    Değerli bilgi için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkc44

Bu da benim tv nin %5 gray testi ( 55B7 ) muhteşem olmasa da idare eder , sizin için referans olur .

Görüntü sola doğru kaymış durumda galiba? Mouse'un sağdaki bitiş noktası ile görüntünün sağdaki başlangıç noktası arasında bir boşluk var ! Aynı durum benim Tv'dede var! Bu bir sorunmudur acaba ?

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7]
  • one_turk O kullanıcısına yanıt
    evet sanırım youtube test videosundan kaynaklı dahili uydu alıcısında, digitürk 4k alıcıda ve netflix de hiç görmedim.
  • serkan1216 kullanıcısına yanıt
    paylaştığım youtube videosu işinizi görecektir.

https://www.youtube.com/watch?v=LNdt7TzJbhU&t=75s
  • quote:

evet sanırım youtube test videosundan kaynaklı dahili uydu alıcısında, digitürk 4k alıcıda ve netflix de hiç görmedim.
    Normal uydu yayınlarında da dikkatli bakmanızı öneririm. Bende ki (oled 55c8) TV'de zaman zaman alt, üst, sol ve sağda boşluklar oluşuyor. Bu sorunu 379. sayfada yazmıştım. Görüntü karesinin tam ekranı doldurmamasının sebebi görüntüyü kaydırarak logo yanmasının önüne geçmek için yapılıyor olabilir mi?
  • one_turk O kullanıcısına yanıt
    bu da mümkün olabilir bilemiyorum ama akşam dikkat ederim, benim tv de oluyor mu olmuyor mu ?
  • Arkadaşlar b7 serisi ile smart ıp tv kulanan varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: one_turk

Normal uydu yayınlarında da dikkatli bakmanızı öneririm. Bende ki (oled 55c8) TV'de zaman zaman alt, üst, sol ve sağda boşluklar oluşuyor. Bu sorunu 379. sayfada yazmıştım. Görüntü karesinin tam ekranı doldurmamasının sebebi görüntüyü kaydırarak logo yanmasının önüne geçmek için yapılıyor olabilir mi?

Alıntıları Göster
    GÖRÜntü formatının altında ekrana sığdırdı sanırım o özellik açılınca görüntü küçülüyor.bazen bazı yayınlarda da kenarlarda boşluk kalabiliyor.
  • quote:

paylaştığım youtube videosu işinizi görecektir.

https://www.youtube.com/watch?v=LNdt7TzJbhU&t=75s
    Merhaba video icin tesekkur ederim . Yorumlarsaniz sevinirim arkadaslar benim %5 gray testini.

Ayrica bendede. Var mause ekranin disina tasiyor . Bunu nasil duzeltecez ? Mause imlecinin gomuldugu yer ekrana dahilmi yoksa cercevemi acaba .

• quote:

Orijinalden alıntı: one_turk

Evet haklıymışsın :) şimdi eve geldim ve tv nin dibine kadar girdim ve bu seferde sol kenarda boşluk oluşmuş ( dahili uydu alıcı ve digiturk her ikisinde de var ) sonra oled panel ayarlarına girip ekran değişimini kapttım ve gözümün önünde ekran sola kaydı ve tam oturdu. Söylediğin gibi piksel kaydırmadan kaynaklanan bir durum ama bu özelliği kapalı tutmak başımıza iş açabilir :) o nedenle ben aktif olarak kullanmaya devam edeceğim.

Bence bizim paneller fena değil hele ki diğer arkadaşın panelini görünce baya iyi... oled panel ayaları içinde ekran değişimini kapatınca düzeliyor ama bence riskli o nedenle ben aktif şekilde kullanmaya devam edeceğim.

• rambocuk kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler rambocuk. Baska benzer durumla karsilasan ya da hali hazirda 65b7'yi duvara asili olarak kullanan var mi acaba?

• quote:

Bence bizim paneller fena değil hele ki diğer arkadaşın panelini görünce baya iyi... oled panel ayaları içinde ekran değişimini kapatınca düzeliyor ama bence riskli o nedenle ben aktif şekilde kullanmaya devam edeceğim.
    peki bu gray testi neye göre yorumlanıyor iyidir yada kötüdür diye hocam
    Netice de ben son kullanıcıyım uzman gibi yorum yaparsam yanlış olur ancak kişisel fikrim şu; %5 gray dahil tüm renkler de ( farklı yüzdelerde bakarak youtube testinde olduğu gibi ) temiz banding i olmayan ya da beni rahatsız etmeyecek seviyede olan diyeyim ve de homojen bir görüntü alabiliyorsam benim için makuldür. Sabit konularda samsung un açtığı 2018 qled ile ilgili konuya bir arkadaş q7fn tv sinin fotolarını yüklemiş ve isyan ediyor. Yani aslında her marka için bahsettiğim kişisel standartınımın geçerli olduğunu belirtmek istiyorum. O arkadaşın yerinde olsan inan o görüntüler karşısında kahrolurdum tabi oled içinde böyle bir panele denk gelseydim kafayı yerdim muhtemelen.

• arkadaşlar yıl 2019 oled tv alacağım c7 veya b7 ama bunların üretimi 2017 tek kafama takılan bu fark eder mi 2 yıl eski teknoloji stoklarda da az kalmış c7 almayı düşünüyorum son kalan ürünlerde iade falan ürünler değildir umarım.
  • İlginç şekilde, girişin ismini PC yapınca görüntü güzelleşti.
  • Oledciler size bir sorum olacak.

• 
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.