Şimdi Ara

HYUNDAİ İ30 2018 (ANA KONU) {Güncel Bilgiler Burada] (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.130
Cevap
9
Favori
84.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim söylemek istediğim eski kasa i30 elite dct crdi 120 iken şimdi tam donanımlısı yine 120. Fiyatta değişen bir şey yok. VW golf higline dsg tdi 1,5 motoru full donanım kasa henüz çıkmadı, fiyatı da belli değil. Araçlar pahalı yalan yok. Herkes Honda al diyor. Benzinli araç için 109 lira isteniyor, herkeste Honda Civic var şirket arabası gibi. Tercih meselesi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhann_75

Bu VAG grubu olmasaymış neyle kıyas yapılacakmış hayret doğrusu. Golf 'lerin yeni motoru ve kasası gelmedi bile. Geldiğinde bakalım onlar nasıl bir fiyat politikası izleyecekler. İsteyen istediğini alsın diyeceğim ama 7 yıl garanti olayı az değil. Tercihim uzak doğu aracı olacaktır.

iyi güzel de neyle kıyaslamak lazım? Şu haliyle benzinli motorda megane dan bile pahalı? Tamam dizelle benzinli arasında fiyat farkı yok ama herkeste dizel tercih etmez. Şu fiyata Nerden bakarsak bakalım hoş durmadığı bir gerçek. Golf ün fiyatını bu segmentte hiçbir araçla kıyaslamamak lazım. Adamlar ne fiyat belirlerlerse belirlesinler alıcısı değişmez. Bu ülkemizin gerçeği. Bunun dışında olan firmalar birbirleriyle yarış halinde. Bu piyasada en uygun fiyata en iyisini kim veriyorsa tercihin büyük bir kısmı o yönde olacaktır. (not:son iki aracim sıfır hyundai ve kia. Bir sonraki aracim büyük ihtimalle yine bu iki markanın araçlarından biri olacak. Ben sempatim ve memnuniyetimden dolayı tekrardan bu iki markayı seçerim. Ama sen yeni müşteriyi ilk defa hyundai alacak birini kolay kolay bu fiyatlarla kendine çekemezsin)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gidip kendim araba toplayıp üreteceğim bu fiyat politikası hepimizi soyuyor. Bu düzen böyle gitmez. Avrupada amerika da 1000 euroya alınan araba burada 30-40 bin lira. Sıfır araçları söylemiyorum yurtdışındaki isyan edersiniz.

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    Vallahi fiyatı hakkında bir yorumda bulunamayacağım çünkü araçlar fiyat olarak uçtu gitti. Donanım, konfor, güvenlik olarak beklentilerimi karşıladıktan sonra tercih ederim. Ama aynı fiyata dizel mi benzinli mi almak o da ayrı bir muamma. Yalnız 140PS, 242NM TORK da azımsanmayacak gibi... Yakıt değerleri de fena değil. 0-100 km hızlanması da güzel. Ceed için de aynı motor gelirse alacağım.

• 109 bin tl c segment ortalama herhangi bir araca verirsem veren eli yerim ben.

• Golf highline 1.4 TSI dsg 116 TL

Golf highline 1.6 TDI dsg 123 TL

I30 elite DCT 1.4 T 109 TL

I30 elite DCT CRDI 111 TL

Eski kasa i30 elite DCT CRDI 120 TL

I30 'a donanım paketi eklendiğinde eski fiyatı ile aynı oluyor.

Golf 'e eklenirse fiyatı 140-150 civarı olacaktır.

Fiyatları yüksek bulanlar önceki fiyatlarada bir baksınlar.

• İnceledim, iyi ancak net bir şekilde pahalı. Eski kasayı aldım severek kullandım ve sattım. Bunu bu fiyatla alırmıyım? Almam.
  • Arkasını 1 serisine benzeten tek ben miyim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün sürdüm aracı, genel olarak beğendiğimi söylemiştim, fiyat ve tasarım konusuna girmeyeceğim yine

+ araç çok konforlu, hatta suv konforu var c sınıfı araçlar arasında çok başarılı
    + yalıtım da aynen başarılı
    + bagajı çok büyük, arka diz mesafesi yeterli
    + oturma pozisyonu değişmiş, bmw gibi yatırıyor adamı yine bu sınıf için farklı bir deneyim oldu
    + geri görüş kamerası direksiyon hareketlerine göre çizgileri oynatıyor
    + çift kavrama özelliği tabi ama vites geçişleri çok hızlı hissetmiyorsunuz
    + iç mekan genel olarak kaliteli hissettiriyor

