Şimdi Ara

2016 SÖZEL DAYANIŞMA ---ANA KONU--- (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
445
Cevap
17
Favori
9.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul üniversitesi,yildiz teknik üniversitesi ve Marmara üniversitesi sosyal bilgiler öğretmenliği yazacak var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RAY VELCORO68 kullanıcısına yanıt
    ilk tercihlerine yaz, kontenjan artmadiysa buyuk ihtimal gelmez, ama yinede yaz ne olur ne olmaz.

• Ben de TS-1'de 8936, TS-2'de 6763'üncüyüm. Yola çıkarken hedefim geçen sene en son TS-1 29900 ile kapatan Marmara Coğrafya idi. Bi de olursa Türkçe öğr. düşünüyordum ama ts-2 sıralamasının bu kadar iyi geleceğini beklemiyordum ve olmaz gözüyle bakıyordum. Durum böyle olunca çıkmazda kaldım (aslında ilk başta kararımda bir değişiklik olmadı ama ailemin konuştuğu 2-3 kişi türkçe öğretmenliği yazsın demiş, bu yüzden kafamı karıştırdılar). Bu zamana kadarki araştırmalarıma dayanarak söylemem gerekirse sözelde yazılabilecek bölümler olarak Türkçe öğr., coğrafya, bi nebze TDE olarak görüyorum. Ha diyorsanız sosyal ilişkilerim, insanlarla iletişimim gayet iyi İzmir, Ankara, İstanbul ve Eskişehir'deki üniversitelerin RTS-Gazetecilik bölümleri de düşünülebilir.
  • berati2010 B kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle Coğrafya.Sosyal Bilgilerin ataması kötü ve mezunu çok Coğrafyanın Sosyal Bilgilere göre ataması daha iyi fakat formasyon alman gerekiyor onuda son sınıfta kendi üniversiten yada başka üniversiteden alabilirsin ayrıca Coğrafyada farklı alanlarda çalışma imkanın var cbs uzmanı,DSİ,meteoroloji,devlet kara yolları gibi.Zamanında bende çok kararsız kalmıştım bu iki bölüm arasında günlerce düşündüm araştırdım ve şuan Coğrafya okuyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luci2ano -- 28 Temmuz 2016; 6:08:35 >
  • Ts1'den Ts2ye geçen bolumler hakkında neler düşünüyorsunuz? Sıralama farkı ne kadar olur sizce? Örneğin ts1ken 33 binle alan okul ts2'de ne kadar farkeder?

• Sıralama tutmasada bölümlerin gelme şansı oluyor mu acaba ? Mesela Yıldırım Beyazıt Tarih 68 binle almış benim sıralama 77 bin.(puanım 20 fazla ama sıralama tutmuyor nasıl birşeyse )

Ankara devlet tutar mı acaba
     2016 SÖZEL DAYANIŞMA ---ANA KONU---

• İstanbul Coğrafya düşünen varsa yardımcı olabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

İstanbul Coğrafya düşünen varsa yardımcı olabilirim

istanbul coğrafya ve sosyal bilgiler öğretmenliği arasında kaldım ,birinde formasyon almak zahmetli,coğrafya hakkında bilgi alabilirmiyim?
  • İstanbul Üniversitesi Edebiyat fakültesinden bölüm seçecek olan ya da okuyan var mı?
  • Gazi-Fotoğraf ve Video düşünen var mı?

• Arkadaşlar Coğrafya bölümü iyi midir? Yazmayı düşünüyorum alt tercihlerimde
  • 1. Bilgi Üni Uluslararası Finans %50
    2. Bilgi Üni İşletme Enf %50
    3. Beykent İşletme (İng) %50
    4. Beykent İşletme %50
    6. Bilgi Bankacılık ve Finans %50
    5. Bilgi İşletme %25
    6.Bilgi İşletme Enf %25
    7. Bilgi İşletme Ekonomi %25

