Şimdi Ara

2016 TV lerin gerçek panel HZ leri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
517
Cevap
16
Favori
32.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nuilas

Max 4300 liraya 55 inc ne onerirsiniz aklimda 55ku7500 var ama baya bir yermissiniz :)

50hz panel alıp titreme yaşayacağınıza, uh770 veya xd8505 e yönelin diyebilirim, detay için pm atabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

LG 55eg 920v hakkında ne düşünüyorsunuz

oled bir cihaz olduğundan led tv ler ile kıyaslamak pek doğru olmaz.. Harika bir tv olduğu aşikardır ki inanılmaz bir contrast değeri mevcut.
    o segmentlere çıkıyorsanız şayet alternatif olarak samsungda ks9 serisi ve sony de xd93 serisini alternatif olaral değerlendirebilir ve izlemek istediğiniz, görmek istediğiniz görüntüyü seçebilirsiniz, bunuda normal görüntüler üzerinde yapmanızı; demo görüntüler üzerinden gitmemenizi şiddetle tavsiye ederim

• realityperson R kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, her üçüde dediğiniz gibi Harika cihazlar

49KS8500 de o zaman 100HZ dimi hocam? Tam da oyun oynamak için yeni bi 4k tv araştırıyordum, emin olmak için sorayım dedim.
  • evet, gerçek 100hz bir tvdir, 49" tvlerde mantıklı bir seçim olur.

• Arkadaşlar televizyonlarınızın hertz (hz) testini bu videolarla yapabilirsiniz.
    Panle hz 50 olan tvler arkasında gölge bırakıp takılıyormuş gibi görececeksiniz.
    Panel hz 100 olan tvler arkasında gölge bırakmayıp nesneleri daha net göreceksiniz.
    Panel hz 200 olan tvlerde insan gözünüzün gördügü netlikte izleyeceksiniz. Bilinçli kullanıcılar olmanız dilegiyle.
    Şimdiden söyliyim ülkemizde böyle bit hz yokki diyenler lütfen boşuna yazıpta beni yormasın videolarla tvleri test etsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Naymear

Arkadaşlar televizyonlarınızın hertz (hz) testini bu videolarla yapabilirsiniz.
    Panle hz 50 olan tvler arkasında gölge bırakıp takılıyormuş gibi görececeksiniz.
    Panel hz 100 olan tvler arkasında gölge bırakmayıp nesneleri daha net göreceksiniz.
    Panel hz 200 olan tvlerde insan gözünüzün gördügü netlikte izleyeceksiniz. Bilinçli kullanıcılar olmanız dilegiyle.
    Şimdiden söyliyim ülkemizde böyle bit hz yokki diyenler lütfen boşuna yazıpta beni yormasın videolarla tvleri test etsin.

Son paylaştığın video philips markasının özel videosudur, tek philipste titremez.
    Bir önceki videoyu da incelem k lazım özel mi değil mi diye....

Özel video diye bir kavram yada bir olay yok. hz in gerçek anlamını biliyorsanız özel video olup olmadığını bilirdiniz. Lg 770 serisi panelden 100 hz takıp özel video olup olmadıgını anlarsınız.
    Video sadece hatekeli sahnelerde tv nin performansını ölçmek için muhteşem bir malzeme. Hz ne için önemli ; hareketli sahneden tv nin performansı için önemli titrememesi için önemli. Marka farketmeksizin panelden 100hz olan tvler bu videolarda tiremez.

• quote:

Özel video diye bir kavram yada bir olay yok. hz in gerçek anlamını biliyorsanız özel video olup olmadığını bilirdiniz. Lg 770 serisi panelden 100 hz takıp özel video olup olmadıgını anlarsınız.
    Video sadece hatekeli sahnelerde tv nin performansını ölçmek için muhteşem bir malzeme. Hz ne için önemli ; hareketli sahneden tv nin performansı için önemli titrememesi için önemli. Marka farketmeksizin panelden 100hz olan tvler bu videolarda tiremez.

Bana sadece şunu açıklamanı rica ediyorum, neden o bahsettiğimiz video, philips markasının cihazlarında dalgalanma, titreme ve renklerin hızlı sahnelerde birbirine girmediğini, çok daha iyi tvlerde hatta kendi televizyonlarımda bile o görüntüde bu yazdıklarımı neden yaşadığımı bir anlatabilirmisin ?
    Ve en önemlisi philips markasının spv arkadaşların neden satış danışmanlarına bu videoyu oynatmalarını özellikle istediklerini ve bu videonun çoğu mağazada neden yasaklandığını bir açıklayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realityperson -- 23 Ekim 2016; 21:27:48 >

Öncelikle bahsetigin yasaklanma olayi magaza vs nedir anlamadım , ikincisi bu videoyu philips panelden 50 hz olan tvsi 55pus6401 taktim titredi
    Philips panelden 100 hz olan 55pus6501 modeline taktim titremedi
    Lgnin panelden 50 hz olan 55uh650 taktım titredi
    Lg nin panelden 100 hz olan 55uh770 modeline taktım titremedi
    Samsungun panelden 50 hz olan 55ku700 modeline taktım titredi
    Samsung panelden 100 hz olan 55ks8500 modeline taktım titremedi
    Bende bu görüntüleri bu işte çalışanlardan rica ettim ve aldım daha saglıklı ve bilinçli tv satın alabilmek için kıyaslamak şart.
    Forumlarda okuyup tv almaya benzemiyor bu iş, burada yaptığım derin incelemelerde büyük markaların paralı elemanları var markalar lehine devamlı yorum atıp insanları yanıltıyorlar ve tüketicinin dogru tercih yapmasını engelliyorlar.dogru bilgi kıyaslayarak elde edilir tvleri yanyana görerek , özellikleri okuyarak karar verilmez hata edersiniz.

