Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

2017 LG B7 ve C7 OLED TV KULLANICILARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kaju waffle, **Fenafillah** Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı  ( 2 Mobil Cihaz  )
7.812
Cevap
95
Favori
235.972
Tıklama
Giriş
      446 Mesaj
      25 Kasım 2018 19:27:52

Kesin degişim olur tamiri yok bunların, siz değişim isteyin servisten ısrarla...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      CYBERstix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3331 Mesaj
      26 Kasım 2018 06:29:28
      quote:

Orijinalden alıntı: juninhotr

oled tv leri çok uzun süreli kullanmamak gerekiyormuş. Bu "uzun süreli kullanmamak gerek" süresi kaç saat kadardır?
      3 aydır günde 12 saat açık tv mükemmel çalışıyor lg c7 ile netflix ve Ps4 pro şahane ☕️&#127918;&#128250;&#128253;

|
      |

• Teğmen
      214 Mesaj
      26 Kasım 2018 10:06:08
      Hocam PC-OLED kombinasyonu maalesef ölümcül olabilir. Bu yüzden OLED Paneli, Monitor olarak kullanmazsanız çook ama çok iyi edersiniz.

|
      |

• Yarbay
      2948 Mesaj
      26 Kasım 2018 13:27:04

Hocam bende c7 kullanıcısiyim ara ara bendede buna benzer sorunlar çıkıyor ekranın üst kısmında böyle yatay şeklinde çizikler falan çıkıyor çıktığı gibi piksel tarama yapıyorum gidiyor ama benim anlamadığım neden bunlar oluşuyor buna sebeb veren nedir onu çözemedim

|
      |
      musti1538 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne Mutlu Türküm Diyene
    • Yarbay
      2948 Mesaj
      26 Kasım 2018 13:31:06

Hocam selamlar,

Yanlış hatırlamıyosam sizde xbox one x kullanıyorsunuz bende dün aldım mediamart kampanyası ile size sorun şu olacak oyun ekran ayarlaniz nedir acaba ? Ne önerirsiniz c7 bendeki

|
      |
      GT_55 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne Mutlu Türküm Diyene
    • Yarbay
      20528 Mesaj
      26 Kasım 2018 13:35:23 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: shngzm

Hocam selamlar,

Yanlış hatırlamıyosam sizde xbox one x kullanıyorsunuz bende dün aldım mediamart kampanyası ile size sorun şu olacak oyun ekran ayarlaniz nedir acaba ? Ne önerirsiniz c7 bendeki
      Benim ayar pc modda standart ayardadır. Yalnız son sürüm güncellemeyi yüklemeniz gerekir. 5.80.04

• Yarbay
      2948 Mesaj
      26 Kasım 2018 16:35:03

Anladım hocam peki o şekilde goruntu kalitesinde sanırım değişim oluyor? Peki yeni güncellemeyi nereden indirim kurabilirim bir ara gene bir güncelleme vardı onu yapmıştım dosya indirim bu peki nasıl kusuruma bakmayın çok sordum :)

|
      |

Ne Mutlu Türküm Diyene
    • Binbaşı
      1132 Mesaj
      26 Kasım 2018 17:41:38
      quote:

Anladım hocam peki o şekilde goruntu kalitesinde sanırım değişim oluyor? Peki yeni güncellemeyi nereden indirim kurabilirim bir ara gene bir güncelleme vardı onu yapmıştım dosya indirim bu peki nasıl kusuruma bakmayın çok sordum :)
      Dediğiniz gibi görüntü fluğlaşıyor.Bende o yüzden standart mod kullanıp, dij parazit giderme, Three Motion vb özellikleri kapatıp kullanıyorum.Gayet memnunum.
      |
      |

psn:berkay080
    • Yarbay
      7880 Mesaj
      26 Kasım 2018 17:49:39
      Pc de en uygun ayarlar nedir oled için bazı ayarlarda tam siyah vermiyor ekran rgb yaptığımda mesela , başka bir ayarda da kasıyor gibi , rengi 12 bit mi yapmak lazım

|
      |

Zotac Gtx 980 ti Amp Extreme Intel Core i7-6700K Skylake Samsung 850 EVO 500 GB SSD Kingston HyperX Fury Black DDR4-2600 MSI Z170A GAMING M5
      Konsol - ps1 ps2 ps3 ps4
    • Yarbay
      20528 Mesaj
      26 Kasım 2018 18:16:46 Konu Sahibi

quote:

Aslında bu konuda fcköln nickli arkadaş daha ayrıntılı bilgi verecektir.Çünkü güncellemeden önce pc modda renklerin iyi olmadığını, parladığından bahsetmişti.Ben o zamanlar denememiştim pc modunu.Pc moddaki bu sorunu düzeltmişler.Pc modun en büyük avantajı tüm görüntü ayarlarında 21 ms gecikme süresi vermesi.Ben o yüzden pc modunu kullanıyorum.Hem karanlık oyun modundan kurtulmuş oluyorum hemde gecikme süresi 21 ms olduğu için standart modda oynayabiliyorum.
      |
      |
      Bahsedilenler: FCKöln

