Şimdi Ara

HYUNDAİ İ30 2018 (ANA KONU) {Güncel Bilgiler Burada] (49. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.129
Cevap
9
Favori
84.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ysuleymany

Aracı sadece Smart paketiyle (108.500 + 8.000) alamıyor muyuz?

Plus olmayinca, kucucuk ekran, ledsiz farlar, ön arka park sensorsuz falan olmaz bence.

Plus+Smart oluyor. Fiyati 128bin liraydi ama bu ay 118e bir bayi satti, artik Turkiye genelinde boyle bir arac yok.
    Bu ay bolca Elite+Plus gelmis.
    Zaten yeni doviz kuruyla Plus+Smart gelirse iyice fiyat artar.

128e falan da alinamaz herhalde.
    Artik kac para olur Aralik ayinda gorüruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 27 Kasım 2017; 12:9:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir arkadaşım almış bugün test ettim aracı..Dizel otomatik ELİTE donanımlısıydı sadece...

Aracın süspansiyon konforuna hayran kaldım..Büyük ve ince ( demir gibi ) uzun kasislerden yüksek hızla geçtiğimde bile çok konforluydu araç..

Anlayacağınız süspansiyon oldukça TOK..Aracı zorladığınızda 2.viteste bile patinaja düşebiliyor..383 km'de ki araç yakıt tüketimi hiç sıfırlanmamış 9.3 idi..

Direksiyon tepkisi oldukça iyi..Ancak çok hızlı yani araçtan daha hızlı bir direksiyon tepkisi var..Çok hisli değil ancak geri bildirimleri fena değil..

Sport modunda araç şahlanıyor resmen..Benim Civic HB dizel manuel aracım var..0-100 10,5 saniye son hız 207 KM/S...Benim aracımdan DCT etkisiyle daha hızlı,özellikle ara hızlanmalar..Normal ve ECO modlarında alt devirlerde hemen vites değiştiriyor ancak sport keyifli..Gaz tepkileri de fena değil..

Yol tutuş ve buna bağlı süspansiyon konforu çoğu araçtan iyi..

Frenleri çok stabil ve konforlu..Hafif basarsanız frene, dozlaması süspansiyonlu gibi frenin..Durduğunu yerde aracı oynatabiliyorsunuz :)

Küçük ekran sırıtıyor açıkcası..Onun dışında Göstergeler basit duruyor..Yani Digital vs olsaymış iyi olurmuş..

Dış tasarıma gözüm alıştı..Oldukça güzel eski kasasından daha güzel bence..Elit ve Şık duruyor..Aynı zamanda Ön ve arka tasarımıyla sportif..

Cidden kafama yatan bir araç..Sadece bana göre kullandığım araca göre, ön kokpit TOK durmuyor o kadar..Hani Basit duruyor..

• İzlediğim birkaç inceleme videosunda i30'un normalde sessiz olduğu, rüzgar sesi sorunu olmadığı ancak çok düz olmayan yollarda içine epeyce lastik sesi aldığı belirtilmiş. Bu konuda çözüm var mı? Yalıtım yaptırmak veya lastikleri değiştirmek gibi.
  • quote:

İzlediğim birkaç inceleme videosunda i30'un normalde sessiz olduğu, rüzgar sesi sorunu olmadığı ancak çok düz olmayan yollarda içine epeyce lastik sesi aldığı belirtilmiş. Bu konuda çözüm var mı? Yalıtım yaptırmak veya lastikleri değiştirmek gibi.

Lastikleri değiştirmek fayda etmez çünkü sessiz bir lastikle geliyor zaten..

Yapılacak ve memnun kalınacak en büyük şey alt izolasyon-yalıtım..
    Ben kesinlikle Zibeart'ta yapılması taraftarıyım..Profesyonel işçilik ile yol sesini kesebiliyorlar,yaptıranlar çok memnun...1100 tl fiyat almıştım ..Hani İ30 alırsam yaptırırım diye..

Uzun süre kullanacaksam aracı yaptırırım, kullanılan malzeme 10 senelik ömrü var hatta daha fazlası, yağmur çamur,kar kış etkilemiyor kullanılan malzemeyi araştırdım..

• i30 1.6 CRDi ELITE DCT (DİZEL): 114.500 TL olmuş.

PLUS OPSİYON PAKETİ 7.000 TL ~ 15.400 TL
    SMART OPSİYON PAKETİ 8.000 TL ~ 16.400 TL
    PLUS + SMART OPSİYON PAKETİ (DİZEL) 22.300 TL
    PLUS + SMART OPSİYON PAKETİ (BENZİNLİ) 23.450 TL
  • quote:

i30 1.6 CRDi ELITE DCT (DİZEL): 114.500 TL olmuş.

