Şimdi Ara

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7] (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.808
Cevap
86
Favori
404.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blanxx

Arkadaşlar dün netflix üzerinden dolby vision dizi izliyordum görüntüde dizi içerisinde duvarların kumlandığını fark ettim. Farklı bir kaç dizi daha açtım dolby vision yine aynı durum oldu. Dolby Vision dışında bu sıkıntı yok. Sizde de aynı sorun yaşanıyor mu? Yaşanıyor ise nasıl çözdünüz? Gerçekten çok gözümü yoruyor bu görüntü.
    dizi ismi , bölüm, ve kaçıncı dakika . Tam kordinat verirsen bakarız.
  • Gittigidiyor.com teknosa satıcısından lg oled c7 sipariş ettim. 6900 küsurata denk geldi puan ve indirimlerle. Almak isteyenler bir baksın. Bu fiyata nasıl sizce lg oled c7 ?
  • Bu fiyatlar 7-8 ay önce vardı birde şimdi alacak olanlar sakın kaçırmasın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • JonVaynen kullanıcısına yanıt
    7-8 ay önce c7 bu fiyatı mı gördü? demek istediğinizi anlamadım. C7 satışa çıkalı 1-2 ay oluyor...
  • Oled fiyatlarını kastettim
    b serisi 6900e düşmüştü eylülde
    İlk kez 7000altında fiyat göründü
    Hayırlı olsun size de güle güle kullanın

• TimFx kullanıcısına yanıt
    Örnek Santa Clarita Diet dizisinin evin içindeki tüm arka planda duvar olan sahneler :) Canlı tonu açılınca tüm arka plan kumlanıyor. Dolby vision da canlı dışındaki ayarlarda kontrast çok düşüyor canlıda da kumlanmadan dolayı izleyemiyorum.
  • quote:

Örnek Santa Clarita Diet dizisinin evin içindeki tüm arka planda duvar olan sahneler :) Canlı tonu açılınca tüm arka plan kumlanıyor. Dolby vision da canlı dışındaki ayarlarda kontrast çok düşüyor canlıda da kumlanmadan dolayı izleyemiyorum.
    Evet bahsettiğiniz dizide bu çok bariz, bende fark ettim. İzlenebilirliği çok baltalamış. Ama farklı Dolby vision dizilerde şöyle göz ucuyla denemeler yaptım hiç birinde bu dizideki gibi abartı durum olmadı. Fakat şunu fark ettim şuan internetim yavaş 16mbit'e düşmüş durumda. Dizileri izlerken detaylarda azalma ve kumlanmada artış hissettim. Netflix 25mbit tavsiye ediyor 4k için , durum bunlada ilgili olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 26 Nisan 2018; 9:11:40 >
  • TimFx kullanıcısına yanıt
    Bende superonline 100 mbps fiber internet mevcut direkt en üst kalitede açıyor, mutfağımda samsung 4k led tv var onda denedim bu bahsettiğim kumlanma onda olmadı. Peki Dolby Vision'ı kapatma ihtimali var mı? Belki buda sorunu çözebilir bazı yayınlarda.
  • quote:

Bende superonline 100 mbps fiber internet mevcut direkt en üst kalitede açıyor, mutfağımda samsung 4k led tv var onda denedim bu bahsettiğim kumlanma onda olmadı. Peki Dolby Vision'ı kapatma ihtimali var mı? Belki buda sorunu çözebilir bazı yayınlarda.
    şunu bir incele istersen. Dolby Vision ayarlarını anlatıyor. Kapatma olduğunu sanmıyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=MPhUM3zrKzM
  • Rtings sitesindeki burn in sonuçlarında; full açık ayarlarda olan live cnn ve fifa 18deki yanık izlerine; Lg hakkındaki açıklaması;

LG ile haftada 4 kez garip sonuçlar elde ettik. LG mühendisleri birkaç gün önce laboratuarımızı ziyaret ettiler ve Live CNN ve FIFA 18 televizyonlarındaki % 25 penceresini teyit ettiler. . OLED TV'ler sıcak bir işlemde üretilir ve soğutulduktan sonra her panelde% 25'lik bir pencere görüntülenir. Tamamen soğumayan bazı TV'ler, 'Pixel Refresh' işlevi tarafından kullanılan arama tablosu için geçersiz sonuçlar oluşturabilir ve bu% 25 pencerenin görünmesine neden olabilir. 2017 yılı boyunca sadece 55 "OLED TV" den etkilendi.
    Bu, panelin kendisi ile ilgili bir sorun olmadığı için, arama tablosuna bir düzeltme uygulamak mümkündür. LG, bu düzeltmeyi, garanti süresi sona erdikten sonra bile bu sorunu ücretsiz olarak destekleyen herkese ücretsiz olarak uygulayacaktır. Etkilenen iki televizyonlarımızı da düzelttiler Bunun, statik içerik nedeniyle diğer tekdüzelik sorunlarını düzeltmediğini, yalnızca bir fabrika arızasının neden olduğu% 25'lik bir pencere olduğunu unutmayın. LG, paneller arasında bir çeşitlilik olduğunu da doğruladı. Bu nedenle, bazı OLED, tekdüzelik sorunları geliştirmeye daha yatkın görünmektedir (Live CNN (200 nit) ile Live CNN (Max) arasında olduğu gibi).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JonVaynen -- 26 Nisan 2018; 18:31:17 >

