Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

2017 LG B7 ve C7 OLED TV KULLANICILARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
7.938
Cevap
97
Favori
243.407
Tıklama
Giriş
      34 Mesaj
      21 Kasım 2018 15:19:37
      Merhaba,

65E7 mi yoksa 65C8 mi önerirsiniz? Birbirine göre avantaj-dezavantajları nelerdir?

Bir de bu yaklaşan Black Friday indirimleri TV almak için güzel bir fırsat mıdır? Yoksa örneğin her yıl Mayıs-Haziran gibi en dip fiyatlar mı olur?
      |
      |

• Çavuş
      46 Mesaj
      21 Kasım 2018 16:06:48
      Arkadaşlar merhaba. forumdaki konuyu bir kaç gündür baştan sona okumaya çalışıyorum. Tv den çok ikili tartışmalar olmuş.
      Şimdi, ben öyle nit miş black miş falan anlamam, çok az film indirip izliyorum evde, normal bildiğimiz türksat yayınlarından akşamları sevdiğim programları izler kapatırım.
      En fazla 5 yada 6 saat açık kalır tv ( gerçi buda uzun bir zaman ama ) daha önceden bende samsung'un ue40d7000 modeli vardı renklerinden ve görüntü kalitesinden memnundum, gerçi smart kısmı artık kullanılmaz olmuştu ya. Ama bu tv bana yetiyordu ve dediğim gibi görüntü kalitesi bana göre güzeldi. Sekiz yıl tepe tepe kullandım banamısın demedi. Sormak istediğim konu şu,
      ben 55b7v modelini alırsam eski tv den sonra normal uydu yayınlarını eskisi gibi kaliteli izleyebilirmiyim ? netflix sadece laptop ve ipad'den izleyen biri olarak bu platformu tv ye taşıdığımda memnun kalırmıyım. benim bütün merakım bundan ibaret. Keşke daha önce ue40d7000 kullanan birileri olsada bunu cevaplasa. Ha bu arada bu ekran yanması konusuda biraz canımı sıktı. Bu kadar para verip ekran yanması yaparsa ve bu çözüme kavuşmazsa gerçekten içim yanar :) Birde son olarak, şu malum ucuz iptv aboneliklerinden dibine kadar takılmadan faydalanabilirmiyim ? Maç izlemek için falan.
      cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi opctebur -- 21 Kasım 2018; 16:9:24 >

• Yarbay
      7906 Mesaj
      22 Kasım 2018 02:20:10
      Lg c8 karanlık oda keyfi yarın servis geliyor bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Zotac Rtx 2080 ti Amp Intel Core i7-6700K Skylake Samsung 850 EVO 500 GB SSD Kingston HyperX Fury Black DDR4-2600 MSI Z170A GAMING M5
      Konsol - ps1 ps2 ps3 ps4
    • Onbaşı
      28 Mesaj
      22 Kasım 2018 12:38:07

Burn-in için tahmini zaman nedir, mesela yaklaşık olarak ne kadar süre aynı görüntü kalırsa yanma oluşur.

|
      |
      YavuzÇ. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      970 Mesaj
      22 Kasım 2018 12:59:59

Oyun modunda dörtlü turnuva yaptık arkadaşlarla yaklaşık kesintisiz üç 4 saat maç yaptık herhangi bir yanma logo yapışması olmadı aydınlatma seksenın üstündeydi.

Ama tahmini bir zaman veremem şu kadar izlerseniz olur şu kadar sabit kalırsa olur olmaz bir şey diyemem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Alperizma kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 8 saat 34 dakika kadarı kaldı.
      22 Kasım 2018 13:32:09
      quote:

Orijinalden alıntı: Alperizma

Burn-in için tahmini zaman nedir, mesela yaklaşık olarak ne kadar süre aynı görüntü kalırsa yanma oluşur.
      Yaklaşık 14 aydır 65b7v kullanıyorum hocam. Ancak ben genelde normal tv yayını izlemem. Hep dizi ya da film. Yanık ya da yapışma olmadı. Olduysa da ben farketmeden temizlendi..
      |
      |

Computer: Macbook Air 2015
      Home Cinema: LG 65B7V OLED TV-Samsung HT-J4550
      Mobile Phone: Iphone 8 plus red
      Stereo: Lenco-3808 Turntable - Denon PMA 720 Amp - Denon DCD 720 Cd Player - Onkyo 6130 Network Player - Heco VictaPrime 702 Espresso
      Misc: Cowon D2
    • Yarbay
      2453 Mesaj
      22 Kasım 2018 13:40:18
      Şu oledler alinabilir fiyatlarda olsa g8 alirdim

|
      |

• Yüzbaşı
      970 Mesaj
      22 Kasım 2018 13:40:26

Netflix de aşırı memnun kalırsın Web deneyimi harikadır tv yayınlarında hd olmayan kanallar da canın sıkılabilir bir de bence ağırlık tv yayını ise bence led tv daha mantıklı. Yalnız webos farkı için lg alın bence Bilgisayar la işiniz kalmaz.

İp tv ile ilgili hiç deneyimim yok ama Digitürk play kullanıyorum memnunum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      opctebur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      20636 Mesaj
      22 Kasım 2018 14:38:55 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

Lg c8 karanlık oda keyfi yarın servis geliyor bakalım

%5 gray testi mi bu?

