Şimdi Ara

2016 YILI EHLİYET FİYATLARI VE GEREKENLER... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
2.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: herseyinhayirlisi

arkadaşlar benim yarın direksiyon sınavım var geçersem kurs dosyaları hazırlayacak ya. bu hemen ertesi gün olacak bir iş mi onların insiyatifine mi kalmış ne kadar sürer bu?

Gectik bakalim hayirlisiyla almak kaldi simdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aralık ayından sonra zam gelir mi dolar da yükseldi

benzin fiyatları da arttı

hemen yazılayım mı ne dersiniz

yalnız sıfır şöförlük var ve çevremde bana ilave olarak direksiyon eğitimi verecek kimse yok

bir de istanbul bahçelievler, bakırköy civarlarında güzel eğitim veren direksiyon kursu var mıdır bildiğiniz
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ben sana kurs tavsiyesi veremem ama kursunu seçerken şunlara dikkat et,

Mümkünse hatchback ve dizel aracı olan bir kursa yazıl. Renault Symbol, Fiat Linea, Hyundai Accent gibi araçları olan kurslardan şiddetle uzak durmanı öneririm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankarada ucuza nerde b sınıfı eğitim veren kurs verebilirim 1000tl üstü cok fazla, taban fiyat neyse ondan faturayı kessin vergisini ödeyelim, üstüne 400-500net para koyalım yokmu böyle bir yer. Ben zamanında 300tl ye yazılmıştım, eşimi yazdırcam böyle olursa fiyatlar ehliyetsiz kullansız soygunculuk resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

Ankarada ucuza nerde b sınıfı eğitim veren kurs verebilirim 1000tl üstü cok fazla, taban fiyat neyse ondan faturayı kessin vergisini ödeyelim, üstüne 400-500net para koyalım yokmu böyle bir yer. Ben zamanında 300tl ye yazılmıştım, eşimi yazdırcam böyle olursa fiyatlar ehliyetsiz kullansız soygunculuk resmen

Çok zor hocam ankara dediğiniz fiyatta.Ama dediğiniz gibi ehliyetsiz yakalansa bile daha az para ödersiniz gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manyetizma kullanıcısına yanıt
    DOĞU TARAFINDA FİYATLAR 800 TL YEKADAR İNİYOR :)
  • Arkadaşlar bu yeni çıkan bi sınav varmış E dediler kağıtsız bilgisayar üzerinden sınavmış bu sınav hakında bilgisi olan varmı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Neden acaba sorabilir miyim? Symbol ile geçtim sınavı. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
  • Kurs kayıtlarıma göre elimdeki belgeler ehliyet yerine geçiyor. Ama yaptığım ödeme 2017 yılında yeniden düzenlenmeye göre azmış o yüzden 5-10 tl daha vermem gerekiyormuş. Geriye yönelik nasıl vergi çıkarılıyor? Bu nasıl bürokrasi.

Üstüne üstlük sağlık raporunu sen mi aldın? geçerli mi bu falan dedi durdu adam.

Madem geçerli değil gözüküyor neden Kurs inceleme altına alınmıyorda ben sorgulanıyorum?

Kurslar sağlık raporu doğru değilse nasıl kursa alıyorlar insanları?

Bir sürü saçmalık.

İnsanın böyle devlete de böyle emniyete de diyesi geliyor. Onu da diyemiyorsun sürekli başları terörle bela da. Ne yapacağız böyle..

Bir daha randevu al bir ay daha bekle..

---------------
    Şimdi bir daha randevu aldım 20 şubatta ehliyet kağıdına sahip olacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peni_Silin -- 3 Ocak 2017; 12:1:50 >
  • saglık raporu konusunda aynı sorunu bende yasadım kursa verdigim saglık raporunda sıkıntı yoktu ama dosyamı emniyete verdigimde sırf doktorun ismi tükenmez kalemle yazıldıgı ıcın kabul edilmedi bilgisayar yazılı olması gerekiyormus..yenisini çıkarma zorunda kaldım...
  • hdi randevu almaya kalktığında 3 gün bilemedin 1 hafta olsa birşey değil. ! ay 20 gün sonrasına randevu alabildiğimiz bir yer.

