Şimdi Ara

2017 LG UJ651V - UJ630V KULLANICILARI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
949
Cevap
24
Favori
105.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uzun vadede alınacaksa hangisini önerirsiniz RNNN 43' almayı düşünüyorum spor ve film dizi için
  • Dün hem lg uj651 i hem Samsung mu7000 i inceledim. Kötü değillerdi ama hdr videodaki renk canlılığı ve akıcılık olarak vasat geldi. Geçen ay annemlere aldığım Philips 43pus6501 çok daha etkileyici görüntü veriyor. Ben de kendi evime almışken en iyisini alayım deyip 3000 tl ye Sony 43xe7005 aldım. Daha kurulmadı umarım parasının hakkını verir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • eros68 kullanıcısına yanıt
    hocam aldığınız tv nin markasına para verdiniz yoksa özellik olarak lg veya samsungtan üstün değil bu model inşallah memnun kalırsınız hayırlı olsun.
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, Samsung un akıcılığını yetersiz bulmuştum, lg ise yeterince parlak değildi ve rgbw olayı vardı, sony yi de indirimli bulunca tercih ettim. akıcılık ve canlılık daha iyi...

• Benim merak ettiğim Sony KD-49XE9005 ,Samsung 49MU9000, LG 49UJ701V bu modeller türkiyeye gelmiyecekmi?
  • Merhaba Arkadaşlar.

Samsung 43MU7000 almayı düşünüyorum.Ama İncelemelerim sonucunda aynı özelliğe sahip LG UJ651V ile 43MU7000 arasında tercihte kararsız kaldım..Fikir avm de yapılan karşılaştırma videosunda Lg nin daha net oldugu gösteriliyor..Bununla ilgili olarak ,Lg ve samsung hakkında birçok olumsuz şikayetlere ait formları okudum.Lg nin kalite olarak düşük oldugu imajı uyandı.Samsung 43MU7000 almaya karar verdim.1 Aydır fiyatları takipteyim.En düşük olarak 2375 tl yi gördüm.Biraz daha fiyat düşmesi ile almayı düşünüyorum..siz bu konuda neler düşünürsünüz.
  • Uzun zamandır bu iki tv yi araştırıyorum. Her ikisinin de artı ve eksi yönleri var zaten "RNNN" üstadım birçok yönüyle anlatmış durumu. Her ikiside alınabilir tv ler. 49ks8500 harici f/p ürünü ben göremiyorum ki onun da fiyatı 4bin TL ve curved tv.

mu7000 de benim bildiğim local dimming yok. Edge led (ışık sızması yaratabilir) ve wifi ac yok. va panel 50 hz. çakma 10 bit

uj651v ise rgbw aydınlatma, loca dimming var, wi fi ac var, direct led ve ips ekran. forum tabiriyle çakma 10 bit :)

Benim tercihimde büyük ihtimalle uj651de yana olacak. Belki daha az parlak olabilir ama diğer tüm özellikleri ile daha tatmin edici olacaktır diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valaraukar -- 3 Ağustos 2017; 17:52:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozdogana

Lg Tvde HDR görüntü var diye müşteriye yem atılıyor. Ben fotoğrafçıyım HDRnin ne olduğunu iyi bilirim. Tv yi HDR modunda izlemezsiniz izlenmez de zaten. daha doygun ve koyu renkler bunaltır insanı. almayı düşünenler eline kumandasını alsın menüleri bir incelesin. hele hele em çok kullandığımız kanal düzenleme kanal taşıma mevzusuna bir baksın. bir kanalı tasimak icin yon tuşlarına minumum 12 defa basacaksınız. kanal geçişleri yavaş. kumanda kullanışsız. Tv kanal listesini ekrana getirip kanallar arasından seçim yapayım dediğinizde listeleniyor şeklinde 2 3 saniyelik bir bekleme süresi çok fazla.

uyarıyorum bu Tv yi almayın.

bu yazdıklarımı kontrol edin deneyin yanlışsa söyleyin.

yerine ne önerirsiniz hocam?
  • Valaraukar kullanıcısına yanıt
    LG uj651 in 43 ünde local dimming yok.

