Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (404. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.305
Cevap
74
Favori
340.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 402403404405406
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • buraya soru soruyoruz kimsedne cevap yok !
  • Merhaba,

Sony xd8505 tv ye sony mdr1000mx2 (bluetooth kulaklık) bağlamaya çalışıyorum. Tv kulaklığı görmüyor.Kulaklığa Tel pc vs anında bağlanıyor.

Tv nin bluetoothunda sorun olduğunu düşünüyorum.Fakat telefonu pc yi görüyor,Kumandasında ki mikrafonda bluetooth ile bağlı enteresan bir durum.

Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim..
  • Eğer yanlışım yoksa TV deki bluetooth sadece kumanda ve kendi özel hoparlörlerine bağlanabiliyor. Gerçi konu Android olunca mutlaka bir yolu bulunur elbet. Ben de birara elimdeki bluetooth hoparlöre bağlamayı deneyeyim bugün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YesimCirakli

Eğer yanlışım yoksa TV deki bluetooth sadece kumanda ve kendi özel hoparlörlerine bağlanabiliyor. Gerçi konu Android olunca mutlaka bir yolu bulunur elbet. Ben de birara elimdeki bluetooth hoparlöre bağlamayı deneyeyim bugün.
    sonyi aradım aynen dediğiniz gibiymiş,o zaman bluetooth verici alacağız teşekkür ederim.
  • Bt verici alacağız da ses çıkışına bağlayacağız
    enerji sorunu olacak bu defa da..

Ben ses çıkışını ( 3,5 mm ) müzik setine bağladım
    acaba kumanda ile menüden değişim yapılabiliyor mu denemek lazım

veya 3,5 mm çıkışına çoklayıcı takılabilir?

EK BiLGi
    Akşam eve gidince kısa bir araştırmadan sonra TR de 130 TL ve üstü fiyatla satılan
    USB den güç alan BT ses vericisini Ali expressten 20 TL ye sip verdim

USB BT SES VERiCiSi

BT SES VERiCiLERi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 21 Kasım 2018; 22:34:46 >

• Sony bravia XD8505 televizyonumda kanallar kayboluyor. Kanal ayarlarından tüm güncellemeleri kapattım ama nedenini çözemediğim şekilde kanallar siliniyor.Var mı çözüm?
  • Goday kullanıcısına yanıt
    https://community.sony.co.uk/t5/android-tv/android-tv-bugs-and-issues/m-p/2089574#M62

Yukardaki çözüm yani tv.yi sıfırlayıp ülke seçimini others ya da - seçmek çözüm olabilir.

En kesin çözüm ise modül kullanıp mesela dsmart, kendi kanal sıralamasını kullanmak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    Denedin mi hocam nasıl? Benimkinde kafamı başka tarafa çevirsem ses gidiyor. Yani kukalık sürekli bt vericiye dönük bakması lazım.

• bekliyorum halen gelmedi
  • barsoy kullanıcısına yanıt
    D-Smart modül kullanıyorum. Ama bazen bir kanalda izliyorken alakasız bir kanala geçiyor. Bakıyorum kanal listesinde boşluklar var.
    Modül takılıysa Tercih edilen uydu modunda izleyin. Genel uydu modunda değil. Hatta genel uydu listesini silin

• Ayarlar standart mod üzerine işlenecek...Yardımcı siyah ve renk vs modlar orta olarak işlenecek...İps forever

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavi 13 -- 27 Aralık 2018; 23:8:38 >
  • barsoy kullanıcısına yanıt
    Modül tercih edilen uyduda. Sitedeki ülkeyi other yaptığımda bu sefer hazır d-smart listesi çıkmıyor. Genel uydudan frekansları değiştirerek Türksat bulunuyor ama tercih edilen uydu diye bir seçenek çıkmıyor. D-smart ayarlanmıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Talep olursa hdmi ve internet ayarlarımıda paylaşabilirim

Tv sıfırlama ve ülkeyi others seçme çözümü genel uydu kanalları için açıklanmış bir çözümdü. Dsmart modülünüz olduğunu bilmiyordum o zaman. Yani size uygun bir çözüm değil.

Genel uydu modunda kanal sıralamasını PC.de sony kanal editörü programında düzenleyip tv.ye aktarıyoruz. Tercih edilen uyduda ise modül kendi sıralamasını yapıyor, bunu değiştirmeye zorlamayın. Tercih edilen uydu için asla sony kanal eidtörünü kullanmayın.

Dsmart modül ve tercih edilen uydu modunda izliyorken bu sorunlar olmamalı.
  • Sony Tv Görüntü Ayarları

• Tv yi 1 sene önce ps4 pro ya göre 4 k hdr ye ayarlamıştım
    Sonra ps4 proyu falan sattım 3 gün önce yine ps4 pro alıp
    Taktım aynıayarlar çıktı hiç değişmemiş tabi bu arada
    Tv yi ben hiç kullanmadıydım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hdr ayarları içinde en altta sıfırla seçeneğinde hdr video canlı seçildiğinde hdr görüntü baya fark ediyo tavsiye ederim.

• ARKADAŞLAR 65XF7596 TV VAR HDR ÖZELLİKLİ 2018 AMA 4K HDR FİLMLER İZLİYORUM BAZILARINDA EKRAN ÇOK KARANLIK KALIYOR

CANLI MOD A ALDIM

PARLAKLIK MAXİMUM

RENK 65

TRUEMOTİON KAPALI / STANDART

FİLM MODU OTOMATİK DAHA AÇIK NASIL YAPARIZ ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdcagil

güncel kanal listesi var mı arkadaşlar. xd8505 için...
    banada lazım.
  • 
Sayfa: önceki 402403404405406
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.