Şimdi Ara

2016 TV lerin gerçek panel HZ leri (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
517
Cevap
16
Favori
32.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: realityperson

quote:

Orijinalden alıntı: caglar_sss

quote:

Güncelleme-

Sony firmasının 2017 cihazları geldi.

Ürünler fena durmuyor ama geçen sene olan xd8505 in yerini xe9005 serisi sadece panel kristale dönerek ve kağıt üzerinde işlemcilerin değişimi mevcut.

Görüntü olarak ben fark pek göremedim.

xe93 serisi nazaran daha renkli daha aydınlatması yüksek.

İki tvde de sevmediğim bir brightness baskısı var nedense.

Android artık 4 çekirdek işlemciye sahip geçen sene ki 2 çekirdekti.

İki tv de 100HZ

Bunlar ön görüşlerim tam inceleme fırsatım daha olmadı.

Yeni ürünler geldikçe benzer bir konudan hz lere değineceğim.

Son olarak ses konusunda xd93 oldukça temiz bir sound üretiyor fakat istenilen yükseklikte değil sesi.

Nerede satılıyor 2017 model TV ler

Bostancı vatana 2 seri sony geldi

sony KD55XD8505 modeli 100 hz midir ve alınır mı şu an ya da alternatif ne önerirsiniz

• sonyz10c S kullanıcısına yanıt
    Haklı bulmadı inceliyorlar cihazda bulutlanma var ayıplı mal sonuçta tekrar satmamaları gerek ürünü tüketici il hakem heyetinin vereceği kararı bekliyorum

Hayırlısı bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar LG 43uh650v modeli sizce nasıl hepsiburada da 2.400 fiyatı var.
  • Arkadaşlar selam,
    Hem gerçek 100hz hemde 150cm veya 165cm televizyon almak istiyorum fakat hem büyük hem 100hz olunca fiyatlar bütçemi aşıyor.
    Ayrıca gördüğüm kadarıyla piyasadaki tv lerin hepsi 2015 ve 2016 model.
    2017 modeller ne zaman mağazalara düşmeye başlar acaba. 2016 ların fiyatı düşermi bu durumda sizce ne yapmalıyım?
  • v1gor kullanıcısına yanıt
    4k istemiyorsan Bravia 55w805c işini fazlasıyla görür...
  • Arkadaşlar bir sorum olacak.

Ben gözümü 55w805c'ye dikmiş durumdayım.

Malum model kalktı kalkacak deniyor her yerde.

Eylül'de kullanmaya başlayacağım. Ben şimdi alayım mı bunu.

Fiyatı düşer mi diye düşünüyorum, bir yandan da stoğun azalması ve iade ürünün gelme ihtimalinin artıyor olması beni düşündürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stradivarius34

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: caglar_sss

quote:

Güncelleme-

Sony firmasının 2017 cihazları geldi.

Ürünler fena durmuyor ama geçen sene olan xd8505 in yerini xe9005 serisi sadece panel kristale dönerek ve kağıt üzerinde işlemcilerin değişimi mevcut.

Görüntü olarak ben fark pek göremedim.

xe93 serisi nazaran daha renkli daha aydınlatması yüksek.

İki tvde de sevmediğim bir brightness baskısı var nedense.

Android artık 4 çekirdek işlemciye sahip geçen sene ki 2 çekirdekti.

İki tv de 100HZ

Bunlar ön görüşlerim tam inceleme fırsatım daha olmadı.

Yeni ürünler geldikçe benzer bir konudan hz lere değineceğim.

Son olarak ses konusunda xd93 oldukça temiz bir sound üretiyor fakat istenilen yükseklikte değil sesi.

Nerede satılıyor 2017 model TV ler

Bostancı vatana 2 seri sony geldi

sony KD55XD8505 modeli 100 hz midir ve alınır mı şu an ya da alternatif ne önerirsiniz

100hz dir ve iyi fiyat yakalandığında kesinlikle alınır.

Zaten lg nin uh850sinden, samsung ku serilerinden hem kalite hemde fiyat olarak daha iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Arkadaşlar bir sorum olacak.