Google çeviri mi bu hocam? Bir şey anlamadım yazdığınızdan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet hocam google çeviri :)

Orjinal metni koyarsan çevireyim düzgün.

• We contacted LG regarding the strange results in week 4. LG engineers visited our lab a few days ago and were able to confirm the 25% window on the Live CNN and FIFA 18 TVs are a result of a factory issue (see our video here). OLED TVs are produced in a hot process, and after cooling a 25% window is shown on each panel. Some TVs which haven't cooled completely can produce invalid results for the lookup table used by the 'Pixel Refresh' function, causing this 25% window to become visible. Only some 55" OLED TVs were affected during part of 2017.
    As this is not an issue with the panel itself, it is possible to apply a fix to the lookup table. LG will apply this fix to anyone who presents this issue to their support, for free, even after the warranty period has long expired. They have fixed our two affected TVs (see the uniformity photos below). Note that this doesn't fix other uniformity issues as the result of static content, only the 25% window caused by a factory defect. LG has also confirmed that there is variation between panels, which is why some OLED appear more prone to developing uniformity issues (as in the case with our Live CNN (200 nits) vs Live CNN (Max).)

Yazının bulunduğu sayfahttps://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

• Live cnn 12.hafta full ayarlarda sürekli açık ekran
    Alt kısımda dikkat ederseniz

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7]a

• Fifa 18de de durum bu 12. Hafta sonunda

LG 2017 OLED TV [B7-C7-E7-W7]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JonVaynen -- 26 Nisan 2018; 22:44:51 >
  • Yanığın düzeltildiğinden bahsediliyor. Google çeviri olduğu için sağlıklı olmuyor. Bilen arkadaşlar çevirirse iyi olucak. Bu testi sürekli aynı görüntüde tutup mu yapıyorlar, temizleme işleminden geçiyor mu? merak ettim.
  • Helsinki H kullanıcısına yanıt
    Çevirdim hocam anladığım kadarıyla. Çoğu tv terimi oldugu için pek anlamadım ama idare edin.

LG ile aldığımız garip sonuçlar hakkında 4.haftada iletişime geçtik. LG mühendisleri bir kaç gün önce laboratuarımızı ziyaret etti ve ekranın %25 inin live cnn ve fifa 18 de fabrika hatası sonucu olduğunu onaylayabildi. OLED tv ler sıcak bir işlem uygulanarak üretilir, ve soğuduktan sonra ekranın %25 i her panelde gösterilir. Tam olarak soğutulmamış bazı TVler pixel yenileme fonksiyonu tarafından kullanılan arama tablosu için yanlış sonuçlar üretebilir, ekranın %25 inin gözükmesine sebep olur. 2017 modellerin bir kısmında sadece bazı 55 inç OLED tv ler etkilendi.

Sonuç olarak bunun panelin kendisi ile alakası olmadığı için arama tablosuna bir fix uygulayarak düzeltmek mümkün. LG bu fixi desteklerine ulaşan herkese ücretsiz uygulayacak, garanti biteli uzun zaman olmuş olsa bile. Bizim bu durumdan etkilenen 2 televizyonumuzu düzelttiler. Bu fixin tvde oluşan uniformity problemleri düzeltmeyeceğini, sadece %25 lik ekran sorunu olan fabrika çıkış hatasını düzelteceğini bilin. LG paneller arasında varyasyonlar olacağını, bazı OLEDlerin uniformity sorunları üreteceğine eğilimli olduğunu gözüktüğünü onayladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kim Kitsuragi -- 27 Nisan 2018; 12:45:08 >

• Bir ay önce aldığım tv'nin usb girişi durduğu yerde arızalandı. Değişim isteme hakkım var mı acaba? Bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shinji mikami

Bir ay önce aldığım tv'nin usb girişi durduğu yerde arızalandı. Değişim isteme hakkım var mı acaba? Bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olsun.
    TV'de pixel hatası arayın bir tane bile bulursanız yasal olarak TV'yi değiştirmek zorundalar. Tüketici mahkemesinde dava açmanız gerekebilir ama sonunda değişim belgesi vermek zorunda kalırlar.https://www.youtube.com/watch?v=jsLZSnKdWaY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 27 Nisan 2018; 19:29:57 >
  • 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.