Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.807
Cevap
86
Favori
404.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turoktr

eski tip avr de olsa optik Kablo çıkışı varsa iş görür. bende pio vsx711 var 7+1 ve müthiş çalışıyor. SW çift hoparlör Panasonic.

Optik kablo var. Dolayısıyla ses aktarmada / dinlemede bir problem yok.

Ancak iş TV.ye görüntü aktarmaya gelince işler değişiyor.

Yukarıda da anlattığım gibi B7 TV.de HDMİ hariç başka bir bağlantı birimi yok.

Böyle bir dönüştürücüye ihtiyacınız var.

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7]

• fabre F kullanıcısına yanıt
    Görüntü ayarlarını değiştirin. Canlı/Standart vb.

Bende de mesela bazı ayarlarda top yanıp sönüyor gibi oluyor. Bazı ayarlarda olmuyor.

Birde maç yayınının kalitesine de bağlı olarak değişiyor. Kalitesiz yayınlarda bu problem olma riski daha fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: nakreko

Bende de mesela bazı ayarlarda top yanıp sönüyor gibi oluyor. Bazı ayarlarda olmuyor.

Birde maç yayınının kalitesine de bağlı olarak değişiyor. Kalitesiz yayınlarda bu problem olma riski daha fazla

Digitürk var evde, hd yayın yapıyor, işin ilginci internetten maç videosu açtım onda da aynı sorun oluştu, digitürkten değildir diye yorumladım öyle olunca.. trumotion özelliği aslında bu durumu engellemeye yönelik ama açınca hızlı giden top sapıtıyor şekilden şekile giriyor.. :) sanırım genel bir sıkıntı bu, o kadar para verip oled aldık ama maç keyfi yaşayamadıktan sonra ne anlamı kaldı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nakreko kullanıcısına yanıt
    Eski cihazdan gelen avr ya da s kablosunu bu alete takıp sonrs bunun htmi çıkışını bizim tv ye mi takıyoruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: archie79

Arkadaşlar bu logo yapışması konusunda küçük bir anket yapsak anladığım kadarıyla bu forumu takip eden eski yeni oled tüm modellerini kullanan toplam sayıyı tespit etsek ve bu arkadaşların nekadar süredir hangi TV yi kullandığını ve ortalama günlük kaç saat kullandığını yazsak şuana kadar sorun çıkanları fotoğraflarıyla paylaşsak bu sorunun ankette küçük bir ortalamasını çıkarsak süper olmaz mı? Bu sorun herkesin korkulu rüyası olmaktan çıkar

ben de 2015 model eg920v kullaniyorum ve 5 saatin uzerinde ayni kanal acik da kalsa, gecici yanik dahil hic olusmadi...acikcasi b7v deki gecici de olsa yanik olayina sasirdim ben 2015ten sonra cozmuslerdir diye dusunuyordum...

benim tvyi ilana koymustum 65 ince yukseltmek istedigim icin...ama hdrnin 2017 tvlerinde de tam olarak oturmadigini ve karambole gittigini gorunce dedim sorun bir tek benim tvde degilmis...hdmi 2.1 ler 12 bitler 120hz ler falan konusulunca vazgectim tvyi degistirmekten ayrica xe9005 ten falan kesinlikle daha guzel goruntu veriyor magazalarda da kontrol ettim...oled candır ben de bekleyip yeni teknolojiler gelince yenileyecegim sistemi...ps5de cikar missss:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maclarens90 -- 16 Kasım 2017; 22:10:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fabre

quote:

Digitürk var evde, hd yayın yapıyor, işin ilginci internetten maç videosu açtım onda da aynı sorun oluştu, digitürkten değildir diye yorumladım öyle olunca.. trumotion özelliği aslında bu durumu engellemeye yönelik ama açınca hızlı giden top sapıtıyor şekilden şekile giriyor.. :) sanırım genel bir sıkıntı bu, o kadar para verip oled aldık ama maç keyfi yaşayamadıktan sonra ne anlamı kaldı..

Bende bu tv ti düşünüyordum özellikle maç için.

Ancak dediğin gibi bir sorun varsa o kadar para verip topu kuyruklu yıldız gibi seyredeceksem ne anlamı kaldı.

Bu gidişle xe9005 yolu gözüküyor.

