Şimdi Ara

2017 Honda Civic hatchback artık resmi (53. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.299
Cevap
16
Favori
100.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Buyrun,

2017 Honda Civic hatchback artık resmi
  • Çok tatlı olmuş gerçekten... Güzel günlerde kullanın. Biz de düşünelim bundan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Passenger -- 28 Aralık 2018; 14:3:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

Çok tatlı olmuş gerçekten... Güzel günlerde kullanın. Biz de düşünelim bundan.
    B segment Polom'dan çok daha kalitesiz geldi alana hayırlı olsun diyelim İbiza izolasyon,birleşim noktaları olarak bayağı Civic'ten iyiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkankpdg

Buyrun,

Çok güzel olmuş, benimkiler kargoda, bir de anahtarlık ayarlayalım :)
  • Bu stepne olmaması durumuna uyuz oluyorum. Lastik patladı vs ok tamam ama yanlışlıkla lastik yardığımız anda geçmiş olsun. Yardım bekle de bekle :) Hele şehir dışıysa ohhhoooooooo :)
    Mini stepnelerden koyacağım bir tane ben ne olur ne olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JNG9O

B segment Polom'dan çok daha kalitesiz geldi alana hayırlı olsun diyelim İbiza izolasyon,birleşim noktaları olarak bayağı Civic'ten iyiydi.

Alıntıları Göster
    Yahu he he çok harika Polon var hadi bir git de ötede oyna sen... Premium...
    Mercedes'e taş çıkarır senin Polon.... Efsane. ok.
  • JNG9O J kullanıcısına yanıt
    3,5 sene mk3 leon kullandım, yeni kasa ibiza arkadaşımda var. İki araç da civic hb’den kaliteli araçlar değil. Abartmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkankpdg

Bu stepne olmaması durumuna uyuz oluyorum. Lastik patladı vs ok tamam ama yanlışlıkla lastik yardığımız anda geçmiş olsun. Yardım bekle de bekle :) Hele şehir dışıysa ohhhoooooooo :)
    Mini stepnelerden koyacağım bir tane ben ne olur ne olmaz.
    İnce Cücük stepneler var, düşünülebilir
    Fiyat model alırsanız paylaşabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JudasRising

3,5 sene mk3 leon kullandım, yeni kasa ibiza arkadaşımda var. İki araç da civic hb’den kaliteli araçlar değil. Abartmayın.
    İnsanlara hakaret etmeye ayrımcılığa gerek yok Ankara Honda Ankara PLAZA EFE'de çektim bu fotoğrafları.

C segment Sedan alıyorsam düzgün bir montaj kalitesi de isterim montaj kalitesi dediğim gibi Polo MK6'dan kötü durumda ha keza izolasyon ve iç mekan kaliteside Polo,Golf gibi arablardan kötü geldi objektif bir şekilde baktım göğüs plastiği yumuşak plastik değil,inclemelerde anlatıldığı gibi yüksek beklentilerle gidiyorsunuz ama hayal kırıklığı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JNG9O -- 17 Ocak 2019; 11:34:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

Yahu he he çok harika Polon var hadi bir git de ötede oyna sen... Premium...
    Mercedes'e taş çıkarır senin Polon.... Efsane. ok.

Alıntıları Göster
    Honda çok insanı mağdur etti yağ yakıt karışma sorunu olan TURBO-VTEC 1.5 182 PS'lik motorda benzin kokusunu kabine verme ve yağ-yakıt karıştırma olduğunu söyledim bazı üyeler şahsıma yalancı deyip hakaret etti sorunun sadece Çin'de olduğu söylendi .

