Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (328. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.808
Cevap
86
Favori
404.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam, bence sizin aldığınız TV hatalı. Şansınıza öyle denk gelmiş olabilir. Burda B7 alan kimseden benzer şikayetler gelmedi. Kaldı ki, B7, kimsenin ilk TVsi değil ve birçok insan sizin gibi iade etmiş, değiştirmiş, üst modele geçeyim diye almış.
    https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c7-vs-samsung-mu9000/421/443#usage*4854!threshold*0.1
    bakın burada C7 ile (B7 ile hemen herşeyi aynı) MU9000 karşılaştırması var.

LG local dimming 10 alırken, samsung 1.8 almış.
    LG görüş açısından 8.1 alırken, samsung 4.2 almış.
    LG siyah bütünlüğü-başarımı ne derseniz, 1o alırken, samsung 6.9 almış.

benim için en önemli jriterlerden olan sinemada LG 9.3 alırken, samsung 7.6; HDR filmde LG 9.1 alırken samsung 7.5 almış.

LG birçok kategoride samsungu ezmiş geçmiş...malzeme kalitesi, kontrast, gri renk bütünlüğü, ekran yansıması, renk gamutu, renk hacmi, gradient, motion, vs vs, hepsinde LG önde.
    Samsungun LGyi geçtiği yerler, geçici görüntü yapışması, düşük de olsa ekran yanma ihtimali ve sdr parlaklığı.yani izleme kalitesinde LG çok çok önde olarak test edilmiş, burdaki onlarca insandan benzer şikayet gelmiyorken, sizde olması hakikaten şanssızlık. Ya TV2nizin ciddi bir kalibrasyona ihtiyacı var ya da TVniz bozuk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 21 Eylül 2018; 8:45:47 >

• Adam şaka maka MU9000 çöpü B7 den daha iyi dedi ya la Kesin troll ya bu sinirlenmeyecem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam çöp demeyelim bnce.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    O tv B7 nin rakibi olamaz.

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    Hocam siz youtube dan ya da Netflix de 4k wifi uzerinden izlerken kumanda da sorin yasiyormusunuz? Bende kumanda imleci yavasliyor ve lag yapiyor, ekranda da uyari aliyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Cok dogru bir analiz olmuş,
    C7 tüm platformda kullanıyorum,mükemmel bir tv,normal yayında bile farkını gösteriyor,dsmart dizi kanalları ve belgeseller harika,4k yayınından bahsetmiyorum bile,Samsung ve bu tv nasıl karşı karşıya getiriliyor anlamıyorum,büyük ihtimal abartılı parlaklık yüzünden.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: silveraction

Hocam siz youtube dan ya da Netflix de 4k wifi uzerinden izlerken kumanda da sorin yasiyormusunuz? Bende kumanda imleci yavasliyor ve lag yapiyor, ekranda da uyari aliyorum
    Ben hiç öyle bir problem yaşamadım. Belki kumandanız arızalıdır.
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Gelmis yine oled dusmani.Sen saka misin yahu, iyice gariplestin. Genel ortalamada 0.6 az falan mi zannediyorsun? Yakinda mu7000 oledden daha iyi falan diyeceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 21 Eylül 2018; 11:40:49 >
  • trt çocuk aşırı net valla 4k gibi görüntü var çocukla beraber bende izliyorum :D
    turkcell tv+ kullanıyorum tv+ görüntüsü dahili uydu alıcıdan daha net.
  • Zerathull kullanıcısına yanıt
    sende esirler grubuna katılmışsın hayırlı olsun
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Off artık yeni laflar bul.

• Dijitürk'ten HD maç yayınlarını seyrediyorum. Muazzam ötesi. Ancak sürümün en son 95 olmasından emin olun.
  • cCcKurtbeycCc C kullanıcısına yanıt
    Hocam At'dan inip, Eşşeğe binmek istiyorsan seni tutan yok

• FCKöln F kullanıcısına yanıt
    Mu9 a essek diyeninde gozleri miyoptur

• quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Mu9 a essek diyeninde gozleri miyoptur
    LG B7 ile MU900'i kıyaslayıp, MU900 daha diyen bir adamın, göz ve beyin uyumu maalesef vahim haldedir

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

sende esirler grubuna katılmışsın hayırlı olsun
    Grubun ismini değiştirelim bari. 2017 LG B7 ve C7 OLED TV ESİRLER KULÜBÜ
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    Valla güzel bi sıfat

• Kardeşim senin kesin ayarlarında bir sorun var. Hdr seçeneği ile oled ışığını %100 alıp parlaklığı %60 alarak deneme imkanınız var mı? Sonucu yazarsanız sevinirim. Elinizdeki panel tüm otoriteler tarafindan dünyanın en iyi görüntü veren paneli olarak kabul edilmişken sizin yazdıklarınız, helede karşılaştırdığınız tv mu9000 olunca komik olmuş.

• Daha önce benim gibi samsung kullanan arkadaşların gözleri alışmak da zorluk çekiyor sanırım. Trumotion da iş bitiyor beyler eğer samsung gibi daha pürüzsüz bir görüntü arıyorsanız ( normal tv yayınları için ) şu ayarı deneyin. Trumotion kullanıcı judder 6 blur 4 . Eğer judder ı daha da arttırırsanız görüntü daha pürüzsüz olurken bi okadar da yapaylaşacaktır.

Not: ben berrak da kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

Bu mesaj silindi.
    Her ürünün illaki eksi bir tarafı vardır.Önemli olan bu eskilerin çokluğu veya azlığıdır. Oled tv'lerde tüm sitelerden en yüksek puanı aldığına göre eksileri daha az, artıları daha çok demektir. Ben bu esir muhabbetini anlamıyorum, bir mal iyiyse iyidir, kötüyse kötüdür.Şimdi iyi dediğimiz için malımızın esiri mi oluyoruz. Samimi söylüyorum benim için önemli bir eksi tarafını bulamadım.Belki normal uydu kanalları daha güzel olabilirdi.Onun dışında 4k hdr filmler, belgeseller izledim. Hdr oyunlar oynadım.Netflix'te dolby vision içeriklere baktım ve çok çok memnun kaldım.Şimdi ben bunları söyledim diye esir mi oldum.

• 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.