Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.305
Cevap
74
Favori
340.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: leonskennedy

Forum Nickini Bilmiyordum Ancak Şimdi Baktım Ve Evet Adem Bey,Aynı Kişiden Bahsediyoruz :) HAtta Geldiğinde de Mağazada Sizin Kulaklarınızı Çınlatmıştık Forumdan Konu AÇılınca Sanıyorum Kendisi Çok Memnun Şu An Panelinden. W9 da Dediğiniz Fiyatlardı,Ben Merkezden İndirim İsteye İsteye Zorla 3500 e kadar çektirdim fiyatı.

Oğuz selam

evet arkadaşın ismi Adem Yavuz Bey di(nick;ORESSAM),sağolsun bizi kırmadı ve Receiver ı daha kendi bile kurmadan bana göndermişti,sonra ben de Kamax Hocama
    gönderdim ve işlem bitti

55/905 için fiyat fena sayılmasa bile KM si çok fazla+2013 model ve bir 900/920 de değil! dolayısıyla o rakam o zaman etmez!

neyse biz yenilerine bakalım artık,hayırlı işler kolay gelsin+

• 2016 SONY ANDROİD TV

2016 SONY ANDROİD TV

Yabancı Forumlardan Bir Kullanıcı PAylaşmış. Genel Olarak Yorumları Panel İçin Olumlu.

Cİhaz ; 65X930D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonskennedy -- 15 Mart 2016; 11:44:33 >

• sony hx 920 siyah seviyesi bundan iyi sony 55xd8505c serisinde 3d yok diyorlar bu doğrumu acaba elinize teşhir veya ikinci el sony 55 hx 920 düşerse bize haber verirseniz memnun olurum

hayırlı işler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tema59 -- 15 Mart 2016; 12:16:06 >
  • Şu Andan İtibaren Hx920 Sadece Kullanıcılardan SAtılık Olarak Bulunabilir Tahminimce,Mağazalardan Çıkması Çok Zor.Yeni XD8 Serisinde 3D Yok,Bu Sene Sadece XD9 Serisinde Mevcut.Bildiğiniz Gibi Samsung 2016 Gamında da hiç bir üründe Bulunmuyor,3D İçin Yolun Sonu GÖründü.

Bu Sitede Aşağıdaki Tabloda,Ürünleri Kıyaslayabilirsiniz ;

http://www.flatpanelshd.com/article.php?subaction=showfull&id=1456483738
  • leonskennedy kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. Açıkçası 4 bin 4500 TL arasında satılan 55X8505C ile 5500 TL ye satılacak olan 55XD8505C arasında kaldım. Arada üç aşağı beş yukarı bin ile 1.500 lira fark var... Değer mi değmez mi şimdiden kestiremiyorum ama XD8505 i bekleyip göreceğiz...
  • yaw Sony de ve diğerlerin de her sene aynı "film" oynuyor arkadaşlar kimse haybeye gaza-yeme gelmesin ltf!

eski teknolojiyi satabilmek adına gördüğünüz gibi her sene bir kaç özellikler ekleyerek yola devam ediyorlar!

3D için başka bir başlık dan msg atmıştım ama forumda bende bir kaç gündür sorun var acaip ağır ve bazen mnsg larım da gitmiyor!

3D Latency yi yükselttiği için ve de artık talep görmediği için üreticiler de zatne bunu istiyordu ve bu sene TPV komple kaldırdı,Sony ve diğerleri de
    giderek kaldırmaya başladılar seneye sanırım tamamen biter,bencede bitsin!

bu fiyatlar bellki ucuzlamayacak! herifler tam çakal yaw(üreticiler) her sene aynı tarife den geçiriyorlar ülen malı Çin üretiyor,o CKD/SKD haline getiriyor
    tüm elamanlar harbi Çin malı,iyi de Çin li içeride bu paneli $ 300/400 kağıda satıyor ve güzel para kazanıyor! dışarıda ise "MARKA" satıldığı için fiyat da
    kafadan $ 1500/2000 oluveriyor

• albani kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam üstte paylaşılan resimlerle ilgili ne düşünüyorsunuz? Açıkçası fald olmayan bir panelde böyle bir resim kalitesi bence çok büyük bir başarı, tabi gaza gelmemek lazım ama sonuçta bir kullanıcının paylaştığı resimler, inceleme siteleri vs değil, sony x930d serisinde slim backlight drive denen yeni birşey kullandığını ve bunun kontrast ve siyah seviyesinde önemli bir başarı sağladığını söylüyor, muhtemelen bir oled yada fald panel kadar olmayacaktır ama zaten piyasada fald yada düzgün oled yok, bu durumda bence bu tv baya iyi birşeye benziyor fiyatı da biraz daha düşük olsa süper olur, siz ne düşünüyorsunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu panellerin Modülleri hep aynı yaw ya AUO ya da CMI ve her sene aynıları takılıyor! üreticilerin "sallama" bilgilerine takılmayın;zaten bilgi diye
    size asıl gerekli olanları vermezler!