Ben gözümü 55w805c'ye dikmiş durumdayım.

Malum model kalktı kalkacak deniyor her yerde.

Eylül'de kullanmaya başlayacağım. Ben şimdi alayım mı bunu.

Fiyatı düşer mi diye düşünüyorum, bir yandan da stoğun azalması ve iade ürünün gelme ihtimalinin artıyor olması beni düşündürüyor.

İyi takip etmeniz gerekiyor bildiğim kadarıyla vatan bilgisayarda stoğu bitmiş durumda.

Diğer mağazalarda da azdı en son

• quote:

Orijinalden alıntı: MAKBURN

Merhabalar LG 43uh650v modeli sizce nasıl hepsiburada da 2.400 fiyatı var.

Giriş seviyesi 4k tvdir.

50hz dir 8bit yazılımlı oanel vardır

Aceleniz yoksa yeni serileri bekleyin markalarda

• quote:

Orijinalden alıntı: v1gor

Arkadaşlar selam,
    Hem gerçek 100hz hemde 150cm veya 165cm televizyon almak istiyorum fakat hem büyük hem 100hz olunca fiyatlar bütçemi aşıyor.
    Ayrıca gördüğüm kadarıyla piyasadaki tv lerin hepsi 2015 ve 2016 model.
    2017 modeller ne zaman mağazalara düşmeye başlar acaba. 2016 ların fiyatı düşermi bu durumda sizce ne yapmalıyım?

Alacağın en güzel modeller 55w805c ve 65w805c

Mağazada yanyana duran 65xd8505 ve 65w805c arasında bariz aydınlatma ve renk farkı var.

Özetle kendi markasının 4K sını tokatlayan bir FHD cihaz :)

Sağda ki 65w805c fhd, soldaki 4K 65xd8505 :)

2016 TV lerin gerçek panel HZ leri805

• Bence bu saatten sonra w805c modeline yönelmek yanlış olur. Yukarıdaki görüntüde her ne kadar w805c daha parlak ve canlı gözüksede oynatılan video 4k ve bu full hd bir tv de çok iyi performans vermeyecektir. Yukarıdaki görüntüyü gözle görmek lazım :) Birde parlaklık çok kıymet birşey değil. Günümüz şartlarında konsollarda hdr oyunlar ve 4k ortamların çoğaldığı buzamanda yeni bir tv'yi full hd almak bana mantıklı gelmiyor. w805c iyi bir tv'dir ancak günümüz şartlarında yeni bir tv için teknolojinin gerisindedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: O.o.spawn.o.O

Bence bu saatten sonra w805c modeline yönelmek yanlış olur. Yukarıdaki görüntüde her ne kadar w805c daha parlak ve canlı gözüksede oynatılan video 4k ve bu full hd bir tv de çok iyi performans vermeyecektir. Yukarıdaki görüntüyü gözle görmek lazım :) Birde parlaklık çok kıymet birşey değil. Günümüz şartlarında konsollarda hdr oyunlar ve 4k ortamların çoğaldığı buzamanda yeni bir tv'yi full hd almak bana mantıklı gelmiyor. w805c iyi bir tv'dir ancak günümüz şartlarında yeni bir tv için teknolojinin gerisindedir.

Konu parlaklık olarak değil esasen, basite indirgersekte karanlık sahnede detay alırsın bu durumda.

Burda konu aydınlatma değerine nite gider.

Aydınlatma değeri ne kadar yüksekse o kadar iyi detay ve renk alırsınız.

Yoğun olduğum için çok fazla detaya giremeyeceğim fakat bunun ayarında bir 65 inç tv 12.000 tl fiyattan başlıyor.

Neden çünkü 100hz ve 10 bit olduğundan dolayı.

