Şimdi Ara

2017 LG B7 ve C7 OLED TV KULLANICILARI

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
9.085
Cevap
103
Favori
315.985
Tıklama
Giriş
    722 Mesaj

Bu logo yapışması ya da ekran yanması her neyse adı : geri dönülemez bir şey mi? Servis falan da mi çözemiyor ? Yoksa tv direk çöp mü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Zerathull kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Allah sifa versin kardesim.

|
    |
    RNNN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

sizede bu arada iyi bayramlar
    |
    |
    Zerathull kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İyi bayramlar kardesim.

|
    |
    RNNN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kalici olanina cozum yok, lg’de garanti vermedigini soyluyor, sayet yasanirsa ben mahkeme yoluyla problemin cozulecegini dusunuyorum.

|
    |
    sercanfx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: FCKöln

Ulan delirtme adamı. Q9fn için OLED seviyesinde siyah diyorsun, sonra seni kale almamı bekliyorsun. Olm derdin ne la senin? Al sana OLED seviyesi siyah sunan q9fn

Alıntıları Göster
    Oled'e yakın siyah bu mu oluyor ?

• Teğmen
    216 Mesaj

Arkadaşım Selam,
    GT 55 arkadaşın son yazdıkları tamamen dogru,oled teknolojisi olarak cok üstün bir tv,keşke samsung tv sahibi arkadaşlar tvlerini satıp bu tv ye sahip olsa,her platformda mükemmel bir görüntü,abartılı sahte parlaklık yok,siyah mükemmel olunca diyer renklerde muhteşem oluyor,git bir magazaya kendin gör,cakma önüne Q koyan ledlerden uzak dur,ha lg almam dersende Sony den şaşma,sonucta ondada abartılı sahte parlaklık yok,Samsung ve Philpsten uzak dur sonra pişman olursun,oledde yanma riksi vardır ama cok cok azdır ve cok vakka yoktur zaten artık Lg sorunu yazılım ile cok düşürdü yeterki haftada bir temizleme yapılsın.Şuan izledigim görüntüyü görseydin hic düşünmeden alırdın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    8545 Mesaj
    C8 in sesini görüntüsünü görünce b7 yi iptal ettim , bursa kent meydanı teknosa mağzasında c8 kurmuşlar , bir şekilde c8 almalıyım yoksa pişmanlık hissedicem

1560 Mesaj

Oled de farklı mi oluyor bilmiyorum ama bende lg plazma var ilk zamanlar çok dikkat ettim logo yapışması olmasın diye günde saatlerce renk yıkama yaptım değişik renk fonlarında tespit etmeye çalıştım ama sonrası pes ettim

Evet pes ettiğim için ekranın özellikle sol köşesinde çeşitli logo izleri gölge şeklinde açık renk sahnelerde belli oluyor ama işin garibi plazma nedir logo yapışması nasıl olur bilmeyen farketmiyor

Sadece bilginiz olsun diye yazmak istedim tekrar belirteyim plazma kullanıcısıyım. 4 yıldır kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßyİsMaİLCaN -- 24 Ağustos 2018; 17:9:14 >
    |
    |

LED de OLED seviyesi siyah buysa eğer gerisini düşünmek bile istemiyorum.

|
    |
    GT_55 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Yahu beyler sakin :)) 9 gündür min 12 saat açık ve bu arada piksel düzelticiyi henüz kullanmadım ve yapışma-yanık yok... ulan ne beceriksizim patlatamadım şu tv yi:)) ama bol zap yapılır ev de öyle bir kanal da 5-6 saat kalınmıyor ... bunu da bir deneyeyim bakalım ne olacak. Forum için kendimi feda edeyim de bu gereksiz tartışmalar son bulsun... yanarsa yansın ulen ruh sağlığımızdan kıymatli mi :)))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

Bu mesaj silindi.
    Hafta da bir yıkama yapılırsa c7 ve b7’nin başına birşey gelmez dedi lg satan arkadaşım. Bu teşhirler’de bu logo yanması en fazla oled’in full hd versiyonun da olduğunu görmüş bide bazı c6 serilerin de, c7 ve b7’de hiç rastlamamış daha bu zamana kadar..

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: sedatss

Bakın keyfinize mis gibi tvleriniz var. Olede b.k atan samsungcu kardesimize bakip soru isareti yaratmayin kafanizda. Samsung'un da tabiki guzel tvleri var o ayri konu. Ama bu zat-ı muhterem philips forumlarina gelir samsung der, lg forumunda samsung der.. Bu da marka fanatizmine girip doğru söylediği noktalarda bile insani uyuz ediyor. Daha iyi bir teknoloji çıkana kadar oled en iyi teknolojidir. Kendim qled kullanmama ragmen bunu soyluyorum. Sevgiler.

Sado olum gel bi ara kurcalayalım tv yi :))) belki güçlerimizi birleştirirsek yakarız ... biliyorsun beni ayıplı mal ise affetmem dalaklarını alırım daha önce samsungun aldığım gibi :))))

quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

Kalici olanina cozum yok, lg’de garanti vermedigini soyluyor, sayet yasanirsa ben mahkeme yoluyla problemin cozulecegini dusunuyorum.

Kesin alırsın çünkü bilir kişi gelecek ve rapor yazacak ve lehine olacak... kitapcık da uzun süre statik görüntü olursa gibi bir ifade var ama muğlak bir ifade . Uzun süre kime göre ve ne kadar? 2 mi 3 mü 5 mi kaç saat ? O nedenle için rahat olsun biraz zaman alır ama kazanırsın.

|
    |
    https://youtu.be/4ijxnPH8UME

Buyrun abi 20 saat statik görüntüyü yapıştırıvermiş sonra da temişlemiş, merak edenller için paylaştım.

|
    |
    merhaba arkadaslar ps4 pro hdr icin tv arayorum butcrn 3500 yada 4500 tl kadar tv arayorum hdr özeli olmasi gerek

Bu konuya neden yazdınız bunun için?

|
    |
    scorpionnn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    The highest Xbox gamerscore in Turkey
  • Binbaşı
    1638 Mesaj

abi semte ugradigimda muhakkak gorecegim senin tvyi :) lg sana yanlış yapamaz abi. aksi halde kendisi zararli çıkar

|
    |
    dkc44 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Bu konuya neden yazdınız bunun için?
    Belki 3500 tl'ye biri, oled satar.Belli mi olur.
    |
    |
    Arkadaşlar konuyu takip ediyorum burda kullanan arkadaşlar genel olarak oled çok başka bi şey diyip yorum yapınca merakımdan biraz inceliyim dedim.tekno marketlerde baktığımda aydınlık ortam olduğu için oled in üstün bi yanını görmedim.karanlık ortamda muhakkak led lere göre local dimmimg ve siyah kalitesi olarak öndedir ama parlaklık ve renk olarak orta segment ledlersen bile daha iyi değil bence.

Oled almak istiyorum ama renk ve parlaklık konusunda içime sinmedi mevcut modeller.sony af9 modeli çok övülüyo yurt dışı sitelerde daha piyasaya çıkmadı onu bekliyorum lg oledlere göre fiyatı çok yüksek olmazsa alıcam inşallah.

Media Sözlük
Canlı Tv izle
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.