Şimdi Ara

.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HALO -- 16 Nisan 2024; 17:55:9 >

• Çok tabii , 2200cc otomatık araç 9,5 lt gidiyorumm sürekli 4 çeker , sakin kullanımda çok rahat 8,5 lt görürüm şehir içi 2011 model araç ....

• baskı balata ömrünü tamamlamış olabilir

• sfkli S kullanıcısına yanıt

Selamlar araç 95binde 92 binde aldım ben. Detaylı bir bakıma vs sokacagım zaten aklımda. Cunku ımkanı yok bu kadar yakmasının.

• Soğukta motor ısınmadan çalışıyorsa normal

• ABCdiküçgeni kullanıcısına yanıt

Motor ısıtmadan çıkmıyorum ancak ne kadar da soğuk olursa bu kadar yakar mı?

• Kesinlikle bir sorun var, her şey olabilir. Ateşleme , mazot kaçağı , yazılım vs. İvedi servise gösteriniz.

• 1.4 TDI İbiza sahibiyim şehir içi 5.5 lt şehirlerarası yolda 4 lt civarı yakıyor. Bir depo mazot ile şehir içi 800-850 arası giderken şehirlerarası yolda 1000 km civarı gidiyor. Fikir verme açısından aynı motora sahip bir araç olarak bu şekilde kıyaslama yapabilirsin.

• pek araç bilgim yok ama mazotun kalitesi düşmüş olabilir ?

• hocam senin arabada sıkıntı var bir yerden yakıt kaçırıyor olmasın? 1.6 tdi 44L alıyor depoyu fulleyince ışık yandıktan sonra. bu haliyle 950km gidiyor.

• Araca bir baktırın tüketim normal değil, 1.6 benzinli atmosferik aracımla şehir içi 22km ortalama hızla 8.5 yakıyorum.Senin 1.4tdi polo ile şehir içi 5 litrelerle çok rahat gezmen lazım normalde.

• Selamlar,

2015 1.4 Tdi dsg ...

7 yıldır bakımları ile ben bizzat ilgileniyorum

55.000km'sini sürekli uzun yolda kullanıldı...

65.000km'dir sürekli 4-5 km mesafe'de kullanıldı (Yılda 3-5 uzun yolu var)

(D konumunda şehir içi kısa mesafe)

85.000bin-90bin km seviyesinde yakıt tüketimi 7.5-8.5LT ortalamaları gördüm ve sürekli fan açık geziyordu araç

(rejenerasyon yapıyor sürekli) ... ODB'den bağlandık ve %85 dolu ... temizleme işe yaramadı... mecburen yazımla DPF+EGR OFF konumuna aldık...

araç 15.000km'dir ve yakıtı şehir için 5LT seviyesinde....uzun yolda ise sakin kullanımda çok rahat 3LT 'leri yakalıyor...

• bende190 bin km de 1.6tdi cay motor var son zamanlarda çekiş acayip düşük yakıt tüketimi acayip fazlaydı şans eseri 3. enjektörün mazot kaçırdığını farkettim ve enjektörcüye gittim 4 enjektöre komple bakım oriingler keçeler değişti birinin içindeki valf kırılmış falan derken araba eski haline geri döndü yakıt tüketimi karma 4.5 5 lerde sende de böyle bi problem olabilir enjektörcüye götürüp test yaptırabilirsin

• Kesinlikle bir sorun var.

Ben Turbo benzinli araçla bir depo 40 litre benzinle şehir içi 650-700km gidiyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.