Şimdi Ara

2017 Honda Civic hatchback artık resmi (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.299
Cevap
16
Favori
100.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün spordan çıktığımda ana yolda önümde, Civic rs ve Leon vardı. Açıkçası Leon bunun yanında alt segment gibi duruyordu. Ölçüleri vs vs bilmiyorum ama Civic bariz daha sağlam duruyor yav.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada stok leon 150 likle Honda Rs, kalkista kapıstik. Bizde Leon vardı. Honda bariz yürüdü gitti. İlk başta biz geçer gibi olduk ama Honda yürüyor gidiyor. Honda alırsam gene yapacağım kalkışta bile vermez daha iyidir bence.

• quote:

Honda Türkiye, 2018 yılsonu değerlendirme raporunu açıkladı. Buna göre şirket, 2017 yılında gerçekleştirdiği tarihinin en yüksek satışı olan 26 bin 421 adedi, 2018 yılında 28 bin 661’e taşıyarak yeni bir rekora daha imza attı. Açıklamaya göre bu artışla, otomobil ve hafif ticari toplam pazarının ilk 10 markası arasında satış adedini artıran tek marka oldu.

Yapılan şirket açıklamasına göre marka, toplam satışlarını geçen yıla oranla yüzde 8,5 artırarak pazar payını yüzde 5,9’a çıkardı. Ayrıca bu pazar payı artışı ile daralan pazarda büyüme gösteren 3 markadan biri olma başarısını da elde etti. Toplam otomotiv pazarı içerisinde yüksek satış adetlerine sahip markalar baz alındığında ise Honda, 2018 yılında satış rakamlarını en çok artıran marka olarak öne çıktı. Bu sonuçlara göre Honda otomobil pazarında en çok satış yapan altıncı marka oldu.

Söz konusu marka için 2018 yılının bir diğer başarısı ise Ekim ayında ‘Türkiye’de en çok satılan otomobil markası olmasıydı. Bununla birlikte şirket alınan bu birincilikle Türkiye otomobil pazarında birincilk elde eden ilk japon markası oldu. Türkiye’de sergilediği başarıyı Honda’nın global pazarında da koruyan Honda Türkiye, bu yıl da İngiltere’den sonra Avrupa’da en çok satış yapan ülke olma başarısını sürdürdü.

CIVIC TÜRKİYE'NİN EN ÇOK SATAN MODELİ OLDU
    Honda’nın Civic Sedan modeli de Ağustos, Eylül ve Ekim ayları olmak üzere üst üste 3 ay boyunca Türkiye’nin en çok satan modeli oldu. 2018 yılında 4 bini dizel olmak üzere toplam 23 bin 799 adet satılan araç, yıl genelinde de en çok satılan 3’üncü model olma başarısını elde etti. Filo satışları çıkartıldığında ise bireysel müşterilerin en çok tercih ettiği model yine Civic sedan oldu.
    3 ADET NSX SATILDI
    Honda 2018 yılında Civic Type R ve NSX modelleriyle de dikkat çekti. Açıklamaya göre Super Sport kategorisinde rol aldığı ve Avrupa’da yalnızca 5 ülkede satılan NSX modelinden 2018 yılı içinde 3 adet satıldı. Honda Türkiye bu başarı ile toplam NSX satışını 5’e çıkarmış oldu. ‘Hot Hatch’ sınıfının en güçlü modellerinin başında gelen, Honda’nın dikkat çekici diğer modeli ise Civic Type R oldu. Honda, 2018 yılını toplam 19 adet Civic Type R satışı ile kapattı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etusch -- 6 Ocak 2019; 23:20:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: descartes46

Merhabalar,
    Sizde HB Sport + olmalı, benimkisi HB Sport, Sunroof ve kablosuz şarj vs bazı özellikler yok.
    Kablosuz şarjın telefonu konsol altındaki düzlüğe koyunca çalışmasını beklerim
    Diğer yandan araç duruyorken yani el freni çekilmiş konumdayken araçta Galeri uygulaması ile USB den video izeleyebilir ve HDMI bağlantısına görüntü aktarabilirseniz HDMI dan videoda izleyebilirsiniz.
    Diğer yandan zaten Apple car play ve Android Auto desteği de mevcut. Direk bu uygulamaları cep telefonlarınıza kurarsanız çalışacaktır
    Ben Android Auto yu APKMirror ya da APKPure dan indirip kurup çalıştırıyorum.