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b7-b7a-oled/settings burdaki kalibreyi yaptınmı.bide hdr kapa öyle dene.
    Bide senin sorununu bu videoda göremedim.ayrıca bizim konudada bahseden olmamış.
    https://m.youtube.com/watch?v=eoxsZbk8K-A

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whowerts -- 17 Kasım 2017; 4:26:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whowerts

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b7-b7a-oled/settings burdaki kalibreyi yaptınmı.bide hdr kapa öyle dene.
    Bide senin sorununu bu videoda göremedim.ayrıca bizim konudada bahseden olmamış.
    https://m.youtube.com/watch?v=eoxsZbk8K-A

Tüm ayarları yaptım, tüm yabancı siteleri gezdim tam çözüm bulamadım derken son bir ayar denk geldi youtube ‘da onu yaptım ve baya bir düzelme oldu, şu an sorun yok denecek kadar az, bu arada bu videoyu da izledim daha önce ama çok hızlı şutlarda top görünmüyor zaten video’da, bu arada orjinalinde bu video 4K çözünürlüklü olduğu için biraz yavaşlatılmış gibi geldi bana, standart maç yayınlarında daha çok belli oluyor ama dediğim gibi şu an baya bir düzelme oldu, teşekkürler ilginiz için..

• turoktr kullanıcısına yanıt
    Aynen.
    Ancak dikkat etmek gerekir bu cihazın tam tersi olanlarda mevcut. (HDMİ çıkışlı bir aleti AV girişli bir alete bağlıyorsun)
    O yüzden adaptörün üzerinde yazan İn / Out bölümlerine dikkat etmek gerekir.
    O ayar nedir? Başka yaşayan olursa çozüm olur.

• Benim TV de halen son güncelleme görünmüyor. Benim durumumda olan var mı? Usb den yüklemek istemedim.

• nakreko kullanıcısına yanıt
    Sağolasın nakreko.

Bunu sipariş verdiysen linkini eklersen almak isteyenler için yararlı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

Sağolasın nakreko.

Bunu sipariş verdiysen linkini eklersen almak isteyenler için yararlı olur.

Adaptörü buradan incelebilirsiniz.

• 55” b7v dün mediamarkt kağıthaneden 7500 tl aldım, aynı gün kurulum yapıldı. Plazmadan led tvye pek çok üst seviye tv kullanmış birisi olarak bu televizyonla ilgili olumsuz yorum yapan arkadaşların bu televizyona sahip olmadıklarından başka bir şey aklıma gelmiyor. Evinde akşam oturup bu televizyonda 4k görüntü izlemiş dürüst insanlar muhakkak bana katılacaklardır, oled bambaşka bir tecrube. Bakın markadan bahsetmiyorum, teknolojiden bahsediyorum, bu televizyonu karanlık bir odada iyi bir 4k source ile izleyip herhangi bir lcd ile kiyaslayan insanlar elmayı armutla kıyaslamış olurlar. Bu teknolojiyi kıyaslayabileceğiniz tek şey başka bir oled üreticisi olabilir. Bütün sayfaları tek tek okudum, bu televizyonu evinde kullanmayıp mağazalarda görüp orda burda okuduğu yorumları türkçeye çevirip Kısıtlı bilgilerini ve deneyimlerini yüksek özgüvenle öteleyerek bu teknolojiye haksızlık eden insanların samimiyetleri hıususuna tereddütle yaklaşılması gerekmektedir. Yok efendim kuyruklu yıldız şeklinde top yok ışık sızması, bu yorumlar bu televizyona sahip olma imkanına sahip insanlarımyanlış yönlendirir. Oled tvde ışık sızamaz, teknik olarak mümkün değil kavram karmaşası yaşatmayın, bu seviyede bir televizyonda futbol topu kuyruklu yıldız olamaz... Gönül rahatlığı ile bu televizyonu alın, son 1 senede 5 farkli üst segment tvyi iade etmek zorunda kalan ve hepsini evinin salonunda ayaklarını uaztıp test eden bi kardeşiniz/abiniz olarak söylüyorum, pişman olmazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutyman -- 18 Kasım 2017; 18:56:00 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• kutyman K kullanıcısına yanıt
    OLED teknolojisi malum Plazma teknolojisinin devamıdır. Her piksel kendi ışığını yaratır. Arkadad görüntüyü aydınlatmak için floresan veya led lamba gibi ışık kaynaklarına ihtiyaç duymaz. Bu nedenle ışık sızması da olmaz. TV'de parlak renk arzusunu genelde göz sorunu olanlar hissediyor gibi geliyor. Doğal renkleri normal insanlardan daha soluk hissedebildiklerinden kontrast ve renk neredeyse sonuna kadar dayalı TV izliyorlar. Bazı arkadaşlarım var böyle göz sorunu olan, onların eve gidince TV seyretmiyorum. Çünkü 2 saat sonra gözlerim aşırı rahatsız oluyor, yanmalar başlıyor. Bir de göz hastalığı dışında önceki kullandığı TV'de kullanılan teknolojiden kaynaklı gözün alışmış olduğu parlaklık seviyesi var. Mesela Plazma kullanan birisi çok rahat OLED'e geçer ve hiç sıkıntı hissetmez. Ama Floresan veya LED aydınlatmalı bir TV'si olan kişi görüntüyü görebilmek için parlaklık ve kontrastı mecburen açmak zorunda çünkü panelde oluşan görüntüyü arkadan aydınlatarak görebilir. Plazma kullananlar zaten doğal renklere alışkındırlar. OLED de doğal renk verdiğinden farklılık hissetmezler. Bir de OLED'i QLED ile karşılaştırma gafletine düşenler var. Arada dağlar kadar fark var. Samsung patent sorunundan dolayı OLED üretemiyor maalesef. Ve, geleceğin TV teknolojisi OLED olacağına göre Samsung TV'leri ileride daha az göreceğiz gibi geliyor. Tabi ki QLED saçmalığına inanıp alacak baya insan olur. Samsung OLED üretemeyince piyasaya bir şey vermesi gerekiyordu OLED karşılığında onlar da QLED diye çakma OLED çıkardılar :).. Fiyat konusunda da teknoloji oturdukça 4-5K seviyelerine kadar OLED satılacağını düşünüyorum. Tabi bu fiyatları tahminim2 seneye kadar anca görürüz. LCD TV'ye alışkın olanların UHD LCD Tv'den devam etmelerini öneririm. Plazmacılar zaten işini bilir, çoğu OLED'e geçmiştir veya geçmek için bazı beklentilerin karşılanmasını bekliyorlardır.

