Şimdi Ara

2017 Honda Civic hatchback artık resmi (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.299
Cevap
16
Favori
100.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kasa Harika ama yakıt konusunda kullanıcıyı üzüyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TexasRanger

Bu aracın multimedya cihazından android autoyu çalıştırabilen varmı.
    Birde bugün ntfs formatındaki usb ye deneme amaçlı klipler ve flac formatında müzikler attım ancak usb yi görmedi. Acaba nedeni attığım dosyalar mıdır yoksa usb bellek midir?

Birde aracına deri döşeme yaptıran varmı
    Android Auto Çalışıyor
    FAT32 kullanmanızda fayda var ya da XFAT vs olabilir
    Ben AVI, XVID, MP4 oynatmıştım
  • Arkadaşlar merhaba. Bugün navigasyon haritasını güncellemeye kalkıştım ama beceremedim. Beceremediğim gibi üstüne başıma dert açtım.

2017 Honda Civic hatchback artık resmi

Böyle bir ekranla karşılaştım ve yandaki dokunmatik tuşlar çalışmıyor. Benim düzeltme şansım var mıdır? Yoksa en kısa sürede servise götüreceğim. Teşekkürler.
  • Arkadaşlar aracın motor yağına benzin karışması sorununu yaşayan arkadaş var mı acaba ? Kontrol ettiniz mi böyle bir durumu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KararanBitki

Arkadaşlar aracın motor yağına benzin karışması sorununu yaşayan arkadaş var mı acaba ? Kontrol ettiniz mi böyle bir durumu ?
    15-20 sayfa önce bir arkadaş yazmıştı, çok mu sıkıştırdınız arabayı ek olarak nasıl anladınız yağ konrolü mü yaptınız?
  • Herkese slm 2018 Honda civic hb dizel otomatik elegance aracım var 2000kmde ve birkaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.
    1.şehir içi ortalamam 7-8lt ve şehir dışı 5.3lt civarı bu ne zaman düzelir
    2.arka suspansiyonlardan çok ses geliyor one nazaran bir çukur veya tümsekten geçerken, sizde de öyle mi? Cevaplar için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgahakantemiz

Herkese slm 2018 Honda civic hb dizel otomatik elegance aracım var 2000kmde ve birkaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.
    2.arka suspansiyonlardan çok ses geliyor one nazaran bir çukur veya tümsekten geçerken, sizde de öyle mi? Cevaplar için teşekkürler
    Arka süspansiyonlar bağımsız süspansiyon oldu bu şase ile tekrar, dolayısı ile yol tutuşu eskisi gibi harika ancak tek kasislerde ses yapıyor lastik yanak yüksekliği de bunu tetikliyor
    Alçak sportif araba, tümsek ve kasislerden sakınmaya çalışın :)
  • Cevap için teşekkürler, ama ben focus mk2.5 dan geçtim onda da bağımsız arka süspansiyon var ama bu kadar sesli değildi sanırım yanak boyu yüzünden olabilir dediğiniz gibi, peki yakıt tüketimi konusunda bilginiz var mı, dizele göre çok gibi servis 10000den sonra oturur dedi ama abartı mı bilmiyorum, tekrar teşekkür ederim

• quote:

Cevap için teşekkürler, ama ben focus mk2.5 dan geçtim onda da bağımsız arka süspansiyon var ama bu kadar sesli değildi sanırım yanak boyu yüzünden olabilir dediğiniz gibi, peki yakıt tüketimi konusunda bilginiz var mı, dizele göre çok gibi servis 10000den sonra oturur dedi ama abartı mı bilmiyorum, tekrar teşekkür ederim
    Merhaba tekrar,
    Yakıt tüketimi malum çok göreceği ve değişken bir konu
    Benzinli model için yorum yapabilirim, aynı yolda 1 yıldan fazla kullandığım Corolla, Ford kuga ve BMW 3.20 den daha az tüketiyor
    Sakin kullanımda ortalamam 6.5lt civarı,
    Turbo olduğu için agresif kullanımlarda averaj vermem doğru olmaz

Bu arada 10 bin bakımı yaklaştı, fiyat alan, yeni yaptıran arkadaşlar var mı acaba?
  • descartes46 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba grubumuz var whatsapp olarak civic hb sahipleri olarak isterseniz aramıza bekleriz özelden atabilirim. Orada her türlü bilgiyi paylaşıyoruz.

• Merhaba whatsapp grubuna katılmak isterim teşekkürler

• descartes46 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam civic sahibi değilim sadece bu konu ile ilgili bilgi edinmek istedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nejoz

Hocam merhaba grubumuz var whatsapp olarak civic hb sahipleri olarak isterseniz aramıza bekleriz özelden atabilirim. Orada her türlü bilgiyi paylaşıyoruz.
    Gruba katılmak isterim.Bende de aynı araçtan var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir341907

Gruba katılmak isterim.Bende de aynı araçtan var.

