Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.807
Cevap
86
Favori
404.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslında en iyisi film izlemek için evin bir odasını ışık almayacak şekilde dizayn edip projeksiyon + perde, günlük TV seyri içinse pahalı olmayan orta halli bir TV almak :)

Bizim Plasma TV lerin de daha gideri var :) RGB olmalarının, çok iyi görüş açılarının, 1080 satır motion resolution ve OLED e yakın tepki sürelerinin da avantajlarını taşıyorlar. İleri zamanlardaki gelişmelerine göre OLED e geçiş yaparsam Plasma TV mi farklı bir odaya taşırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ewil_death

quote:

Orijinalden alıntı: danteauditore

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Hocam seni ekleyelemedim. O yüzden tekrar yazdım hd kanal ss için...

Hocam ben kanal için almadım oyun ve film amaçlı kullanacağım sadece. Netflix alırım birkaç haftaya ortak bulup. istersen bluray bir filmin ss ini atabilirim. ses sistemi görüntü 10 numara. daha önce film izlememişim

Kardeşim sana çok samimi söylüyorum netflixden uzak dur bir film izlemek bu kadar mı sorun olur sürekli düşüyor netflixe her mecradan yazdım bir Allahın kulu geri dönüş yapmadı ben yandım başka kimse yanmasın istersen bir aylık 40 tl ver dene gör

Hocam saygılar netflix i ben de çok beğenmiyorum fakat alternatifi dijitürk o daha kötü. 40 lira tek vermem zaten yazık 2 ya da 4 kişi gireriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O.o.spawn.o.O kullanıcısına yanıt
    pm attım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: O.o.spawn.o.O

Sen bi 65 al bakıyım bidaha 55e bakıyomusun

65" de TV ve film baya zevkli oluyor ama online oyun oynanmıyor biraz fazla büyük zaten odama da müsait değil 49" oled olsa onu alırım.

• Arkadaş içerikten bahsetmiyor bence.
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    OLED TVlerden Philips 55POS901F 55" modeli görüp inceleme şansınız oldu mu?
    Madem B7 den vazgeçtiniz alternatif olarak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 19 Eylül 2017; 17:56:16 >
  • DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    B7V ve B7P aynı model zaten bölgelere göre model kodu değişiyor. P USA, V Avrupa kıtası için.

• Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    Oyun için dedikleriniz doğru olabilir oyunda büyük ekranın oyunculara iyi gelmediğini duymuştum.

• turoktr kullanıcısına yanıt
    Philips, TPV olduğundan beri kapsama alanımın dışında. Led tvleri her yönden dökülürken oled alarak daha büyük riske giremem.
  • quote:

Arkadaşlar farklı bir servis geldi. LG premium t-shirtlü 2 eleman. Çok da naziktiler.

Panel kurulumu yapıldı. Kendi testlerim sonunda, açıklı grili arka planlarda sağ alt bölümde pembeleşme farkettim. Ayrıca yine gri ekranda banding mevcuttu. Ayrıca bir film açtım ve yine koyu sahnelerde az da olsa banding farkettim.

13 bin tl fiyatı olan bir tvde bunları kabul edemedim. Geri paketlettim servise. İade sürecini başlattım.

Geçmiş olsun bana. Şimdi iade sürecine bakıcam.

tam hayırlı olsun diyecektim tv geri vereceğinizi okudum bu karar daha hayırlı olmuşşu test videolarını veya resimlerini bende alabilirmiyim

• quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

OLED TVlerden Philips 55POS901F 55" modeli görüp inceleme şansınız oldu mu?
    Madem B7 den vazgeçtiniz alternatif olarak...

Philips leş baya.

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    hocam video yok. Muhtelif renklerde arka plan resimleri hepsi. Ama en çok grinin tonlarında belli oluyor. Beyaz da ayırt edici.

HDD2den rastgelel bir film açtım. Tesadüfen başlangıcı gece olan bir film denk geldi. Tabi bi yandan da servis bekliyor beni, abi 5 yere daha gideceğiz, nedir son kararın diye :) herneyse...filmin siyaha çalan ve koyu gri olan bölümlerinde belli oluyordu az da olsa banding. Ama filmin kalitesi 10 numara değildi. Belki orjinal bluerayde farketmezdi....ama o riski alamadım.
  • quote:

hocam video yok. Muhtelif renklerde arka plan resimleri hepsi. Ama en çok grinin tonlarında belli oluyor. Beyaz da ayırt edici.