Edit : genel olarak bakıldığında mantıken fhd almak doğru değil ama bu kullanıcak kişinin beklentisine izlediği yayınlara göre değişir

Örneğin lg nin 65 inç uh650 modelini baz alırsak bu tv ye göre üstün olduğu tek nokta çözünürlüğü olucaktır. Panle hz ve bit oranı neredeyse yarı yarıyadır.
    Aynı görüntünün 4K sını açıp bu tv de, sony de ise aynı görüntünün fhd versiyonunu koyduğunuzda sony daha net göstericektir.
    Çünkü işlemci, panel, renk derinliği ile farkını ortaya koyıcaktır.
    Öte yandan ışık yoksa renkte olmayacak, panelin aydınlatma (nit) değeri oldukça düşüktür uh serisinde

Bütçeye göre konuşuyorsak zaten en öantıklı seçim w805c serisidir.
    W805in 4k versiyonları ya samsung ks, ya sony xd9305 yada lg oled tv lerdir.
    Bir ku7000,7500,uh650,uh770,xd7005 yerine rahatlıkla w805c alınabilir.
    55" de 4k istiyorsanız ortalama 5000/ 65 istiyorsanız da 8/9000 fiyat bandını gözden çıkartmak şart ki aldığınız 4K tv ye değsin.
    Geri kalanları sözde 4K tvlerdir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realityperson -- 12 Nisan 2017; 16:38:38 >

• realityperson R kullanıcısına yanıt
    W805C modelin aydınlanma değeride siyah seviyesi değeride xd85 modelinden iyidir. Zaten va panel. Siyahlarda daha başarılı olacağı aşikar. Ancak şu zamanda full hd bir model tercih etmek bence yanlış. Geçen gün puhutv.com dan fi dizisini izliyorum adamlar basmışlar 4k'yı yaygınlaşıyor artık. Netflix vs. full hd'de ısrar etmek çok doğru gelmiyor açıkçası bana. Tabi kıyasladığınız tv ips olduğu için renk anlamında w805c daha iyi. Ama diğer yandanda 4k-100hz-hdr-10bit bir panel ile kıyaslanıyor.

Yani şuanda hdready kullanan yoktur değil mi? Aynı mantık..

Edit: Söylediklerinize kesinlikle katılıyorum fiyatına göre kesinlikle alternatifi olmayan bir ürün şuzamanda eşdeğer 4k versiyonu xd9 serisidir. Bu arada w805c kaç hz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.o.spawn.o.O -- 12 Nisan 2017; 17:7:59 >
  • quote:

W805C modelin aydınlanma değeride siyah seviyesi değeride xd85 modelinden iyidir. Zaten va panel. Siyahlarda daha başarılı olacağı aşikar. Ancak şu zamanda full hd bir model tercih etmek bence yanlış. Geçen gün puhutv.com dan fi dizisini izliyorum adamlar basmışlar 4k'yı yaygınlaşıyor artık. Netflix vs. full hd'de ısrar etmek çok doğru gelmiyor açıkçası bana. Tabi kıyasladığınız tv ips olduğu için renk anlamında w805c daha iyi. Ama diğer yandanda 4k-100hz-hdr-10bit bir panel ile kıyaslanıyor.

Edit: Söylediklerinize kesinlikle katılıyorum fiyatına göre kesinlikle alternatifi olmayan bir ürün şuzamanda eşdeğer 4k versiyonu xd9 serisidir. Bu arada w805c kaç hz?

805 100hz ve 10 bit rgb kullanıyor

O bahsettiğimiz 4K sony de 100hz ama 8bit rgb paneldir analog olarak.

10bit olarak görünür ama o cihaz 8bit + 2 bit frc desteği ile 10 bite yükseltilir.

• quote:

quote:

10bit olarak görünür ama o cihaz 8bit + 2 bit frc desteği ile 10 bite yükseltilir.

Ah bide 4k+hdr olsaymış :) xd93 ayarında bişey olurmuş heralde. Henüz tv almamış alma arefesinde biri olarak 65inç bir modele full hd çok yetersiz geleceği düşüncesindeyim. İnşallah ağustos ayı gibi 65xe9005 modelini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.o.spawn.o.O -- 12 Nisan 2017; 17:40:22 >

• quote:

quote:

quote:

Ah bide 4k+hdr olsaymış :) xd93 ayarında bişey olurmuş heralde. Henüz tv almamış alma arefesinde biri olarak 65inç bir modele full hd çok yetersiz geleceği düşüncesindeyim. İnşallah ağustos ayı gibi 65xe9005 modelini düşünüyorum.