• Yeni bir 40 inch uhd tv almak istiyorum ama panel hızı ile ilgili sorularım var,

1. şu anki tv efsane bir model 40c650 görüntü kalitesi iyi ama acaba paneli gerçek 100hz mi yazılımla mı 100hz oluyor?
    2. menüsünde smartmotion off-clear-standart-smooth gibi seçenekler var, gerçek 100hz bir tv nin motion özelliği kapanamaz değil mi, yani off oluyorsa yazılımla sağlanıyordur gibi düşündüm.
    3. ben pc ye de bağlayıpfilm izlemek istiyorum ve 40-43 inch düşünüyorum bu boyda gerçek 100hz yok gibi birşey. bildiğiniz model var mı? philip 43pus6501 haricinde 100hz duymadım o da zaten android sorunları yaşıyormuş.
    4. samsung 40ju6570 iyi bir tv imiş paneli 100hz mi?
    5. şu anki piyasada hep edge led dolu ve banding ışık sızdırma parlama vs sorunu dolu, vestel 40inch 9300 alıp çok para dökmeden bu işi halletsem vestel pişman eder mi bilemedim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Naymear N kullanıcısına yanıt
    Bu hız testi sırasında titreyen tvlerin aslında sanırım hepsinde truemotion, motionflow gibi titreme takılma önleyen teknolojiler vardır. Siz test. Yaparken bunlar açık olmasına rağmen mi takılmalar oldu yoksa bu özellikler kapalımıydı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eros68

Yeni bir 40 inch uhd tv almak istiyorum ama panel hızı ile ilgili sorularım var,

1. şu anki tv efsane bir model 40c650 görüntü kalitesi iyi ama acaba paneli gerçek 100hz mi yazılımla mı 100hz oluyor?
    2. menüsünde smartmotion off-clear-standart-smooth gibi seçenekler var, gerçek 100hz bir tv nin motion özelliği kapanamaz değil mi, yani off oluyorsa yazılımla sağlanıyordur gibi düşündüm.
    3. ben pc ye de bağlayıpfilm izlemek istiyorum ve 40-43 inch düşünüyorum bu boyda gerçek 100hz yok gibi birşey. bildiğiniz model var mı? philip 43pus6501 haricinde 100hz duymadım o da zaten android sorunları yaşıyormuş.
    4. samsung 40ju6570 iyi bir tv imiş paneli 100hz mi?
    5. şu anki piyasada hep edge led dolu ve banding ışık sızdırma parlama vs sorunu dolu, vestel 40inch 9300 alıp çok para dökmeden bu işi halletsem vestel pişman eder mi bilemedim...

Benim için 4 kriter vardı.

1. VA
    2. Direct Led
    3. 100 Hz
    4. HDR

Galiba 4'lüyü yakalamak için sağlam para vermek gerekli. PUS6501'de en azından 1. seçenek dışında diğerleri vardı 3.200 TL'ye 5 yıllık geçiş sağlayacak cihaz olarak aldım. OLED oturunca 5 yıl sonra transfer edeceğim TV'yi.

Sorularına gelince,
    3. Android bana sıkıntı çıkartmadı (çok kullanmıyorum). TV'yi smart olarak kullanmak çokta akılcı değil. Beklentine göre değişir bu.
    4. TV Özellikleri: VA - Direct Led - 50 Hz
    5. PUS6501 iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi break. -- 26 Ekim 2016; 11:25:26 >

