Şimdi Ara

2016 SONY ANDROİD TV (386. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.305
Cevap
74
Favori
340.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tema59

quote:

Orijinalden alıntı: özgüür

Google Play'den indirdiğim MX Player'ı kullanıyorum bende gayet iyi yalnız dosya boyutu büyük filmlerde sorun yaşıyorum. 20 - 30 GB büyüklüğünde x264 1080p mkv filmlerde genellikle donma oluyor çözüm de bulamadım. Sanırım harici bir medya oynatıcı almam gerekecek, tavsiyelere de açığım.

media playere hiç gerek yok google play den kodi veya spmc yükleyin keyfinize bakın spmc daha kullanışlı işinizi görecektir

Dostum önerdiğin uygulamayı yeni deneyebildim gerçekten çok kullanışlı yalnız bunda sanırım harici ses dosyalarını filmde açamıyoruz yada ben bulamadım. Kodi uygulamasını denedim onda harici ses dosyaları açılıyor fakat spmc kadar akıcı değil. Var mı spmc için harici dosyaları açmak için bir yöntem?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Sony Opera desteğini çekti sanırım..

Ana menude olmuyor kurulan apk.lar, ES dosyadan görüyorsunuz..

Chrome yanına Adobe Flash Player kyrarasanız Chrome ile güzel çalışıyor..

Web sayfalarının Mobil (m) versiyonları maalesef farklı, menuler değişik , Tv de bir garip olabiliyor..

En boy oran oturtma olarak Chrome+Flash Player bana iyi geldi ama PC gibi değil yinede, akıllı kumandasız zor..

Ama play'den indirdiğim kodi uygulaması ve aspahalt 8 oyunu ana ekranda görünüyor. Ben aslında yandex denemek istemiştim fakat malesef g.play'de göstermiyor. O yüzden chrome kurayım bari dedim kurdum ama yok, kayıp

Flash player sanırım film-dizi izlemek için diyorsunuz ama ben o işi tarayıcıdan değil kodi ve eklentilerinden hallediyorum. Benim bahsettiğim en-boy oranı normal sitelerde mesela hepsiburada.com'dan bişey bakayım dedim, bildiğin masaüstü sitesi veriyor opera.

• barsoy kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadar Ana Menudeki simgelerin yeri değişiyor ama eklemeye izin veriyormu bilmiyorum? Belki Opera varsayılan tarayıcı olduğundan oradadır..

Windows 10 var ise, Ekran yansıtma özelliği varmış, deneyebilirsiniz...

Genelde harici kurulan Androidler Es dosya içinde gözüküyor..Android ile Sony anlaşmazlığı, hala stabil olmadı şu android
  • özgüür Ö kullanıcısına yanıt
    MKVTOOLNIX ile video içine birden çok Dil/Ses dosyası ekleyip, birden çok Altyazı eklenebiliyor..Kumandada altyazı veya Audio olarak seçilebilir olması lazım..

SPMC olayı ise Coşkun Bey (Tema59) sanırım Nvida Shield Media Player kullanıyor..TV Android ile farklı olsa gerek
  • Arkadaşlar bende 65" xd7505 cihaz aldım daha yeni kullanma fırsatı buldum, bir sorum var. Uzaktaki odamda bulunan bilgisayarımdan oyun oynamak istiyorum 10 metrelik bir HDMI kablom var ama yetişmiyor dümdüz çeksem bile, bu işi ağ üzerinden yapabilmenin yolu var mıdır?
  • jrazrael kullanıcısına yanıt
    HDMI to LAN çeviriciler ile yaparsın da atacağın taş ürküteceğin kuşa değecek mi?
    Haydi görüntüyü aktardın diyelim, oyunu nasıl oynayacaksın? Klavye fare yi de 10 metre uzaktan sağlıklı kontrol edebilecek misin? Sinyal kopması falan olabilir.
  • YesimCirakli Y kullanıcısına yanıt
    Hocam kablosuz gamepad ile gayet rahat alıyor sinyali, onda sıkıntı yok yani.
  • Tek çözüm yolu bu gibi görünüyor.