• Yarbay
      7906 Mesaj
      22 Kasım 2018 15:10:46

Evet ama ışık sızması dediğim de aynı böyle karanlık ekranda yarısı böyle oluyor , servis gelecek umarım mahkemeyle uğraştırmadan değiştirirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 22 Kasım 2018; 15:12:49 >
      |
      |
      GT_55 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Zotac Rtx 2080 ti Amp Intel Core i7-6700K Skylake Samsung 850 EVO 500 GB SSD Kingston HyperX Fury Black DDR4-2600 MSI Z170A GAMING M5
      Konsol - ps1 ps2 ps3 ps4
    • Yarbay
      20636 Mesaj
      22 Kasım 2018 17:04:51 Konu Sahibi
      quote:

Evet ama ışık sızması dediğim de aynı böyle karanlık ekranda yarısı böyle oluyor , servis gelecek umarım mahkemeyle uğraştırmadan değiştirirler
      Bende gece bir deniyeyim, eğer düzgünse resim atarım, en azından servise gösterirsiniz?

• Yarbay
      7906 Mesaj
      22 Kasım 2018 17:26:57

Normal kullanımda bile göze geliyor rahatsız ediyor toz bulutu gibi, tv nin oyun performansı çok hoşuma gitti siyah çerçeve ekleme olayı moiton pro çok fark yaratıyor sıf oyun için değişim istiyebilirim ama oyun dışında hiç bir şeyi parasını hak etmiyor, ışığın az olduğu her görüntüde inanılmaz detay kaybı yaşanıyor bir tarafımda iade diyor kararsızım

|
      |

Konsol - ps1 ps2 ps3 ps4

• Er
      14 Mesaj
      22 Kasım 2018 19:05:45
      Arkadaşlar 65B7 tv uzerinden 05.80.04 guncelleme alan varmi

|
      |

• Yarbay
      2682 Mesaj
      22 Kasım 2018 19:13:03

Gördüğüm en kötü C8 panel sizin tv de. Kesinlikle problemli bir ürün servis kesin değişim yapacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      rambocuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      7906 Mesaj
      22 Kasım 2018 19:56:20
      quote:

Orijinalden alıntı: Hellknight69

Gördüğüm en kötü C8 panel sizin tv de. Kesinlikle problemli bir ürün servis kesin değişim yapacaktır.
      Servis geldi bir cihaz ile düzelme ihtimali varmış yarın deniyelim düzelmez ise değiştiririz yada şimdi götürelim dedi, bende dedimki ufak tefek bir şey diye sonra değişemeyiz derse lg mahkemede uğraşmayalım, yok dedi siz bu tv yi kusursuz diye bu kadar para verip aldınız içinize sinmezse işlemden sonra götürürüz lg özellikle c8 müşterilerine son derece hassas davranıyor diyip gazı verdi bende okey dedim bakalım getir götür derdi bekleme derdi olmadan çözülecekmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 22 Kasım 2018; 20:1:42 >

Konsol - ps1 ps2 ps3 ps4
    • Yarbay
      20636 Mesaj
      22 Kasım 2018 20:30:21 Konu Sahibi
      quote:

Servis geldi bir cihaz ile düzelme ihtimali varmış yarın deniyelim düzelmez ise değiştiririz yada şimdi götürelim dedi, bende dedimki ufak tefek bir şey diye sonra değişemeyiz derse lg mahkemede uğraşmayalım, yok dedi siz bu tv yi kusursuz diye bu kadar para verip aldınız içinize sinmezse işlemden sonra götürürüz lg özellikle c8 müşterilerine son derece hassas davranıyor diyip gazı verdi bende okey dedim bakalım getir götür derdi bekleme derdi olmadan çözülecekmi

Alıntıları Göster
      Hocam inşallah bu problemleri değişen c8'de yaşamazsınız. Zira bu bahsettiğiniz bulutlanma benim c7'de hiç yok.Dediğim gibi %5 gray testi ve black crush testleri yapıp burda paylaşırım.

• Yarbay
      7906 Mesaj
      22 Kasım 2018 20:33:08

cihaz işe yarar umarım ya
      |
      |

Konsol - ps1 ps2 ps3 ps4
    • Teğmen
      148 Mesaj
      23 Kasım 2018 00:27:25
      merhabalar foruma sık yazmam genelde okurum, 350 sayfanın yüzde doksanına bakmışımdır, şuanda 55c7 yi 7200 TL'ye alabiliyorum ama 65mu9000 modelide 7700 TL vatanda, izleme mesafem oled alırsam 2.50 olcak, 65" olanı alırsam 3 metrenin üzerinde olacak şekilde ayarlamayı planlıyorum gönlüm oledden yana aklım samsungdan yana yarın alma ihtimalim yüksek ne tavsiye edersiniz.

• Yarbay
      2682 Mesaj
      23 Kasım 2018 00:33:02

Devamlı tv izlemek için alacaksan oled almanı yok ne amaçlı kullanacağınızı yazmamışsınız. Oled tv gücünü 4k filmlerde ve oyunlarda gösteriyor tv deki 1080i yayınlarda değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      siyahx1987 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      148 Mesaj
      23 Kasım 2018 00:38:57

kullanim amacini yazmayi unutmusum, tv az izliyorum yuzde 80 netflix veya indirilen filmler. 46" incten yuksek tvim olmadi. birkere aldgimiz icin 65" e daha yakinim genede karar veremedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      Hellknight69 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hızlı Cevap

Reklamlar
haberler
web tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.