Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.807
Cevap
86
Favori
404.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • stb tuşu bendede teledünyayı açıp kapıyormuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam 20 kişi aldı forumda şimdiye kadar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de almayi dusunuyorum. Pisman etmeyen bir satici onerir misiniz?

• tsulhan kullanıcısına yanıt
    Vatanın ya da teknosa nın web sitesinden alabilirsin.

• tsulhan kullanıcısına yanıt
    İstanbul akbatı teknosa özgür beye ulaşırsan hem indirim sağlar hemde ilgilenir 👍🏻

• B7 yi kullanan arkadaşlara birşey sormak istiyorum. Tesbit edilen ve yazılan konuşulan o hatalar sizde nasıl görünüyor. Logo yanması oluyormu gerçekten yada ışık sızması ne kadar oluyor. Veya renk sıcaklığı nasıl birde açılmamış sıfır kutu kalmışmıdır.

• Hiç bir sorun yok tv her kuruşunu hak ediyor indirimde kaçırmayın

• SelimBa S kullanıcısına yanıt
    Dediklerinin hiçbiri 2017 modellerde olmuyor...

• Bugün İstinyepark Teknosa ya uğradım. 2017 model full hd versiyonun ekranının her yerinde logolar yapışmıştı. Umarım B7 lerde bu sorunu yaşamayız.

• gbriel G kullanıcısına yanıt
    LG 55EG9A7V den bahsediyorsunuz sanırım benim aldığım model an itibariyle 5249 tl fiyatı olan... bir hata yaptık logo yapıştı diyelim yapışmasın da bunun servis kumandasıyla yarı saatlik işlemle düzeltildiğini söyleyende var, lg nin ben kul. kılavuzuna yazdım diyip garanti kapsamında değişim kabul etmeyip, onarım için fahiş fiyatlar ister diyen de var. ben geçenlerde servisi arayıp "logo yapışması durumuyla karşılaşırsak ne olacak ve ups ile kullanmalımıyım" diye sordum, servis kumandası muhabbeti yaptım, servisteki yetkili kişi, tv nin evden alınıp serviste onarılacağını ve ups olayının da tamamen saçma olduğunu, tv nin sürekli elektirikte kalmasının beslemeye zarar verebileceğini söyledi.
    Sanırım çok iyi tv ler aldık ancak bilgili olmayan ve çözüm odaklı çalışmayan lg servislerine de mecbur kaldık.
  • Arkadaşlar B7 Tv.nin arkasındaki AV girişini anlayamadım.
    Şöyleki bende eski model (HDMİ çıkışı olmayan) bir DVD var. Bunu TV ye nasıl bağlayacağım.

TV.nin arkasındaki girişde bir tane AV girişi var ancak anlayamadığım bu 3.5 mm jack girişi sitilinde. Kare bir giriş.

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] En altta soldaki giriş.

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] Buda kılavuzdaki görüntü.

Ancak AV kablolar bu girişe (kare) uymaz. 2016 LG Tv.lerin kılavuzunu inceledim oradaki girişler normal AV kablosu (yuvarlak) girişi

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7]

Anlayan varsa yardımcı olursa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: wntln

LG 55EG9A7V den bahsediyorsunuz sanırım benim aldığım model an itibariyle 5249 tl fiyatı olan... bir hata yaptık logo yapıştı diyelim yapışmasın da bunun servis kumandasıyla yarı saatlik işlemle düzeltildiğini söyleyende var, lg nin ben kul. kılavuzuna yazdım diyip garanti kapsamında değişim kabul etmeyip, onarım için fahiş fiyatlar ister diyen de var. ben geçenlerde servisi arayıp "logo yapışması durumuyla karşılaşırsak ne olacak ve ups ile kullanmalımıyım" diye sordum, servis kumandası muhabbeti yaptım, servisteki yetkili kişi, tv nin evden alınıp serviste onarılacağını ve ups olayının da tamamen saçma olduğunu, tv nin sürekli elektirikte kalmasının beslemeye zarar verebileceğini söyledi.
    Sanırım çok iyi tv ler aldık ancak bilgili olmayan ve çözüm odaklı çalışmayan lg servislerine de mecbur kaldık.

Servisin ups ile ilgili cevabı biraz komik olmuş. Ups kullanmasak da cihaz sürekli elektriğe bağlı duruyor zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta

Bende siparişi vererek aranıza katıldım, ürün kargoya verildi inşallah yarın elimde olur.
    Servisi bugün arasam yarın akşama randevu versem olur mu yoksa fatura bilgilerini mi istiyorlar?
    Kullanan herkese hayırlı olsun inşallah kimse sorun yaşamaz :)

Cumartesi sabah erkenden LG servisi arayıp kurulum için randevu aldım, en yakın Keçiören servisine yönlendirdi ve telefonunu verdi bu arada kargo firması ile görüşüp saat kata getireceklerini öğrendim, Keçiören servisi arayıp kurulum randevusunu teyyit ettirdim. Akşam servis geldi ve kurulum yapıldı.
    Sadece Eco modu kapattım bunun dışında bir ayar yapmadım bahsedilen sorunlarla da şimdilik karşılaşmadım.
    Şimdi bir kaç film indirip akşam film izlemeyi düşünüyorum.