TM1 Sıralamam 444k puanım 248
    YGS 6 ek puanım 260 sıralamam 58k

Bunlardan hangisi gelir arkadaşlar
  • herkese iyi forumlar bu sene sözelden tercih yapacağım sıralamam ts2de 34 bin,geçen sene 30-32 binle kapatan türkçe gelirmi

birde sosyal bilgiler nasıl tavsiye edermisiniz
  • Luci2ano kullanıcısına yanıt
    hocam formasyon her sene verilmiyormuş öyle duydum, bu sene verilmiş ama önceki seneler verilmemiş bununla ilgili bilginiz var mı bende kararsızım coğrafya mı sosyal mi? coğrafyanın bir eksiside liseli ergenlerle uğraşmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: berati2010

quote:

istanbul coğrafya ve sosyal bilgiler öğretmenliği arasında kaldım ,birinde formasyon almak zahmetli,coğrafya hakkında bilgi alabilirmiyim?

Eğitim fakültesi ile Fen Edebiyatlar arasında pek bir fark yok şuan. Formasyon alıp öğretmen olabiliyorsun malum, bizim okul bile en son 70 kişiye formasyon açtı onların da en yüksek not ortalaması 3.18'di yani formasyon pek korkulacak birşey değil girebilirmiyim diye vesair, ücret ödüyorsun sadece 4. sınıfta normal derslerinle birlikte formasyon derslerini de görüyorsun. Ha eğer garanti olsun diyorsan öğretmenlik seç derim çünkü formasyonun ne olacağı belli olmuyor bir kaldırıyorlar, bir geri getiriyorlar, bir yüksek lisans istiyorlar. Gerçi bildiğim kadarıyla eğer üniversiteye girdiğin sene fef'lere formasyon veriliyorsa, kaldırılsa bile senin hala formasyon alma hakkın oluyor geriye işlemediği için.

İÜ coğrafya gerek fiziki gerek beşeri bölümleri açısından gayet kaliteli kadroya sahip. Ahmet Ertek, Barbaros Gönençgil, Meral Avcı, Tolga Görüm, Hüseyin Turoğlu kaliteli fizikici hocalarımızdan. Dersler normal oturup vaktinde çalışırsan eğer gayet kolay ve zevkli. Sık sık arazi çalışmaları yapılmaya çalışılıyor. Hocalar öğrenci dostu diyebilirim, derslerde ciddi olsalar da yanlarına gidip konuşmak istediğinde çoğu güleryüzle karşılıyor. İş imkanı olarak sosyal bilgilerden farklı Coğrafi Bilgi Sistemleri konusunda da iş imkanına sahibiz, tabi bu alanda kişinin kendini geliştirmesi gerekiyor gerek yabancı dil, gerekse bilgisayar, programlama vesair olsun. Hem özelde hem devlette çeşitli iş imkanları var. Hangi bölüme ilgin daha fazlaysa ona göre tercihini yap. Ders programlarına, ders içeriklerine mutlaka bak. Yeni dersler açılabilir veya varolanlar kapatılabilir tabi ama program büyük oranda sabittir, mesela bizim 4 senelik müfredata şuradan (http://ebs.istanbul.edu.tr/home/dersprogram/?id=1097 ) bakabilirsin. Derslerin üzerlerine tıklarsan sağ taraftan konu başlıklarına girip hafta hafta neler işlendiğini inceleyebilirsin. İsteyerek gittiği bir bölümü severek okuyan birisi işsiz kalmaz Coğrafya gerek beşeri bölümünden nüfus, göç, tarım, sanayi, enerji olsun gerekse fiziki bölümünden klimatoloji, jeomorfoloji, hidroloji, biyocoğrafya olsun dünya ve insan ilişkilerini incelediğinden doğayla iç içedir ve ilgisi olan birisi için gayet zevkli bir bilimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 29 Temmuz 2016; 15:07:03 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berati2010

quote:

