Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (406. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.305
Cevap
74
Favori
340.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 yıl önceki modele ne kadar destek verebilirler ki
    Sırf guncelleme olsun diye yapmışlardır
    Ve bu saatten sonraki güncellemeler tv yi bozmaktan baska bir işe yaramaz
    Ben update falan yapmayı düşünmüyorum
  • 2016 model tv lere android 8.0 güncelleme var diye gözüküyor Sony nin internet sitesinde ancak XD modellerin hepsi yok listede bende 55xd8505 var gelen bir güncelleme yok bizim tv lere gelmiyecekmi güncelleme

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • olympus77 O kullanıcısına yanıt
    Ben de 55XD8505 sahibiyim ve listede XD85 yok. Bu nedenle ben de ümitsizim.
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle haklısın yeni tv leri başka türlü nasıl satacaklar
    Eski tv leri yavaş yavaş güncelleme ile zehirliyolar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aklima bisi takildi, mesela bu tvler 100 hz.
    Youtubede normal, 60p ,24p gibi videolar var...
    Tv yayinlari genelde 30p.
    Peki tv normal sartlarda hangi hz de ya da hangi fps degerinde calisiyor? Mesela 24p film acinilinca, ekran kararip geri geliyor ve 1080/24p yaziyor. Ancak 60p, 50p gibi videolar acincan ekran kararmiyor 1080p/60 da yazmiyor sadece 1080 yaziyor. Tvnin 60 fps de calistigini nerdrn anlayacagiz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görüntü netliğinden ve renk canlılığından anlaşılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 3 Mart 2019; 14:58:53 >
  • https://www.sony.com.tr/electronics/support/lcd-tvs-android-xd85xx_x85xxd-series/kd-55xd8505/downloads/00015827

Güncelleme gelmiş epey değişiklik görünüyor yükleyen deneyen oldu mu hiç

• swerkan kullanıcısına yanıt
    Ben az önce yükledim. Yeni yazılımda sadece 3 değişiklik var. HDMI giriş kalitesinin artması temelli. Ben bir fark farketmedim henüz.
  • Xd 9305 serisine güncelleme gelmicek mi acaba listede de göremedim?

• Blackkk kullanıcısına yanıt
    Sizin TV için de uyumludur:https://www.sony.co.uk/electronics/support/lcd-tvs-android-xd85xx_x85xxd-series/kd-55xd8505/downloads/00015827

Uyumluluk listesinde bunlar var: KD-65XD9305 KD-55XD9305

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YesimCirakli -- 4 Mart 2019; 18:58:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YesimCirakli

Sizin TV için de uyumludur:https://www.sony.co.uk/electronics/support/lcd-tvs-android-xd85xx_x85xxd-series/kd-55xd8505/downloads/00015827

Uyumluluk listesinde bunlar var: KD-65XD9305 KD-55XD9305
    Android güncellemesi oluyormu?
  • Ben TV yi aldığımdan beridir tüm güncellemelerimi ingiltere sitesi üzerinden indirip USB vasıtasıyla TV ye yapıyorum. Şu ana kadar hiç şikayetim olmadı.
    Bu sün güncellemede Android sürümü bir önceki ile aynı 7.0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YesimCirakli -- 4 Mart 2019; 20:35:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YesimCirakli

Ben TV yi aldığımdan beridir tüm güncellemelerimi ingiltere sitesi üzerinden indirip USB vasıtasıyla TV ye yapıyorum. Şu ana kadar hiç şikayetim olmadı.
    Bu sün güncellemede Android sürümü bir önceki ile aynı 7.0
    Ben usb den yükleme yerini bulamadım. usb taktıgımda kendimi yükleme ekranına geçer. Rardan çıkardım acaba ondanmı yüklemedi? rarlı olarakmı atmam lazım usb içine.
  • Zip dosyasını açıp boş ve fat32 ile formatlanmış bir bir USB içine dosyaları aktarmalısınız. Daha sonra ben TV deki mavi olan USB portuna takınca güncelleme işlemi kendi kendine otomatik başladı.
  • Televizyon zaten kasıyordu update yaptım dahada kasmaya başladı başına gelen varmı. Format mi istiyor yoksa aletimi yavaşlatıyor bunlar.

Mesela 4k video sorunsuz izlerdim artık aeada lag oluyor.

• swerkan kullanıcısına yanıt
    Kasma olayı ilk update den sonra başladı. Ses açmak bile dert. Fabrika ayarlarına birara dönmüştüm ve hızlanma oldu ama olması gerektiği gibi değil. İdare eder düzeyde.
    Sony bu televizyonlardaki işlemciyi çok düşük tutmuş veya yazılım ekibi iş bilmiyor. TV izlerken bile ses kısıp açmak dert olur mu yahu? Ben harici bir media oynatıcı kullandığımdan ötürü TV yi sadece güzel doğal renkleri için kullanıyorum. Akıllı hiç bir özelliği beni ilgilendirmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swerkan

Televizyon zaten kasıyordu update yaptım dahada kasmaya başladı başına gelen varmı. Format mi istiyor yoksa aletimi yavaşlatıyor bunlar.

Mesela 4k video sorunsuz izlerdim artık aeada lag oluyor.
    Bende de ana menüde biraz kasma oldu update ten sonra keşke yapmasaydım dedim.

• Arkadaşlar babamda 55xd8505 model tv var. Babam son güncelleme ile uydu yayınlarında görüntünün bozulduğunu kalitesiz olduğunu söylüyor. Sizde durum nedir. Acaba tv de sıkıntı mı var. Yardımcı olabilir misiniz.

Not, ben il dışında ikamet ettiğim için tvyi kontrol edemiyorum. Babam çok şikayetçi. Babamla birlikte Fabrika ayarlarına yükledik. Babam görüntünün düzeldiğini söyledi, bir hafta sonra sanırım ekrana bir sözleşme metni çıkmış, babamda kabul etmiş, sonrasında görüntü yine bozulmuş, ben anlam veremedim. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

• turgut_fb T kullanıcısına yanıt
    Selamlar;

Bu modellerin (KDL-) kullandığı profiller aşağıdakilerdir;

HID (Human Interface Device Profile - İnsan Arayüzü Cihaz Profili)
    HOGP (HID over GATT Profile - GATT üzerinden HID Profili)
    3DSP (3D Synchronization Profile - 3D Senkronizasyonu Profili)*
    SPP (Serial Port Profile - Seri Bağlantı Noktası Profili)

Bunlar Sony Tv de bluetooth olarak kendi özel aparatlarını (ses sistemi, kumanda vs.) çalıştırıyor.

Yani bütün normal bluetooth cihazların kullandığı A2DP Profili yok. Dolayısı ile normal bluetooth kulaklıklar bağlanmıyor.
    Bilmiyorum ama android olduğu için belki A2DP ye çevirecek bir program vardır.

Kolay Gelsin
  • maaruf kullanıcısına yanıt
    Nasıl yapılabılır acaba bu tarz işlem
  • 
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.