Şimdi Ara

2017 Civic RS Teknik Veriler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
1
Favori
9.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ((((((((((vaooooowwwww 182hp))))))))))))))

ama sonuç 30 hp daha düşük araçlarla aynı(marka vermiyorum - bilerek!)

şanzıman konusuna hoş geldiniz..
  • 308 1.2 e-thp 130hp 0-100kmh: 9.1 Saniye..
  • Arabanın performansı iyidir 0-100 bu şanzımanla mesele değil, tork brake ile 8sn altına rahat iner bu araba da son hızı 200kmh ile limitlemek nedir, neyin kafasıdır anlamadım. Bu araç bazı asya ülkelerinde de bu şekilde üretilip satılıyor, muhtemelen oradaki regülasyonlara (sigorta, kasko vs) göre bir yazılım yapılmış ve son hız limitlenmiş, Tr için de delimite etmemişler. 1.6 125hp manuelin maksimum hızı 205kmh, 182hp makinanın 200kmh. Bir pazarlamacı da Allah rizası için çıkıp aga bu nedir dememiş mi şirkette?
  • Su an sok oldum resmen :)

Arkadasim siparisini verdi, 1 haftaya alacak araci.

Diyip duruyor, musait bi yol bulursak aldigimda ufak bi kalkis yapalim seninle.

Ben de diyorum "benim arac hem daha agir, hemde 12 beygir eksik, 0-100 u 7.4 saniye. Ama senin arac hafif, beygiri daha fazla, alirsin her turlu o yuzden gerek yok" dedim. 100 kmhyi 7 saniyede rahat bulursun, belki daha da altinda diyordum. Vay anasini diyorum simdi de. Harbiden sutcu beygiri cikmis ya la. Manueli de ayniymis, cvt demek ki hizlandirilmis olmali.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya şimdi herkes şunu tartışıyor ama gerçekten 0-6 100 km yapan arabayı her ehliyet sahibi kullanamaz kanaatindeyim kaldıki süraate rağmen direksiyonu hafif kırsan bugatti bile olaa imkanı yok taklayı yersin o yüzden güvenlik açısındanda bakarsak 8 sn gayet güzel bir değer +cvt de bu arada araya sıkıştırayım:)

Edit ; ben 1450 kglik cvt şanzımanlı honda civicten bahsediyorum adamlar nissan gt-r ile kıyaslayıp rezil ettiler beni üstüne üstlük birde honda fanboyuda olduk hadi bakalım hayırlısı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aNTIWIRUS -- 25 Şubat 2017; 0:24:11 >
  • RS ne ya ? Civic e ruh katan şey VTEC tir RS değil.Zaten ruh katamadığı net bir şekilde görülüyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hem ekonomik hem performanslı hem cvt konforu... 0-100 ü 7 saniye olup fabrika verilerini (yakıt anlamında) tutturamayan bi araç olmasından iyidir...

• quote:

Orijinalden alıntı: liebermann

((((((((((vaooooowwwww 182hp))))))))))))))

ama sonuç 30 hp daha düşük araçlarla aynı(marka vermiyorum - bilerek!)

şanzıman konusuna hoş geldiniz..

Leon fr
  • tork 220 nm sanırım
  • Honda severlere Yazılım yolu gözüktü ;)

• Adieu kullanıcısına yanıt
    320 ed 1500 kg
  • Polo GTi 1250-1300 kg arası. Civic'in bu hantallığına ağırlık bahane bulunamaz. Gücü yola aktarması kötü, rüzgar direnci yüksek olabilir.
  • Opel Astra OPC Line Sport

1303 kg, 200 ps, 280 nm

0-100 : 7,2 sn, son sürat: 235 km/h

ki opelin otomatik şanzımanı DSG gibi iyi değil. DSG olsa 0-100'ü 6,8'e düşerdi.

bu veriler ortada iken; astra yerine civic alan biri ağır bir civic fanboyudur.
  • Performansı yeterli gelecektir, çok üst düzey performans sunmak için yapmadılar bu motoru. Makul bir tüketim ile ortalama performans sunmak için üretiliyor. Aynı paraya daha çok performans isteyen başka modellere bakmalı sanırım astra opc line aynı fiyata daha güçlü bir seçenek ama yakıt tüketimi civic rs ile ne kadar farklı ya da aynı mı fikrim yok. Ama performans en önemli kriter ise kesinlikle astra opc line'a yönelmelisiniz.

• Ben bu motorda bir amaç göremedim performans desen halihazirda 2 sene önce çıkmış 34hp düşük olan leonla aynı performansa sahip.Performans değil tasarruf desen yine aynı leondan 2.5litre fazla yakıyor şehiriçinde her 100kmde 13tl zarardasın.Olmamış Honda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emreün -- 24 Şubat 2017; 13:31:33 >
  • cseyfe kullanıcısına yanıt
    http://www.automobile-catalog.com/car/2013/1781270/bmw_320i_efficientdynamics.html

Pek çok sitede de aynı değerler var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabada gerçekten beygir varmış

• quote:

Orijinalden alıntı: toxoplazma

Opel Astra OPC Line Sport

1303 kg, 200 ps, 280 nm

0-100 : 7,2 sn, son sürat: 235 km/h

ki opelin otomatik şanzımanı DSG gibi iyi değil. DSG olsa 0-100'ü 6,8'e düşerdi.

bu veriler ortada iken; astra yerine civic alan biri ağır bir civic fanboyudur.

150 beygir manueli 7,8 saniye ulaşıyor astrayoutube videolar mevcut astra kullanicisiyim bu aracı çok merak etmiştim ama sadece sanirsam beygir var ama ortada güç yok

• 140lık a3 240 basıyor bu nasıl 200de tıkanıyor?
  • Saka degil.

Aracin gucu yerinde olsada uygulama sinirli yani amerikadaki 174 hp co2 emisyonu 155

Ama avrupada firmalar emisyon oranlari icin muazzam vergiler oduyor avrupa birligine. Honda 182 hp nin 139 g co2 emisyon a cekmis yazilim ile.

Ve internette ucretsiz 6 saniye altina inilecek yazilimi dagitiyor

Gayet zekice.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurozer -- 24 Şubat 2017; 13:59:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.