Samy/TPV/Sony hepsi aynıdır Black&Contrast olarak! aynı modül var,çıkan değerler de hep aynıdır! sadece SW den ayarlarken çok az bir fark olur
    o da insan gözünün farketmeyeceği değerlerdir! ya da çok az farklar olur!

Black hiç bir zaman tek başına yeterli olmaz! yukarıda resim de "normaldir"! SAmy de olsa TPV de olsa aynıdır,ama falsolu bir ayar yaparsan o zaman farkeder!

Contrast çok düşük olur TFT-LCD ler de! ortalama 1850-1900 ile 3000-3200 arasında ama ebat büyüdükçe 55 ve üstü olarak bu değerler düşer!
    iyi de 2bin/3bin osuruk contrast yaw PDP de bu değer 10/15bin;1 dir

yukarıdaki resim normal dedim ama bu resim bir PDP ile çok güzel gözükür!

Black ile her yer karanlık oluyor LCD ler de sonra siyahlar süper deniyor çünkü contrast yok ve bu da olmayınca(çok düşük olunca)sahne tamamen kararıyor
    insanlar süper diyor gördüğü siyahlar için

>şimdi bir film belirleyin kalkın Sinema ya gidin ve izleyin o filmi,özellikle bol karanlık sahneli bir film olsun!

>sonra gelin eve o süper dediğiniz hatta FALD dediğiniz panelle aynı filmin üstelik BD sini izleyin bakın bakalım kafanızda-gözünüzde aynı karanlık sahneler nasıl olmuş diye!

ya da hiç ışık olmayan zifiri karanlık da şöyle açık havaya çıkın,bir süre bekleyin göz bebekleriniz tamamen büyüsün! gök yüzüne bakın ama dikkatli bakın "kapkaramı" yoksa
    siyah-lacivert tonlu bir renkler manzarasımı göreceksiniz??? kapkara gökyüzü olamaz! her ne kadar dilimizde kapkara deriz ama bakın gece o zaman ne renk olduğunu görürsünüz

hatta AVC-HD veya sıkı bir HD-Cam.ile de çekim yapın! sonra gelin eve bakın çektiğiniz manzaraya;simsiyah gibi görürsünüz,örneğin yukarıda ki resim gibi v.s
    ama çıplak gözle gördüğünüz manzara rengi böyle değil di veya OLED panele takın o görüntüyü tam kapkara göreceksiniz! iyi de bu da yalnış! TFT-LCD zaten falso
    Oled de falso aslında ama millet "milyon" contrast var sanıyor Oled panel de! halbuki olan Contrast 4bin-10bin;1 dir Oled paneller de iyi de Pio/Pany 12-15bin;1 CR var yaw

not;geçen Oled sahibi bir arkadaş bu yazdığım duruma uyanmış,daha doğrusu olayı güzel tesbit etmiş; Sinemaya gitmiş filmi izlemiş sonra evde Bd sini izliyor Ole den ama Oled kapkara diyordu
    ve doğrudur ama arkadaş Sinema da tam doğrusunu yani kapkara olmayan doğru manzarayı izlemiş yaw Ole de o sahneler karanlıktı diyor v.s

şimdi yukarıdaki resme gelirsem,tamamen falso bu resim yani doğru manzarayı resmetmiyor bu resim! bir kere contrast çok düşük ve black de sahnede tamamen kararmış!
    ayrıca orası Las Vegas ve her taraf dan gökyüzüne adeta ışık hüzmeleri ile aydınlatılıyor ve gökyüzü "lacivert" tonlu görmeniz gerekiyordu!! contrast da çok yüksek olsaydı
    ve gökyüzün de örneğin "bulutlar" olsaydı bunuda o lacivert tonlaması içinde görecektiniz ama ben havayı tamamen açık kabul ediyorum şimdi yinede "lacivert" tonlu renkler
    oluşması daha doğrsu görmemiz gerekiyordu ama ""her yer karanlık şarkısı"" söylüyor bu panel şimdi

işte TFT-LCD budur her tarafı özellikle bu tip sahneler de faul olan paneller!