Eğer ki aracınızda seyir halinde video izlemek isterseniz bunun için birkaç alternatif var.
    1-Yakınlarınızda Honda konusunda uzman bir elektrikçide el-freni kablosunu kesip, şase yaparak aracın yürürken özelliklerini sağlayabilirsiniz. SAhibinden sitesinde bu elektrikçilerin ilanları var. Konsolda Multimedya söküldüğü için ben sıcak yaklaşmadım. 150TL gibi bir para istiyorlar.
    2-Sadece Galeri uygulamasını ve web browser ı whitelist yaparak çalıştırmak. Bu be 3. yöntem ile ilgili paylaşımları aşağıdaki linkteki paylaşımımda bulabilirsiniz. Bu yöntem ile sadece browser ve galeri uygulaması araç seyir halinde iken çalışır. Ancak örneğin aracın kendi USB uygulaması hala el frenini indirince çalışmaz. En kolay yöntem bu olduğu için işinizi görebilir.
    HDMI bu yöntem ile çalışmayacaktır
    3- Honda hack programını kurarak full kontrol sağlanması. Bu yöntem web browserdan ya da PC bağlayarak yapılabiliryor.
    Web den yapmanız için normal kırma 10 dolarlık bir paypal ödemesi, pro versiyon için 25 dolarlık ödeme istiyor
    Teknolojiye yakınsanız ve PC ile bağlanıp bu işi yapabilirseniz normal kırma işi bedava, pro üyelik kodu için ise 18 dolar ödeme yapmak gerekiyor
    Yalnız bu işlemi yaparsanız ve pro üyerlik alırsanız (ben öyle yaptım) cihaz da full kontrolünüz oluyor. Şu anda Netflix, YT, Spotify ne ararsanız çalışıyor. Kendim de USB den uygulama kurabiliyorum. Bu işlem biraz bilgisayar bilgisi gerektiriyor.

Önceki paylaşımım. Burada ilgili siteler ile ilgili olan paylaşımlara link var. İlginizi çekerse.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136414054

Size konu ile ilgili YT videolarını izlemenizi tavsiye ederim. Konu ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
    Ek olarak Civic 10th tricks diye YT da aratırsanız bazı faydalı tüyoları görebilirsiniz. Örneğin, az tüketimi gösteren yeşil kadran ışığı canınısı zıkıyorsa kapatabilirsiniz, multimedyanın arka fon rengini ve duvar kağıdını değiştirebilirsiniz.
    Ses ayarları için USB den birşeyler çalmanız gerekli ayar menüsüne girmek için.
    Haricen benzin koymak için bagaj son iç kısımdaki gizli bölmeden ilgili huni aparantını alıp takmanız lazım
    MM daki araç kısmındaki ayarlardan Takometre km bilgilerini iptal edebilirsiniz
    Bunlar ilk aklıma gelen tüyolar, sorularınız olursa yardımcı olmak isterim

Biraz uzun oldu kusura bakmayın...
    Kazasız sürüşler dilerim

Alıntıları Göster
    Yardımınız için teşekkür ederim.

İlk video izlememi yaptım sayenizde. Usb yardımıyla.
    Diğer uygulamaları da zamanla yapacağım.

Aracım 950 kmde oldu bu arada. 1000 km bakımında neler yapılıyor ve ücret alınıyormu?
    Birde aracımı balıkesir bayiinden aldım.Bursa bayii sıkıntı çıkarırmı?

