Şimdi Ara

2016 TV lerin gerçek panel HZ leri (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
517
Cevap
16
Favori
32.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: realityperson

quote:

Orijinalden alıntı: panama

Selamlar hocam , yıl sonuna kadar tv yi değiştirmeyi

Düşünüyorum acaba neler çıkmış diye bakarken

Sizin konuyu gördüm , ben yaklaşık 10 yıldır pioneer kuro

Kullanıyorum Halen de performansından çok memnunum

Ancak artık teknolojik olarak geri kalmaya başladı , aynı zamanda film için full hd projeksiyon kullanıyorum

TV için bütçe belirlemedim , projeksiyon olduğu için 65 inç değil 55 inç yeterli olur diye düşünüyorum

Tv de oyun da oynuyorum bu yüzden lag olmaması önemli

Ek olarak plazma ya gözler alıştığı için çok parlak görüntülü tv lerde rahatsızlık veriyor

Temel de hangi modelleri önerirsiniz ? Ayrıca aynı yerde çalışıyorsanız yakın bir lokasyondayım gelip fikir de alırım bir haftasonu

Pioneera alıştıysanız sizin işiniz çok zor.

Parlaklık olarak değil de şimdi nit değerleri önemli.

Siz ya sony yada samsungdan gitmek zorundasınız ve ikisi de ciddi derece de birbirlerinden avantajlı tvler.

Görmeniz gerekli pm atıcam size

Vallahi alıştım hocam pioneer a , lg ler de hoşuma gitmişti Samsung parlak geliyor bana Sony olabilir pm bakıyorum teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 49pus7101'in durumu nedir? Gerçek 100 hz mi? 49ks8500'le karşılaştırıldığında farklar nedir? va ıps durumu? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Arkadaşlar ben 55w805c aldım. Hiçbir ayarı kurcalamadım. Film için hangi ayarı yapmak lazım. Şu anda ekran sahne geçişlerinde parlaklık ayarı yapıyor gibi hiç de bilmiyorum nasıl bir düzenleme yapmak lazım.

Film izlerken tavsiye edilir

https://youtu.be/G_rVqwHdiV0

• quote:

Orijinalden alıntı: cesi

49pus7101'in durumu nedir? Gerçek 100 hz mi? 49ks8500'le karşılaştırıldığında farklar nedir? va ıps durumu? Teşekkürler.

100 hz den fazlası önemli

Ks de bulunan renk, aydınlatma, hdr kıyaslanamaz bile.

İki tv arasında %60 fark var.

• realityperson R kullanıcısına yanıt
    Net cevap. Teşekkür ederim. Eğer suistimal etmiyorsam Sony 49XE8005'le kıyaslarsanız nedir durum?
  • LG55UH770V nin Samsungdaki alternatifini arıyorum tam olarak bilen beri gelebilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonster61

LG55UH770V nin Samsungdaki alternatifini arıyorum tam olarak bilen beri gelebilir mi ?

Alternatifi yok çünkü daha alt ve daha üst olarak mevcut.

2016 ya göre üst ks alt ku

2017ye göre ise mu7400 yakın ama değil

Mu8000 bayağa üst

Mu7400 770 e nazaran daha aydınlık ve renk kararlılığı olan bir tv.
    İkisi arasında tercih yapıcak olsam ben 7400 tercih ederim çünkü karanlık görüntü sevmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realityperson -- 7 Haziran 2017; 2:3:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cesi

Net cevap. Teşekkür ederim. Eğer suistimal etmiyorsam Sony 49XE8005'le kıyaslarsanız nedir durum?

Rica ederim.

Sony 50hz olmasına rağmen mf çok iyi iş yapıp 100hz yi aratmamakta neredeyse.

Xe8 in kalitesinde philips mümkün değil.
    Renk, aydınlatma, andoid, ses, default format desteğin de ezer geçer.
    Kuşkusuz renk berraklığı xe de 100/100 fark eder philipse göre.

Ksye göre de zayıf kalıcaktır sony çünkü hdr ve 100hz üstüne 10 bit panel ağır basıcaktır samsung da
    Fakat bir samsung sahibi olmak istemiyorsanız ikinci tercihiniz sony den doğru olmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realityperson -- 7 Haziran 2017; 3:49:19 >
    Merhaba hocam;

55mu7350 kaç hz panel kullanıyor? Bu konuda çok fazla söylenti var ne olduğu hakkında ne bir kaynak var ne de net bir bilgi.

• quote:

Orijinalden alıntı: _RapiD_

Merhaba hocam;

55mu7350 kaç hz panel kullanıyor? Bu konuda çok fazla söylenti var ne olduğu hakkında ne bir kaynak var ne de net bir bilgi.

Tüm ku serileri 50hz dir, sony kadar olmasa da işlemcisiyle titreme azalmaktadır

• 55w805c 55xd7005 mi hangisini tercih etmeliyim

• Eski televizyonu sattıktan sonra 1-2 haftadır yeni televizyon araştırması yapmaya başladım.

Hiç bilgim olmayan konuları öğrenmeye başladım ve gördüm ki birçok arkadaş; 49-50", 4K, HDR, VA panel, 100Hz, 10bit kaliteli uygun televizyon arıyor :)

Bende bu doğrultuda maksimum 3.000TL bütçe(araştırmadan önce 2.000-2.500 aralığında düşünüyordum ama bu fiyatlara bu özelliklerde televizyon olmadığı kanaatine vardım)ile ne alabilirim diye düşünüyorum.