Şu an o sorun TR'de tescillenmiş durumda RS'lere müdahele edilmezse yağ-yakıt karışımı sonucu yağ keçeleri patlayan Civic'ler her yanda olacak aynı şekilde CR-V'lerde turbo hortumu sorunu oldu Honda insanları gene mağdur etti kendi aracından şikayet eden üyeleri bile tahrik edip forumdan uzaklaştırmaya çalışıyorlar insanların haberi yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JNG9O -- 17 Ocak 2019; 11:38:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JNG9O

Honda çok insanı mağdur etti yağ yakıt karışma sorunu olan TURBO-VTEC 1.5 182 PS'lik motorda benzin kokusunu kabine verme ve yağ-yakıt karıştırma olduğunu söyledim bazı üyeler şahsıma yalancı deyip hakaret etti sorunun sadece Çin'de olduğu söylendi .

Şu an o sorun TR'de tescillenmiş durumda RS'lere müdahele edilmezse yağ-yakıt karışımı sonucu yağ keçeleri patlayan Civic'ler her yanda olacak aynı şekilde CR-V'lerde turbo hortumu sorunu oldu Honda insanları gene mağdur etti kendi aracından şikayet eden üyeleri bile tahrik edip forumdan uzaklaştırmaya çalışıyorlar insanların haberi yok..

Alıntıları Göster
    Forum senin gibi ağır VAG fanlarından bıktı be.
    Geşmiş kıçı kırık B sınıfı arabasını C sınıfından üstün göstermeye çalışıyor.

Bıktık dünyanın en sahtekar firmasının bayraktarlığını yapmanızdan.
    İnsanlar şurada iki paylaşım yapıyor, benim Polom sizin Civicinizden iyidir diye ağlıyor burada.
    Git bir emzik falan al, rahat bırak insanları.Neyişm birleşim yeriymiş.

Bu Civic senin aracından konfor, sürüş, donanım, genişlik her anlamda fersah fersah üstün bir araç.
    Ağlasan da zırlasan da bu böyle. Şimdi git Polo konusunda paylaşımlarını yap. İnsanları tiksindirdiniz.
  • Sınıflar karışmış :)
    Biz; Civic - Golf arası seçim hakkımızı kullanmışız.
    Sende Jazz - Polo arası kararını vermişsin.

Saygı duyariz, kazasız belasız sürüşler dileriz :)) @JNG9O

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, konuyu tümden okuyamadım ama sormak istedim. Hatchbacklerde düz vites getiriyor mu bayiler? Yoksa halen tek seçenek cvt şanzımanlı modeller mi? 1.5 lt lik benzinli modeller için soruyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • extraordinariuss kullanıcısına yanıt
    Cvt , düz vites yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar,
    ÖTV indirmi uzatıldı, bazı bayiler ellerindeki 2018 civicleri vergisini ödeyip plaka alarak satışına devam ediyor
    ilgilenenlere duyurulur
    Malum sitede Çamkıran satışçısının ilanını gördüm ki fiyat ta cazip göründü.
    Sadece ilgimi çekti ve paylaşmak istedim.
    Bu arada aliexpressden aldığım HB bagaj kapağı kırmızı type-R logosu yurda giriş yaptı, elime geçip uygulama yapar yapmaz paylaşmayı hedefliyorum
    Herkesin yeni yılını kutlarım
  • İzmir'e gidip geldim, şimdi detaylı bir kaç yorum yazabilirim. 2010 Sedan Elegance'tan geçiş yaptım, yorumlarımı ona göre okuyun lütfen :)

Araç HB ama küçük değil, ağırlığı ile güven veriyor. ECON'da değilken gaz tepkimeleri çok iyi. Çok geçiş yapmadım genelde ECON'da gittim, normale geçiş yapınca seri geliyor :)

Genelde saatte 130km-150km hızla yol aldım. Şöyle bir problem gördüm. Araçta 130-140km hız arasında bi uğultu geliyor. Rüzgar vs değilde, aşağıda demir-metal uğultusu gibi bir şey. Sadece bu aralıkta geliyor, servise soracağım.,

Dağ yolu gibi bir yolda 50-60 km hızla giderken birden bir köpek fırladı, refleks ile ani sol-sağ yaparak kaçabildim, aracın tepkimesi çok iyiydi.