HDD2den rastgelel bir film açtım. Tesadüfen başlangıcı gece olan bir film denk geldi. Tabi bi yandan da servis bekliyor beni, abi 5 yere daha gideceğiz, nedir son kararın diye :) herneyse...filmin siyaha çalan ve koyu gri olan bölümlerinde belli oluyordu az da olsa banding. Ama filmin kalitesi 10 numara değildi. Belki orjinal bluerayde farketmezdi....ama o riski alamadım.

Hocam sonuçta geri verdiniz herhalde , ne alacaksınız :)

• panama P kullanıcısına yanıt
    Şu an hiç bişey almıcam hocam. Belki babamlardaki samsung 40c650yi getirip salonun oturma düzenini değiştirirm. o TVye hastayım çünkü. tek eksikliği 40" olması.

film izlemek istedikçe sinemaya gidecem bu gidişle. zaten tv izlemiyorum normalde. :)
  • Hocam sen Bşr benqw1070 bir projeksiyon al

Birde perde en temizi o

• Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    Dogrudur.

• Benim aklımın almadığı, arka aydınlatma sistemi olmayan, her pikselin keni ışığını ürettiği ifade edilen, ışığa göre kendini açıp kapatabilen pikselleri olan bir sistemde, banding nasıl olur, nasıl olur da panel homojenitesi düzgün olmaz (pink tint/yellow tint, vignetting denen olay, vs..) ?

Şu an için oled defterini kapattım. Zira avsforumda da bu banding ve yellow/red/pink tint, vignetting/reverse vignetting yüzünden 3-5 defa alıp iade edenler, 2016 model lg oled kullanıp onu 2017 ile değiştirenler, sonunda 2017 modeli de değiştirip sonunda iade edenler var baya. Adamlar 2-3 bin pounda leplebi alır gibi oled alıp iade edebiliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 19 Eylül 2017; 19:40:5 >
  • Yalnız burayı okuyan arkadaşlar bazı yanlış düşüncelere kapılacaktır. Ben 55b7 sahibi olarak tv' den çok memnunum. Bundan önce Sharp 657 lcd panel kullanıyordum ve oled' e geçince muhteşem siyah + yüksek konstrat ile gözlerim bayram etti. Ayrıca emin olun herhangi bir led tv aldığınızda bundan çok daha büyük problemlerle karşılacaksınız.

Kısacası;
    * Genelde receiver' lar ile ulusal kanalları izelyen biriyseniz oled' e ihtiyacınız yok. Star / Atv gibi kanallar için alın 60" bir sunny keyfinize bakın.
    * İnsanların Pioneer Kuro' dan oled' lere geçiş yaptığı bir dönemde plazma fetişizmi yapmanın da gereği olmadığını düşünüyorum.
    * Mükemmel modüle sahip panel arıyorsanız üzgünüm ama çok daha yüksek meblağları gözden çıkarmanız gerek.
    * Oyun / sinema gibi özel hobileriniz varsa oled' den şaşmayın bence.

• Bende 2015 model lg eg920v oled tv var. Trt 4kdaki kutup ayısı belgeselinde karlar kar beyazı görünüyor. Beyazlarda sıkıntı yok yani.

• Neden yanlış düşüncelere kapılsınlar ki? Sİzin memnun kalmanız ne kadar doğal ve olağan ise, memnun olmayanların olması da son derece doğal ve olağan. İnsanların, bu TVyi almayı düşünenlerin herşeyi olabildiğince açık olarak görmesi gerekir. Ayrıca herkesin beklentisi, kriterleri, vs farklı.

Burda çok memnunum/hiç memnun değilim vb demek yeterli olmuyor maalesef. En azından benim için. Bu tvyi satın alanların nerdeyse tamamı, TVyi aldıklarını, kurduklarını belirtip kayboldular. Ne bir ss, ne bir video... Sadece 1 kişi paylaştı uydu yayını SS'si, o da begenmediğinden iade etti. O kadar rica ettim ben uydu vs hd yayınların fotolarını paylaşır mısınız diye...Bir allahın kulu (B7 kullanan) paylaşmadı. Bir arkadaş riplenmiş film, bir arkadaş da oyun ssleri paylaştı o kadar.
    Tabi ki kimse paylaşmak zorunda değil ama sadece"aldım/kuruldu/süper/memnunum" vb ifadeler, bu forumun amacına hizmet etmiyor bana göre. belirli bir detayın üzerinde bilgi isteyenler uğruyor zaten foruma. Onda da muğlak ifadeler okumak, pek birşey ifade etmiyor doğrusu.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.