46-50" aralığında olup, yukardaki özelliklerle beraber hızlı dahili uydu alıcısına ve hızlı, kullanışlı smart menüsüne sahip bir televizyon almak istiyorum.

Televizyon ve film izlemenin yanında PS4 oynayacağım. Yani oyun performansı da iyi olsa güzel olur.

Araştırdığım kadarıyla bulabildiğim modeller; Sony KD49 xd7005 - Samsung 50KU7000 - LG 49UH650v - Grundig 48vlx8586 veya 48vlx8600

Grundig modelleri şu anda satılmıyor sanırım, LG nin görüntüsü mat geldi bana, Samsung ekran hatalarından ötürü soru işaretleri oluşuyor kafamda, Sony nin VA panel ve 100Hz olmaması eksikleri sanırım.

Engin bilgi ve tecrübelerinizle bana bu modellerden yada haricinde başka tavsiyeniz olursa çok memnun olurum. Beklemeye çok vaktim de yok. Bu hafta içi halletmek istiyorum.

*Bu arada 4K özellikli televizyonlara bakış açınızı da merak ediyorum. Sonuçta şu an TRT hariç yayın yok, HD kanallar bile düzgün yayın yapamazken yakın zamanda 4K yayına geçilebileceğini de çok düşünüyorum. PS4 de pro değil. Yani olmasa da olur mu?
  • Grundig 49VLX8650BP hakkında düşünceniz nedir?

Şu an hepsiburada ve gittigidiyor da 2.600TL fiyatı.

Tavsiye eder misiniz? yoksa 500TL daha ekleyip Sony mi al dersiniz?
  • ERDEM_BSN E kullanıcısına yanıt
    Benim önerim w805 serisi.

Giriş seviyesi 4K almaktansa üst segment fhd tv alın.

İki tv arasında xd7005 sadece çözümürlük olarak iyi geri kalan durumlar da w805e göre vasat.

Normal yayında w805 performansı çok daha iyi neden;

100hz, va panel, 10 bit

Neden xd7005 değil,

50hz, ips panel, 8 bit

teşekkür ederim

• monamours kullanıcısına yanıt
    Grundig modellerini pek takip etmedim ancak diğer yazdıklarınız benimde aylardır araştırıp elediğim 4k ama 50Hz olan ürünler.

Ben 4K 100Hz'i ileriye dönük tercih olarak belirledim. Ancak, bol bol film dizi izlediğim ve artık 4k filmlerin çıkması ile daha detaylı görüntüleri tercih edebileceğim için 4K almayı planlıyorum. Yoksa aynı paralara 65" FHD güzel bir televizyonda alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

Grundig modellerini pek takip etmedim ancak diğer yazdıklarınız benimde aylardır araştırıp elediğim 4k ama 50Hz olan ürünler.

Ben 4K 100Hz'i ileriye dönük tercih olarak belirledim. Ancak, bol bol film dizi izlediğim ve artık 4k filmlerin çıkması ile daha detaylı görüntüleri tercih edebileceğim için 4K almayı planlıyorum. Yoksa aynı paralara 65" FHD güzel bir televizyonda alınabilir.

F/p ürünü 65te 65mu7400

4K olmayıp iyi bir kalite istiyorsanız 65w855c kesinlikle öneririm.

İyi bir 65 4K tv için ortalama 9000 ayırmanız gerekli.

• Sadece TV izleme amaçlı bir cihaz arıyorum.İki aydır okumadığım şey kalmadı,halen bana hitap eden bir cihaza ulaşamadım.Sadece standart TV yayınını izleyeceğim.Ekstra hiçbir bağlantıya,özelliğe ihtiyacım yok,oyun da oynamayacağm.43 ve 49 olmak üzere iki cihaz alacağım.Ne alayım?

-Görüntü kusursuz olsun:atlamasın,kırılmasın,gölge olmasın.

-Sesi iyi olsun.

-Fiyatı düşük olsun.Malum,kriterlerim belli.

• slm hocam ben belcikadayim samsun 55 inc ks7500 hakkinda bilginiz varmi ; bu tv hdr ve 100 hz mi ? bu siteden karsilastirma yaptim sadece ks 8500 den farki :haporleri iki tane 8500 de 4 tane haporler var ve ks7500 40 watt ,ks8500 60 watt gozukuyor ; ben ks 7500 almayi dusunuyorum kampanyada burda , buda site:https://www.tvstore.be/vergelijken/702967/702970/702974 karsilastrmasi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakup198520

slm hocam ben belcikadayim samsun 55 inc ks7500 hakkinda bilginiz varmi ; bu tv hdr ve 100 hz mi ? bu siteden karsilastirma yaptim sadece ks 8500 den farki :haporleri iki tane 8500 de 4 tane haporler var ve ks7500 40 watt ,ks8500 60 watt gozukuyor ; ben ks 7500 almayi dusunuyorum kampanyada burda , buda site:https://www.tvstore.be/vergelijken/702967/702970/702974 karsilastrmasi

Hocam ks ile ku arasında kıyaslanamayacak fark mevcut.

İkisi çok farklı tvler

Ku serisi 50hz dir, ses kalitesi wattı etkilemez, ks 20 watt bile olsa soundbar a yakın bir sesi var.

Ku7500 giriş seviyesinden çok ufak bir tık yukarda 4k tv dir.

Ks ise daha bir premium 4K tv dir.

Ciddi görüntü ve ses farkı var

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.