Var hocam. Hem displayspecifications dan bakabilirsiniz. Hem de zamanında LG TR den arayıp öğrendim. Yanlış yönlendirmeyelim lütfen. Hatta 100 hz olduğunu iddaa edenler bile var. Zamanında bir mediamarkt satıcısı da öyle demişti de tabi satıcılara ne kadar güven olur o ayrı. Ben 50 hz olduğunu düşünüyorum.

http://www.lcd-compare.com/televiseur-LG43UJ651V-LG-43UJ651V.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valaraukar -- 29 Temmuz 2017; 8:50:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eros68

Teşekkürler, Samsung un akıcılığını yetersiz bulmuştum, lg ise yeterince parlak değildi ve rgbw olayı vardı, sony yi de indirimli bulunca tercih ettim. akıcılık ve canlılık daha iyi...

3000 liraya nerden buldunuz, genelde 3500 o tv...
    LG nin kendi dökümanlarında uj651v için local dimming sadece 55 ve 65 inçlerde var yazıyor. Yani 43 ve 49 larda yok. LG kendi malını kendi broşüründe neden düşük göstersin? Demek öyle ki o da bunu broşürde dürüstçe belirtmiş. Zaten bütün markalar üst düzey özellikleri küçük ebatlara uygulamıyor, keşke uygulasa ama maalesef durum böyle...

• MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Vatan dan aldım. Samsung 43mu7000 e 2800 tl vereceğime 200 tl fazla verip Sony yi almak mantıklı geldi...

http://www.lg.com/de/tv/lg-43UJ6519

Üstteki link Almanya LG linki.
    http://www.lg.com/nl/televisies/lg-43UJ651V

Üstteki link Hollanda LG linki.

http://www.lg.com/uk/tvs/lg-43UJ651V

Üstteki UK linki

Hepside var olduğunu ifade ediyor.

Displayspecifications da var. LG TR var diyor.

Hangi dökümanlar hocam onlar? Sizin bilginiz nereye dayanıyor? Yanlış anlamayın farklı bir niyetle sormuyorum.

Paylaşırsanız ya da nerede gördüyseniz bilgilendirirseniz sevinirim.

Bizlerde ona göre karar verelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valaraukar -- 29 Temmuz 2017; 10:56:47 >

sony'nin kasasının malzeme/üretim kalitesi daha iyi. bir de tabii sony'nin bizler için ismi daha prestijli ama ikisi farklı tv'ler... biri VA panel, biri IPS... ikisinin avantajı var, dezavantajı var. yine de aynı segmentteler, birbirlerine göre kesin bir üstünlükleri de yok.

ben dün vatan'daydım, 3500 liraydı, siz herhalde günlük bir kampanyaya denk geldiniz, o fiyata alarak iyi yapmışsınız. herhalde ben de xe7005 i terci ederdim. bu arada 49ks8500 gibi belki de 2 üst segment bir tv'nin 3900 tl ye satıldığı ortamda bu tvnin 3500 e satılması saçmalık ve tamamen sony türkiye'nin halt yemesi... türkiye'deki algıyı biliyorlar ve isim satıyorlar maalesef.
    İşte bu
    2017 LG UJ651V - UJ630V KULLANICILARI

O zaman TR'deki modellerde local dimming yok mu diyelim hocam?

Nasıl bir zihniyettir bu, nasıl karar vereceğiz biz?
    Aynı şey Samsung mu8000 serisi için de geçerli. 49 inç olanlar 50 hz, 55 inç ve yukarısı 100 hz. Yurtdışındaki bazı 49 modeller 100hz imiş ama Türkiye'ye gelenler değil...

Hocam şimdi LG aradım. Teknik birimdeki arkadaşlar pazartesi müsait diyor temsilci. Daha önce 49un local dimming olduğunu söylemiştiniz broşürünüzde sadece 55 ve 65 için görünüyor dedim. Mail de bıraktım bakalım nasıl dönecekler.

Bu arada samsung un precision black dediği teknoloji local dimming oluyor galiba öyle değil mi? Peki mu7000 serisinde precision black var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valaraukar -- 29 Temmuz 2017; 12:25:2 >
    Mu7000 aslında yurtdışındaki mu6300 e eşdeğer. Onda da local dimming ve o görevi gören birşey Yok gibi görünüyor. Zaten olsa da 55 ve üstüne koyarlar...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.