Susurluk civarı arkama bir 3.20 dayandı. Manuel'e alıp yolu gördükçe gazladım, önüme araç geldikçe arkasında yavaşladım, önümden
    çekildikçe gazladım. Bu şekilde yaklaşık 10 kere bastım, ben yavaşlamadıkça aradaki farkı hiçbir zaman kapatamadı, sonra sağa geçtim. Geçtikten sonra 3.20 olduğunu gördüm. Amacım yarışmak değil aracı biraz kıyaslamaktı. Hoşuma gitti.

Eski aracımda hız sabitleyiciyi kullandığımda bazen hızı sabit tutmak için hafif yokuşlarda 2 vites birden atıyordu. Bu araçta ne zaman hızı sabitlesem en ufak bir sıkıntı yaşamadım. 7 vites olmasının avantajını kullanıyor, çok memnun kaldım.

Balıkesir'e gelmeden kar'a denk geldim, neyseki çabuk atlattım. Kış lastiğim yok :))

Şimdilik bu kadar,

Sevgiler,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • descartes46 kullanıcısına yanıt
    link alabilir miyim ? logo için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etusch -- 1 Ocak 2019; 19:21:13 >
  • volkankpdg kullanıcısına yanıt
    hız sabitleyici araç hız kaybetmeye başlayınca önce yakıtı artırarak hızı korumaya çalışır. bunla olmazda düşmeye devam ederse 4-5 km düşünce bi alt vitese geçip aynı şeyi tekrar dener. eğer hızlanabiliyorsa devam eder. hızlanamıyorsa bi alt vitese geçip sabitlenen hızı bulur. Honda cc bu şekilde çalışıyor. Cvt bu açıdan avantajlı. Çekmiyorsa sadece yakıtı artırmaz şanzıman oranını biraz düşürür devri biraz artırı tamam. tam cclik şanzıman
  • quote:

Orijinalden alıntı: etusch

hız sabitleyici araç hız kaybetmeye başlayınca önce yakıtı artırarak hızı korumaya çalışır. bunla olmazda düşmeye devam ederse 4-5 km düşünce bi alt vitese geçip aynı şeyi tekrar dener. eğer hızlanabiliyorsa devam eder. hızlanamıyorsa bi alt vitese geçip sabitlenen hızı bulur. Honda cc bu şekilde çalışıyor. Cvt bu açıdan avantajlı. Çekmiyorsa sadece yakıtı artırmaz şanzıman oranını biraz düşürür devri biraz artırı tamam. tam cclik şanzıman
    Hocam ben de 2017 Elegance Eco (fabrikasyon LPG'li)'dan bu araca geçtim.
    Onda CVT de olsa hız sabitleyince dik rampalarda 4-4500 devre çıkıyor, haliyle bu da insanı rahatsız ediyordu.

1.5 turboda ise rampa ne olursa olsun 2300-2500 devirden yukarı çıkmıyor ki bu da çok daha fazla keyifli hale getiriyor.

@descartes46,
    Hayırlı olsun fotoları bekliyoruz.

@volkankpdg,
    Deneyimler için teşekkürler kardeşim. 18 Ocak'ta ben de uzun bir yola çıkacağım RS ile, heyecanlıyım araç çok keyifli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: etusch

link alabilir miyim ? logo için
    Merhabalar,
    Ben aşağıdaki adresten arka kapak logo yu seçtim
    Red 98mm X 80mm modeli seçtim
    Gelsin takınca paylaşacağım, eğer beğenirseniz öyle sipariş edin, gelmesi 20-25 günü bulacak gibi.

https://tr.aliexpress.com/item/Y-ksek-kaliteli-K-rm-z-G-m-3d-H-logosu-Araba-n-Kaput-Izgara-Rozeti/32947175730.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1df64c4d93Nfuz
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.