-donanım olarak dolu ama paket olarak gelince eliniz kolunuz bağlanıyor, mesela smart pakette dikkatimi çeken tek donanım uzun far asistanı ama tek alma şansı yok
    -otomatik el frenini aracı durdurunca kendi çekmiyor
    -araç çok ağır, 136 hp'nin hakkı 10.6sn 0-100 olmamalı, aynı beygirde astra 9.7, 308 9.5sn 0-100ü var(120hp), otomatik araçlar için konuşuyorum, onların da manuellerinin 0-100 değerleri daha az
    -15" ve 17" jant var 16" yok???
    -küçük ekran kötü görünüyor, büyük ekran da dışarda kalıyor, ioniq modeli gibi konsola gömülseydi keşke

dikkatimi çeken diğer unsurlar
    *smart paketli araçlar daha gelmemiş sanırım
    *style-elite paketler arasında fren diskleri 1" büyüyor
    *dizel manuel 280nm, dizel otomatik 300nm tork
  • gokhann_75 G kullanıcısına yanıt
    fiyati golf ile kıyaslama. Iki katı fiyat farki olsa bile golf ün alıcı kitlesi var. büyük ihtimal o durumda bile zirveyi zorlar. Senin rakibin astra, megane, leon. Bunlarla arasındaki fiyat önemli olan.

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    Vallahi arkadaşım ben araç pirim yapsın diye alacak değilim. Ben biniciyim. Araçta yok yok. hatta xenon ön ve arka.Alınır alınmaz, o ayrı konu. Ama donanım olarak iyi araç yapmışlar. Şu an değil ama benim tercihim bu yönde olacak.
    Eski kasa elite ne zaman 120 olmuş. Daha düne kadar 92-93 e veriyorlardı. Bu da firmaların yeni taktiği oldu. Honda da yeni civic'i piyasaya sürmeden hemen önce aynı taktiği uyguladı. Önce eski kasanın fiyatını artırıp yeni çıkaracakları modelin fiyatına yaklaştırıyorlar. Sonra da millete eski kasa ile yenisi arasında zaten fark yok dedirtip, fiyatı artırmamışlar hissi yaratıyorlar. Ne uyanıklar ama.
    duygusal bakarsak bende isterim hyundai ve kia her segmentte zirveyi zorlasin. Ama mevcut durumda zor. Yeni i30 u satin alanlar olmuş sosyal medyada gördüm. Daha da alan olacaktır. Ama bu fiyatla golf ü ayrı tutuyorum diğer rakipleriyle yarış halinde olması çok zor.

• Bu gün ford c-max titanyum power shift 6 ileri kullandım. Geçen hafta i30 dct kullanmıştım. Kesinlikle c max daha genis ve daha konforlu. Vites gecisleri ve hizlanmasi da bambaşka. Konfor desen o da daha iyi.

Veeee fiyat ta 122bin tl. eeee o zaman ne diye i30a o kadar para vereyim ki? Onu alacagima c max alirim daha iyi. Sizce ?

• Baz donanım olanın fotoğrafı var mı? Son 2 sayfaya baktım, göremedim.
  • serwet11 S kullanıcısına yanıt
    123 bin TL 'ye Ford Kuga style dizel otomatik var. Neden C-max alayım ki...

• hızlı öldü, rahmetli hiç bir şeyden çekmedi şu diğer markaların fiyat politikalarından çektiği kadar
    insan hangi topraklarda mal sattığının farkına varır. arkadaş herkes doğuş oto fiyatına yöneldi,
    tamam bu ülke dsgzedeleri gördü bunu doğuşta bildiği için otomatik farkını önceden alıyor.
    peki bunlar neyin kafasını yaşıyorlar?
    artık otomatik fiyat farkları saçma sapan boyutlara geldi, bu ülke insanı ile dalga geçiyorlar
    Dostum bir bayiye git kuga istiyorum de. O zaman anlarsın neden kuga almadığımı.

(3 ay sonrasına teslim ediyorlar. Kesinlikle düşündüğüm bir araçtı. Keşke olaydi da alaydık )

• Master_Evil kullanıcısına yanıt
    Otomatik el freni durunc kendini cekmiyor ancak Auto Hold tusunu bir kez devreye aldigimiz da, her durdugumuz da devreye giriyor Ta ki siz kapatana kadar.....Guzel bir ozellik..

• Ford çin, VW için, Skoda için, Seat için, bayiiler sıra veriyor, araçları bulunmaz hintkumaşı, pazarlık yapmazlar, burunlarından kıl aldırmazlar. Geçen adamın biri yazmıştı Honda mıydı yalan olmasın (bir bayiye gitmiş- Kia ya da Hyundai değil ) 109800 TL olan araçta 250 TL indirim yapmışlar. Herkes kafasına yatan aracı alsın derim.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.