Şimdi Ara

2016 TV lerin gerçek panel HZ leri (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
517
Cevap
16
Favori
32.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atlasgold

quote:

Orijinalden alıntı: realityperson

quote:

Orijinalden alıntı: atlasgold

realityperson @ hocam sizin önerilerinizi dikkate alarak
    50W805C aldım.
    cihazla ilgili testler konusunda hiç bir bilgim yok
    bu konuda servis gelince yada sonra neler yapmam gerek bilgilerinizi
    rica ediyorum.43 ile 50 boyut dışında kalite aynı değil mi ?
    teşekkürler..

Servis ölü pixel testi yapıcaktır zaten düz renkler de.
    Sizin ekstra bakmanız gereken bir durum mevcut değil.

Sadece siz görüntü ayarlarından motion flowu yumuşağa hetirin izlemeye devam edin.
    43 ile 50 arasında fark yoktur donanım bire bir aynıdır.
    Hayırlı olsun, çok iyi tv aldınız.

tekrar teşekkür ediyorum, aydınlatıcı bilgilerinizden
    dolayı yoksa 4K diye havanda su dövmeye devam edecektik..
    yazmayı unutmuşum servise ne kadar saat çalışmış ve açma kapama
    bilgisini kontrol ettirmeye gerek varmı sizinle aynı konumda bir
    dostumuzun sayesinde kapalı kutu tek kalmış onu ayırttık aldık..

İsterseniz servise bildirim geldiğinde içiniz rahat olsun baksınlar.

Önemli değil rica ederim önemli olan doğru ihtiyaçlara doğru tv sunmak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gungort

Sony KD-55XD8505 kurulumu yapıldı. Ölü piksel, ışık hızması vs hiçbir problem yok. Görüntü güzel, Netflix 4K HDR dizi seyrettiğimde koptum işte 4K dedim.

Bu arada iOS ile görüntü aktaramadım bir türlü. Sanıyorum iOS kullanıcı dostu değil bu android Ler.

iOS için ne önerirsiniz.

Bu arada opera internet browser ı pek beğenmedim sanki tizen daha iyi. Özellikle film sitelerinde çıkan pop UP lar reklamlar biraz sıkıntı yaratıyor. Bana maalesef pratik gelmedi.

O cihazda öncelik zaten görüntü kalitesi.

Opera dışında browser kullanabilirsiniz yükleyip veya pop ıp oencereleri ayarlardan kapatabilirsiniz.

Çoğu tv tam performans vermez yasal olmayan film sitelerinde.

ios platformu için apple tv tüm markalara şarttır, fakat bir ücretli uygulama vardı görüntü aktarımına izin veriyordu bir arkadaşım yapmıştı benim tv de fakat uygulamayı hatırlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realityperson -- 4 Mart 2017; 21:43:2 >

• realityperson R kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim biraz önce siparişi geçtim yüzde 5 mbil indirimi artı bonusla 2410 na geldi valla iyi iş oldu teşekkür ederim izmire yolun düşerse beklerim her zaman sayende iyi bir cihaz aldım bana kalsa hala karar verme aşamasındaydım

• quote:

Orijinalden alıntı: 1925smyrna

Hocam teşekkür ederim biraz önce siparişi geçtim yüzde 5 mbil indirimi artı bonusla 2410 na geldi valla iyi iş oldu teşekkür ederim izmire yolun düşerse beklerim her zaman sayende iyi bir cihaz aldım bana kalsa hala karar verme aşamasındaydım

Rica ederim iyi günlerde kullan :)

Merhaba

Mac bilgisayarlar için direk Smart TV'Ye aktarım yapan Beamer isimli bir program var. Sanıyorum 19 Euro ücreti var. Ben kurdum denedim performansı çok iyi. Bilgisayarımda yer alan 4k görüntüyü Chromecast ile çok düzgün bir şekilde Sony Bravia tv'ye aktarabiliyor. Tavsiye ederim.
    Ancak Iphone ve IPAD için bu şekilde direk aktarım yapabilen bir program bulamadım. Denediklerim ise stabil çalışmıyor. Görüntüyü convert edip aktarmaya çalışıyor. Ayrıca Iphone üzerinden interneten bağlanıp video yu tv üzerinde seyretmek çok zor en azından ben başaramadım.