Birde sormak istediğim bir şey var geçenlerde son gelen güncellemeyi yaptım kanal önizlemelerinin olduğu yerlerde sorun oldu hepsinde dağ resmi var buna bir çözüm var mı acaba? Düzelir diye fabrika ayarlarına çektim fakat düzelmedi. Alttaki verdiğim linkten görüntüye bakabilirsiniz.

https://i.hizliresim.com/ojLYvq.jpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Bildiğim kadar Ana Menudeki simgelerin yeri değişiyor ama eklemeye izin veriyormu bilmiyorum? Belki Opera varsayılan tarayıcı olduğundan oradadır..

Windows 10 var ise, Ekran yansıtma özelliği varmış, deneyebilirsiniz...

Genelde harici kurulan Androidler Es dosya içinde gözüküyor..Android ile Sony anlaşmazlığı, hala stabil olmadı şu android

Ekran kartı desteklemeli sanırım. Windows 10 var ama kablosuz ekran seçeneği gelmiyor. Windows7'den yükseltme yapıldı.

• engunaydin E kullanıcısına yanıt
    Ben sırf bu özellik için win 10 deneme sürümü kurmuştum bende de Kablosuz Ekran paylaşım gelmedi , iyi oldu öğrendiğim :)

Win 7 den sonra grafiksel arabirimi sevmedim win 8 mesela, win 10 da..

Şu Kablosuz aktarma işi olsa çok kolaylık olacak, yeni E serilerinde dahili chrome cast var diyor, sanırım ayrıca aparat almadan chrome cast ile kablosuz paylaşım olabiliyor, ama perfonmasnı nasıl bilmiyorum, kimse de denememiş sanırım
  • özgüür Ö kullanıcısına yanıt
    Servis sağlayıcınız (uydu mu, kablolu-digital yayınlar mı;?) ile ilgili durum olabilir..Ön izlemler takılmış veya Ön izleme olmadığında "Dağ Manzarası gelmiş olabilir"
  • Arkadaşlar merhaba

Ya bu Sony tvlerimizde ışık sensörü yok mu? Ekran parlaklığını gün ışığına göre ayarlamasını istiyorum ama yapamadım. Sürekli güç sekmesinden kendim açıp kapıyorum. Buna bir çözüm var mıdır?

• Uydu hocam ama güncellemeden sonra böyle oldu öncesinde bir sorun yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgüür

Uydu hocam ama güncellemeden sonra böyle oldu öncesinde bir sorun yoktu.

Önizleme bende de dağ resimlerine dönüştü ama önceden farklı resimler gösteriyordu sadece; yani öyle hareketli resim yoktu eğer sizin önizleme dediğinizden kastınınız buysa?

Zaten bu discover modunu kanal listesine göz atma olarak kullanamıyorum ben. Eskiden bildiğimiz dikey kanal listesinde hem daha çok kanal görülür hem de kanal+- tuşları ile daha hızlı gezilebilirdi. Bu discover hem göz yoruyor yatay olduğu için hem de kanal listesi gibi kullanılamıyor; işe yaramaz bir fonksiyon.
  • seckinsahin kullanıcısına yanıt
    Auto kontrast, Eco mode, Otomatik Işık algılayıcısı..olması lazım menulerde..
  • Bulamadım hocam. Acaba ekran görüntüsü ekleyebilir misin

• quote:

Orijinalden alıntı: seckinsahin

Bulamadım hocam. Acaba ekran görüntüsü ekleyebilir misin

HOME-Ayarla-Ekran ayarları-Resim-Işık Algılayıcı

ACTION Tuşu, Resim,Işık ALgılayıcı

Ama tavsiye edilmez bu..Ekran kendi kendine Işığı açıp kapayabilir, Kontrast değişebilir..

Yine RESİM AYARLARI-ParlaklıkAyarlarda Auto Kontrast özelliği var

Bu da tavsiye edilmez

• Güncellemenin ardından kanal geçişleri iyice yavaşladı ve ayarlar kısmı geç açılmaya başladı. Böyle bir problem ile karşılaşan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carter -- 31 Mayıs 2017; 21:40:8 >
  • carter kullanıcısına yanıt
    Güncelleme sonrası fabrika ayarlarına döndürmüş müydünüz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nisan ayındaki son güncellemeden sonra TV'nin kendi kendine kapanıp açılması problemi çözülmüş gibiydi. Son zamanlarda yine başladı, haftada 2-3 defa kendi kendini resetliyor. Sizde bu durum var mı? (TVim XD85)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drowen -- 2 Haziran 2017; 20:31:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.