Şuanki 9005 fiyatına 9305 o aylarda düşer.

9005 önermiyorum yazılar bulanık oluyor 9305e göre yaptığım kendi testlerimde..

Şuan ki 9005 yerine ks9500 daha iyi benzer fiyattalar..
    Nitekim xd9305 xe9005e nazaran daha keskin daha aydınlık daha siyah, daha fazla renk gamı.
    Şu yeni xe serilerinde özellikle 9305te beni tek hüsrana uğratan sesi oldu; hiç teknik özelliklerde ki gibi değil, beklentilerimi karşılamadı

9305 ama kesinlikle alınır, buna yönelin derim.
    En önemlisi de eğer doğruysa bulutlanma ve ışık süzmesi olayında xe93 verilen servis eğitimlerinde çok başarılı olacağı üzerine.
    Sony bu konuda açığını kapayacak gibi iddalı geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realityperson -- 13 Nisan 2017; 0:40:47 >

• realityperson R kullanıcısına yanıt
    Eylül ayında evleneceğim için ağustos sonu eylül başı gibi bir tv almayı düşünüyorum. Ozaman piyasa ne olur fikrim değişir mi bilmiyorum açıkcası. Yani sony ve düz panel ilk tercihim olmasına rağmen ozamanlara kadar beklediğim fiyata 10.000 seviylerine 65c6v düşerse (çok hayal ediyor olabilirim :) hiç curved e sıcak bakmasam ve beğenmesemde düşünebilirim.(ks serilerindeki canlılıkta beni benden almıyor değil) şuanda ilgimi çeken mode xe9005 modeli oldu. Çalıştığım yer itibariyle alt katımızda cepa sony mağazası ve her öğlen şöyle dolaşırken mağazaya girerim bakarım. xe serisi için düşünceleriniz şaşırttı beni çünkü birçok defa xd93 ve xe90 ı aynı tv yayınında altlı üstlü izleme fırsatım oldu aynı default ayarlarda. xd93 den bariz bir şekilde daha siyah ve detay veren bir ekran gördüm ben telefonla foto çekmekte hiç aklıma gelmedi tekrar girdiğimde çekip unutmassam buraya eklemek isterim. Ama altyazılı bir film izlemedim o dediğiniz doğru olabilir. xe93 serisi şuan için haddinden fazla pahalı açıkçası. Ancak xe93'ü xe90 ile yanyana görmek isterim çok merak ediyorum görme fırsatım olmadı. Ancak dediğim gibi 55" ve altlı üstlü xd93 ile xe90'ı aynı yayında izledim çok yakın görüntüleri olsada birbirine detay ve siyahda bir tık öne çıkıyor xe90. Açıkçası gönlüm düz panel bir oled istiyor 65" ama fiyatlar :) 55" hiç düşünmüyorum. Düşünsem direk olede girerim.

Edit: Aslında rtings kontrast incelemesine göre xe90 ile xd93 kağıt üstünde aşağıdaki gibi

2016 TV lerin gerçek panel HZ leri

Bunlarda 4k foto performansları
    http://i.rtings.com/images/reviews/x900e/x900e-upscaling-4k-large.jpg
    http://i.rtings.com/images/reviews/x930d/x930d-upscaling-4k-large.jpg

Aslında xe90 parlaklık ve siyah konusunda daha başarılı. Hernekadar 20 zone'luda olsa edge panele göre daha iyi performans verir diye düşünüyorum fald panelin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.o.spawn.o.O -- 13 Nisan 2017; 14:38:45 >

• quote:

Eylül ayında evleneceğim için ağustos sonu eylül başı gibi bir tv almayı düşünüyorum. Ozaman piyasa ne olur fikrim değişir mi bilmiyorum açıkcası. Yani sony ve düz panel ilk tercihim olmasına rağmen ozamanlara kadar beklediğim fiyata 10.000 seviylerine 65c6v düşerse (çok hayal ediyor olabilirim :) hiç curved e sıcak bakmasam ve beğenmesemde düşünebilirim.(ks serilerindeki canlılıkta beni benden almıyor değil) şuanda ilgimi çeken mode xe9005 modeli oldu. Çalıştığım yer itibariyle alt katımızda cepa sony mağazası ve her öğlen şöyle dolaşırken mağazaya girerim bakarım. xe serisi için düşünceleriniz şaşırttı beni çünkü birçok defa xd93 ve xe90 ı aynı tv yayınında altlı üstlü izleme fırsatım oldu aynı default ayarlarda. xd93 den bariz bir şekilde daha siyah ve detay veren bir ekran gördüm ben telefonla foto çekmekte hiç aklıma gelmedi tekrar girdiğimde çekip unutmassam buraya eklemek isterim. Ama altyazılı bir film izlemedim o dediğiniz doğru olabilir. xe93 serisi şuan için haddinden fazla pahalı açıkçası. Ancak xe93'ü xe90 ile yanyana görmek isterim çok merak ediyorum görme fırsatım olmadı. Ancak dediğim gibi 55" ve altlı üstlü xd93 ile xe90'ı aynı yayında izledim çok yakın görüntüleri olsada birbirine detay ve siyahda bir tık öne çıkıyor xe90. Açıkçası gönlüm düz panel bir oled istiyor 65" ama fiyatlar :) 55" hiç düşünmüyorum. Düşünsem direk olede girerim.

Edit: Aslında rtings kontrast incelemesine göre xe90 ile xd93 kağıt üstünde aşağıdaki gibi

2016 TV lerin gerçek panel HZ leri

Bunlarda 4k foto performansları
    http://i.rtings.com/images/reviews/x900e/x900e-upscaling-4k-large.jpg
    http://i.rtings.com/images/reviews/x930d/x930d-upscaling-4k-large.jpg

Aslında xe90 parlaklık ve siyah konusunda daha başarılı. Hernekadar 20 zone'luda olsa edge panele göre daha iyi performans verir diye düşünüyorum fald panelin.

Kısa zamanda tekrar bakıp bir dönüş sağlayacağım detaylı bakmışsınız detaylı cevap vermek gerekir.

Ama özetle xe90 ve xd93 te aynı ayarda uncharted, spider man, muse live ve apple tv üzerinden gerek oyun gerekse demo yayınlara baktığımda xd93 bana daha performanslı geldi.

Şimdi bakış açıları daha doğrusu göz zevki de değişebilir buda bir faktör.

Rtings de yapılan testlere göre konuşursak muhtemelen bizim gözümüÜn algılamayacağı kadar detaylı ayrıntılı testler mevcut.

Demin yazdığım teknik özellikler de sesin beni tatmin etmemesi, fakat hoperlör sayısından verdiği frekans aralığına kadar muhteşem gözüküp ama duyumda baltaya taş vurması gibi.

Nitekim sony bu sene xe90 ı orta segment olarak getiriyor, mantıken bakınca 2016nın üst segmentini almak bana daha mantıklı geliyor ki iyi fiyatlara da düştü o cihaz.

55i 6500den satıldı xd93ün

• Arkadaşlar ben 55w805c aldım. Hiçbir ayarı kurcalamadım. Film için hangi ayarı yapmak lazım. Şu anda ekran sahne geçişlerinde parlaklık ayarı yapıyor gibi hiç de bilmiyorum nasıl bir düzenleme yapmak lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Arkadaşlar ben 55w805c aldım. Hiçbir ayarı kurcalamadım. Film için hangi ayarı yapmak lazım. Şu anda ekran sahne geçişlerinde parlaklık ayarı yapıyor gibi hiç de bilmiyorum nasıl bir düzenleme yapmak lazım.

Tercihinize göre değişicektir, herkesin göz zevki farklı.

Kurcalamanız gerekicek fakat motion flow ayarını mutlaka yumuşak yapın, o vazgeçilmez durum.

İyi günlerde kullanın iyi bir tv almışsınız.

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.