Alıntıları Göster
    Pm

• Herkese selamlar arkadaşlar,

Aracımın bakımını yaptıtırdım.
    Çamkıran Honda - İzmir de
    Kışın satın aldığım için polen filtresine hava sıktırdım değiştirmedim.
    Balance dahil toplam 1022 TL tuttu

Bayramda İzmir - Antalya yapacağım. Malum hız sınırları senebiyle 90-100 bandında gideceğim, ortalama paylaşırım.
    Herkesin bayramını şimdiden kutlamak isterim

Bu arada aracımın ön Type-R tamponunun montaj kalitesinden memnun değilim (Çamkıranda yapılmıştı) yanlarda tam oturmama, 3-4mm çıkıklık var.
    Tırnaklar uyumlu değil sanırım.
    İzmir-Bornova bildiğiniz düzgün bir tampon-kaporta ustası varsa içeriden vida ile hizalamasını isteyeceğim. Şimdiden teşekkürler
  • merhaba arkadaşlar;
    iş yoğunluğum dolayısıyla fazla foruma yazamıyorum.
    Aracım (1.5. HB 2007) 30.000 oldu bakım için servisten randevu aldım. Neyse aracı bıraktım, servisten biri aradı - "aracın şanzıman yağının değişmesi lazım" dediler, ben daha sonra değiştiririm dedim neyse 5000-6000 km daha gider dediler. Daha sonra yine aradılar aracın - ÖN DİSKLERİ ÖN BALATALAR AYRICA ARKA BALATALARInın acilen değişmesi lazım dediler ne kadar dedim?? 2100 TL dedi. bende değiştirmeyin diye cevap verdim. adam ıslarla değişmesi lazım falan filan dedi. sonuç olarak değiştirmedim. seervise araç teslim almaya gittiğimde, "araç daha 30.000de nasıl disk balata biter dedim. "abi araba hızlı ani fren falan filan salladılar. inanmadım servise sanayi ye gittim 2 ayrı honda ustasına gösterdim.
    cevaplar : 4 disk ilk günki gibi , ön balatalar en az 10.000 daha giderer ( 3/1 ) balata var, arkalar 3/2 en az 20.000 daha gider dedierl.
    Eğer servise güvensem boşuna 2.000 tl gidecek
    fiyat aldım işçilik dahil 500-600 civarı dediler.
    Bir de servisten çıkarken "abi aracı fazla kullanma frenler sıkıtı olur" dedi. ustalar hiçbir sıkıtı yok dediler.
  • ÇİKO07 kullanıcısına yanıt
    Resmen soyguncu şerefsizler. Arkadaşım 1 sene çalıştı Honda plazada isim vermeye lüzum yok, sırf bu yüzden işi bıraktı başka kuruma geçti, aracını tanımayan bilmeyen müşteriye yapılanları görünce guruna yediremedi. 30bin km'deki aracın otomatik şanzıman yağının değişmesi ne demek? Alacaksın gizli kameraya ifşa edip dava açacaksın bu itlere.

5 yıl garanti veriyorlar diye her bakımda yalanla dolanla arabanın değişmedik yerini bırakmıyorlar. Disk yalanı en meşhuru zaten, haydut herifler.
  • alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    Benim bundan sonra servise gitmeme kararı aldım. Garantiden çıkarsa çıksın, göz göre göre dolandırılmak istemiyorum. birde bakım için bana 1140 tl fiyat çıkardılar, pazarlığa başladım 900 tl ye kadar düştüler. Biraz şanzıman yağı ve frenlerle ilgili bağırıp çağırmam etkili olmuş olabilir.
  • quote:

Herkese slm 2018 Honda civic hb dizel otomatik elegance aracım var 2000kmde ve birkaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.
    quote:

şehir içi ortalamam 7-8lt ve şehir dışı 5.3lt civarı bu ne zaman düzelir

hiç bir zaman düzelmez, hatta daha da artar sarfiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

Resmen soyguncu şerefsizler. Arkadaşım 1 sene çalıştı Honda plazada isim vermeye lüzum yok, sırf bu yüzden işi bıraktı başka kuruma geçti, aracını tanımayan bilmeyen müşteriye yapılanları görünce guruna yediremedi. 30bin km'deki aracın otomatik şanzıman yağının değişmesi ne demek? Alacaksın gizli kameraya ifşa edip dava açacaksın bu itlere.

5 yıl garanti veriyorlar diye her bakımda yalanla dolanla arabanın değişmedik yerini bırakmıyorlar. Disk yalanı en meşhuru zaten, haydut herifler.
    5 değil 6 yıl garanti veriyorlar, bu garantinin amacı sürücüyü servise mahkum etmek, özel servisin 5 katı 10 katı fiyatına kazıklamak, yoksa o garanti hiç bir şekilde işlemiyor, ihtiyaç durumunda ya sarf malzemesi, ya da sürücü hatası deyip kapatıyorlar
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.