LCD yi geçiyorum Oled de bu konuda iyi değil! sahne karardıkça falso yapıyor ve millet siyahlar süper diyor

sonuç olarak ortada süper müper filan diye hiç bir şey yoktur,kötü değerler vardır ama biz bunlara iyi diyoruz!

iyi olması için CR nin min.15bin;1 olması gerekiyor tam doğru Black alınması için! bu da Sinema/PJ/PDP ile olur
    20/25bin CR ile daha da işte o zaman süper olur! LCD lerin 2/3bin;1 ile süper filan olmaz!

ama elde olanlar da bunlar ve bunlarla idare edeceğiz başka yolu da yok,ben sadece "abartmayalım" diyorum++

• üzerinde dahili kamerası olmayan ( android işletim sistemi olan) televizyonlara haricen ( ubs - hdmi) üzerinden kamera takılabilir mi ?
  • Bu konuya girdigimde Albani'nin mesajlarini okudugumda; magazaya girip tv alamayacagimi dusunuyorum. Acaba bu nasil tv? Gorundugu kadar guzel mi vs.

Yeni aldigim ps4 icin tv arastiriyorum. Mesajlarinizi okuyorum. Saygilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Can hocam banada yardımcı olsanız? Ulaşamıyorum size kan gundur?

IPS VA DİRECT EDGE inputlag responsetime lacenty derken iyice karıştırdim?

W805c(va edge) 8109(va edge) lf650v(ips direct!) ?

Fhd hepsi. PC ye bağlanacak sadece! Fhd oyun fhd film.

Zıtlık tepki suresi ve renkli renklerin capcanlı olmasını istiyorum. Siyah beyaz pek umrumda değil. Zıtlık derken renkli renklerin aşırı olmasını istiyorum.

Mağazada demolarda LG tam istediğim gibi ama demo aldatmasin?

Sony istiyorum gibi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kirlidaginik -- 16 Mart 2016; 0:07:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya
    üzerinde dahili kamerası olmayan ( android işletim sistemi olan) televizyonlara haricen ( ubs - hdmi) üzerinden kamera takılabilir mi ?

Merhaba ,

Android Önceki Serilerde Bizim De Sattığımız Skype Kameralar Vardı,Ancak Android İle Birlikte Artık Desteği Kaldırdılar.Zaten Artık İçlerinde Skype da Yok.Tekrar Denedim Siz Özellikle SOrunca ANcak Tv Tanımıyor,Bilgilerinize.
    Albani üstad güzel yazıyorsun, aydınlatıcı bilgiler de veriyorsun ancak seninde belirttiğin gibi eskide kaldı o günler artık. Paneller bu özelliklerde değil diye yeni tv alacak adamlar ne yapsın?
    Eldeki mevcut imkanlar dahilinde hangi marka ve modeller alınabilir, bu konuda bilgi verirsen daha sağlıklı olur.
    Sürekli nostalji yapıp aynı şeyleri yazman kabak tadı vermeye başladı.
  • Salim bey selamlar

msg lar sanırım yine karıştı,senin msg da ayrıca bu başlıkta değil

FALD serisi için olan seri TR ye ne zaman geliyor bilmiyorum,ama acele etme,Sony de ki en üst seri bile tam bildiğimiz anlam da FALD olmuyor(bunu sana anlatmıştım sanırım)

baclit Direct-LED ama LD sistemi farklı oluyor! bildiğimiz "cluster"(zone) yapısında olmuyor veya USA için olan model tam FALD ama EU için böyle olmuyor hem Samy de hem de
    Sony veya diğerlerin de kısaca "kırpılmış" FALD oluyor

ebat 65 ve üstünde ise FALD zaten olmazsa olmaz hale gelse bile,bu modeller de yine kırpma olabiliyor! sen US değil de EU modellerine bakacaksın özellikle bu sisteme bakarken
    genel de arkadaşlar atlayıp US modellerine bakıyorlar ki bu yalnış!