Eğitim fakültesi ile Fen Edebiyatlar arasında pek bir fark yok şuan. Formasyon alıp öğretmen olabiliyorsun malum, bizim okul bile en son 70 kişiye formasyon açtı onların da en yüksek not ortalaması 3.18'di yani formasyon pek korkulacak birşey değil girebilirmiyim diye vesair, ücret ödüyorsun sadece 4. sınıfta normal derslerinle birlikte formasyon derslerini de görüyorsun. Ha eğer garanti olsun diyorsan öğretmenlik seç derim çünkü formasyonun ne olacağı belli olmuyor bir kaldırıyorlar, bir geri getiriyorlar, bir yüksek lisans istiyorlar. Gerçi bildiğim kadarıyla eğer üniversiteye girdiğin sene fef'lere formasyon veriliyorsa, kaldırılsa bile senin hala formasyon alma hakkın oluyor geriye işlemediği için.

İÜ coğrafya gerek fiziki gerek beşeri bölümleri açısından gayet kaliteli kadroya sahip. Ahmet Ertek, Barbaros Gönençgil, Meral Avcı, Tolga Görüm, Hüseyin Turoğlu kaliteli fizikici hocalarımızdan. Dersler normal oturup vaktinde çalışırsan eğer gayet kolay ve zevkli. Sık sık arazi çalışmaları yapılmaya çalışılıyor. Hocalar öğrenci dostu diyebilirim, derslerde ciddi olsalar da yanlarına gidip konuşmak istediğinde çoğu güleryüzle karşılıyor. İş imkanı olarak sosyal bilgilerden farklı Coğrafi Bilgi Sistemleri konusunda da iş imkanına sahibiz, tabi bu alanda kişinin kendini geliştirmesi gerekiyor gerek yabancı dil, gerekse bilgisayar, programlama vesair olsun. Hem özelde hem devlette çeşitli iş imkanları var. Hangi bölüme ilgin daha fazlaysa ona göre tercihini yap. Ders programlarına, ders içeriklerine mutlaka bak. Yeni dersler açılabilir veya varolanlar kapatılabilir tabi ama program büyük oranda sabittir, mesela bizim 4 senelik müfredata şuradan (http://ebs.istanbul.edu.tr/home/dersprogram/?id=1097 ) bakabilirsin. Derslerin üzerlerine tıklarsan sağ taraftan konu başlıklarına girip hafta hafta neler işlendiğini inceleyebilirsin. İsteyerek gittiği bir bölümü severek okuyan birisi işsiz kalmaz Coğrafya gerek beşeri bölümünden nüfus, göç, tarım, sanayi, enerji olsun gerekse fiziki bölümünden klimatoloji, jeomorfoloji, hidroloji, biyocoğrafya olsun dünya ve insan ilişkilerini incelediğinden doğayla iç içedir ve ilgisi olan birisi için gayet zevkli bir bilimdir.

çok güzel özetlemişsiniz ,yalnız söyle bir sıkıntı var yasım geregi ayrıca kamuda memur olmam gereği dersleri takip etmekte zorlanabilirim ben derslere devam mecburiyeti olmayan sınavdan sınava okula gelinip geçileccek bölüm olmasını istiyorum ,eğitim fakultesi bu konuda daha katıymıs,edebiyat fakultesi nasıl bilemiyorum ben yine de eğitim fakultesini basa yazdım.

• arkadaşlar 12 bindeyim ts2de sizce boğaziçi edebiyat gelir mi
  • Belki boşa kuruntu yapıcam ama yine de sormam lazım. Marmara coğrafya geçen sene 29900 ile kapattı en son, benim sıralamam da 8936 TS-1'de. Buranın kesinlikle gelmesini istiyorum. Bir sorun falan olmaz değil mi, direk 1. tercihe kılavuza bakmadan yazdım.
  • Kümülüsüng K kullanıcısına yanıt
    Maalesef gelmez geçen sene 2170 ile kapatmış.
  • Sirkadyen S kullanıcısına yanıt
    Ben 2014 yılında Boğaziçi Edebiyata girmiştim ve o yıl formasyon vardı.Eğer dediğiniz gibi kaldırılsa bile geçmişe işlemediği için alabiliyorsak bu çok güzel bir şey bunu bilmiyordum bilgi için teşekkürler Allah razı olsun.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.