Ayrıca Opera için pop up açılmayı nereden engelleyeceğimizi bulamadım. Açıkçası TV üzerinden internet browser kullanmak yerine Android uyumlu telefonlar ile ekran paylaşmı yaparak gezinmek çok daha kullanışlı. Hele ki TV kumandası ile internette gezinmek resmen işkence. Magic remote tarzı kumandaların değeri burada anlaşılıyor. Ben genel olarak Tizen işletim sistemini bu anlamda daha başarılı buluyorum.

Ha benim için problem mi çok değil, bir şekilde ihtiyaçlarımı farklı çözümler ile karşılıyorum. Görüntü kalitesi vs 10 numara asıl önemlisi bu bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Ryan Gosling

Philips 55pfl8008k modelinin paneli galiba gerçek 200hz.

ilk çıktığı sene, mağazada görmüştüm. Hala unutamıyorum.

Avatar filmi oynuyordu ağzım açık kalmıştı. Daha önce hiç bir tvde görmediğim akıcılık vardı.

Bu tv'yi daha sonra çok aradım ama bulamadım.

O tv 100hz dir, cam panelden bahsettiniz değil mi ?

• Güncelleme-

Sony firmasının 2017 cihazları geldi.

Ürünler fena durmuyor ama geçen sene olan xd8505 in yerini xe9005 serisi sadece panel kristale dönerek ve kağıt üzerinde işlemcilerin değişimi mevcut.

Görüntü olarak ben fark pek göremedim.

xe93 serisi nazaran daha renkli daha aydınlatması yüksek.

İki tvde de sevmediğim bir brightness baskısı var nedense.

Android artık 4 çekirdek işlemciye sahip geçen sene ki 2 çekirdekti.

İki tv de 100HZ

Bunlar ön görüşlerim tam inceleme fırsatım daha olmadı.

Yeni ürünler geldikçe benzer bir konudan hz lere değineceğim.

Son olarak ses konusunda xd93 oldukça temiz bir sound üretiyor fakat istenilen yükseklikte değil sesi.

• quote:

Güncelleme-

Ürünler fena durmuyor ama geçen sene olan xd8505 in yerini xe9005 serisi sadece panel kristale dönerek ve kağıt üzerinde işlemcilerin değişimi mevcut.

İki tv de 100HZ

Son olarak ses konusunda xd93 oldukça temiz bir sound üretiyor fakat istenilen yükseklikte değil sesi.

Nerede satılıyor 2017 model TV ler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ryan Gosling

Philips 55pfl8008k modelinin paneli galiba gerçek 200hz.

ilk çıktığı sene, mağazada görmüştüm. Hala unutamıyorum.

Avatar filmi oynuyordu ağzım açık kalmıştı. Daha önce hiç bir tvde görmediğim akıcılık vardı.

Bu tv'yi daha sonra çok aradım ama bulamadım.

O tv 100hz dir, cam panelden bahsettiniz değil mi ?

Yok cam panel olanı değildi.

Ustam. Sony sony diye soyluyorsunuz. Sitede 8k ya son model sony almis mahkemelik adam var biliyormusunuz bu 1

Takilmissiniz 50 hz muhabbetine sahsen 770v lg aldim 2 hafta icinde iade edip parasini aldim geri.nedenmi karanlik odada siyah diye birşey yok. Ha arastirdim sony dahil birsuru tv de var bu sorin. Sorun ips panel olmasindan. Emin ol ust komsuma aldirttigim 55ku7000 de gram renk sapmasi yoktu. Neden? Va panel çünkü.

Va ve ips panel farklarına neden değinmiyorsuniz?