++

resimleri yarın atacağım sana incelersin+

• "EDGE-LED" olarak bazı yapılar da(çok ince üst bölüm) bildiğimiz anlam da EDGE baclit sistem değildir! tam tersine "bottom-led" dediğimiz yapı da olup alttan tek sıra ve haliyle
    daha güçlü ışık şiddetine sahip bazı paneller de sistem gereği ve bu yapının sadece tek taraflı alt dan olması homojeniteyi kötü bozmaktadır!(özellikle karanlık da izleme de)

teknik olarak üst bölüm ve kenarlar ince olunca;özel led dizilimi gerekiyor ama buda pahalı bir sistem olunca yerine bottom-led-array dilizimi ile işin kolayına kaçılıyor
    özellikle LGE de! dolayaıtyla "kağıt" gibi ince veua OLED yapısı bir baclit sistemi TFt-LCD ler de ya olmaz ya da sorunlu olur dolayısıyla tek sıra alt dan olunca da sorun
    çıkarıyor++
    Eleştirimde saygısız ve de özellikle terbiyesiz bir kelime göremiyorum, asıl terbiyesizin kendin olduğunu bilmelisin.
    Yazdığın cümlelerde hiçbir noktalama işareti kullanmadan anlatım bozukluklarıyla dolu şeyler ifade ediyorsun.

"kabak tadı" bir deyimdir ve saygısızlık ya da terbiyesizlik ifade etmez.

Eleştirimi yineliyorum, burada sürekli nostalji yaparak aynı şeyleri tekrar etmenin kimseye faydası yok, belli ki ağır işsizsin ve can sıkıntısına burada yazılar yazıyorsun.

Blok!
  • XD8 Serisi Giriş Yaptı,Satışa Açıldı.Ürünler kısa süre içinde mağazalarda teşhire açılmış olacaktır.Bende Heyecanla bekliyorum,geldiğinde görüşlerimi paylaşacağım.Bu arada ufak bir bilgilendirme, X8505C Serisi Ürünler,Stokları Bitiyor,Bu Modelden almak isteyenler var ise ellerini çabuk tutmalılar.65X8505C Sony'de StoklarTükendi,sadece Ellerinde olan bayilerden bulabilirsiniz.Yeni Modelin Yüksek Fİyattan Gelecek Olması,Hali Hazırda X8505C Modelinin Fiyatının İnmiş Olması Sebebiyle Tercih Edilebilir. Birde İlave Yapmak İstiyorum,Birçok Forumda XD8 Serisi İçin AUO Panel Bilgisi Verilmiş Ama tahminim,En Azından Bize Gelecek Modeller IPS.Eğitimde Kıstılı Zaman Ve İmkan İle İzlediğim Kadarıyla Panel IPS'e Benziyordu.Geldikten Sonra Daha Detaylı İnceleme Şansımız Olacaktır.

Selamlar.

2016 SONY ANDROİD TV

2016 SONY ANDROİD TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonskennedy -- 17 Mart 2016; 18:26:15 >

• Arkadaşlar, LÜtfen Sadece Ürün Bilgi Paylaşımı Yapalım.Şu Kötü Günlerde Bir Nebze Olsun Burada Kafamızı Dağıtıyoruz ,Buradada kimsenin Kavga,Hır Gür'e İhtiyacı Yok.Birbirlerine Tahammülü Olmayanlar Engellesinler,Olay Çözülsün.
  • Oğuz,daha önce de yazmıştım,üreitciler USA ve EU(veya diğer Kıta ve Ülkeler olarak) farklı yapı da,spec. de Modül kullanıyorlar!!!
    örneğin Meksika montajlı USA/Canada serileri en üst spec. dirler!!

EU içinse örneğin panel IPS olabilirken,US/Japan için tam tersine VA oluyor! her serisi tamamen böyle değilse bile bazı seriler de çok eskiden beri
    böyle olmaktadır! veya panel aynı bile olsa US serileri üst.kalite olurken EU serileri daha alt kalite de oluyor ki çoğunlukla aynen böyledir
    özellikle Sony de

IPS olanların ise "ucuz" olması gerekiyor!

veya IPS leri Sony kullanıyorsa düşünmek gerekiyor! çünkü LGD nin düşük spec.li Modüllerini alıp takıyor! Contrast;800;1 gibi
    Premium IPS(by LGD)pahalıdır ama o da max. 1600;1 dir ki sony kesinlikle bunları takmaz!

kısaca Sony deki IPS leri eleyin!

AUO OK ama hangi spec.AUO;benim çok uzun yıllar çalıştığım AUO/Taiwan da bir alay spec.vardır yaw gördüğüm ise düşüklerin takılmasıdır!
    Samy ve Sony özellikle AUO takıyor çünkü en ucuz bunlar dır! iyide var süperi de var ama bunları göremiyorsunuz özellikle EU serilerinde!

ben bu sebebten CMI/Taiwan olmasını tercih ederim

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.