• son güncelleme ile 7.1 passthrough özelliğini test edebilen oldu mu?

benim için satın alma açısından önemli bir husus olacak yoksa 2018 hdmi 2.1 versiyonları bekleyeceğim.
  • frostburn F kullanıcısına yanıt
    7.1 passthrough özelliği nedir. Biraz açıklarsan yardımcı olabilirim.
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    samsung seneye arka aydınlatmalı tvlerle geliyor arka aydınlatma ve local dimmingle mücadele edecek.artık bol bol local dimming zone koyar. Zaten bu sene çok başarısız oldu zamzung

• quote:

Son güncelleme ile b7 serisinin medya oynatıcısı ile 7.1 24 bit ses dosyalarını kayıpsız olarak amfi yada harici ses oynatıcılara aktarabileceği ifade edilmişti.

yani 7.1 True HD bir bluray film içeren flash bellek yada hdd takıp bunu passthrough aracılığıyla 7.1 true hd destekekleyen bir hoparlör ile kayıpsız dinleyebilecek olmaktan bahsediyorum.

update öncesi sanırım sadece DTS ve diğer formatlara scale ederek yolluyordu , diğer tüm tvlerin yaptığı gibi ..

tam anlatamadım ama fikir sahibi olmuşsundur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frostburn

quote:

Son güncelleme ile b7 serisinin medya oynatıcısı ile 7.1 24 bit ses dosyalarını kayıpsız olarak amfi yada harici ses oynatıcılara aktarabileceği ifade edilmişti.

yani 7.1 True HD bir bluray film içeren flash bellek yada hdd takıp bunu passthrough aracılığıyla 7.1 true hd destekekleyen bir hoparlör ile kayıpsız dinleyebilecek olmaktan bahsediyorum.

update öncesi sanırım sadece DTS ve diğer formatlara scale ederek yolluyordu , diğer tüm tvlerin yaptığı gibi ..

tam anlatamadım ama fikir sahibi olmuşsundur.

Dediğin gibi konuyu anladım.
    Ancak anladığım kadarıyla bunu test edebilmek için 7.1 true hd destekleyen bir hoparlör sisteminizin olması gerekir.
    Malesef bu bende yok.

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.