İnsan gidip hemen şu parayı yatır bugün halledelim der.

Ne gezer. Bir çay fazla içmek için şeyin keyfinde adamlar. Sağlık raporu geçersiz mi diye gittim tekrar sordum yok dedi sadece.

Sonuç, Lanet okumduğumuz için mi hep bu polislere birşey oluyor acaba diye düşünüyor insan onca düşüncenin arasında..
  • bu tür gorevlendirmeler ve randevu işleri savcılarda bitiyor savcıların bu tür konularıda ele alması ve gorevli memurları gozetmesi lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: PERFECTH37

bu tür gorevlendirmeler ve randevu işleri savcılarda bitiyor savcıların bu tür konularıda ele alması ve gorevli memurları gozetmesi lazım..

sakın ha.
    Hakim doktor muhendis polis falan değilseniz savcılıkla uğraşmayı asla tavsiye etmem. Medyada kravatına baktı indirim yaptı falan haberleri var ya. Adamlar bunlara çok dikkat edyor. Seçtiğiniz kelimeler, kurduğunuz cümleler, kıyafetiniz çok önemli özellikle ab için bir dizi düzenleme olduktan sonra.

Hatta konuşma şekli ile mesleğiniz çelişiyorsa o zaman meslek ön plana çıkıyor. Yani kitap okuru olmak dezavantaj gibi birşey. Kısaca kanunu temsil eden bir memur her halükarda kanunu temsil etmektedir deyip sıradan vatandaş gibi sıramızı beklemek en mantıklı olanı.
  • yok ya benim savcıyla polisle işim yok sadece herkezin gorevini duzgun yapması gerekiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: PERFECTH37

yok ya benim savcıyla polisle işim yok sadece herkezin gorevini duzgun yapması gerekiyor..

konu derinleşyor.
    Benim bildiğim kimseye görevini öğretmemek gerektiğir. Bizim görebildiğimiz herşey bizim bakış açımız içinde cereyan eden kısımdır. Eğer her ehliyet almaya gelen 10 kişiden 9'unda sağlık raporu baştan savma ise ve bunu denetlemek adamın görevindeki detaylarda varsa bize ne kadar ters gelirse gelsin aslında adam görevini yapmaktadır. Belki bir adım ileri gidip hangi sağlık kurumunun bunu böyle verdiğini tespit edip bundan sonra veremeyecek şekilde bir rapor hazırlamak bir daha karşısına çıktığında cezai yaptırım uygulatmak olabilir. Ne var ki kimse görevinde bir adım ileri gitme heveslisi değil.

Ya da bende olduğu gibi 2017'nin ilk günü gelen herkes yeni vergi sistemine göre 10-15 tl daha yatırmalıdır. Ve memur bıkkınlıktan pispis gülerek gelen 35. ehliyetzede'ye durumu böyle söylemeyi tercih etmiştir.

Yoksa dediğim gibi işini bir adım ileri götürmek yada hadi yardımcı olayım deyip sıra bekleyenin adını çizmeden şu bankaya git şu zaman kadar gel 1,5 ay sonrasına kalma demek, vatanseverlik duyguları ile olacak iş.
    Yoksa herkes görevini biliyor ve sadece o kadarlık kısmını yapıyor. Bize kimseye birşey öğretmek düşmez.

• Arkadaşlar İzmirde kursa yazılma ücreti ne kadar direksiyon dersi dahil genel fiyatlar ? ben 1300 liraya buldum uygunmu sizce
  • Oliver Wood kullanıcısına yanıt
    zaten en yuksek kurs fyatı 1300 lira ama bulundugunuz yerde fiyatlar sabit ise direksiyon derslerini iyi ve kesintisiz veren bi kursu secmenızı orenırım
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.