• eros68 kullanıcısına yanıt
    Hareketle ilgili tüm yardımdı faktörler aktifti , ben sadece gerçek olan dogruları yazıyorum ki insanlar uyanık olsun ederi olmayan.tvlere boşa para dökmesin, en iyi harekete yardımcı özelik bile panelden 100hz yerini tutmaz. ((.....motion plus plus +++ ))olsada panelden 50hz ise o gölgeler gözükür malesef :(( tecrübelerimden bunu ortaya koydum çok zor degil, gidip test etmek ve teslerin gerçek sonuçlarını paylaşmak. Ama şu dikkatimi çekti ben nezaman buraya gerçekleri yazsam biri mutlaka aksini idda ederek forumda firmaların ucuz televiyonlarını satmak için kullandıgı kalip cümlelerle bana ceyap niteliginde yazıyorlar "yalın 50 hz ki 100hz olsa ne olcak , insan gözü 100 hz göremezki , 25 kareden fazla göremeyiz"=) bunların hepsi hurafe tamamen düşük özellige ragmen kar etmek için pahalıya sattıkları tvlerin kusurlarını örtmek için bu çümleleri kullanıyorlar. Şimdi bu kısma iyi dikat verin söyleyeceerimi siz kensiniz hesaplayın
    Diyeleim bir x marka tv de reklam veriyor sabah akşam , bu reklam niçin yayınlanıyor ; tanıtım ve akılda kalıcılık için buraya kadar ok? Rekram firma için nedir ? reklam firma için maliyettir !!! Maliyeti firma çıkara bilmesi için neye yansıtmak zorunda ? Tabikide Tüketicinin satın aldıgı ürüne!!! Nekadar çok reklam okadar çok maliyet demektir !! Buda sizin 1500tl alacagınız bir tv yi 2000tl almanız demektir!! Kalitesi düşük ama reklamda oynadığı ve hergün duydugunuz icin iyi oldugunu düşünmenizi saglar :)) Tıpkı Rahmetli Kemal Sunalın 100 numaralı adam filmindeki gibi ;) genel.olarak herkese sesleniyorum azıcık sorgulayın ne alacaım kaca alacagım nicin alacagım diye :)) maç izleyecekseniz 100 hz panel şart , iyi araştırmalar...

• quote:

Öncelikle bahsetigin yasaklanma olayi magaza vs nedir anlamadım , ikincisi bu videoyu philips panelden 50 hz olan tvsi 55pus6401 taktim titredi
    Philips panelden 100 hz olan 55pus6501 modeline taktim titremedi
    Lgnin panelden 50 hz olan 55uh650 taktım titredi
    Lg nin panelden 100 hz olan 55uh770 modeline taktım titremedi
    Samsungun panelden 50 hz olan 55ku700 modeline taktım titredi
    Samsung panelden 100 hz olan 55ks8500 modeline taktım titremedi
    Bende bu görüntüleri bu işte çalışanlardan rica ettim ve aldım daha saglıklı ve bilinçli tv satın alabilmek için kıyaslamak şart.
    Forumlarda okuyup tv almaya benzemiyor bu iş, burada yaptığım derin incelemelerde büyük markaların paralı elemanları var markalar lehine devamlı yorum atıp insanları yanıltıyorlar ve tüketicinin dogru tercih yapmasını engelliyorlar.dogru bilgi kıyaslayarak elde edilir tvleri yanyana görerek , özellikleri okuyarak karar verilmez hata edersiniz.

titremedi dediğin cihazlarda maalesef o video dalgalanma yapıyor, bu yüzden özel video olduğunu söylüyorum.
    O baştaki çiçekli video da aynı şekilde.
    Herneyse o senin görüşün bu benim; aynı konuları konuşuyoruz aynı fikirdeyiz fakat ben sadece videoların doğru olmadığını savunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realityperson -- 26 Ekim 2016; 16:05:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: realityperson

quote:

Orijinalden alıntı: ceycey11

bu hz konusunda birşey sormak istiyorum. Ben d smart kullanıyorum ve hdmi üzerinden 50 veya 60 hz görüntü veriyor. Bu durumda benim televizyonumun 100 veya 200 hz olmasının bir esprisi kalmıyor mu? Yoksa ikisi farklı şeyler mi?

200hz native panel çok nadir gördüm ve normal görüntüyü 60 kare hızına daha rahat çektiğini deneyimledim.
    Zaten uzun süredir 200HZ panel tv bulunmuyor

Hangi modellerin Native 200Hz olduğunu yazabilir misiniz acaba?

Sony'nin X4500 serisi muhtemelen native 200Hz'dir. Yine aynı dönemde Sharp Elite paneli vardı. O da 200Hz'dir. Başka da aklıma gelmiyor.

Özel video hz olayında olmaz , renk ve kontras olayında olur, tvnin en iyi verdigi renkleri bulursun ona göre bir video çekersin ve o renkleri ön planda tutarsın bu tarz videolar genelde doğal gözüken ama doğal olmayan renkler vardır;çok parlak çilekler , çok parlak bitkiler vs vs ...başka tv takarsın ama öyle canlı göremezsin ki, canlı göstermeside detay kaybıdır.
    Görüntünün DOĞAL göstereni makbuldür.

• Merhaba

Televizyon alacağım ama hangisi çok kararsız kaldım. Biraz araştırdım ve yerinde gördüm elimde ekli alternetifler kaldı ama hangisini almalıyım yardım ve yorumlarınızı rica ederim.

Televizyonun maç yayınlarında performansı iyi olsun istiyorum. Çokmu şey istedim:)

Televizyon için bütçem 3500-4500 aralığı benim kaçırdığım sizin tavsiye edeceğiniz model varsa iletmenizi rica ederim.

49'' LG UH 850

49'' SAMSUNG KS 8500

55'' LG 55 UH UH 770

55'' PHILIPS PUS 7101

SONY 55xD8505

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mario38 -- 27 Ekim 2016; 12:3:33 >
  • Benim oyum 55XD8505 üzerinedir.

• PUS6501'in direct led olduğuna emin misiniz? bununla ilgili bir kaynak var mı?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.