Bu 2

4k sony alin dediginiz adam gidip alinca bendeki muhabbeti oda yasayacak edge led aydinlatmasiinddan ötürü sonra binbir bela okuyacak?

Ha tavsiye ettiginiz model güzel ama fullhd işte.

Herkese ks8500 diyorsunuz ama kac kisi kutu kadar 50 inç de curved izleyebilir? 2 3 metreden karisinia oturmaniz lazim anca.

Bu 3

Ks 8500 modeli güzel va panel ama vatanda reyondaki urunde bile alttan deli bi ışık sizmasi vardi. Onlarda biliyorlar bu panellerin cogunda sorun olduğunu. Samsung a kabul dahi ettiremezsiniz size bu isik sizmasi normal derler sonra kalirsiniz. Buda 4

Bu arada bence va panel ve ips panellere mutlaka daha çok deginin.

Tesekkurler

• Mr_izmir M kullanıcısına yanıt
    Lg den arkana bakmadan uzaklaş

Hocam tekrar merhaba

Cihazın kurulumu yapıldı servis tarafından herhangi bir sorun olmadığı söylendi görüntü mükemmel ancak fotoğraflarda da göreleceği üzere siyah ağırlıklı sahnelerde ve tv ye arageçiş ekranında ki beyaz renk kafama takıldı acaba normalmidir çünkü renkli görüntülerde ve apple da sorun yok sadece ara geçiş ve tv yayınlarında belirginleşiyor bu konuda fikrini alabilirmiyim.

Teşekkür ederim

• İşte bu duruma sinir oluyorum. Bildiginiz clouding var. Bu arada va panelmi aldiginiz tv?

• ShadowOfSpirit kullanıcısına yanıt
    Evet va panel genel de bulutlanmanın yaşandığı forumlarda yazılmış ama değişim yapılır mı veya gerek var mı bilemiyorum

• Emin ol var. Tam bir rezalet... Insanin izleyesi gelmiyor.. Isin kotu tarafi halkimizda goz zamanla alisiyor diyenler var ne yazik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Evet va panel genel de bulutlanmanın yaşandığı forumlarda yazılmış ama değişim yapılır mı veya gerek var mı bilemiyorum

Senin aldığın tv 'de baya var. Bence değiştir. Çok kötü gözüküyor.
  • Sony hata olarak kabul etmiyormuş bu durumu tv arka ışık ayarını indirince azalıyor gibi ama sonuçta defolu mal ve hiç birşey yapamıyorsun tüketici heyetine başvuracam bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: caglar_sss

quote:

Güncelleme-

İki tv de 100HZ

Nerede satılıyor 2017 model TV ler

Bostancı vatana 2 seri sony geldi

• quote:

Sony hata olarak kabul etmiyormuş bu durumu tv arka ışık ayarını indirince azalıyor gibi ama sonuçta defolu mal ve hiç birşey yapamıyorsun tüketici heyetine başvuracam bakalım

Sadece sony değil hiçbir firma kabul etmemekte.

Özel mesaj attım cevaben, ordan durumu değerlendirelim

• quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

Ustam. Sony sony diye soyluyorsunuz. Sitede 8k ya son model sony almis mahkemelik adam var biliyormusunuz bu 1

Takilmissiniz 50 hz muhabbetine sahsen 770v lg aldim 2 hafta icinde iade edip parasini aldim geri.nedenmi karanlik odada siyah diye birşey yok. Ha arastirdim sony dahil birsuru tv de var bu sorin. Sorun ips panel olmasindan. Emin ol ust komsuma aldirttigim 55ku7000 de gram renk sapmasi yoktu. Neden? Va panel çünkü.

Va ve ips panel farklarına neden değinmiyorsuniz?

Bu 2

4k sony alin dediginiz adam gidip alinca bendeki muhabbeti oda yasayacak edge led aydinlatmasiinddan ötürü sonra binbir bela okuyacak?

Ha tavsiye ettiginiz model güzel ama fullhd işte.

