Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (357. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.807
Cevap
86
Favori
404.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 355356357358359
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    usb üzerinden açarsan sesi göndermez tv media oynatıcı ile açman lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Tv, usb üzerinden atmosu desteklemiyor. Hatta sanırım hdmi desteği de yok henüz. Belki güncellemeyle gelir.
    Ben zidio xs9 media player ile dolby atmos yazısını tv üzerinde görebiliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    O zaman hdmi desteği var. Ben bilgilerimi güncellememişim :)

• Merhabalar

Ben yeni tv alacağım ama kafam çok karışık. Özellikle bu konunun altına yazıyorum ki bazı farklar soracağım.

5-6bin lira bandında herkesin ortak görüşü 55NU8000 sanırım. Olay bundan sonra başlıyor.

Gerçek bi oled veya qled alayım diyince biraz da bütçeyi arttırarak önüme B7 ve C7 çıkıyor, onlara samsungda muadil Q7FN.

Bir de bu seneki B8 ve C8 var. Bunların geçen seneki B7 ve C7'den farkları aradaki fiyat farkı kadar mıdır? Ayrıca B ile C'nin farkı çok mu büyüktür. Tabii ki bu iş bütçe meselesi ama sizin de tavsiyelerinizi almak istiyorum.

TV amacı : Netflix, YouTube, Play Station

• quote:

Orijinalden alıntı: Alperizma

Merhabalar

Ben yeni tv alacağım ama kafam çok karışık. Özellikle bu konunun altına yazıyorum ki bazı farklar soracağım.

5-6bin lira bandında herkesin ortak görüşü 55NU8000 sanırım. Olay bundan sonra başlıyor.

Gerçek bi oled veya qled alayım diyince biraz da bütçeyi arttırarak önüme B7 ve C7 çıkıyor, onlara samsungda muadil Q7FN.

Bir de bu seneki B8 ve C8 var. Bunların geçen seneki B7 ve C7'den farkları aradaki fiyat farkı kadar mıdır? Ayrıca B ile C'nin farkı çok mu büyüktür. Tabii ki bu iş bütçe meselesi ama sizin de tavsiyelerinizi almak istiyorum.

TV amacı : Netflix, YouTube, Play Station
    C7'nin fiyat olarak muadili q7fn diye düşünüyorsanız evet doğrudur, ama teknoloji ve donanım olarak diyorsanız, muadili değildir. Ancak q9fn olabilir ki, o da bazı konularda 2017 oled tv'lerin gerisindedir.Çünkü qled'te bildiğimiz sıradan led tv teknolojisidir.Onlarda tıpkı led tv'ler gibi siyah kalitesi, banding, ışık sızması, bulutlanma, halo effect, bakış açısı gibi problemleri vardır.Geleneksel led tv'lerde bence tek farkı, renk yoğunluğu artısıdır.Bunun dışında led tv'ler arasında bir oled tv gibi fark yoktur.Misal led tv olarak sony z9f ile qled q9fn arasında ne kadar fark var.Bir oled tv farkı var mı? Tabiki yok.
    2018 oled tv'lerin b8 hariç en büyük avantajı işlemcisidir.Bunun dışında image retention artısını saymazsak, çokta aman aman bir fark yok. Tabi 2017 ile 2018 modeller yakın fiyatlar var ise 2018 model seçimi daha iyi bir seçenek olacaktır.Ama arada baya fark var, o yüzden 2017 model ucuz bulduğunuz an yapıştırırsınız.Oled tv'lerin bence tek dezavantajı burn in problemidir.Eğer bu problem olmasaydı, led tv tercih etmek için zerre bir sebep kalmazdı.Bir de parlaklık eleştirisi var ki, bence haksız bir eleştiridir. Led tv'lerde full parlak olduğu zaman siyahlarda aynı oranda yükselmeye başlıyor bu da, siyah kalitesini etkiliyor.Her ne kadar q9fn gibi fald paneller bu konuda biraz daha başarılı olsalarda, asla bir oled tv olamıyorlar.Aşağıdaki videoda q9fn ile 2017 mpdel lg w7 model karşılaştırlması yapılmış.

Görüldüğü gibi fark ortada.Eğer amacınızda belirttiğiniz gibi kullanacaksınız ve burn in olayına dikat ederseniz, tek seçenek oled kalıyor. :)

• Arkadaşlar merhaba size bir konu da danışmak istiyorum özellikle sk9 kullanan arkadaşlara.

Benim b7 90 cm Lik bir konsol üzerinde duruyor yüksek bir tv sehpası yani. Şimdi bar bu konsolun üstüne sığmıyor çünkü derinlik 35 cm civarı yani tv yi duvara asmak gerekiyor ama ayağının görüntüsü çok hoşuma gittiği için ben duvara asmak istemiyorum bir de kablo karmaşasını kapatıyor arkada gözükmüyor kablolar.