• Onbaşı
      31 Mesaj
      26 Kasım 2018 20:19:29
      quote:

Orijinalden alıntı: arslanplaza

Kesin degişim olur tamiri yok bunların, siz değişim isteyin servisten ısrarla...
      Teşekkür ederim cevabınız için..peki dikkat etmem gereken noktalar ne olacak? Sadece paneli değiştirelim derlerse şundan dolayı aslında yeni gelecek TV'nin teşhir ürünü olup olmadığına güvenemiyorum. değiştirip yeni getirdiği TV veya sıfır panelin sorunsuz oldugunu ve teşhir ürünü TV veya teşhir ürünü TV'nin paneli olmadığını nasıl anlayacağım?Servisi aramadan önce aldığım yerle görüşmemin bir faydası olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CYBERstix -- 26 Kasım 2018; 20:20:50 >

• Yarbay
      7880 Mesaj
      26 Kasım 2018 20:25:29

Hocam rica etsem puhu tv de şahsiyet dizinin ilk bölümündeki karanlık sahneyi açarmısımız sizde nasıl görünüyor, işaretlediğim yer ışık sızması gibi duruyor kendi uygulamasından açtım diziyi düşük kalitede olması ile ilgili olabilirmi

|
      |

Zotac Gtx 980 ti Amp Extreme Intel Core i7-6700K Skylake Samsung 850 EVO 500 GB SSD Kingston HyperX Fury Black DDR4-2600 MSI Z170A GAMING M5
      Konsol - ps1 ps2 ps3 ps4
    • Yüzbaşı
      337 Mesaj
      26 Kasım 2018 20:44:48
      quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

Hocam rica etsem puhu tv de şahsiyet dizinin ilk bölümündeki karanlık sahneyi açarmısımız sizde nasıl görünüyor, işaretlediğim yer ışık sızması gibi duruyor kendi uygulamasından açtım diziyi düşük kalitede olması ile ilgili olabilirmi

Bendeki resim bu (65b7 bu arada):

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agrimo -- 26 Kasım 2018; 20:50:9 >
      |
      |

• Yarbay
      20528 Mesaj
      26 Kasım 2018 20:58:04 Konu Sahibi
      quote:

Şu an evde değilim, gidince atarım.Ama arkadaş atmış, onda bir problem gözükmüyor.Sizin panel gerçekten sorunluymuş.Hala değişim olmadı mı?Ne zaman değişecek, servisten bilgi aldınız mı?

• Yarbay
      7880 Mesaj
      26 Kasım 2018 21:30:18

hala bekliyorum gelmelerini bugün geleceklerdi gelmediler
      |
      |

Konsol - ps1 ps2 ps3 ps4
    • Yarbay
      7880 Mesaj
      26 Kasım 2018 21:37:57

Ps4 de bu bulutlanma çok ama çok az seviyeye düşüyor bilmesem fark etmem sanırım ama pc de ve kendi uygulamalarında yoğun

|
      |

Konsol - ps1 ps2 ps3 ps4
    • Teğmen
      214 Mesaj
      27 Kasım 2018 00:25:52

Hocam son Update ile PC HDR Modu düzeltildi. Önceden bu modda, iğrenç bir sarı tint, renk postarizasyonu ve korkunç renk bükülmeleri mevcut idi ama artık sorun giderildi. Şu an hiç bir sorun yok. PC Mod da, Standart resim Moduna alın ve hayvan gibi parlak, pürüzsüz ve düşük gecikme ile HDR oyunların tadını çıkarın. Lakin parlaklık çok yüksek olduğundan ve konsollarda dinamik Metadata yollayamadığından, parlak olan bölgelerde clipping dediğimiz detay kaybı yaşatıyor. Bence buna değer.

|
      |
      Bahsedilenler: shngzm

• Yarbay
      20528 Mesaj
      27 Kasım 2018 00:28:43 Konu Sahibi
      quote:

Ps4 de bu bulutlanma çok ama çok az seviyeye düşüyor bilmesem fark etmem sanırım ama pc de ve kendi uygulamalarında yoğun
      Netflix 4k üyeliğiniz var ise, orda daredevil dizisine bakar mısınız?

• Teğmen
      214 Mesaj
      27 Kasım 2018 00:46:50
      quote:

Hocam OLED de bulutlanma olmaz. Senin panelin gri homojenitesi maalesef çok kötü akabinde above black sahnelerde panelin bütün kusuru gün yüzüne çıkıyor. Hemen değişim talep et.

• Yarbay
      7880 Mesaj
      27 Kasım 2018 07:28:27

Bi cihaz varmış düzeltme şansı oluyomuş onu bekliyoz işte yoksa değişecek, 3 gündür sallıyo servis

|
      |
      FCKöln kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Konsol - ps1 ps2 ps3 ps4
    Hızlı Cevap

Reklamlar
SEO
nice türkiye
haberler
web tasarım,web design
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.