• Aracınız tekrar hayırlı olsun, açıkçası 1000 Km bakımı değil sadece 1000Km kontrolü yapılıyor
    1 saat sürmez , şikayetiniz varsa da dile getirebileceğiniz bir ön kontrol bu.
    Yağ değişimi de yapılmıyor 1000 kontrolünde
  • Arkadaşlar selam,

Sipariş verdiğim yan ledler geldi.
    Ön panjur siparişide verdim malum saçma mini kazadan sonra,yarın oda gelir. Panjuru değiştirirken bunlarıda taktıracağım.

2017 Honda Civic hatchback artık resmi
  • volkankpdg kullanıcısına yanıt
    Uygulama sonrası çalışma şekli ve ışık yanarken resimlerini bekliyoruz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: descartes46

Uygulama sonrası çalışma şekli ve ışık yanarken resimlerini bekliyoruz :)
    Tabiki seve seve :)
  • Arkadaşlar arasıra motor yağını kontrol edin. Benim araç 10.000de motor yağına benzin karışmış. Sizlerde dikkatli olun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugün gene bayiye gittim. Gene test ettim. Direksiyon ve yol tutuş çok çok iyi. Cam tavan büyümüş. Actirdim

• Kararsız kaldım. Öyle böyle değil. Arabayi bu 3. Test edişim. Hızlanma süper. Şanzıman kullakciklara verdiğiniz komutlara çok hızlı cevap veriyor. Pat düşürüyor pat büyütüyor. Gaz tepkimesi de süper. Gecikme falan katiyen olmuyor.

Bugün niyeyse oturma pozisyonunu ayarlayamadim.

145 bin lira. Son fiyat. Renk füme ve beyaz varmış.

Ne yapsam ki ya

• JonVaynen kullanıcısına yanıt
    Bakarak nasil anlayacagiz

• birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    Bu iş tamamen imkan meselesi, imkanınız uygun ise Fümeyi alın geçin derim :)
    Gerçekten bu araç çok çok başarılı
  • JonVaynen kullanıcısına yanıt
    Nasıl anladınız size?
    Hem alaka kuramadım, yanma kısmına yağ karışır da tam tersi nasıl olmuş ki?
  • birgarip2019 kullanıcısına yanıt
    Füme alın, yolunuza bakın :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    descartes46 kullanıcısına yanıt
    Yağ çubuğunu çekip koklayın benzin kokmuyorsa sıkıntı yoktur.
    Ben sabah benzin çubuğunu çekip baktığımda buram buram benzin kokuyordu.

Öyle yapmayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Kararsız kaldım. Öyle böyle değil. Arabayi bu 3. Test edişim. Hızlanma süper. Şanzıman kullakciklara verdiğiniz komutlara çok hızlı cevap veriyor. Pat düşürüyor pat büyütüyor. Gaz tepkimesi de süper. Gecikme falan katiyen olmuyor.

Bugün niyeyse oturma pozisyonunu ayarlayamadim.

145 bin lira. Son fiyat. Renk füme ve beyaz varmış.

Ne yapsam ki ya
    Oturma pozisyonu en beğendiğim araçlardan Civic. Yere yakın ve istediğim gibi üstat.
    Düşünmeden alın derim. Otomobil çok ama çok keyifli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

Oturma pozisyonu en beğendiğim araçlardan Civic. Yere yakın ve istediğim gibi üstat.
    Düşünmeden alın derim. Otomobil çok ama çok keyifli.

Alıntıları Göster
    Aynen üstad hem fikiriz. Ben de çok beğendim. Dün bir türlü ayarlayamadim

• quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Aynen üstad hem fikiriz. Ben de çok beğendim. Dün bir türlü ayarlayamadim

Alıntıları Göster
    Bende de sedan RS var.
    Arkadaşlarla ortak şeyleri paylaşıyoruz işte. Motor şanzıman ve çoğu parça ortak olduğu için.
    Burada güzel ortam oluştu.
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.