PLUS OPSİYON PAKETİ 7.000 TL ~ 15.400 TL
    SMART OPSİYON PAKETİ 8.000 TL ~ 16.400 TL
    PLUS + SMART OPSİYON PAKETİ (DİZEL) 22.300 TL
    PLUS + SMART OPSİYON PAKETİ (BENZİNLİ) 23.450 TL

Fiyatlandırmayı anlamadim mesela plus opsiyon paketi 7000-15.400tl ne demek oluyor.

• fasson kullanıcısına yanıt
    &50-%60 vergi dilimi meselesi olsa gerek.
    i30 DCT Elite Dizel 111 bin lira iken pek fazla satmıyordu. Eylül'de 105.500 e çektiler, Ekim'de 108.500 oldu, satışlar biraz artmıştı.
    Şimdi yine sinek avlamaya başlarlar.
  • ysuleymany kullanıcısına yanıt
    Bir üst vergi dilimi bu kadar mı artırıyor opsiyon paketini, hyundai full i30 u bu rakama zor satar, şöyle 105-110bin aralığında olsa, smart+plus paketli olabilir ama piyasada acayip golf polo a3 ve leon talebi var, civic hariç tüm marka modellere darbe vurdu bu vag grubu.

• Navigasyon'da Anlik trafik bilgileri var mi? Kullanan arkadaslar cevap verebilir mi?

Anlik Trafik bilgisi olmasi Cok iyi Yol sartlarinda..

• ysuleymany kullanıcısına yanıt
    Nasıl olsa Aralık da millet bakmadan alıyor demiş geçirmişler. Benim Aralık da i30 hayalleri suya düşer bu durumda.

• Kasımda 250 adet satılmış, hyundai yeni i30 u, eski i30 gibi çok adette satamayacak galiba çünkü hem modeli beğenilmedi hemde fiyatı uygun değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: fasson

Kasımda 250 adet satılmış, hyundai yeni i30 u, eski i30 gibi çok adette satamayacak galiba çünkü hem modeli beğenilmedi hemde fiyatı uygun değil.

Kasım ayinda 100bin TLye Elite DCT verdikleri halde 250 adet satilmasi şaka gibi.

Daha bunun Plus'ı var, Smart'ı var.

Bundan sonra 250 adeti de satamaz yeni fiyatlarla

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Bir hata daha yaptilar en azından 1.4T dct yi şöyle 85-90bin tl 'ye verip piyasada biraz görünür yapsalardı iyi olurdu, sahsi görüşüm şöyle 2 yıl daha satilmazsa bu model toparlayamaz, rakipleri C sınıfı HB de çok başarılı biraz farklı politika izlemeleri lazım.

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Ben Kasım sonu tüm Ankara ve çevre bayileri aradım Elite Dct için 106.000 dediler. Önceliğim Elite Plus'dı ona da 113 dediler, inemiyoruz dediler.

100 e ve doğal olarak Elite Plusi 107-108 Kim veriyor. Ben talibim o paraya.

• Hasan7 kullanıcısına yanıt
    Evet alamazsın, çünkü fiyatlar cuma günü güncellendi, Elantra 1.6 CRDI DCT Sunroof en donanımlısının metalik renk liste fiyatı 136 TL.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasan7

Ben Kasım sonu tüm Ankara ve çevre bayileri aradım Elite Dct için 106.000 dediler. Önceliğim Elite Plus'dı ona da 113 dediler, inemiyoruz dediler.

100 e ve doğal olarak Elite Plusi 107-108 Kim veriyor. Ben talibim o paraya.

Kasım ayinda deseydin ayarlardim

• gidip bayiye elite plusa 105 veriyorum aha para burada diyeceğim bakalım ne cevap alacağım.
  • @nuisance merak ediyorum sonuçları yazar mısınız ?

otomatik araç bakıyorum fiyatlar çok fazla i30 1.4 TGDI ELITE DCT (BENZİNLİ) 107 fiyat var. Teknik verilerinde şehir içi 6,4 lt demiş. Doğru mu bu ? Aynı aracı kullanan var mı ?

dizel olanı ise CRDi ELITE DCT (DİZEL) 114.500 TL . Opsiyonlar çok güzel ama uçuyor ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuisance

gidip bayiye elite plusa 105 veriyorum aha para burada diyeceğim bakalım ne cevap alacağım.

Ellerinde Plus varsa alabilirsiniz.

• mob411 kullanıcısına yanıt
    2lt fazla yakabilir benzinli olan, hyundai yakıt konusunda cömert biraz.

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.