Sizce sk9 un bar kısmını tv nin tam üstüne sınır bir şekilde yukarı assam nasıl olur barın ön bildirim paneli gözükecek ama altı gözükmeyecek şekilde ayarlamaya çalışacağım hem bu şekilde barın üstünde ki hoparlörler tavana sesi çarptırarak daha iyi bir atmos deneyimi sunar diye düşünüyorum sizce bir sakıncası olur mu ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün akşam c8 kuruldu gece güncelleme yapmış birde ekran temizliği sabah açtığımda dikey şekilde ışık sızmaları vardı yazılımsal olarak düzeltilebiliyormu bu servismi çağırmalıyım

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7]

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim detaylı cevabınız için. Cuma günü güzel bir indirim bulabilirsem almayı düşünüyorum artık birini

• Alperizma A kullanıcısına yanıt
    Dostum ben de netflix ve Playstation için kullanıyorum tv kanalları yüklü ama açıp bakan yok b7 kullanıyorum bundan önce sk9500 vardı o dönem Samsung un 9 serisi tv si en üst segment kıydık paraya aldık sonra ışık sızması sebebi ile servis çağırdım panel değişimi verdi daha sonra gelen panel çok daha kötü çıkınca işler karıştı servis panelin gösterim amaçlı değiştiğini yazdı ayrıca bir daha değişim yapılmadı müşteri Hizmetleri iletişimden uzak aynı şeyleri tekrar edip duruyor en sonunda son çare mahkemeye baş vurdum kazandım paramı aldım ama İnan bana canımdan bezdim. B7 aldım mutluyum ayrıca webos olayı da gerçekten fark yaratıyor bir de logo yapışması olayına dikkat edersen hiç sıkıntı yaşamazsın bence oled al led teknolojisine para verilmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: rambocuk

Dün akşam c8 kuruldu gece güncelleme yapmış birde ekran temizliği sabah açtığımda dikey şekilde ışık sızmaları vardı yazılımsal olarak düzeltilebiliyormu bu servismi çağırmalıyım

Hocam oledte ışık sızması nasıl olacak ki? Başka bir problem olmasın.

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    O bölgelerde pikseller kendini kapatmıyor tam olarak ve ışık sızması gibi görünüyor, format ile düzelmez ise mahkeme kapısı görünüyor çünkü müşteri hizmetleri ışık sızması normal dedi telefonda

• rambocuk kullanıcısına yanıt
    telefondaki kişi belki anlamamıştır. güncellemeden sonra görüntü bozuldu deyin servis çağırın gelsin baksınlar. Birde TV yi fabrika ayarlarına döndürün öyle bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 21 Kasım 2018; 14:43:25 >
  • Merhaba,

65E7 mi yoksa 65C8 mi önerirsiniz? Birbirine göre avantaj-dezavantajları nelerdir?

Bir de bu yaklaşan Black Friday indirimleri TV almak için güzel bir fırsat mıdır? Yoksa örneğin her yıl Mayıs-Haziran gibi en dip fiyatlar mı olur?
  • Arkadaşlar merhaba. forumdaki konuyu bir kaç gündür baştan sona okumaya çalışıyorum. Tv den çok ikili tartışmalar olmuş.
    Şimdi, ben öyle nit miş black miş falan anlamam, çok az film indirip izliyorum evde, normal bildiğimiz türksat yayınlarından akşamları sevdiğim programları izler kapatırım.
    En fazla 5 yada 6 saat açık kalır tv ( gerçi buda uzun bir zaman ama ) daha önceden bende samsung'un ue40d7000 modeli vardı renklerinden ve görüntü kalitesinden memnundum, gerçi smart kısmı artık kullanılmaz olmuştu ya. Ama bu tv bana yetiyordu ve dediğim gibi görüntü kalitesi bana göre güzeldi. Sekiz yıl tepe tepe kullandım banamısın demedi. Sormak istediğim konu şu,
    ben 55b7v modelini alırsam eski tv den sonra normal uydu yayınlarını eskisi gibi kaliteli izleyebilirmiyim ? netflix sadece laptop ve ipad'den izleyen biri olarak bu platformu tv ye taşıdığımda memnun kalırmıyım. benim bütün merakım bundan ibaret. Keşke daha önce ue40d7000 kullanan birileri olsada bunu cevaplasa. Ha bu arada bu ekran yanması konusuda biraz canımı sıktı. Bu kadar para verip ekran yanması yaparsa ve bu çözüme kavuşmazsa gerçekten içim yanar :) Birde son olarak, şu malum ucuz iptv aboneliklerinden dibine kadar takılmadan faydalanabilirmiyim ? Maç izlemek için falan.
    cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi opctebur -- 21 Kasım 2018; 16:9:24 >

• Lg c8 karanlık oda keyfi yarın servis geliyor bakalım

• YavuzÇ. Y kullanıcısına yanıt
    Burn-in için tahmini zaman nedir, mesela yaklaşık olarak ne kadar süre aynı görüntü kalırsa yanma oluşur.

• Alperizma A kullanıcısına yanıt
    Oyun modunda dörtlü turnuva yaptık arkadaşlarla yaklaşık kesintisiz üç 4 saat maç yaptık herhangi bir yanma logo yapışması olmadı aydınlatma seksenın üstündeydi.

Ama tahmini bir zaman veremem şu kadar izlerseniz olur şu kadar sabit kalırsa olur olmaz bir şey diyemem

• quote:

Orijinalden alıntı: Alperizma

Burn-in için tahmini zaman nedir, mesela yaklaşık olarak ne kadar süre aynı görüntü kalırsa yanma oluşur.
    Yaklaşık 14 aydır 65b7v kullanıyorum hocam. Ancak ben genelde normal tv yayını izlemem. Hep dizi ya da film. Yanık ya da yapışma olmadı. Olduysa da ben farketmeden temizlendi..
  • Şu oledler alinabilir fiyatlarda olsa g8 alirdim

• opctebur O kullanıcısına yanıt
    Netflix de aşırı memnun kalırsın Web deneyimi harikadır tv yayınlarında hd olmayan kanallar da canın sıkılabilir bir de bence ağırlık tv yayını ise bence led tv daha mantıklı. Yalnız webos farkı için lg alın bence Bilgisayar la işiniz kalmaz.

İp tv ile ilgili hiç deneyimim yok ama Digitürk play kullanıyorum memnunum.

• 
Sayfa: önceki 355356357358359
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.