• gbriel G kullanıcısına yanıt
    sürekli elektriğe bağlı kalmıyor benim tv, gece kapatınca elektrikte bırakıyorum sabaha kadar ne logosu temizliyorsa temizlesin, sabah işe giderken fişten çekiyorum, akşamüstüne kadar elektriksiz kalıyor. bana böyle mantıklı geldi. 7/24 elektriğe bağlı kalması gerektiği ile ilgili bir yazı beyan nerede var hocam? ben yanlışsam düzeltirim hatamı ;)

Birde şu inceleme yazısında çok detaylı güzel bilgiler oled kullanan yada kullanacak olanların incelemesinde fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wntln -- 16 Ekim 2017; 9:29:23 >
  • wntln kullanıcısına yanıt
    Fişi çekmenizdeki neden nedir?

• evet şu fiş olayına bir açıklama getirecek olan var mı? Sony forumundada gördüm insanlar fişten söküyor tv'lerini anlamış değilim.
  • LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7]

Arkadaslar baglantiyi yaptim.adamlar gittikten sonra bilgisayarimi baglamaya calistim.hdmi baglantisi ile.renkler solul cikiyor.kosedeki bi televizyoncudan aldim kabloyu.ondan olabilir mi ? Cunku televizyonun kendisinden youtube falan girdim hicbir problem yok.

• Hard diski baglayip film actim.hicbir problem yok.ama hdmi ile bilgisayari bagladim ve soluk duruyor.

• Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    quote:

10 yıl önce bilgisayarımın kasasında güç kaynağı sorunu yaşamıştım. bilgisayar hiç açılmadı. güç kaynağını söküp tanıdık elektronik tamircisine götürdüm. birlikte açtık, besleme girişinde 2 tane kondansatör davul gibi şişmiş. kondansatörleri değiştirdi sorun çözüldü. "Sürekli elektrikte takılı kalmasın, bilgisayar çalışmasa da güç kaynağındaki devreye elektrik geldiğini ve kondansatörlerin bu sebeple şiştiği söylemişti.

Sık elektrik gidip gelmelerinden bozulan modemlere de tanık oldum,
    bu riskleri en aza indirmek için birçok elektronik cihazı kullanmadığım zamanlarda elektrik bağlantısını keserim.
    tv ile birlikte ses sistemi, modem, teledünya hepsi aynı fişe bağlılar, boşa elektrik tüketimini de engellemiş oluyorum.

Oled tvlerin en az 4 saat çalıştırıldıklarından sonra panel temizleme yaptığını okumuştum yabancı forumda. Ama panel temizliğini elektriğe takılı olduğu sürece sürekli yaptığına dair hiç bir bilgi görmedim.
    3 sayfa önceki mesajımda da yazdım, cnn türk ve %100 hit yazıları vardı gri ekranda, tvyi kapatıp 10 dk sonra açtım panel tertemizdi.
    Belki panel, temizliğini 5 dk içinde bitiriyor, bilmiyoruz, bu konuda da net bilgi yok internette de servis elemanlarında da kullanma klavuzunda da.

EDİT: Bugün başka bir ilin yetkili servisini aradım, oled tv alacağım bilgi verebilirmisiniz diye? logo sorunlarından bahsettim, son 2 yılda 300'e yakın oled tv kurulumu yaptıklarını ve bu süreçte sadece 3 tanesinde logo yapışması sorunu olduğunu, lg'nin 2 tanesi için değişime gittiğini, diğeri için de onarımla sorunu çözdüklerini söyledi ve bugünde aynı logo sorunundan başka bir arıza kaydının düştüğünü ama medimarktaki teşhir ürün için olduğunu söyledi. yani gün boyu sürekli açık olursa sabit ekranda logo yanığı oluşur, ev kullanıcısı olarak bunu başarmanız çok zor diyor. bu sorunların Türkiye geneline yayıldığında ne kadar az olduğunu görebilirsiniz ki intenette sorunlu tv ler için açılan başlıklardan genelleme yapmanız yanlış diyor. Birçok insan bu sorunların varlığından habersiz tv lerini 2 senedir kullanıyor dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wntln -- 16 Ekim 2017; 16:5:58 >

• İllidianStormraqe kullanıcısına yanıt
    İstersen genel ayarlarda biryerde hdmi deep coloru aktif etme gibi birşey vardı. Baksana onlara bir aktif et bakalım değişcek mi?
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.