Herkese ks8500 diyorsunuz ama kac kisi kutu kadar 50 inç de curved izleyebilir? 2 3 metreden karisinia oturmaniz lazim anca.

Bu 3

Ks 8500 modeli güzel va panel ama vatanda reyondaki urunde bile alttan deli bi ışık sizmasi vardi. Onlarda biliyorlar bu panellerin cogunda sorun olduğunu. Samsung a kabul dahi ettiremezsiniz size bu isik sizmasi normal derler sonra kalirsiniz. Buda 4

Bu arada bence va panel ve ips panellere mutlaka daha çok deginin.

Tesekkurler

İlk olarak ben kimseye sony alın diye konuşmadım, ben seçenekleri değerlendirerek fiyat bütçesinde şu üründe şu mevcut bu üründe bu mevcut diye bilgilendirme yaparım

Bu 1

Panel konusunda yeteri kadar zaten konuşuluyor ve ben buradan daha çok özel mesajlarda destek vermeye çalışıyorum ki zaman = nakittir ve nakit bildiğiniz üzere paradır.

Ben burada kar amacı gütmeden yardım ve servisler konusunda dahi marka bağımsız olarak herkese yardımcı olmaya çalışıyorum ve çok fazla detay veriyorum.

Şayet daha fazlasını bizzat kendiniz istiyorsanız bana ödeme yapmak zorundasınız; çünkü bilgi nakittir.

Bu 2

Sen 50hz konusuna takılmışsınız diyorsun ama 2017 de 4K tv almaktan bahsediliyor. Sen panel farkının farkında değilsin muhtemelen ve burda detaylı izleyiciler bulunmaktadır.

Ips ve VA panel farkına değinildi zaten yeterince ki kendin diyorsun siyahlar yok diye, bırak siyahı renk zaten yok fakat bu sadece panelden alakalı da değildir çok konuşuldu.

Sony de ips xd8 serisinde ama renk ve siyahlar neden daha başarılı olabilir.

Bu 3

Curved konusunda da zaten bahsettiğimiz şeyden bahsedilmiş, adam bana 49 da en iyi makine ne derse ben ks derim, 55 te f/p derse xd8 derim 2016 cihazlarında ki bunun aksi iddaa edilmesi mümkün değil; iddaa ediyorsanız gelin mağazaya testleri yapalım.

Nitekim oturma alanları yakınlık/uzaklık üzerine yeterince konuşuluyor..

Bu 4

Tüm led tv' lerde ışık sızmasından tutun bulutlanma olayı zaten mevcut olarak vardır, ne yazik ki firmalara biraz saldırarak değişim sağlanabiliyor.

Bu sanki yeni bir olaymış gibi lanse ettirmek konuyu karalar gibi konuşmak sizin ciddi bir art niyetli olduğunuzu gösterir.

Sony ile mahkemesi olan bir kişi de benim x9005b bulutlanması yüzünden ve ne sony ne samsung ne philips farketmez; bir dünya şikayet dava okursunuz.

Davalar var diye ben sony alma samsung alma dersem ön yargıyla insanları yönlendiririm.

Ben gördüğümü konuşurum, tekniğini açarım okurum veriyor mu vermiyor mu diye test ederim isteyen alır isteyen almaz.

Bu 5

Son olarak ku7000 ile w805/807c serisini bir tutmak zaten oldukça yanlış olur evet biri 4K biri fhd ama biz burda 4K fhd tartışması değil; renk doğruluğu, performans ve zaman zaman sesi tartışıp orta yolu bulup insanların kendimde dahil ihtiyacını karşılamaktan bahsediyoruz.

Son olarak bu kadar zaten tvlerde sıkıntı olduğunu bilipte bilmiyormuş gibi lanse etmek yanlıştır, şayet bunları göze alamıyorsanız bir eskiciden tüplü tv alın.

Plazma da sıkıntılıydı, lcd de, led de, oled de..

Teknoloji ne kadar ilerler ise bir o kadar da dezavantajını getirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realityperson -- 17 Mart 2017; 14:53:55 >

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.